Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 19:32

posiada ktoś jakiekolwiek doświadczenia z krakowskim travelkiem SLXF7310-3? ewentualnie nowocześniejszą wersją SLXF7310-3N?



#1342 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 listopad 2014 - 13:23

Cieszę się, że mogę z czystym sumieniem polecić blanki made in Poland i dodać kolejne dobre rekomendacje pracowni. Mój nowy kij wykonany na blanku SLXF-NANO 706-2N

 

Wędka jest mega szybka i bardzo sztywna podczas prezentacji przynęty, wydaje się jakby blank był ceramiczny. Podczas holowania małych okonków (20 cm) pracuje tylko nieznaczna część dosyć mocnej szczytówki, wydaje się być zbyt mocną jak na 6lb ale o dziwo ryby nie spadają ani się nie odbijają, może być to wynikiem niespotykanej wręcz czułości blanku. Ryby wcina bardzo szybko tak więc hak tkwi nie w kruchym odcinku szczeki a nieco wyżej skąd nie ma możliwości wypaść w czasie holu. Holując większe ryby uzyskujemy odpowiednio większe i progresywne ugięcie, głębokie pod ciężarem 0,5kg. Nie jest to blank do budowy wędek mających służyć wleczeniu przynęty lub łowieniu na przynęty poniżej masy 5g jest stworzony do precyzyjnej prezentacji wabików, które zamierzamy stale animować ruchami szczytówki, wszystkie sygnały docierają do dłoni nawet ze znacznych odległości, zacięcie jest instynktowne gdyż niezwykle mocno czuć brania. Wędka może służyć do łowienia całkiem sporych ryb, jest mocna i na pewno zatrzyma większość jeziorowych drapieżników naturalnie nie wliczając kijanek, na pewno nie ulęknie się sandaczy, które mogą się zdziwić jak szybko po pstryknięciu ujrzą grot haka miedzy dziurkami swoich otworów nosowych.

 

Blank jest bardzo smukły, gładko spolerowany o równych ściankach. Złącze idealnie spasowane, łatwo się zakłada i tak samo łatwo zdejmuje bez często spotykanego w wielu blankach innych producentów zakleszczania, trzyma pewnie i nie wysuwa się podczas energicznych rzutów przynętą. Wykonanie rękojeści i omotkowanie z precyzją lasera.

 

10387239_1002985736384073_20747892990276

 

10703622_1002986479717332_67898520257804



#1343 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 listopad 2014 - 13:31

Dzięki. Można jeszcze prosić fotkę ugięcia? Myślisz, że dałby radę pstrągom?



#1344 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 listopad 2014 - 13:36

Guciolucky od 5 do ilu gram Twoim zdaniem blank obsłuży przynęty?



#1345 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 listopad 2014 - 13:38

Myślę, że pod pstrągi nie potrzeba tak dużej czułości i szybkości, pod kropidła wystarczy F chyba, że łowisz je podobną do mojej techniką ale jeśli woblerami to nie bierz XF-N bo będziesz ciął za głowę każde zawirowanie w nurcie. Ja wczoraj przez godzinę zacinałem olchowe listki w toni podczas opadu na plecionce z lekkim łukiem. Nie żebym komukolwiek słodził ale czułości tego blanku nie można porównywać z wyrobami innych znanych producentów.



#1346 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 listopad 2014 - 13:42

Myślę, że pod pstrągi nie potrzeba tak dużej czułości i szybkości, pod kropidła wystarczy F chyba, że łowisz je podobną do mojej techniką ale jeśli woblerami to nie bierz XF-N bo będziesz ciął za głowę każde zawirowanie w nurcie. Ja wczoraj przez godzinę zacinałem olchowe listki w toni podczas opadu na plecionce z lekkim łukiem. Nie żebym komukolwiek słodził ale czułości tego blanku nie można porównywać z wyrobami innych znanych producentów.

 

Wow, o coś takiego mi właśnie chodzi ;) Normalnie łowię woblerami, ale szukam kosy pod malutkie jigi/gumki.



#1347 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 listopad 2014 - 13:44

@apioo jutro Ci powiem jak zabiorę nad wodę szczupakowe przynęty ale komfort będzie jeszcze długo zachowanych


  • Apioo lubi to

#1348 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 listopad 2014 - 13:45

tpe jak pisałem nie malutkie tylko od 5g w górę



#1349 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 listopad 2014 - 13:53

tpe jak pisałem nie malutkie tylko od 5g w górę

 

No niby tak, SLF706-1N obsługuje przynęty od 1 g, muszę pogadać jeszcze raz z p. Krzysztofem.



#1350 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 listopad 2014 - 14:02

1g oznacza, że ten ciężar przy bardzo cienkiej lince zaczyna nadawać do kija ale nie oznacza, że 1g uznasz za odpowiednią masę przynęty dla tego kija. Przy szybkich blankach kieruj się środkiem zakresu jako tym co będzie odpowiednie dla ciebie. Czyli blank 2-12 będzie świetny od 5-6g do samej góry plus to czym wywijasz na haku.



#1351 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 listopad 2014 - 14:18

Zgadza się, dużo też chyba zależy od tego, czy łowisz w górskiej rzece, czy niezbyt głębokim jeziorze. Poza tym dochodzi jeszcze kwestia doboru przelotek. Nie znam się na tym, ale to chyba dość ważne.



#1352 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 listopad 2014 - 15:34

tpe, ważne jest jak chcesz z makaronu zrobić na siłę FX bo myślisz, że zabieg uczyni cuda ale nie dotyczy to blanków o których mowa. Tutaj XF to XF bez względu gdzie zanurzysz przynętę.



#1353 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 09:45

Koledzy doradźcie blank na Odre z łódki. Mam mętlik w głowie po przeczytaniu całego wątku jednym tchem :)

 

Głównie obrotówki 0-2, wobki kleniowo jaziowe Bonito, Hornety 3-4 cm, instynkty pixele bullety od Andrzeja L. no generalnie klasyka  kleniowo jaziowo woblerowa... Jakby się dało jeszcze jakąś małą bolenióweczkę pociągnąć to w ogóle byłoby cacy. To możliwe czy trzeba dwa patyki zbroić.



#1354 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 04 listopad 2014 - 09:49

Blass F 2,40 Nano  10 LB. Lub Blaas M 12 lb w tej samej długości.


  • wildriver i krystiano1981r lubią to

#1355 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 10:35

Blass F 2,40 Nano  10 LB. Lub Blaas M 12 lb w tej samej długości.

Rozumiem że mówimy o:

SLF8010-2N     8'0”     6-10lb     3-13g

i SLM8012-2     8'0”     8-12lb     5-18g

Forecast ten Blass M nie będzie klękał łowiąc na woblery w przelewach, pod prąd?

Jakie są ich realne cw. słyszałem że na początku było trochę niedoszacowane...

Czym sie różni nano od standard? Bo widzę tylko inne cw.

Łowisz tymi patolami?

 

coś takiego jeszcze zwróciło moją uwagę SLS8010-2     8'0”     6-10lb     2-13g


Użytkownik ziober edytował ten post 04 listopad 2014 - 10:48


#1356 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 04 listopad 2014 - 10:55

Łowię M 12 LB 2,4 m. na Odrze wszelkimi wabikami od 3-15 gr. z plecionką 10 lb. Ogarnia temat a i wąsatego przyłowu się nie boi czy tez słusznego bolka za warkoczem gdy się pokaże w upał i nie ma czasu na zmianę kija. Ma najmniej poddający się szczyt z wymienionych. F-kę 10 Lb. w Nano zbroję dla siebie na przyszły rok. Kolega ma i łowiłem. Kij bardziej finezyjny lecz jest moc a ugięcie nie jest tak głębokie jak w M choć nadal jest to bezpieczny kij i spadów nie ma. Lekko uzbrojony w minimy pokazuje pazur. SLS nie miałem tej mocy w rekach. Z tego co pamiętam one głęboko pracują więc może głębiej pracować od F i poddawać się na napływie.



#1357 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 14:06

Dzięki, na taką odpowiedź liczyłem B)



#1358 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 listopad 2014 - 14:10


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 04 listopad 2014 - 17:49


#1359 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 listopad 2014 - 14:13

Cieszę się, że mogę z czystym sumieniem polecić blanki made in Poland i dodać kolejne dobre rekomendacje pracowni. Mój nowy kij wykonany na blanku SLXF-NANO 706-2N

 

Wędka jest mega szybka i bardzo sztywna podczas prezentacji przynęty, wydaje się jakby blank był ceramiczny. Podczas holowania małych okonków (20 cm) pracuje tylko nieznaczna część dosyć mocnej szczytówki, wydaje się być zbyt mocną jak na 6lb ale o dziwo ryby nie spadają ani się nie odbijają, może być to wynikiem niespotykanej wręcz czułości blanku. Ryby wcina bardzo szybko tak więc hak tkwi nie w kruchym odcinku szczeki a nieco wyżej skąd nie ma możliwości wypaść w czasie holu. Holując większe ryby uzyskujemy odpowiednio większe i progresywne ugięcie, głębokie pod ciężarem 0,5kg. Nie jest to blank do budowy wędek mających służyć wleczeniu przynęty lub łowieniu na przynęty poniżej masy 5g jest stworzony do precyzyjnej prezentacji wabików, które zamierzamy stale animować ruchami szczytówki, wszystkie sygnały docierają do dłoni nawet ze znacznych odległości, zacięcie jest instynktowne gdyż niezwykle mocno czuć brania. Wędka może służyć do łowienia całkiem sporych ryb, jest mocna i na pewno zatrzyma większość jeziorowych drapieżników naturalnie nie wliczając kijanek, na pewno nie ulęknie się sandaczy, które mogą się zdziwić jak szybko po pstryknięciu ujrzą grot haka miedzy dziurkami swoich otworów nosowych.

 

Blank jest bardzo smukły, gładko spolerowany o równych ściankach. Złącze idealnie spasowane, łatwo się zakłada i tak samo łatwo zdejmuje bez często spotykanego w wielu blankach innych producentów zakleszczania, trzyma pewnie i nie wysuwa się podczas energicznych rzutów przynętą. Wykonanie rękojeści i omotkowanie z precyzją lasera.

 

10387239_1002985736384073_20747892990276

 

10703622_1002986479717332_67898520257804

Gucio z takim kijem to faktycznie jestes lucky :) jeden z piekniejszych kijow jaki widzialem, laczy klasyke z nowoczesnoscia, proporcje jak i ksztalty sa idealne.Pzdr


  • guciolucky i krystiano1981r lubią to

#1360 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 04 listopad 2014 - 14:29

Nie mogę Panu Krzyśkowi pozawracać głowy ( bo jest na jakiejś wyprawie ) więc tutaj popytam......
Chcę w FA zamówić wędkę dedykowaną sandaczom z łódki. Długość ok. 210. Cw ( +/- ) 7-28. I ma być czuła - mega czuła.
Blanki z której serii będą najodpowiedniejsze na taką wędkę. ( Oprócz borona - bo na borona szkoda mi kasy )
  • guciolucky lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych