Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2761 ONLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 listopad 2022 - 23:17

Ja osobiście oznaczenie mocy kija traktuje tak iż np w tym przypadku kij jest w stanie "ochronić" linkę 3-8lb a jednocześnie taką linka krzywdy wędce zrobić nie powinna
Zakładając oczywiście iż postępujemy z głową
Natomiast zakładając linkę o większej wytrzymałości niż opisana wędka większą uwagę zwracam na ustawienie hamulca
W przypadku 10lb talona wygląda to tak iż w krytycznym momencie przy żyłce 0,20 potrafię złapać za szpule kołowrotka i słucham jak trzeszczy dolnik
Przy plecionce 1,2 już tak nie robię
I póki co kije działają jak trzeba
No może poza jednym Jaxonem który "przeciągnięty" ponad miarę na sumku strzelił następnie przy wyżucie

Użytkownik jajakub edytował ten post 23 listopad 2022 - 23:21


#2762 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 24 grudzień 2022 - 12:15

Dzień dobry

Chciałbym dopytać  czy to, że Twój Thorus jest opisany w punkt oznacza,  że używasz do niego linek o wytrzymałości max 4 kg?

Opisany cw o 14 gramów pozwala na wiązać na agrafce kawałek żelastwa, ale producent sugeruje żeby miotać tym na delikatnej lince. 

Od jakiegoś czasu poszukuję graala o szczytowej akcji, dużej zbieżności i realnym ciężarze wyrzutowym Twojego Thorusa, ale chcę łowić żyłką (tak już mam) 0,25 czyli do 14 lbs. Co o tym sądzisz w kontekście SBO678-2N?

Dzień dobry.
Przepraszam,  ...dopiero co dopatrzyłem się Twojego pytania.

"Reakcja kija 8lb na zakręconym kołowrotku, w trakcie gwałtownego poderwania wędki, spowoduje
zerwanie linki 8lb bez uszkodzenia blanku" -tak właśnie rozumiem podstawę opisu w funtach.
Jasne że takiego testu nie zrobiłem ;) . Zgodność z opisem gwarantuje nam producent który takie testy robił(mam nadzieję),
a my, wszystko co możemy sobie tu popisać na temat: "8lb czy 10lb" ...będzie przypominało macanie woła przez ślepego.
Tak więc "macam" przez porównywanie z podobnymi konstrukcjami i tylko na tej podstawie(zero merytorycznie),
-uważam że Thorus 8lb jest opisany z mocą, dokładnie.
-Nie oznacza to że używam do niego wyłącznie linek max 8lb.
Ostatnio na zaczepowej miejscówce łowiłem nim z plecionką 0.2mm. Rzucał i dolatywał gdzie trzeba.
 -Przy tym kijku, 14g aż takim kawałem żelastwa dla linki 4kg nie jest, by się martwić o zrywki przy dynamicznych cięciach, czy rzutach.
Reakcje tego blanku są bezpieczne dla takich linek. W połączeniu z wyregulowywanym hamulcem kołowrotka, nie powinno zdarzyć się tu nic złego.
Te 14g o którym wspominasz, jeszcze dwie dekady temu, było klasycznym górnym c.w. spotykanym przy kijach 10lb ale dzisiaj,
przy nowoczesnych technologiach prętów i linek, określanie mocy kijów w kontekście przypisanych im c.w. mija się coraz bardziej z celem.
-Na stronie 128 tego wątku jest opis SBO678-2N. Sam zdecyduj czy pasuje Ci na Graala ;)
-Żyłka, plecionka -wszystko ten kij obsługuje wzorowo.

 

Pozdrawiam.
 


  • malinabar i MichaEL lubią to

#2763 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 01 styczeń 2023 - 15:44

Dziękuję bardzo za odpowiedź - bardzo pomocna
  • Remicki lubi to

#2764 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 17 styczeń 2023 - 21:52

Szukam jakiś realnych zdjęć blanku w kolorze Emerald Green lub Olive Green w wersji błyszczącej z produkcji Fishing Art.

Ktoś z Was posiada takowy i chciałby się podzielić zdjęciami?



#2765 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Napisano 18 styczeń 2023 - 08:52

Mili, czy ktoś z Was użytkuje wędkę na blanku Lexi SX8317-2N?

Wydaje się on mieć niesamowite właściwości, ale nie wiem czy nadaje się do moich celów, tzn. głównie poszukiwania wiślanych sandaczy - czasem za pomocą gum 3-5" na główkach 6–30g, a czasem za pomocą uklejopodobnych woblerów 6-12cm (zazwyczaj płytkoschodzących). Będę wdzięczny za opinie
  • Acho lubi to

#2766 ONLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 29 styczeń 2023 - 18:24

Mili, czy ktoś z Was użytkuje wędkę na blanku Lexi SX8317-2N?

Wydaje się on mieć niesamowite właściwości, ale nie wiem czy nadaje się do moich celów, tzn. głównie poszukiwania wiślanych sandaczy - czasem za pomocą gum 3-5" na główkach 6–30g, a czasem za pomocą uklejopodobnych woblerów 6-12cm (zazwyczaj płytkoschodzących). Będę wdzięczny za opinie


Ja będę mógł napisać parę zdań w maju. Dziś kupiłem ten blank.

