Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pochwal się nowym sprzętem ! ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9418 odpowiedzi w tym temacie

#4541 OFFLINE   AN05

AN05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Artur

Napisano 28 październik 2018 - 21:20

Mój ostatni nabytek. Czarna mamba na grubsze sandacze i szczupaki z łódki. Raz na rybach. Nie zgubiła 50cm sandacza i 65cm szczupaka. No ale wyzwania dopiero przed nią  :) . Przelotki SeaGuide plus Torzite top.

Załączone pliki


Użytkownik AN05 edytował ten post 28 październik 2018 - 21:22

  • malinabar, pszzz i SID lubią to

#4542 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 październik 2018 - 21:25

Mój ostatni nabytek. Czarna mamba na grubsze sandacze i szczupaki z łódki. Raz na rybach. Nie zgubiła 50cm sandacza i 65cm szczupaka. No ale wyzwania dopiero przed nią  :) . Przelotki SeaGuide plus Torzite top.

A jak sprawuje się twinek?



#4543 OFFLINE   AN05

AN05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Artur

Napisano 28 październik 2018 - 21:29

A jak sprawuje się twinek?

Bez zarzutu. Grube wahadła nie robia na nim zadnego wrażenia  ;) . Taki był mi potrzebny. Pozdrawiam!



#4544 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 październik 2018 - 21:31

Bez zarzutu. Grube wahadła nie robia na nim zadnego wrażenia  ;) . Taki był mi potrzebny. Pozdrawiam!

No to dobrze. Również pozdrawiam. :)



#4545 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 28 październik 2018 - 21:33

Czarnuszek do cięższego łowienia , oby tylko końcówka sezonu okazała się łaskawa to roboty mu nie zabraknie 

 

Daiwa Z 2020 SHL Black Limited

 

Dzięki Mefi  ;)

 

Załączony plik  44848419_342103529934571_1724250110293966848_n.jpg   44,71 KB   31 Ilość pobrań



#4546 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 28 październik 2018 - 21:35

Jak będziesz już po testach to opisz wrażenia.

Dziś byłem na teście swojego zestawu UL. A więc  - złowiłem kilka okoni i straciłem szczupaka, który mimo, że się wypiął, dał mi kilkanaście sekund walki, dzięki której mogłem zobaczyć pracę Benkei"a pod obciążeniem. Wrażenia cudowne, kij jest zrobiony jakby dla mnie. To naprawdę coś, czego szukałem. Wspaniałe przedłużenie ręki. Bardzo ładnie ładuje się przy około trzech gramach ( nizej nie schodziłem), co daje mi możliwość wykonania dość dalekiego rzutu z nadgarstka, używając jednej ręki. Same plusy i kij ma u mnie pewne, stałe miejsce. Będzie używany na zmianę z Tetonem, z tym, że Kuying bardziej będzie wykorzystywany latem, natomiast Major Craft zapełni resztę sezonu.

<...>


Użytkownik Jano edytował ten post 29 październik 2018 - 06:53


#4547 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 28 październik 2018 - 21:54

A to mój ostatni zakup,jutro przetestuje w boju :)

Załączone pliki



#4548 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 październik 2018 - 22:42

Para doskonała
attachicon.gif 88ED400B-441D-4585-8176-F1AC9A1CB231.jpeg

Ja mam bardzo podobny zestaw: kij ten sam, a kreciol zbliżony - Stella SW4000XG ;) Mega fajne kombo.

#4549 ONLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 29 październik 2018 - 19:08

Mam tego benkei.

Fajny kij, super w zakresie 5-15. Szybki ale nie jakaś szprycha.
Wykonanie na bdb poziomie.

A jak z ugieciem?



#4550 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 30 październik 2018 - 15:52

@Simon123, jakie zakresy ogarnia ten ULXF? Pociągnie woblera 5 cm?

 

 

Piękne wykonanie rękojeści.

Też jestem ciekaw Twojego porównania skxf 5 do tego ulxf 6 szczególnie ile podbije w górnym zakresie.

Daj parę  słów jak obłowisz..

 

W związku z kilkoma zapytaniami postanowiłem porównać Kraaga XF 705 z ULXF 706. Może ten wątek nie jest do tego odpowiedni ale zawsze można przenieść i w końcu to cafe więc co mi tam ;) .

    Po pierwsze to porównywanie jednoskładu (kraag) z kijem dwu częściowym (ULXF) może być nieco mylące bo blanki te różnią się nieco w 1pcs i 2pcs.

Szybszy jest kraag ale szczerze mówiąc to dla mnie za szybki, po pierwszym wyciągnięciu z pokrowca myślałem że to jakaś sandaczówka.

    Ugięcie zdecydowanie na korzyść Ulxf  jest płynniejsze i głębsze .Z kraaga często spadały mi ryby.Obie wędki są czułe ale na inny sposób ,kraag jest bardziej "suchy" przez co barania odbierane są jako pstryknięcia a w ul bardziej jak impuls, wiem trochę to zawiłe.Gdybym miał zdecydować to UL jest czulszy.

    Uniwersalność to raczej domena Ul bo kraag według mnie to tylko okonie na gumy i koguty a ul można połowić też pstrągi czy klenie ,działa dobrze z gumami,woblerkami,cykadkami a i obrotówkę pociągnie.Zakres wagi przynęt bardzo podobny czyli dołem startują od 1,5g+świsterek 3,5cm ,przy 2g+kajtek 5cm jest już ideolo do 6g+kajtek 7,5cm oczywiście można ciut więcej najciężej łowiłem 8g+kajtek 7,5cm albo wirujący ogonek spinnmada 10g i było ok ale niezbyt lubię prowadzić przynęty z górnej granicy cw. ULXF łowiłem też twardymi przynętami,woblery od salmo hornet 2,5cm do salmo minnow 6cm, obrotówki 0,1.Ul-ek lepiej się ładuję pod przynętami przez co rzuca nieco dalej.

   Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem ULXF jest lepszym blankiem niż kraag choć ten też jest ciekawy.Ocena jest mocno subiektywna .Pozdrawiam Mateusz  :D  

Załączone pliki


  • malinabar, S.N. i skilos lubią to

#4551 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 30 październik 2018 - 16:46

:D  :D  :D

 

 

Załączone pliki



#4552 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 30 październik 2018 - 17:40

Systematycznie co nowy model Stelli (liczac od 10-tki) to gorszej jakości pokrowiec czyli można sie spodziewać, że z kolejnym wypustem otrzymamy "szmaciany" woreczek...
  • esox34 i skilos lubią to

#4553 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 30 październik 2018 - 19:02

Systematycznie co nowy model Stelli (liczac od 10-tki) to gorszej jakości pokrowiec czyli można sie spodziewać, że z kolejnym wypustem otrzymamy "szmaciany" woreczek...

Na szczęście w łowieniu ani nie pomaga a role swoją spełnia :) w drodze kołowrotki bezpieczne tak samo jak w 10’ i 14’ .
Szmaciany woreczek mam w vanquishu i też daje rade . Przecież nie dla pokrowców je kupujemy ?;)
Jakby co mam w nadmiarze pokrowiec od 14’ ale ciiii to nie giełda :)

Tapatalkniete z iPhone 7

Użytkownik puszek7 edytował ten post 30 październik 2018 - 19:03


#4554 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 30 październik 2018 - 19:21

Ogólnie chodzi o tendencje do spadku jakości co z pewnością nie ogranicza się do samych pokrowców...

#4555 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 30 październik 2018 - 20:03

Chyba czasy muszelek w starych Daiwach nie wrócą :) Według mnie one są wyznacznikiem dobrych firmowych opakowań na nasze cacka ;) 

Ale jak kupimy Stellę to i damy radę kupić lepszy pokrowiec ;) Taka ewolucja. 



#4556 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 30 październik 2018 - 21:39

Ja mam bardzo podobny zestaw: kij ten sam, a kreciol zbliżony - Stella SW4000XG ;) Mega fajne kombo.

Mnie na STELLE nie stać niestety....:)



#4557 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 październik 2018 - 21:44

Fotki nie będzie (na razie), ale po pewnych roszadach sprzętowych stałem się właścicielem pięknego jak dla mnie eliksira od phenixa w wersji cast :)

Już nie mogę się doczekać jak wypadnie bezpośrednie porównanie z blaasem w niemal tej samej kategorii bo różnica w opisach to zaledwie 1 gram :)



#4558 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 październik 2018 - 22:30

W związku z kilkoma zapytaniami postanowiłem porównać Kraaga XF 705 z ULXF 706. Może ten wątek nie jest do tego odpowiedni ale zawsze można przenieść i w końcu to cafe więc co mi tam ;) .

    Po pierwsze to porównywanie jednoskładu (kraag) z kijem dwu częściowym (ULXF) może być nieco mylące bo blanki te różnią się nieco w 1pcs i 2pcs.

Szybszy jest kraag ale szczerze mówiąc to dla mnie za szybki, po pierwszym wyciągnięciu z pokrowca myślałem że to jakaś sandaczówka.

    Ugięcie zdecydowanie na korzyść Ulxf  jest płynniejsze i głębsze .Z kraaga często spadały mi ryby.Obie wędki są czułe ale na inny sposób ,kraag jest bardziej "suchy" przez co barania odbierane są jako pstryknięcia a w ul bardziej jak impuls, wiem trochę to zawiłe.Gdybym miał zdecydować to UL jest czulszy.

    Uniwersalność to raczej domena Ul bo kraag według mnie to tylko okonie na gumy i koguty a ul można połowić też pstrągi czy klenie ,działa dobrze z gumami,woblerkami,cykadkami a i obrotówkę pociągnie.Zakres wagi przynęt bardzo podobny czyli dołem startują od 1,5g+świsterek 3,5cm ,przy 2g+kajtek 5cm jest już ideolo do 6g+kajtek 7,5cm oczywiście można ciut więcej najciężej łowiłem 8g+kajtek 7,5cm albo wirujący ogonek spinnmada 10g i było ok ale niezbyt lubię prowadzić przynęty z górnej granicy cw. ULXF łowiłem też twardymi przynętami,woblery od salmo hornet 2,5cm do salmo minnow 6cm, obrotówki 0,1.Ul-ek lepiej się ładuję pod przynętami przez co rzuca nieco dalej.

   Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem ULXF jest lepszym blankiem niż kraag choć ten też jest ciekawy.Ocena jest mocno subiektywna .Pozdrawiam Mateusz  :D  

Dziękuje

Super porównanie dwóch interesujcych mnie blanków.

Czy nie odczuwasz problemów z  animacja przynety w górnym zakresie 6-7gram plu2-3 cale  ULXF-em w stosunku do Kraaga?Obawiam się o możliwość energicznych skoków w tym przedziale-czy ULXF jeszcze daje radę? 


  • Simon123 lubi to

#4559 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 październik 2018 - 22:36

:blink:  :blink:  :blink: upssss.... jakże bardzo nie ogarniam tej problematyki wędkarskiej :(


  • Werem i Alexspin lubią to

#4560 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 31 październik 2018 - 01:36

Dziękuje

Super porównanie dwóch interesujcych mnie blanków.

Czy nie odczuwasz problemów z  animacja przynety w górnym zakresie 6-7gram plu2-3 cale  ULXF-em w stosunku do Kraaga?Obawiam się o możliwość energicznych skoków w tym przedziale-czy ULXF jeszcze daje radę? 

ULXF jest ciut mocniejszy od kraaga może te 2g więcej. 8g+3cale jeszcze podbija w miarę energicznie tak że bez problemu :D