Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

POMOCY- sustain vs twin power


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 07 wrzesień 2021 - 19:03

I jak panowie te kołowrotki się sprawują po dłuższym użytkowaniu? Stoję przed zakupem kołowrotka i zastanawiam się czy warto poczekać i dopłacić do TP bo różnica w cenie dosyć spora. Gdzies sie doczytałem na anglojęzycznych forach ze nie warto dopłacać do sustain w konfrontacji ze stradiciem. Nie mam niestety możliwości pokręcenia sustainem ale mam ultegre oraz miałem w łapach TP i roznica była znaczącą na korzyść oczywiście TP. Ale znalazłem model sustain którym jestem bardzo zainteresowany a najważniejsze technologie w nim są w większości takie same jak w TP co powinno go czynić równie dobrym kolowrotkiem. Prosił bym o wasze opinie

 

hmmmmm......jeżeli 'nie warto dopłacać do sustain w konfrontacji ze stradiciem' i jednocześnie podobnie miałoby być między Twin Powerem a Sustainem, to......trzeba kupować Stradica, ponieważ nie zauważy się żadnej różnicy między nim a TP......tyle wynikałoby z logiki zdań, ale doświadczenie życiowe podpowiada inaczej

 

Sustain nie może być równie dobry, co zauważalnie (ale znowu nie aż tak przesadnie) droższy TP, tak jak ten ostatni nie dorówna Stelli :rolleyes:

 

gdybym żałował tych kilku stówek, to chyba serio kupiłbym po prostu Stradica


Użytkownik cristovo edytował ten post 07 wrzesień 2021 - 19:03

  • Jozi i golsyl lubią to

#22 OFFLINE   noisiAAAA

noisiAAAA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 08 czerwiec 2022 - 20:53

Szukam opini na temat Sustain 4000 FA, moge kupic ponizej 200zl, stan 8-9 na 10.


Użytkownik noisiAAAA edytował ten post 08 czerwiec 2022 - 20:59


#23 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 16 maj 2023 - 06:26

Odświeżam temat. Potrzebuję kołowrotka pod pstrągi w rozmiarze 2500, w pierwszej kolejności wybór padł na tp 2020 ale w międzyczasie trafiłem na opisy sustaina z 2021, powiela się opinia, że technologicznie i „odczuciowo” niezauważalne różnice. Nie mam możliwości „pomacać” ww, więc zdaję się tylko na opinie przeczytane. Reasumując - warto dopłacać do tp czy nie? Jak sprawuje się jeden i drugi - trochę czasu od premier minęło. Pozdrówki

#24 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 17 maj 2023 - 11:09

sustain ma przekładnie od stradica i pokrewnych średniej półki, natomiast TP ma przekładnie już inną. Czy to wystarczy?Technologicznie każdy shimano jest zbliżony.Czy odczujesz różnicę ? tak na pewno w portfelu jak i długości użytkowania.


  • popper i przemo_w lubią to

#25 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:piotr

Napisano 17 maj 2023 - 12:32

Wg mnie sustain na pstragi wystarczający... Sam czekam na Stradica ale to pozne lato lub jesień..



#26 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1362 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 maj 2023 - 13:10

Miałem w ręce Sustaina 2500 FJ i TP 2500 FD ten pierwszy wydawał się plastikowy i zostałem przy TP, od dwóch lat używam i nie żałuję :) ale kupiłem też rok temu nowego Stradica FL w rozmiarze 2500 i powiem szczerze super maszynka za fajna kasa  ;)  ale jeśli chcesz faktycznie Sustaina to celuj w model FG (też mam i jest godny uwagi) 

Kołowrotek Shimano Sustain 2500 FG - SUS2500FG - 12183134261 - Allegro.pl



#27 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2270 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 maj 2023 - 14:09

sustain ma przekładnie od stradica i pokrewnych średniej półki, natomiast TP ma przekładnie już inną. Czy to wystarczy?Technologicznie każdy shimano jest zbliżony.Czy odczujesz różnicę ? tak na pewno w portfelu jak i długości użytkowania.

Plus samo wykonanie otworów np na prowadnicę wózka wodzika jest dokładniejsze w TP i szpilka w TP jest alu a nie stalowa. Co za tym idzie spasowanie ogólnie jest lepsze. Czy to odczujesz?
Po 2 latach używania raczej tak na korzyść TP. Będzie
" stabilniejszy".

Ps. Czy ta przekładnia jest inna? Wymiarowo jest identyczna jak w TP i Stelli FJ. Różni się kolorem. Składu stopu nie znam.
Zakładałem ją do Stelli fj i jakoś różnicy nie było czuć. Być może po czasie by się to zmieniło. Tego nie wiem.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 17 maj 2023 - 14:13

  • woblery L.E. i S.N. lubią to

#28 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 maj 2023 - 14:38

Odświeżam temat. Potrzebuję kołowrotka pod pstrągi w rozmiarze 2500, w pierwszej kolejności wybór padł na tp 2020 ale w międzyczasie trafiłem na opisy sustaina z 2021, powiela się opinia, że technologicznie i „odczuciowo” niezauważalne różnice. Nie mam możliwości „pomacać” ww, więc zdaję się tylko na opinie przeczytane. Reasumując - warto dopłacać do tp czy nie? Jak sprawuje się jeden i drugi - trochę czasu od premier minęło. Pozdrówki


Pod pstrągi w rozmiarze 2500 to celowałbym raczej w vanquisha a nie w tp
A jak taniej to w vanforda a nie sustaina

#29 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 19 maj 2023 - 07:00

Pod pstrągi w rozmiarze 2500 to celowałbym raczej w vanquisha a nie w tp
A jak taniej to w vanforda a nie sustaina


No i tak zrobiłem…;) jest vaniek c3000, strzał w 10
  • Artech lubi to