#2767 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 29 styczeń 2023 - 18:43

Czyli jednak skusiłes na Lexi. 😎
  • dario69 lubi to

#2768 ONLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:31

Tak bo to ciekawy blank... więc moja ciekawość zwyciężyła z silną wolą 😅

#2769 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:33

Tak bo to ciekawy blank... więc moja ciekawość zwyciężyła z silną wolą 😅

A myślałem, że Vegter zgarnie całą pulę. 🙃

#2770 ONLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 29 styczeń 2023 - 21:13

Na Vegtera też kiedyś przyjdzie pora. Zobaczę w pierwszej kolejności co potrafi Lexi nano. Testy poligonowe maj/czerwiec.

#2771 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 31 styczeń 2023 - 08:11

Potrzebuje informacji o blanku Blaas slm 868-2.
Jakie przynety obsluzy, chodzi o wobki4—6cm czasem 8 czy da rade?
Blank ma byc pod pstrąga woda raczej z wolnym uciagiem.

#2772 ONLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 03 luty 2023 - 12:52

Potrzebuje informacji o blanku Blaas slm 868-2.
Jakie przynety obsluzy, chodzi o wobki4—6cm czasem 8 czy da rade?
Blank ma byc pod pstrąga woda raczej z wolnym uciagiem.


Priv.

#2773 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 luty 2023 - 08:44

Mam serdeczną prośbę do użytkowników modelu Noctiss Nano SNT645-2N. Chciałbym uzyskać odpowiedz na pytanie jaki zakres przynęt obsługuje wyżej wymieniony. Ewentualnie jak to się gnie. Interesuje mnie delikatna kosa okoniowa do przynęt 2” przy obciążeniu 1-6g. Chciałbym tym kijem tez moc polowic np wirującym ogonkiem 6g i żeby to był komfort.

Nie chciałbym kija, który ma nieproporcjonalny szczyt do reszty blanku, w którym zbyt mocno narasta moc.

Użytkownik scOOtt edytował ten post 08 luty 2023 - 09:15


#2774 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 08 luty 2023 - 10:21

Mam serdeczną prośbę do użytkowników modelu Noctiss Nano SNT645-2N. Chciałbym uzyskać odpowiedz na pytanie jaki zakres przynęt obsługuje wyżej wymieniony. Ewentualnie jak to się gnie. Interesuje mnie delikatna kosa okoniowa do przynęt 2” przy obciążeniu 1-6g. Chciałbym tym kijem tez moc polowic np wirującym ogonkiem 6g i żeby to był komfort.

Nie chciałbym kija, który ma nieproporcjonalny szczyt do reszty blanku, w którym zbyt mocno narasta moc.

W SNT645-2N moc przyrasta w dolniku dość mocno. To blank o szczytowym ugięciu z zapasem mocy w dolniku. Jak lubisz kijki o głębszym ugięciu to weź sobie Trout Area TA675-2N. Będziesz mega zadowolony. 



#2775 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 luty 2023 - 10:50

W SNT645-2N moc przyrasta w dolniku dość mocno. To blank o szczytowym ugięciu z zapasem mocy w dolniku. Jak lubisz kijki o głębszym ugięciu to weź sobie Trout Area TA675-2N. Będziesz mega zadowolony.

Dziękuje za Twoja opinie. Jak byś porównał szybkość tego blanku Trout Area TA675-2N do Noctissa ? Ja do 4 gram mam kija o pełnym ugięciu. Na samym ugięciu mi aż tak nie zależy. Chodzi mi o to aby moc szczytu była proporcjonalnie zbieżna do mocy środka i dolnika. W sensie aby nie sprawiał wrażenia ze szczyt jest doklejony z innego kijka. Ugięcie szczytowe jest dla mnie absolutnie do zaakceptowania.

https://youtu.be/AbN0rQss_Mc
Na tej prezentacji wydaje się ze ugięcie jest zbieżne z reszta blanku jeśli mówimy o szczytowej charakterystyce kija.

Generalnie szukam szybszego bardziej szczytowego kija niż np Suzuki 4lb601 pro. Który obsłuży główki jigowe 2-6 gram plus 2” gumka i wirujące ogonki w zakresie 4-6 gram.

Użytkownik scOOtt edytował ten post 08 luty 2023 - 10:57


#2776 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 08 luty 2023 - 17:14

Na prezentacji jest SNT633-2. Najmniej zbieżny z całej serii. SNT645-2 ma większą zbieżność i akcja jeszcze bardziej szczytowa. Dolnik w porównaniu ze szczytówką jeszcze bardziej mocny. Ale przesady nie ma w proporcji szczyt -dolnik nie ma.



#2777 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 luty 2023 - 20:44

Panowie gdzie mogę znaleźć większą ilość wzornikow lakierów. Jest więcej dospnych niż to co na stronie?
  • Ranjinxxx lubi to

#2778 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 13 luty 2023 - 10:48

Lecimy od góry;

1. Honey Yellow

2. Grass Green

3. Burgundy dust

4. Ocean Blue

5. Deep Blue

6. Burgundy.

Lakiery typu transparent.

Załączone pliki


Użytkownik mario edytował ten post 13 luty 2023 - 16:11


#2779 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 luty 2023 - 20:07

O to mi chodziło właśnie, dzięki! Dostałem też odpowiedzi mailową od Pana Krzysztofa.

#2780 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 16 luty 2023 - 18:41

Tak bo to ciekawy blank... więc moja ciekawość zwyciężyła z silną wolą

Mam o oczko lżejszy 4-24g bardzo przyjemnie się wędkuje 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych