Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon X-Treme


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 18 styczeń 2015 - 18:06

Szafa pęka jednym słowem i nie ma miejsca na dragony...i słusznie. Biorąc pod uwagę koszty komponentów, robocizny i marżę min. z 200 % to blanki nie pozostawiają zbyt wiele do życzenia.
Kiedyś jadąc na ryby zapomniałem swoich wędek i pożyczyłem od kolegi guide selecta, krótka sandaczowka. Pękła kiedy wyszarpywalem przynętę z zaczepu, tuż nad łączeniem. To co zobaczyłem to smiech na sali. Ścianki blanku jak papier. Poszła do reklamacji, której nie uwzględniono i musialem zapłacić blisko150zl za drugą szczytowke. Od tamtej pory przekonałem się z jaką firmą mam do czynienia, nic juz od nich nie kupuje i nie polecam.

Wiekszość kiji, które posiadam to dragony i nie zdarzyło mi się ich złamać , a zwłaszcza seri guide select ..Widocznie jak szarpałeś musiało się zluzować łącze bo przy normalnym użytkowaniu te kije są nie do złamania, a sama ścianka jest właśnie grubsz niż w innych kijach ..Mają mankamęty ale napewno nie to że tak pękają . Prędzej pęknie ci kij powyżej 1000zł niż ten za 300-500zł ...Jak dla mnie udane seryjne kije...  mogli by tylko użyć lepszych lakirów do omotek bo pękają no, ale za kij o takich parametrach w parcowniach trzeba dać dużo więcej ...



#22 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 18 styczeń 2015 - 20:19

Niestety ale musiałem zrezygnować z kijka robionego przez Rafała , ale żoncia w zamian pozwoliła na zakup innego . I kupiłem właśnie w sobotę  X-treme Pike 42.

Cw :12-42 g

linka: 14-25lb

ciężar: 141 g

Wykonanie na serio świetnie . Szczegóły techniczne podane w postach powyżej .

Pierwsze wrażenia w testach na łące ;) . Wędka ma w sobie ukrytą moc.Pierwsze rzuty delikatne wykonane  kogutem 25 g na plecionce Tuf Line 15lb , założonej na TP 4000. Wędka dobrze ładuje , kogut leci bez problemu na ponad 40 moich kroków / 0,90m/ . Odważam się , ładuję mocniej i po koguta muszę iść ponad 70 kroków / jeszcze nie mam odwagi machnąć na 100% .../  Następnie idzie Reno Killer 6' + główka 16 g , w sumie 54 g. Wędka nie klęka przy rzutach, widać że nie doszedłem jeszcze do końca jej możliwości.  Rzuty tym zestawem są gdzieś w okolicach 40 kroków.....

 

Generalnie wygląda to tak: wędka bardzo fajnie leży w łapach. Przy TP 4000  lekko leci na pysk /równowaga  tak po 3,4 cm w stronę szczytówki / . Wykonanie takie że na serio żaden nasz rodbuilder by się jej nie powstydził.

Pozostaje tylko teraz wypróbować ją nad wodą


Użytkownik Stary komuch edytował ten post 18 styczeń 2015 - 20:19


#23 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:24

Również jestem nowym posiadaczem Dragon x-treme tyle że 2.7 6-28g. Jak kolega wyżej napisał. Wykonanie piękne, nie mogę się juz testów doczekać.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#24 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:34

Ech... szkoda że castównie robią tej serii:(



#25 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:42

Niestety ale musiałem zrezygnować z kijka robionego przez Rafała , ale żoncia w zamian pozwoliła na zakup innego . I kupiłem właśnie w sobotę  X-treme Pike 42.

Cw :12-42 g

linka: 14-25lb

ciężar: 141 g

Wykonanie na serio świetnie . Szczegóły techniczne podane w postach powyżej .

Pierwsze wrażenia w testach na łące ;) . Wędka ma w sobie ukrytą moc.Pierwsze rzuty delikatne wykonane  kogutem 25 g na plecionce Tuf Line 15lb , założonej na TP 4000. Wędka dobrze ładuje , kogut leci bez problemu na ponad 40 moich kroków / 0,90m/ . Odważam się , ładuję mocniej i po koguta muszę iść ponad 70 kroków / jeszcze nie mam odwagi machnąć na 100% .../  Następnie idzie Reno Killer 6' + główka 16 g , w sumie 54 g. Wędka nie klęka przy rzutach, widać że nie doszedłem jeszcze do końca jej możliwości.  Rzuty tym zestawem są gdzieś w okolicach 40 kroków.....

 

Generalnie wygląda to tak: wędka bardzo fajnie leży w łapach. Przy TP 4000  lekko leci na pysk /równowaga  tak po 3,4 cm w stronę szczytówki / . Wykonanie takie że na serio żaden nasz rodbuilder by się jej nie powstydził.

Pozostaje tylko teraz wypróbować ją nad wodą

Sorry kolego,że się wtrącam ale czy aby na pewno jest na tej wędce napisane 25 LB a nie 20 LB?



#26 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 19 styczeń 2015 - 07:52

Tak, masz rację -jest napisane 20lb. Przepraszam za pomyłkę



#27 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 19 styczeń 2015 - 10:31

Tak, masz rację -jest napisane 20lb. Przepraszam za pomyłkę

No bo właśnie z tego co pamiętam to wszystkie Dragony do 42 gram mają moc 20 LB



#28 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 20 wrzesień 2016 - 20:20

jest jak wół 25 lbs



#29 OFFLINE   MATI87

MATI87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 16:35

Moze ktoś posiada kijek Dragon x treme hd 25-80 i podzieliłby się opinią?


Użytkownik Jano edytował ten post 18 wrzesień 2021 - 11:29


#30 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 maj 2022 - 13:43

Może ktoś ma casta z tej seri 6-28 i 213? Ciekaw jestem tego kijka ? Nada sie dopodbijania główek sandaczowych do 25-30g?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych