Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2986 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 luty 2014 - 23:54

Przepiękny projekt i jeszcze lepsze wykonanie , gratulacje !


  • bartek lubi to

#1142 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 luty 2014 - 06:48

Niejaki Gość Andrzej Stanek to perfekcjonista i fajansu nie toleruje :) .Ja już nie puszczam och i ach, dla mnie to jest już wszystko normalne, że u Niego panuje perfekcja w każdym calu :) .



#1143 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 13 luty 2014 - 08:50

Andrzeju, od długiego czasu podziwiam styl w jakim projektujesz swoje wędki, a Krzysztof później je wykonuje. Ten projekt przebił chyba jednak wszystkie - fantastyczny, gratuluję! 

 

Korek? Chyba wiele osób przekonało się już, gdzie w Polsce można dostać ten najlepszej jakości...

 

Pozdrawiam

 

P.S. Twoje zdjęcia powalają nie mniej niż ten korek, podziwiam! Mógłbyś zorganizować małe warsztaty, na pewno wziąłbym w nich udział... ;)


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 13 luty 2014 - 08:52


#1144 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 luty 2014 - 09:14

Dzięki Chłopaki ale w przypadku wędek liczy się tylko praca Pana Zielińskiego - Krzyśka. Ja składam sugestie, czasami pokazuję fotki namierzone gdzieś w necie. On je realizuje, tutaj nie ma żadnego projektowania, na moje oko w przypadku wędek to słowo jest mocno nadużywane. Prostota kija jest jego największą zaletą w przypadku tego kija osiągnęła chyba maksimum. Jeśli cokolwiek jest do podziwiania to staranny montaż, blank, komponenty, trochę przysłużyły się fotki. Kij w realu jest typowym "swojakiem", bierzesz do łapy i od razu wiesz, że będzie Ci pasował. Zero świecidełek, zbędnych naklejek, pierścionków, niezbędne minimum...  ;)


  • Dawido lubi to

#1145 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 luty 2014 - 14:51

A co jest nadzwyczajnego w stylu tej wędki?



#1146 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 13 luty 2014 - 15:03

Prostota :)

#1147 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 luty 2014 - 15:03

A co jest nadzwyczajnego w stylu tej wędki?

Krzysiek Ty udajesz , czy już tak masz ........



#1148 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 luty 2014 - 15:09

Krzysiek Ty udajesz , czy już tak masz ........

Nie udaję. Patrze piąty raz na tą wędkę i widzę schludną, estetyczną, prostą i dobrze obfotografowaną wędkę. Ale gdzie tu jest nadzwyczajna stylistyka?



#1149 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 luty 2014 - 15:10

Fakt nie do każdego może ten styl trafia  ;) do mnie tak  :lol:  :lol:  :lol:



#1150 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 luty 2014 - 15:16

Coś mi się wydaje, że tu chodzi o rozumienie słowa "nadzwyczajny". Bo co jest nadzwyczajnego w wędce, która stylistycznie mieście się w 90% pokazywanych tutaj.

Ale ok, nie moja sprawa.



#1151 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 13 luty 2014 - 16:31

Dla jednego styl to markowy ganitur i wypicowane pantofle, dla drugiego szeleszczące dresy i biała czapka :) Jesteśmy różni i wiele rzeczy możemy postrzegać zupełnie inaczej. 

 

 

Krzysiek, nie odbierz tego osobiście, ale jeśli ta i pozostałe wędki, które posiada Andrzej nie mają stylu to faktycznie styl oznacza dla nas coś zupełnie odmiennego.

 

Pozdrawiam



#1152 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 luty 2014 - 16:39

Coś mi się wydaje, że tu chodzi o rozumienie słowa "nadzwyczajny". Bo co jest nadzwyczajnego w wędce, która stylistycznie mieście się w 90% pokazywanych tutaj.

Ale ok, nie moja sprawa.

 

Czytam drugi raz wpisy i nie wyłapuję słowa "nadzwyczajny", przypomnij mi... Co do reakcji na kij j/w sądzę, że wrażenie robi korek, staranność montażu i elegancka prostota przy coraz bardziej "udziwnionych" kijach które postrzegamy na forum. Niby tak mało a jednak tak wiele... Odnośnie statystyk - zrobiłem po pracowniach około 40 kijów, miałem bardzo dużo różnych firmowych, pierwszy raz trafił mi się korek o takiej jakości. To on zadecydował o ograniczeniu zbędnych dodatków, miał przykuć całą uwagę w estetyce kija. Do tego doszedł prosty uchwyt REC gdzie w pracowni krakowskiej miałem dziesiątki do wyboru innych podobnych jednak rozbudowanych w detalach. Idąc dalej, omotki w podobnym założeniu, opis na blanku ledwo widoczny. Jak widać wszystko zagrało skoro fotki wzbudziły emocje... W czasach gdy blank można mieć w kolorze pistacji, uchwyt różowy + seledynowe omotki, kij konserwatywny z założenia staje się awangardą.  ;) A pamiętasz mój kijek do float? To był odjazd... :D



#1153 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 luty 2014 - 16:48

Co znaczy był?Poszedł do ludzi?Nie wierzę!



#1154 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 luty 2014 - 16:54

Nie ma takiej opcji, stoi i czeka na sezon.  :D Zeppelin-a już mi chciano podkupić płacąc dobrą kasę.  ;)



#1155 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 luty 2014 - 17:27

Śliczna wędką,a jakość korka powala :) .Mi szkoda byłoby zabierać nad wodę,dlatego mam wszystkie w ciemnym.

A Krzychu się przekomarza :D



#1156 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 luty 2014 - 18:35

Czytam drugi raz wpisy i nie wyłapuję słowa "nadzwyczajny", przypomnij mi... Co do reakcji na kij j/w sądzę, że wrażenie robi korek, staranność montażu i elegancka prostota przy coraz bardziej "udziwnionych" kijach które postrzegamy na forum. Niby tak mało a jednak tak wiele... Odnośnie statystyk - zrobiłem po pracowniach około 40 kijów, miałem bardzo dużo różnych firmowych, pierwszy raz trafił mi się korek o takiej jakości. To on zadecydował o ograniczeniu zbędnych dodatków, miał przykuć całą uwagę w estetyce kija. Do tego doszedł prosty uchwyt REC gdzie w pracowni krakowskiej miałem dziesiątki do wyboru innych podobnych jednak rozbudowanych w detalach. Idąc dalej, omotki w podobnym założeniu, opis na blanku ledwo widoczny. Jak widać wszystko zagrało skoro fotki wzbudziły emocje... W czasach gdy blank można mieć w kolorze pistacji, uchwyt różowy + seledynowe omotki, kij konserwatywny z założenia staje się awangardą.  ;) A pamiętasz mój kijek do float? To był odjazd... :D

Zgadzam się.

Wyjątkowy jest w niej korek, ale reszta jest jak... jak to w tych 90%.

 

Napisałem w tym temacie tylko dlatego, ponieważ przeraża mnie fakt, że wystarczy dać w wędce super ekstra korek, by była uznana za coś wyjątkowego. A to oznacza, że marne są nasze wymagania. I nie chodzi tu o to, żeby "naćpać" na wędce wszystkiego po trochu, ale żeby zrobić wędkę ciekawą, a ta taką nie jest.

Pamiętam, jak Dąbek pokazał jedną ze swoich wędek, która niczym niby się nie wyróżniała, ale każdy się do niej ślinił (poszła kupa lajków). Podobnie jest z wędkami Wojtka Grocholi. Niby za wiele już na wędce nowego pokazać nie można, ale to właśnie to podnosi poprzeczkę/granice wędki ciekawej (stylistycznie). Korek tego - moim zdaniem - nie robi.

