Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pochwal się nowym sprzętem ! ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9351 odpowiedzi w tym temacie

#2021 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 styczeń 2017 - 12:51

Noo... także tego... mam w końcu coś porządnego do nagrywania(jakość bardzo porównywalna do gopro hero 4-5 black) . Także sj 4000 przechodzi na emeryturę :D. Postaram się zrobić małe porównanie w stosunku do sj 4000. Także jak coś nagram wrzucę w odpowiedni wątek. 

 

 

 

Jestem bardzo Ciekawy różnicy, co prawda posiadam 4 silver ale równiez miałem dylemat.... :) Tak że tego - wrzucaj filma :)



#2022 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:32

Jestem bardzo Ciekawy różnicy, co prawda posiadam 4 silver ale równiez miałem dylemat.... :) Tak że tego - wrzucaj filma :)

 

Jutro pewno się przejde z rana ponagrywać trochę także wieczorkiem jutro pewnie coś wrzucę. 



#2023 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:40

Jutro pewno się przejde z rana ponagrywać trochę także wieczorkiem jutro pewnie coś wrzucę. 

 

Ja kupiłem taką:

 

http://www.omna.pl/k...-004,a3144.html

 

Na razie rewelacja ale nie było jeszcze testów w terenie :) Ciekawe jak się ma do Twojej :D

Może i ja wrzucę jakąś opinię :D

 

Do kamerki 4K 30fps musi być szybka karta i kupiłem taką:

 

http://allegro.pl/sa...6422929691.html

 

Karta jest świetna :) Polecam :D


  • MATIG lubi to

#2024 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:00

Ja kupiłem taką:

 

http://www.omna.pl/k...-004,a3144.html

 

Na razie rewelacja ale nie było jeszcze testów w terenie :) Ciekawe jak się ma do Twojej :D

Może i ja wrzucę jakąś opinię :D

 

Do kamerki 4K 30fps musi być szybka karta i kupiłem taką:

 

http://allegro.pl/sa...6422929691.html

 

Karta jest świetna :) Polecam :D

 

Dokładnie, zwykłe karty pamięci o oznaczeniu class 10 UHS-1 nie wyrabiają przy nagrywaniu w 2k/60 fps lub 4k/30 fps, już to sprawdziłem :D



#2025 ONLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:24

Jeżeli z 14 fi pasuje na ebay ma gość po 100 z darmowym shipping kupiłem dwie więc pewny

 

Możesz linka podać? Nie mogę znaleźć :D Thx



#2026 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 23:59

Noo... także tego... mam w końcu coś porządnego do nagrywania(jakość bardzo porównywalna do gopro hero 4-5 black) . Także sj 4000 przechodzi na emeryturę :D. Postaram się zrobić małe porównanie w stosunku do sj 4000. Także jak coś nagram wrzucę w odpowiedni wątek. 

 

68c41d9c523c.jpg

 

Kupiliśmy ją ze znajomymi na urodziny dla kolegi. Dzisiaj przyszła i na sucho pełen wypas :) Btw tutaj masz linka do darmowego etui i uchwytu od producenta: http://lamax-electro...sories/?lang=pl Pozdro



#2027 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 styczeń 2017 - 00:18

Kupiliśmy ją ze znajomymi na urodziny dla kolegi. Dzisiaj przyszła i na sucho pełen wypas :) Btw tutaj masz linka do darmowego etui i uchwytu od producenta: http://lamax-electro...sories/?lang=pl Pozdro

 

Już skorzystałem z tego linku ;). Trochę dzisiaj ponagrywałem i jestem pod wrażeniem. Już w ustawieniach auto nagrywa bardzo ładnie, kolory są naturalne, ostre, jedynie karta pamięci którą obecnie posiadam nie wyrabia... za mała prędkość zapisu najwyraźniej. 


  • Maciek. lubi to

#2028 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 10:44

Do 4K podobno musi być karta U3. Ja wziąłem stąd -> https://b-elektronik...-9590-MBs/48880 . Dobra cena i dożywotnia gwarancja producenta. A co do kamery do filmiki na YT faktycznie robią wrażenie. Szczególnie te dynamiczne sceny z włączoną stabilizacją (EIS). Jeżeli wszystko w praktyce będzie tak jak się zapowiada to może być hit - jakość i możliwości Go Pro Hero 5 za połowę ceny. Spoko opcją jest też ilość akcesoriów w komplecie fabrycznym - Go Pro dostajesz golasa. Ja wynegocjowałem w cenie jeszcze szelki, dokupiliśmy gimbala i koleżka ma już komplet.


  • MATIG lubi to

#2029 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 14 styczeń 2017 - 11:45

Moze glupie pytanie ale kompletnie sie nie znam ... ile godzin mozna nagrac na takiej karcie 64? oraz ile godzin mozna nagrac na jednym naladowaniu baterii ?


  • Guzu lubi to

#2030 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 styczeń 2017 - 12:47

Moze glupie pytanie ale kompletnie sie nie znam ... ile godzin mozna nagrac na takiej karcie 64? oraz ile godzin mozna nagrac na jednym naladowaniu baterii ?

 

To zależy głównie od rozdzielczości jaką wybierzesz. Kamerką sjcam sj 4000 zazwyczaj nagrywam na jednej baterii 2x35 min + 10-20 min. Czyli razem jakieś 80-90 min. A ile godzin można nagrać na karcie 64 gb? To też zależy jaką rozdzielczość wybierzesz... bo np.  jak 1080p / 30 fps zajmuje stosunkowo mało miejsca to 4k/30 fps już dużo więcej.. i zarazem przy 4k bateria szybciej pójdzie się jeb**. Ciężkie pytanie.. nie da się tak "ogólnie" odpowiedzieć. 



