Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wstawianie zdjęć z nr rej. aut klusownikow mięsiarzy itp ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:41

Witam.

 

Chciałem zapytać czy takie "zabiegi" są zgodne z prawem. Pytam , gdyż od pewnego czasu obserwuje specyficzne zachowania ,pewnych ludzi nad "swoimi" wodami. Czyli kilku Panów jeżdżących od wody do wody i zabierających wszystko co popadnie.

Ciekawy jestem czy gdyby np. zamieścic gdzieś na forum w/w informację ( + opis miejsc gdzie bytują itp),uprzedziło by to kolegów przed pewnymi sytuacjami i można by bylo szybciej reagować?

 

Moje pytanie nie jest bezpodstawne....

Otóż 'Ci" ludzie dobrze wiedza co jest ..są cwani i bardzo wyrafinowani. Ciężko ich złapać na gorącym uczynku...

 

Ale do rzeczy...czy takie praktyki sa dozwolone ? Czy np tego typu zagrywki są zgodne z prawem  ?

 

Pozdrawiam Paweł


  • makamba i Leadrock lubią to

#2 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:44

Dobre pytanie!

Podpinam się.



#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:50

A czy "Ci panowie" zważają na prawo i czy postępują zgodnie z prawem ????



#4 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:55

Ja bym się tłumaczył ,że zrobiłem fotkę drzewka  , a że akurat stał pod nim jakiś samochód - no to trudno.

Albo jakiś pejzażyk z parkingiem w tle... ;)



#5 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:55

Pablo za umieszczenie tablicy rejestracyjnej bez zgody właściciela w środkach masowego przekazu możesz mieć większe problemy niż kłusol.

 

Zdjęcia tablic możesz przekazać organom ścigania zamiast bawić się w strażnika Texasu.



#6 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:01

A na facebooku?



#7 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:02

Pablo za umieszczenie tablicy rejestracyjnej bez zgody właściciela w środkach masowego przekazu możesz mieć większe problemy niż kłusol.

 

Super, nie?  :angry:



#8 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:05

Lamanie naruszanie praw dot. danych osobowych, to juz przestepstwo, klusownictwo nadal jest wykroczeniem, klusol nie pojdzie za to siedziec, Ty za taka fote mozesz zalapac sie na "darmowe" wczasy ;)



#9 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:07

Fotografować w miejscu publicznym możesz wszystko, ale publikować już nie, a jeżeli jeszcze "kontekst" może być dla kogoś obraźliwy, itp. to możecie spotkać się w Sądzie ....

 

J.



#10 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:07

A na facebooku?

 

 

tym bardziej



#11 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:11

Pablo za umieszczenie tablicy rejestracyjnej bez zgody właściciela w środkach masowego przekazu możesz mieć większe problemy niż kłusol.

 

Zdjęcia tablic możesz przekazać organom ścigania zamiast bawić się w strażnika Texasu.

@slider- nie zrozumiałeś treści mojego pytania - straznikiem nigdy nie bylem i nie będę :)

Zadam Ci pytanie ok ? Co mi po przekazaniu informacji organom ścigania ? Co im powiem , że wczoraj ktoś używający tego auta kłusowął ryby ? Zabierał nie wymiarki itp ? Uwierz mi mam do czynienie  z organami ścigania ze względu na swoją pracę , wiem rowniez jaka jest różnica praktyczna i teoretyczna w ich działaniu ....Wszystko musisz im dać na tacy -nikt nie będzie wnikał,liczą sie tylko niezbite dowody.

 

Moje pytania choć może zawiłe jest banalnie proste : Czy jest to jest zgodne z prawem i jak możemy uchronić nasze wody przed takim procederem ?

Dostalem odpowiedz , że nie, więc dziękuję. :)

 

Teraz inna sprawa:

Zadałem pytanie , na które nie znam odpowiedzi i dostałem od Ciebie od razu po głowie -strażnik teksasu ? Szczerze ? Tak własnie czuję ....

Nie zachęcasz do zadawania pytań na forum ...a ono chyba od tego jest  ? Choć zawsze powtarzam "co ja tam wiem? w d...byłem g... widziałem"  W takim razie sory za zaśmiecanie forum. Obiecuję poprawę.

 

Pozdrawiam ciepło Paweł.


Użytkownik pablo208 edytował ten post 18 styczeń 2015 - 12:26

  • Framuga lubi to

#12 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:15

Super, nie?  :angry:

Takie mamy prawo ...idąc ulica zostaniesz napadnięty , obijesz ryj cwaniakom , podadzą Cię do sądu i Ty bedzies zmiał problemy.

Walka z wiatrakami :( Przykre ,ale prawdziwe. Pozostaje nam siedzieć cicho,ew także na pograniczu prawa coś z tym zrobić -od taki ukryty podtekst mojego pytania  :)

 

Pzdr



#13 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:15

... poszukałem, a to co znalazłem może Wam rozjaśnić (a raczej zaciemnić) obraz sytuacji:

 

http://www.stopquado...mi-numerami-re/

http://forumprawne.o...ne-osobowe.html

 

... czyli wszystko zależy od interpretacji ;)

 

J.



#14 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:27

@slider- nie zrozumiałeś treści mojego pytania - straznikiem nigdy nie bylem i nie będę :)

Zadam Ci pytanie ok ? Co mi po przekazaniu informacji organom ścigania ? Co im powiem , że wczoraj ktoś używający tego auta kłusowął ryby ? Zabierał nie wymiarki itp ? Uwierz mi mam do czynienie  z organami ścigania ze względu na swoją pracę , wiem rowniez jaka jest różnica praktyczna i teoretyczna w ich działaniu ....Wszystko musisz im dać na tacy -nikt nie będzie wnikał,liczą sie tylko niebite dowody.

 

Moje pytania choć może zawiłe jest banalnie proste : Czy jest to jest zgodne z prawem i jak możemy uchronić nasze wody przed takim procederem ?

Dostalem odpowiedz , że nie, więc dziękuję. :)

 

Teraz inna sprawa:

Zadałem pytanie , na które nie znam odpowiedzi i dostałem od Ciebie od razu po głowie -strażnik teksasu ? Szczerze ? Tak własnie czuję ....

Nie zachęcasz do zadawania pytań na forum ...a ono chyba od tego jest  ? Choć zawsze powtarzam "co ja tam wiem? w d...byłem g... widziałem"  W takim razie sory za zaśmiecanie forum. Obiecuję poprawę.

 

Pozdrawiam ciepło Paweł.

 

Forum jest miejscem gdzie każdy  może się wypowiedzieć. Napisałem co o tym sądzę i tyle, nie musisz się z tym zgadzać. 


  • robert67 lubi to

#15 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:30

... poszukałem, a to co znalazłem może Wam rozjaśnić (a raczej zaciemnić) obraz sytuacji:

 

http://www.stopquado...mi-numerami-re/

http://forumprawne.o...ne-osobowe.html

 

... czyli wszystko zależy od interpretacji ;)

 

J.

Super :)  Przydatne info :) Warto poczytać



#16 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 styczeń 2015 - 17:50

Czy każdy pospolity zjadacz chleba ma możliwość sprawdzić po tablicach rejestracyjnych do kogo pojazd należy ? Czy to nie wymaga jakiś dodatkowych kosztów i czasu. Bo jeśli ktoś jeździ jakimś pojazdem nie znaczy że ten

pojazd do niego należy. 

 

ps. W jaki sposób mogę zidentyfikować właściciela pojazdu po tablicach rejestracyjnych?


Użytkownik lysy69 edytował ten post 18 styczeń 2015 - 18:55


#17 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 18 styczeń 2015 - 18:19

podłączę się do tematu bo jako Społeczny Strażnik mam często z tym od czynienia - po pierwsze nie ma racji Marius13 pisząc że kłusownictwo nie jest przestępstwem a wykroczeniem , otóż jest przestępstwem za które grozi do 2 lat za kratkami . Ważna jest oczywiście interpretacja tego co zostało zrobione przez potencjalnego kłusownika i najczęściej sądy idą na łatwiznę widząc w działaniu kłusoli ,, małą szkodliwość społeczną czynu '' wymierzają niewielkie kary pieniężne ale to już inna sprawa . Najczęściej jak ma się do czynienia z cwanymi kłusolami , trudno im coś udowodnić . Moja rada - jak widzisz taką sytuację wystarczy poprosić o kontrolę zjeżdżającego z łowiska auta przez zwykłych ,, krawężników '' . Jak coś skłusowali poniżej wymiaru albo w okresie ochronnym wystarczy dać ,, niebieskim '' ściągę z np. licencji z tymi informacjami i goście są wystawieni jak na widelcu . 



#18 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 styczeń 2015 - 20:09

.... zwracasz się pisemnie do właściciela bazy danych, uzasadniasz do czego Ci "właściciel" ..... i dostajesz odpowiedź :)

 

J.



#19 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:39

podłączę się do tematu bo jako Społeczny Strażnik mam często z tym od czynienia - po pierwsze nie ma racji Marius13 pisząc że kłusownictwo nie jest przestępstwem a wykroczeniem , otóż jest przestępstwem za które grozi do 2 lat za kratkami . Ważna jest oczywiście interpretacja tego co zostało zrobione przez potencjalnego kłusownika i najczęściej sądy idą na łatwiznę widząc w działaniu kłusoli ,, małą szkodliwość społeczną czynu '' wymierzają niewielkie kary pieniężne ale to już inna sprawa . Najczęściej jak ma się do czynienia z cwanymi kłusolami , trudno im coś udowodnić . Moja rada - jak widzisz taką sytuację wystarczy poprosić o kontrolę zjeżdżającego z łowiska auta przez zwykłych ,, krawężników '' . Jak coś skłusowali poniżej wymiaru albo w okresie ochronnym wystarczy dać ,, niebieskim '' ściągę z np. licencji z tymi informacjami i goście są wystawieni jak na widelcu . 

Niby takie banalne ,a nie pomyślalem nad tym :) Dobry pomysł :)



#20 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 styczeń 2015 - 15:36

Witam.

 

Chciałem zapytać czy takie "zabiegi" są zgodne z prawem. Pytam , gdyż od pewnego czasu obserwuje specyficzne zachowania ,pewnych ludzi nad "swoimi" wodami. Czyli kilku Panów jeżdżących od wody do wody i zabierających wszystko co popadnie.

Ciekawy jestem czy gdyby np. zamieścic gdzieś na forum w/w informację ( + opis miejsc gdzie bytują itp),uprzedziło by to kolegów przed pewnymi sytuacjami i można by bylo szybciej reagować?

 

Moje pytanie nie jest bezpodstawne....

Otóż 'Ci" ludzie dobrze wiedza co jest ..są cwani i bardzo wyrafinowani. Ciężko ich złapać na gorącym uczynku...

 

Ale do rzeczy...czy takie praktyki sa dozwolone ? Czy np tego typu zagrywki są zgodne z prawem  ?

 

Pozdrawiam Paweł

Lepiej , by uniknąć rozterek i komplikacji , zamiast robić zdjęcia tablic rejestracyjnych - zacznij je tym kłusolom odkręcać. ;)


  • @slider@, minecjusz i woblery z Bielska lubią to