Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pochwal się nowym sprzętem ! ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9355 odpowiedzi w tym temacie

#4341 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 lipiec 2018 - 23:40

Drogi Żbiku,włóż w jakąkolwiek formę trochę pracy WŁASNEJ, swojej inwencji, oryginalności. Pokaż jakiś swój projekt, który będzie symbolem użyteczności i smaku, a przy okazji nie będzie festyniarskim, odpustowym kiczem. Schylę czoła! Z moje perspektywy - Twój sprzęt (którym non stop przerzucasz) może jest top of the top, tylko nie zawsze da się znaleźć w tym duszę. Twoja krótka "górnolotna myśl" nie jest wstanie pomniejszyć doświadczenia, dokładności i stylu Budowniczego. Komponenty zostały celowo dobrane tak przeze mnie, żeby wyważyć wagę, użyteczność i gust mnie jako użytkownika. 
Zapewniam, z uwagą będę śledził Twoje "wyżyny estetyki i smaku".
 
PS. Ja do firmy nic nie mam.
PS 2 Aaaaaaaa, jeszcze jedno, pokaż mi jak ze sprzętu niekoniecznie z górnej półki zrobić, żeby spod nosa wyrwało się "o k**wa". Bo ja dziś tak miałem. Z bezdusznego wędziska udało się wykrzesać to coś, czego nie doświadczyłem używając sprzętu 3 x droższego.
PS 3 a jeszcze by długo...


Przepraszam Cię Kolego ale chyba dość opacznie odebrałeś moje słowa. Porównując go do jaxonowskiego sprzętu miałem na myśli prostotę wykonania i zwykły klasyczny design, a nie myślałem kompletnie o jakości. Prostotę w dobrym tego słowa znaczeniu, bez zbędnych pazłotek, kaktusowych korków i malowanych na kameleona uchwytów.

Sam mam różne wędki, od najtańszych pewnych nieśmiertelnych Jaxonow, Kongerów i DAMow, przez średniolepsze StC, po raptem 2 kije „Top of the top” (jak je określiłeś) Restaffine i UFM.

Firma Jaxon robiła kiedyś bardzo udane modele, które bardzo dobrze się sprawdzały. Podobnie kije Kongera (np IRI są u mnie w użyciu).

Nie wiem dlaczego w Twoich słowach Jaxon nie ma estetyki i smaku? Sam mając kiedyś przeróżne kije z pracowni, zazwyczaj ograniczałem się do stonowanych kolorów, często robiąc jednokolorowe (zazwyczaj czarne) wędki. Na własnej skórze przekonałem się, ze im więcej udziwnień, pomieszania kolorów, materiałów, tym kij zdecydowanie szybciej się nudzi i człowiek zaczyna kombinować nad zmianami. Obecnie mam już tylko 2 proste kije z pracowni, uwierz mi, warte po kilkaset złotych. Prosty niedrogi blank, zwykły uchwyt, pianka lub ew kawałek korka i najprostsze zwykle czarne omotki.
Chyba już wyrosłem z gonienia króliczka i budowy coraz to nowszych wedek, wole mieć 3-4 pewne zestawy i brak problemu typu „co dziś zabiorę nad wodę”.

Jeśli mnie złe odebrałeś, to przepraszam. Zawsze każdego, kto sam buduje wędki, podziwiam, bo ja takich umiejętności nie posiadam.

#4342 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 26 lipiec 2018 - 00:11

Żbiku, nie piję zupełnie do Ciebie i tej sytuacji, lecz zawsze szanuję ludzi, którzy w innych dostrzegali człowieka, a to słowo "PRZEPRASZAM" niby nic, a tak magiczne.

Szacun.



#4343 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 26 lipiec 2018 - 16:27

Chciałem Wam pokazać jakie fajne rzeczy tworzy kolega Bartek_C@, i oczywiście polecić jego pomoc. :D

Kolega Bartek posiada wielką "intuicję techniczną", co jest bardzo pożądane przy takiej pracy. :good:

Załączone pliki



#4344 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:02

Nowy kijek Phenix FX801-2 pod jazioklenia od SpartaRods vel Łukasz @ProfilNieaktywny + Fuego LT

967d0e2ad403edf9815efc79fe63aa9a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • malinabar, Pisarz.......ewski Piotr, SkiDivPL i 4 innych osób lubią to

#4345 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:27

Nowy kijek Phenix FX801-2 pod jazioklenia od SpartaRods vel Łukasz @ProfilNieaktywny + Fuego LT

967d0e2ad403edf9815efc79fe63aa9a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Podoba mi się nazwa pracowni 😊 to już się dopatrzyłem w końcu co jest na logo.

#4346 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:38

Dodam tylko , że waga kija wyniosła finalnie poniżej 70g ;) + fuego 205 g i mamy w ręku „nic”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • pomidor babinicz lubi to

#4347 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:40

Nowy kijek Phenix FX801-2 pod jazioklenia od SpartaRods vel Łukasz @ProfilNieaktywny + Fuego LT




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W delfinie ?



#4348 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 03 sierpień 2018 - 13:09

Tak, w delfinie.

#4349 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 sierpień 2018 - 13:21

263ed046b2a3cdd43a511144960d812a.jpge1e31bcb038320edd3042db0c752eef3.jpg5a4bb86e50d959851a2fa08fc8206a83.jpg
Mój nowy nabytek, a zarazem pierwszy UL wczoraj przeszedł chrzest w wodzie i o dziwo pojawiły się nawet pierwsze rybki bo rybami to trudno nazwać. Ale zabawa z UL castem jest cudowna i już wiem, że nie będzie to pierwszy i ostatni zestaw , choć na dzień dzisiejszy w multiku jestem zakochany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4350 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 03 sierpień 2018 - 13:29

Kolejny zainfekowany  :good:  :good:  :good:  :clappinghands:  :highfive:



#4351 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 sierpień 2018 - 14:38

Jako plastyk, doceniam trafioną relację kolorystyczną pomiędzy multiczkiem z lekkim, wrzosowym zafarbem z klaputkami i szortami!

Nie ma się co dziwić, że rybki pod urokiem chętnie biorą! :P  :D

Gratuluję i trzymam kciuki za kolejnego nawiedzonego :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 03 sierpień 2018 - 14:39


#4352 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 03 sierpień 2018 - 14:59

Przepraszam Cię Kolego ale chyba dość opacznie odebrałeś moje słowa. Porównując go do jaxonowskiego sprzętu miałem na myśli prostotę wykonania i zwykły klasyczny design, a nie myślałem kompletnie o jakości. Prostotę w dobrym tego słowa znaczeniu, bez zbędnych pazłotek, kaktusowych korków i malowanych na kameleona uchwytów.

Sam mam różne wędki, od najtańszych pewnych nieśmiertelnych Jaxonow, Kongerów i DAMow, przez średniolepsze StC, po raptem 2 kije „Top of the top” (jak je określiłeś) Restaffine i UFM.

Firma Jaxon robiła kiedyś bardzo udane modele, które bardzo dobrze się sprawdzały. Podobnie kije Kongera (np IRI są u mnie w użyciu).

Nie wiem dlaczego w Twoich słowach Jaxon nie ma estetyki i smaku? Sam mając kiedyś przeróżne kije z pracowni, zazwyczaj ograniczałem się do stonowanych kolorów, często robiąc jednokolorowe (zazwyczaj czarne) wędki. Na własnej skórze przekonałem się, ze im więcej udziwnień, pomieszania kolorów, materiałów, tym kij zdecydowanie szybciej się nudzi i człowiek zaczyna kombinować nad zmianami. Obecnie mam już tylko 2 proste kije z pracowni, uwierz mi, warte po kilkaset złotych. Prosty niedrogi blank, zwykły uchwyt, pianka lub ew kawałek korka i najprostsze zwykle czarne omotki.
Chyba już wyrosłem z gonienia króliczka i budowy coraz to nowszych wedek, wole mieć 3-4 pewne zestawy i brak problemu typu „co dziś zabiorę nad wodę”.

Jeśli mnie złe odebrałeś, to przepraszam. Zawsze każdego, kto sam buduje wędki, podziwiam, bo ja takich umiejętności nie posiadam.

:good:  :highfive:  Cholerka dopiero zajrzałem. Tak się zdobywa  szacun na dzielni. Ja też przepraszam Cię za mój wpis. Jak zwykle chlapnę ozorem ciut za dużo, potem pomyślę.  :doh: Jak dane nam będzie się spotkać nadstawię doooopsko do kopniaka!



#4353 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 sierpień 2018 - 15:15

Klaputki i szorty były dobierane właśnie pod to super ujęcie żeby wszystko grało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • BOB lubi to

#4354 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 sierpień 2018 - 18:53

Chciałem Wam pokazać jakie fajne rzeczy tworzy kolega Bartek_C@, i oczywiście polecić jego pomoc. :D

Kolega Bartek posiada wielką "intuicję techniczną", co jest bardzo pożądane przy takiej pracy. :good:

Do czegokolwiek by miały służyć owe rzeczy uznanie się należy za estetykę wykonania, brawo dla twórcy.



#4355 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 sierpień 2018 - 13:38

Co to warte, okaże się już za dwa tygodnie na Żarnowcu ;)

ABU REVO X

Załączone pliki


Użytkownik BOB1 edytował ten post 04 sierpień 2018 - 13:39


#4356 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 04 sierpień 2018 - 23:13

Co to warte, okaże się już za dwa tygodnie na Żarnowcu ;)

ABU REVO X

Znowu chcesz coś utopić? :P


  • BOB lubi to

#4357 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 sierpień 2018 - 23:33

Bushido MagBass. Wykonanie BB Custom Rods 

Blanki o dużej zbieżności, płynnej smukłej szczytówce i znaczącej mocy w dolniku.

Wychodzą z nich fajne, uniwersalne kije szczupakowe.

W zamyśle zbudowany pod duże lekkie wahadła oraz duże obrotówki 

W planie kolejny patyk , tym razem pod duże gumy - Swimbait M1-50lb

Blank: AT Bushido MB73 8-15lb
Przelotki: AT Tornado Black
Rękojeść: uchwyt AT EDGE Black Gloss, pianka eva, pierścienie aluminiowe złote.

 

Kijek sparpwany z Calcutta Conquest 201

Załączone pliki


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 05 sierpień 2018 - 00:14


#4358 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 04 sierpień 2018 - 23:42

Kiedyś może dorosnę do takich tematów :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Guzu lubi to

#4359 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 sierpień 2018 - 10:50

Kiedyś może dorosnę do takich tematów :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lepiej nie, bo jak dorośniesz, to będziesz już na emeryturze, a z emerytki na takie cacka nie będzie Ciebie stać. :)



#4360 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 05 sierpień 2018 - 11:27

Może wygra w totka i będzie Go stać :)