#2031 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 styczeń 2017 - 12:56

Do 4K podobno musi być karta U3. Ja wziąłem stąd -> https://b-elektronik...-9590-MBs/48880 . Dobra cena i dożywotnia gwarancja producenta. A co do kamery do filmiki na YT faktycznie robią wrażenie. Szczególnie te dynamiczne sceny z włączoną stabilizacją (EIS). Jeżeli wszystko w praktyce będzie tak jak się zapowiada to może być hit - jakość i możliwości Go Pro Hero 5 za połowę ceny. Spoko opcją jest też ilość akcesoriów w komplecie fabrycznym - Go Pro dostajesz golasa. Ja wynegocjowałem w cenie jeszcze szelki, dokupiliśmy gimbala i koleżka ma już komplet.

 

Dzięki bardzo za link. Dobra cena za tą kartę ;). Jestem właśnie po "testach" tej kamerki, i niestety stabilizacja (EIS) działa tylko w 1080p i niżej. Szkoda że w 2k nie ma takiej możliwości bo było by mega. A sama stabilizacja działa bardzo dobrze, ponagrywałem trochę porównań ze stabilizacją i bez. Zrobiłem też kilka fotek, i też jestem pod wrażeniem, zdjęcia wychodzą "jak na kamerke sportową" super.  Także zrzucam materiały na kompa i wieczorkiem coś zmontuje przy piwku   :P

 

A gimbal kozacka sprawa, tylko też trzeba trochę hajsu wyłożyć... wcale nie mało.. ale "coś za coś" 


Użytkownik MATIG edytował ten post 14 styczeń 2017 - 12:57


#2032 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:38

W praktyce i tak większość ludzi raczej będzie nagrywać w 1080p 60fps :) W Go Pro 5 stabilizacja też działa tylko do tej rozdziałki. Co do fotek to przetwornik optyczny Lamaxa to Sony IMX117, a więc pierwsza liga - Go Pro 5 robi foty w 12 Mpx, a Lamax w 16 Mpx.

 

Odnośnie gimbala to miałem na myśli taki monopod: http://allegro.pl/ra...101259925.html 

 

Taki gimbal gimbal to faktycznie grubszy temat :)

 

A jeszcze odnośnie kamery to mega spoko jest też pilot na BT - kamerka wisi na szelkach albo głowie i włączasz sobie z pilota kiedy potrzebujesz. Można też przełączyć na tryb foto. Szkoda tylko, że nie ma do niego montażu na pasek na rękę, ale w sumie zawsze można coś dopasować, np. coś w tym stylu tylko w normalnej cenie: http://www.tunebelt....eneration-ab76/ i wsadzić go do środka.


Użytkownik Raven edytował ten post 14 styczeń 2017 - 16:04


#2033 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 styczeń 2017 - 16:20

No rzeczywiście większość będzie nagrywać w full hd. Ja jednak zacznę nagrywać swoje filmy w 2560x1440 czyli 2k/60 fps i zobaczy sie jak to będzie wyglądać w boju czyli podczas łowienia.Ale co do jakości to 4k miażdży, mega jakość, ostrość no bajka.  Pilota jeszcze nie sprawdzałem :), ale rzeczywiście fajny myk. Dzisiaj pewnie sprawdzę aplikacje na telefon co by można podglądać z tel. przez wifi. Ludzie piszą że są z nią jakieś problemy ale to sam zweryfikuje :). Co do filmu z testowymi nagraniami to się jednak trochę opóźni bo chcę jeszcze trochę dograć materiału :), z samochodu głównie i podczas słabego oświetlenia. 


Użytkownik MATIG edytował ten post 14 styczeń 2017 - 16:21


#2034 OFFLINE   motylW1

motylW1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec
  • Imię:Arek

Napisano 14 styczeń 2017 - 21:12

Piękny prezent, przynajmniej dwudziestoletnie morele ,w tym jeden ,,Wajo'' .

Załączone pliki


Użytkownik motylW1 edytował ten post 14 styczeń 2017 - 21:13


#2035 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 14 styczeń 2017 - 21:57

Piękny prezent, przynajmniej dwudziestoletnie morele ,w tym jeden ,,Wajo'' .

Który to ten Wajo?


  • Franc lubi to

#2036 OFFLINE   motylW1

motylW1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec
  • Imię:Arek

Napisano 14 styczeń 2017 - 22:21

Który to ten Wajo?

W samym środeczku  :D


  • Franc i Dokuś lubią to

#2037 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 16:29

Dzis w koncu dotarły nowe Tarantule ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 15 styczeń 2017 - 17:07


#2038 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 styczeń 2017 - 19:40

z cyklu" znajdź 2 szczegóły...."? Upps, może nawet trzy ;)  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik popper edytował ten post 15 styczeń 2017 - 19:41


#2039 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 20:28

z cyklu" znajdź 2 szczegóły...."? Upps, może nawet trzy ;) :lol: :lol: :lol:

Fakt, różnią sie tylko kolorem blaszki na korbie i pokrętła magnetyka (+ opis przełożenia). Tak wiec 3 ;)

Ogólnie mi sie bardzo podobają. Chyba ożenię mojego Steeza LTD SV... ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 15 styczeń 2017 - 20:32

  • popper lubi to

#2040 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 styczeń 2017 - 20:39

Kilka nowych wobków na zbliżający się sezon pstrągowy :

kt3APjQ.jpg