 

Tak dla wyjaśnienia. Bardzo mi się podoba, jest "w moim stylu".



#1157 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 luty 2014 - 20:11

@krzychun - pochwaliłem się nowym kijem, pokazałem fotki, swoją wypowiedź umieściłem w wątku przypisanym pracowni Fishingart. Nie będę budował teorii, komentował które kije są ciekawe, lepsze lub gorsze, kto ma dobrą stylistykę, o pracowniach nie wspomnę, chociaż jedna jak widzę zdążyła już zająć stanowisko (j/n w Twoim poście) ... Foty pokazują mój nowy patyk, taki chciałem, o takim marzyłem, masz prawo komentować - nie mam nic do dodania. Pozdrawiam. Andrzej  :).



#1158 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 13 luty 2014 - 21:34

Andrzej super wędka.

Na przykładzie tego projektu widać dobrą kooperację pomiędzy zamawiającym a wykonującym.

Od początku wiedziałeś czego chcesz i wyszedł super kijaszek, jak zwykle zresztą.,taki .......... wysmakowany.

Gratki dla Krzysztofa za wykon.

Mam nadzieję że spotkamy się na "Dziećkach"  jak będziesz uganiał się za szczupłymi.

pozdrawiam

Olek



#1159 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2014 - 12:41

Moim zdaniem korek w pełni zasługuje na ślinienie się i na przymiotnik "nadzwyczajny". Na pokazie w Lublinie widziałem w ofercie FA korek rzeczywiście "nadzwyczajnej" jakości. Postronny obserwator ma prawo powiedzieć " korek to korek, wielka mi rzecz" ale jak ktoś trochę siedzi w temacie to wie jak ciężko jest taki korek trafić. 

 

Nie wiem Andrzej czy masz kij na tym korku który ja widziałem ale jeśli to TEN to  Krzysiek jak z nim rozmawiałem mówił że w tej jakości trafiaja mu się raptem 3 gripy w ciągu roku. Jeśli jeden poszedł na Twój kij to.... muszę zadzwonić do Krakowa, żeby coś zostało na pokaz w Warszawie ;)

 

http://jerkbait.pl/t...zów-jerkbaitpl/



#1160 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 14 luty 2014 - 13:30

Nie wiem Andrzej czy masz kij na tym korku który ja widziałem ale jeśli to TEN to  Krzysiek jak z nim rozmawiałem mówił że w tej jakości trafiaja mu się raptem 3 gripy w ciągu roku. Jeśli jeden poszedł na Twój kij to.... muszę zadzwonić do Krakowa, żeby coś zostało na pokaz w Warszawie ;)

 

Od dłuższego czasu chciałem zbudować muchówkę pod szczupaka, sandacza. Poprzednia firmowa SAGE Xi3 to porażka pod względem rękojeści korkowej. Po sezonie sprzedałem koledze z forum jemu takie szczegóły nie przeszkadzają a kij był bardzo szczęśliwy, łowił ryby mnie i jemu obecnie. Poszukiwania blanku trwały dosyć długo finalnie zdecydowałem się na polski + dodatki. Od dłuższego czasu miałem odłożony korek u Krzyśka, zasugerował mi tylko, że nigdy takiego nie miałem a trochę kijów zrobiłem. W dniu kiedy pojechałem do Krakowa po odbiór nie przypuszczałem, że trafi mi się taka gratka. Nie wiem czy to jest jeden z "trzech" które zasugerowałeś. Dla mnie jest LUX MALYNA i niech tak zostanie. Kij wyszedł super jak na moje potrzeby, mam już skompletowany cały zestaw i czekam wolnej chwili by sprawdzić możliwości rzutowe. Gdybyś przypadkiem dowiedział się czy mój grip to ten z wspomnianych "trzech", nie mów mi tego. Kij ma łowić a tak mógłby trafić do szklanej gabloty... ;)

 

Pozdrawiam

 

Andrzej  :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych