Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skradziono sprzęt!! Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 05 wrzesień 2009 - 23:06

Jeżeli dysponujesz fotkami sprzętu, myślę, że nie zaszkodziłoby wrzucić ich na forum. Jeżeli rzeczy te mają jakiekolwiek cechy charakterystyczne, może ktoś z użytkowników forum pewnego dnia je zauważy. Zastanów się też nad przekazaniem dokładnego opisu sprzętu i ewentualnych fotek komisariatowi rzecznemu Policji oraz Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej. Oni często bywają nad wodą. Szansa jedna na tysiąc, ale nigdy nic nie wiadomo...

#22 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 06 wrzesień 2009 - 08:10

Oni często bywają nad wodą.


Czasami chyba :lol: :lol:

Oni napewno tym sobie głowy nie zawrócą, nie ma co z siebie pajaca robić.

Pozdr.

Salmo

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 wrzesień 2009 - 09:43

explorator, bardzo współczuję! :(

Może mogę jakoś pomóc w odbudowie, choć części Twojego ekwipunku tak byś w miarę szybko mógł powrócić nad wodę? Daj znać czego potrzebjesz pilnie, na teraz.

Pozdrawiam
Remek


#24 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 06 wrzesień 2009 - 20:36

SalmoSalar jeśli będzie nagroda pieniężna to wtedy zwrócą na to uwagę.Sprzęt jest charakterystyczny,może jakaś info w twoim okręgu,bo może kupić od tych ...normalny nieświadomy wędkarz.Pozdro

#25 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4844 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 wrzesień 2009 - 21:07

Mało prawdopodobne abyś nalazł to gdzież w okolicy - pozostaje śledzić Allegro. Koledze ostatnio buchnęli laptopa w Zakopanem, znalazł się gdzieś na targowisku w Katowicach już nastepnego dnia- uwagę policji przykuł brak akcesoriów (zasilacza itp). Ponieważ laptop był z czytnikiem linii papilarnych, po włączeniu ukazał się komunikat: Właściciel xxx xxx, proszę o kontakt pod numere xxx xxx xxx :lol: . Rozmawiałem ze znajomymi policjantami i okazało się że złodzieje to najczęściej przyjezdni - i to często z daleka. Śledź Allegro i licz na to, że jakiś jołop wystawi twój sprzęt na licytację.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Paweł

#26 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2009 - 21:24

Dzięki Remku za propozycję ale póki co nie jestem w stanie myśleć o wyprawie nad wodę. Nawet nie wiem od czego miałbym zacząć odbudowę sprzętu.
Co do nagrody pieniężnej to wspomniałem o niej w poście otwierającym wątek i będzie ona proporcjonalna do skali znaleziska jednak nie mniejsza niż 10% wartości sprzętu.
Bardzo Was proszę miejcie oczy szeroko otwarte i jak coś znajdziecie to będę wdzięczny za info!!
Pozdrawiam,
P.

#27 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 07 wrzesień 2009 - 08:35

szczerze współczuje, ale zawsze trzeba mieć nadzieje.

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 14:24

Ładny klops... :(
Współczuję ci bardzo, bo niestety także znam to uczucie... :( :(



#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 wrzesień 2009 - 19:20

Dzięki Remku za propozycję ale póki co nie jestem w stanie myśleć o wyprawie nad wodę. Nawet nie wiem od czego miałbym zacząć odbudowę sprzętu.


Od czegoś zacząć trzeba :D więc ... zacznij :D A ryby dobrze wpływają na głowę - zwłaszcza zestresowaną więc zamiast rozpamiętywać ... idź do przodu. Jeśli mogę pomóc ... daj znać - wiesz gdzie mnie szukać :D

#30 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 09 wrzesień 2009 - 12:55

Jak czytam o kradzieży to od razu na usta cisną mi się niecenzuralne słowa. W zeszłym roku sąsiad zaje**ał mi rower. Dowiedziałem się, znalazłem sprawcę, „sprawiłem”, że przyznał się na policji i w sądzie do popełnionego czynu… Rower sprzedał, a ustalenia z sądu – zwrot kosztów do pół roku po uprawomocnieniu się wyroku. Minęło już z 9 miesięcy i chu*! Oddał mi 1/5 kwoty i śmieje mi się w twarz. Zastanawiam się czasami czy nie powinienem inaczej załatwić sprawy, ale za bardzo zależy mi na pozwoleniu na broń (jestem jeszcze myśliwym)… Jeżeli Ty ich znajdziesz to sądzę, że przy użyciu palnika acetylenowego i kombinerek szybko dojdzie do zwrotu pozostałego sprzętu i rekompensaty za pozostały, który upłynnili… Oczywiście to z przymrużeniem oka (bo to byłoby nakłanianie do czynów karalnych :D ) . Pozdrawiam i współczuję, znam ten ból.

#31 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2009 - 21:00

Szczerze współczuje, ja niestety też z własnego doświadczenia wiem jakie to fatalne uczucie :wacko:
Przy dużej ilości charakterystycznego sprzętu jest pewna szansa na jego odnalezienie.
Złodziej może też mieć pecha i zaoferować skradzione przedmioty uczciwej osobie, która go zdemaskuje. Sam w ten sposób odzyskałem komórkę, z którą już dawno się pożegnałem :D
Dlatego według mnie warto o tym napisać na wszystkich popularnych wędkarskich forach internetowych.

@Jack__Daniels
przed sięgnięciem po palnik acetylenowy i kombinerki napisałbym do sądu :mellow:
być może nic to nie da, ale nie zaszkodzi spróbować, być może tylko trochę uprzykrzysz życie złodziejowi, a może odzyskasz należne ci odszkodowanie
nie wiem jaki dokładnie zapadł wyrok w tej sprawie, ale jeśli przestępca dostał karę pudła w zawieszeniu, to niewywiązywanie się wobec pokrzywdzonych jest podstawą do odwieszenia takiej kary, a gdy tylko sąd zaczyna rozważać taką ewentualność pieniądze od razu się znajdują :unsure:
zresztą ludzie o lepkich rękach często mają nie jeden wyrok na koncie i wtedy dopiero jest co odwieszać <_<

pzdr
Grzecho


#32 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2009 - 13:12

W relacajcji ze zlotu Zimowy Kropek Drawy 2009 na zdjęciu nr 3 (na mostku) moja wędka - Lamiglas G1000 jest trzecia z prawej strony. Reszta fotek poszła razem z laptopem i HDD.
Pozdrawiam,
P.

#33 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2009 - 14:25

Szczerze wspolczuje. W zasadzie cokolwiek by nie napisal bedzie to tylko klepaniem, ktore nie zwroci rzeczy utraconych....

Gumo

#34 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 wrzesień 2009 - 17:48

Przykra sprawa, gdybym znalazł jakieś podejrzane ogłoszenie oczywiście dam znać.
Jak pisze Kolega Gumo, klepanie nie zwróci tych rzeczy, ale napiszę: głowa do góry! :D
Kolega Remek ma rację, trzeba iść do przodu, chociaż trudno pogodzić się z istniejącym stanem..
Wierzę, że to jedno z gorszych uczuć, jakie mogą człowieka spotkać.. chamstwo w najczystszej postaci.

Mam nadzieję, że chociaż jakąś część uda się odnaleźć.

Pozdrawiam
Grzesiek

#35 OFFLINE   batmanik

batmanik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 wrzesień 2009 - 20:34

najszczersze wyrazy wspolczucia nie wiem jak to przezywasz ja bym dostal zawalu serca nie mieszkam w polsce ale e bay i allegro odwiedzam jak cos namierze dam cynka za takie cos powinno sie reke odcinac tepa pila

#36 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 wrzesień 2009 - 21:47

ja pamietam dokładnie talonika do 21gr 2,60 opisy i wyglad,wiec jak cos to bd miał na oku,wselkie aukcje itd

#37 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 wrzesień 2009 - 10:57

Cóz ...Może opowiem małą historie. Kilka lat temu skradziono mi z auta dość kosztowne(700euro) radio Miało cechę charakterystyczną: małą ryskę na panelu. Znalazłem je, (a właściwie mój syn) na Allegro. Oczywiście Policja itd... niestety nie chcieli(lub nie potrafili - w komisariacie w którym nakazano mi zgłosić zdarzenie nie bardzo wiedziano, choć wydaje sie to nieprawdopodobne, co to jest internet) go znaleźć i złapać złodzieja. Sprawę umorzono. Poszedłem do Komendy Wojewódzkiej. Polecono mi złożyć zażalenie czy skargę w komisariacie, który nie umiał złapać... machnąłem ręką. Fakt, że było to ok 5-6 lat temu. Moze teraz jest inaczej?
U.

#38 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2009 - 22:51

To niemiła i demotywująca historia...Mnie kilka lat temu skradziono radio pod klubem Stodoła. Poświęciłem sporo czasu na dopełnienie formalności związanych ze zgłoszeniem zdarzenia (kilka godzin). Po ok. 6 miesiącach zadzwonił do mnie Policjant i zaprosił po odbiór radia na komisariat, a 4 chłopców którzy kradli w okolicy za moje radio i inne fanty dostali po 4,5 roku bez zawiasów.
Myślę, że warto zrobić wszystko co do nas należy i liczyć, że złodziej popełni choć 1 błąd...
Przy okazji - bardzo proszę o zerknięcie na początek wątku w celu przypomnienia sobie co mi zginęło - w dużej grupie mamy szansę coś wyłowić.Z góry dziękuję za pamięć i czujność.
Pozdrawiam,
P.

#39 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 27 wrzesień 2009 - 23:28

znam tą gorzką śline :(
na allegro jestem non stop jakbym coś przyuważył to zaraz dam info

#40 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2009 - 23:00

Wielka prośba!
Czy ktoś z Was zna giełdę w Słomczynie? Gdzie można znaleźć sprzęt wędkarski i inne używane rzeczy z Niemiec?
Będę bardzo wdzięczny za informacje.
A tak przy okazji to mamy już ok. 30% skradzionego towaru i część sprawców a reszta jest poszukiwana. Niestety sprzęt wędkarski i elektronika jeszcze nie wypłynęły ale...nie jesteśmy bez szans
Pozdrawiam,
P.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych