Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2986 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 luty 2014 - 10:57

Jak już mówiłem, jest to kompromis, tu zawsze będzie pole do dyskusji i zdrowo taką dyskusję wywołać. Zakładając, że taki patyk (10lb, 10') jest raczej po to, żeby rzucać, niż po to, żeby dźwigać wolałbym go uzbroić w wyższe przelotki, ew. odsunąć trochę wejściową, jeżeli już mają być niskie. Nie twierdzę, że przesunięcie stożka do uchwytu nie ma zalet, bo ma...

 

Porównawczych testów rzutowych na różnych stożkach i rożnie umiejscowionych nie robiłem. Ew. Pablo mógłby się pokusić i zobaczyć, jak to wygląda na obecnym zbrojeniu, na fabrycznym i np. na Fuji Y. Ja - niestety - teoretyzuję.



#1222 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 17 luty 2014 - 11:40

Krzysiek, ja nie neguje że coś Ci się wydaje kontrowersyjne. To nawet dobrze, że masz czasem odmienne spojrzenie i być może kiedyś też skorzystam z Twoich doświadczeń. Mi po prostu nie podoba się Twój mentorski ton; jak coś jest nie po mojemu to jest źle lub nie do końca dobrze. Przynajmniej ja tak Cię odbieram.

Rodbulder też nie zawsze musi mieć rację w 100%, ja ostatnią wędkę wybierałem dość długo (moc, długość, model) i wybrałem jednak trochę inne rozwiązanie niż sugerował mi Krzysiek Zieliński. Czy źle mi radził? Nie, rozwiązanie które sugerował też by było dobre. Ale ja po prostu już miałem jakieś doświadczenie i z wędkami i z rybami jakie głownie łowię i dokładnie wiedziałem czego oczekuję - wybrałem ideał :) Wybrałem kolor, uchwyt, zasugerowałem jak bym chciał by pracowała a co do komponentów i rozmieszczenia przelotek dałem wolną rękę, bo się nie znam.

Co do tego kija 10lb, 10' z kontrowersyjnym zbrojeniem. Nie widziałem go ale myślę, że wcale ten kij nie został stworzony do dalekich mega rzutów. Dla mnie to patyk pod jazie, klenie a dużo wabików pod te ryby się spławia a specyfika łowienie nie wymaga bardzo długich rzutów. Długość taka jak dla mnie jest po to by dobrze manewrować z brzegu a zbrojenie by kij dobrze trzymał i amortyzował ryby. Tu ja też teoretyzuje, ale to dla mnie tłumaczy specyficzne jak dla Ciebie zbrojenie tego kija. Także to raczej nie błąd w sztuce tylko specyficzny klient z innymi niż Ty wymaganiami :)

#1223 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 luty 2014 - 12:32

Ocena kija na sucho, bez komponentów (a bywa to bardzo zwodnicze), nie wydała Ci się mentorska, a nazwanie firmowej propozycji zbrojenia "kontrowersyjną", gdzie podkreśliłem, że to wyłącznie moje stanowisko - już tak? :) Ha, cóż poradzę, widać tak już musi być. Staram się jak mogę, zawsze jak coś twierdzę, to piszę, że jest to moje zdanie, że tak mi się wydaje... - zatem niekoniecznie tak jest, prawda? Powyższe dowodzi, że chwalić można zawsze, kontestować - niekoniecznie.

 

Co do długości rzutu - rzecz względna. Nigdzie nie napisałem, że kij ma daleko rzucać, jak dla mnie fajnie jest, jak taka wędka lekką i często nielotną przynętą rzuca przyzwoicie. Nie oczekuję po takim kiju zbyt wiele, ale po co świadomie ograniczać się gdzieś, gdzie w zasadzie nie trzeba by tego robić.

 

Po trzecie nigdzie nie napisałem o błędach w sztuce.

 

Co do preferencji zbrojenia/wykończenia - mam specyficzne, nie każdy musi mi przyklasnąć, nie prowadzę polemik, nikogo nie przekonuję, przedstawiam tylko mój punkt widzenia. Jak ktoś spyta, chętnie mówię - jak i dlaczego. I tyle. Że nie wspomnę o tym, że rodbuilderzy rzadko kiedy wypowiadają się na forum o kwestiach technicznych. Tajemnica handlowa, Panie Dzieju.



#1224 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 luty 2014 - 18:56

Panowie, pytanie dla znawców tematu. Czy do wcześniej wspomnianego blanku SLXF1006 odpowiedni byłby komplet tytanów Fuji TYSG 30,16,10,08L ,TLSG 2x7 ,3x6 ,TFST 6-2,0. Zakładam  że startową 30 trzeba by raczej na pewno wymienić na 25 lub mniejszą pod kołowrotek wielkości 2500. Posiadam Talona MLXF -a ubranego w taki komplet ale nie jestem do końca zadowolony z niego. Czy warto się bawić w taką przekładkę czy tradycyjnie wybrać PB Minimy?      



#1225 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 17 luty 2014 - 19:17

trzydziestka na pewno będzie za duża,a i 6-tki na szczyt też, prawie cały komplet musiał byś budować od nowa.Więc chyba raczej minimy poczynając od match,a kończąc na LV lub L.

 

SLXF1006 to naprawdę kozacki blank,lepszej kosy UL w dł.10' jeszcze nie widziałem ....



#1226 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 luty 2014 - 22:04

Panowie, pytanie dla znawców tematu. Czy do wcześniej wspomnianego blanku SLXF1006 odpowiedni byłby komplet tytanów Fuji TYSG 30,16,10,08L ,TLSG 2x7 ,3x6 ,TFST 6-2,0. Zakładam  że startową 30 trzeba by raczej na pewno wymienić na 25 lub mniejszą pod kołowrotek wielkości 2500. Posiadam Talona MLXF -a ubranego w taki komplet ale nie jestem do końca zadowolony z niego. Czy warto się bawić w taką przekładkę czy tradycyjnie wybrać PB Minimy?      

Spasing bardziej trociowy.Jak pisze Wobi, o ile przeszłaby jeszcze 25Y w tytanie ,to dwie 6-ki i jedna 7-ka raczej do wymiany.

Minimy od Match 20 do 4V lub L bedą  dobre.



#1227 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 22 luty 2014 - 18:58

Ja często mówiłem, że nie ma powrotu z castingu do spinningu, bo ktoś kto dłuższy czas łowił z multikiem bierze do ręki spinning i nic mu tam nie pasuje - jakoś niewygodnie i ogólnie do kitu. ale sprawiłem sobie w Fishing Arcie Borona w spinningu (do tego nową daiwę infinity q, żeby już zrujnować się na amen, bo bogaty nie jestem) i cienko widzę moje castingowanie od maja...:) Sezon zaczynam w borach tucholskich z łódki i marnie widzę nawet łowienie krótkimi wędkami! Boronek ma .2.6m i oczywiście zabiorę krótkie i castingowe na łódź, ale coś czuję, że za dużo się nie napracują :)
Dzięki Panie Wojtku, bo bomba (kto nie łowił boronem ten trąba!) :)


  • mrWhite7 lubi to

#1228 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 luty 2014 - 19:11

Ja często mówiłem, że nie ma powrotu z castingu do spinningu, bo ktoś kto dłuższy czas łowił z multikiem bierze do ręki spinning i nic mu tam nie pasuje - jakoś niewygodnie i ogólnie do kitu. ale sprawiłem sobie w Fishing Arcie Borona w spinningu (do tego nową daiwę infinity q, żeby już zrujnować się na amen, bo bogaty nie jestem) i cienko widzę moje castingowanie od maja... :) Sezon zaczynam w borach tucholskich z łódki i marnie widzę nawet łowienie krótkimi wędkami! Boronek ma .2.6m i oczywiście zabiorę krótkie i castingowe na łódź, ale coś czuję, że za dużo się nie napracują :)
Dzięki Panie Wojtku, bo bomba (kto nie łowił boronem ten trąba!) :)

Konkretnie na jaki model Borona padł wybór ? Mam kilka i to bardzo przyjemne wędeczki .


  • Wagner lubi to

#1229 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 22 luty 2014 - 20:20

2.6m 33g 20lb.Trochę mnie kusił ten oczko słabszy, ale wreszcie wziąłem ten i jestem przezadowolony. Wolałbym samemu sobie zrobić, ale uznałem, że za cienki jestem, by zbroić w końcu nietypowy blanki, który musi być inaczej podparty etc.

Zaraz zrobię zdjęcie, pochwalę się. Obiecałem zdjęcie ugięcia, ale nie ma mi kto pomóc, a samemu mogę sobie zrobić kuku.
Szału nie ma jeśli chodzi o jakość i mam wyrzuty sumienia, że musiałem kopniakiem usunąć książki, ale oto on :)
b2d2a41485621c2bm.jpg


Użytkownik Wagner edytował ten post 22 luty 2014 - 20:34

  • mrWhite7 lubi to

#1230 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 luty 2014 - 20:41

To był pierwszy mój boron którego zamówiłem 20 lb 8'6" , znam go doskonale :) złowił sporą ilość ryb . Ciekawa sprawa z tymi boronami , bo wydają się kijami sztywnymi ,podbijają znakomicie ,tną szczytem szybko i na temat ale pod rybką idą do dołu i końca nie widać :) mniejszy braciszek też był w moim posiadaniu ale nie pasował do łowiska i teraz cieszy nowego właściciela w Gdańsku , jeszcze ciekawszy moim zdaniem o bajecznym ugięciu , szybki bardziej uniwersalny (boleń ,szczupak) i jak łowisz delikatniej gumami 3" -   4 " szczupła guma główkami maksymalnie 21 g to trochę straciłeś :) ale ten to już taka mała armatka i będziesz pan zadowolony :)


  • Wagner lubi to

#1231 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 22 luty 2014 - 20:48

Widziałem jak sprzedawałeś i gdybym nie miał tego to bym kupił natychmiast. nawet się zastanawiałem, czy by mi się nie przydał, bo był za śmieszne pieniądze i już sobie wynajdywałem argumenty, że jest mi wręcz niezbędny, no nic nie złowię jak go nie będę miał, ale wreszcie popukałem się w głowę :)

Jeszcze słowo krytyki (konstruktywnej). Było widać, że zrobiony jest perfekcyjnie, przez kogoś, kto zjadł na tym zęby, ale przesadnie przybajerzony. Z wyglądu mi się nie podobał za cholerę, choć robił imponujące wrażenie. A z gustami - nie będziemy robić siary powtarzając banały :)

Mam nadzieję, że się nie gniewasz! Powtarzam: wziąłbym go od razu, gdybym tego nie miał,był zrobiony świetnie! Mówię tylko o stu kolorach i bajerach, co mnie akurat się nie podobają ;)


Użytkownik Wagner edytował ten post 22 luty 2014 - 21:05

  • mrWhite7 lubi to

#1232 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 luty 2014 - 22:02

Absolutnie się nie gniewam nawet uśmiałem się tęgo , obecnemu właścicielowi też nie za bardzo się podobał ale go polubi :) Ciągle szukam jakiegoś fajnego Designu ale chyba nie mam w tym dużo talentu :) Podobają mi się inne prace szczególnie Zielińskiego , z forumowiczów piękne kije robi Krzysiek a ja jeszcze muszę pracować ,pracować i jeszcze raz pracować ale uczę się :)



#1233 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 22 luty 2014 - 22:07

Moim zdaniem nie masz się czego uczyć, bo te lakierki, japońskie ringi, omoteczki kładziesz po mistrzowsku, no nie wiem co tam jeszcze można by poprawic. Tylko zamiast stu kolorów dwa i git :) :) :)

A co do cw borona ja długo myślałem, czy nie wziąć tego, co Ty tak chwalisz, ale ja prawie nie łowię na kopyto 3 - no od wielkiego dzwonu. Moją gumą jest kopyto 4 i główki od 10 do 15 - bite 30g przy tej ostatniej, a prawie 30 przy dwunastce. Pan Wojtek powiedział mi, że borona lepiej nie przeciążać, więc właściwie dla mnie bardziej uniwersalnym jest ten 20lb.

A, przelotki mam te nowe SIC Phenixa od 25 do 5.5 - bardzo fajne!


Użytkownik Wagner edytował ten post 22 luty 2014 - 22:14


#1234 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 luty 2014 - 22:32

Moim zdaniem nie masz się czego uczyć, bo te lakierki, japońskie ringi, omoteczki kładziesz po mistrzowsku, no nie wiem co tam jeszcze można by poprawic. Tylko zamiast stu kolorów dwa i git :) :) :)

A co do cw borona ja długo myślałem, czy nie wziąć tego, co Ty tak chwalisz, ale ja prawie nie łowię na kopyto 3 - no od wielkiego dzwonu. Moją gumą jest kopyto 4 i główki od 10 do 15 - bite 30g przy tej ostatniej, a prawie 30 przy dwunastce. Pan Wojtek powiedział mi, że borona lepiej nie przeciążać, więc właściwie dla mnie bardziej uniwersalnym jest ten 20lb.

A, przelotki mam te nowe SIC Phenixa od 25 do 5.5 - bardzo fajne!

W takim razie 20 lb jest w sam raz . Spokojnie te 30 g na luzie pociągnie w pełnym komforcie . Pana Wojtka nie znam ale skoro tak mówi to wie co mówi .Przelotki Pheniksa wzbudzają zaufanie .Pierścienie solidnie osadzone ,lekkie i łatwo je ustawić :) Mam je w PST 895 i odległości ok ! Boron z piątkami na szczycie da sobie doskonale radę i nie wpływa to ujemnie na jego szybkość .


  • Wagner lubi to

#1235 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 22 luty 2014 - 23:20

Są cholernie lekkie! Ja też Pana Wojtka nie znam, znam tyle, że kupowałem u niego kij i radziłem się. On mi doradził do moich potrzeb ten mocniejszy - no jak ja w ogóle w pudełku nie noszę kopyt 3, a lubię założyć 5"?



#1236 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 23 luty 2014 - 23:25

Mój SLF906 przez ostatnie dwa tygodnie przechodził testy paprochowo-carolinowe (do 7g + 4"), z obu wyszedł obronną ręką, by nie powiedzieć więcej... Dziś zaliczyłem na niego 70 cm rzeczego szczupaczka, zabawa trwała 3 minuty, zaś przyłowy klasycznych pajków (45-50 cm) z wód bieżących pozwalają się spacyfikować bardzo sprawnie. Ryby nie spadają i nie przegryzają. :lol: Czułość przy zastosowaniu główek 1,5g jest zadowalająca, a przy 2g cud miód, myślę że każdego świadomego dlubacza zadowoli.

 

Muszę wreszcie napisać maila do Pana Krzysztofa z podziękowaniami... :)

 

 

Pod siedemdziesiątką:

 

Załączone pliki


Użytkownik Dawido edytował ten post 26 luty 2014 - 15:27


#1237 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2014 - 18:19

Koledzy, czy ma ktoś kijek SLF7610-2 i może napisać realny górny cw dla niego. Czy da radę ostro podbić główkę 12g i 3"?

#1238 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 24 luty 2014 - 19:09

Koledzy, czy ma ktoś kijek SLF7610-2 i może napisać realny górny cw dla niego. Czy da radę ostro podbić główkę 12g i 3"?

Jutro będę go kończył,więc za kilka dni mogę Ci dać znać.



#1239 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2014 - 19:29

@WOBI, będę wielce zobowiązany za info.



#1240 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 luty 2014 - 19:47

Czy ktoś z Was macał jednocześnie blanki SLF1006 i SLXF1006? To że XF to diabelna kosa już kilka osób potwierdzało, ale czy F-ka znacząco się różni od XF? Warto dołożyć dwie stówki na wyższy moduł? 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych