Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STOP sieciom PZW - Petycja WŚ do ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 styczeń 2015 - 10:27

Piotrze, również powtarzam po raz enty, NIE TYLKO!!!



#262 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 styczeń 2015 - 10:30

@ Pitt: Napisałeś to samo. Niestety. I nie odniosłeś się do moich pytań. Nad czym również ubolewam, choć chyba jednak bardziej nad tym, że sugerujesz, jakoby wypowiadający się tu widzą źródło problemu li tylko w rybakach. To nie prawda, o czym sam pisałem a Ty wciąż swoje.

Ponownie pytam, a znasz mnie - co mam zmienić? Bo ja pola do manewru, w mojej ocenie, nie mam.

Użytkownik Dienekes edytował ten post 27 styczeń 2015 - 10:32


#263 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 27 styczeń 2015 - 10:35

 dlaczego x-tys czlonkow tego zwiazku, na ktory co kwartal sie pluje na wszystkich forach wedkarskich i organizuje petycje przeciw, nie wezmie sie solidarnie i przestanie placic te skladki, spakuje legitymacje i zrezygnuje z czlonkostwa, zamiast tego postkomunistycznago molocha utrzymywac? tak, to pytanie jest bardziej niz retoryczne

To pytanie sięga znacznie wyżej. Dlaczego ludzie nie wyjdą na ulicę i nie pogonią złodziei, którzy rozkradają nasz kraj? Dlaczego kilka tysięcy górników potrafi się zebrać i zawsze wynegocjują dla siebie, co chcą? Dlaczego nie zbiorą się kierowcy z powodu ceny paliwa? Dlaczego...

Poprzednie pokolenie potrafiło się zebrać i cały system obalić. Bez komórek (często nawet bez telefonów stacjonarnych), bez facebooka, bez forów, bez internetu w ogóle...

To jest bardzo ważne pytanie, ale ludzie nie potrafią się teraz zsolidaryzować w przypadku o wiele ważniejszych kwestii niż jakieś tam PZW.

 

Edit: poprzednie pokolenie to moi rodzice, więc zapewne też wielu z Was tutaj.


Użytkownik Mosteque edytował ten post 27 styczeń 2015 - 10:40

  • staszek lubi to

#264 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 styczeń 2015 - 10:39


  • krzychun i kaczor lubią to

#265 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 11:02

@radek

rzeczywistosc jest taka, ze nikt nie postrzega jednostki tylko calosc towarzystwa wedkarskiego, czy ty (jako osoba) ryby zabierasz czy tez nie, nie gra najmniejszej roli w koncowym rozrachunku, tutaj sie liczy roczny bilans, jak w kazdej innej dyscyplinie ze znakiem $ ... taka rzeczywistosc ... ktora jednego krzywdzi, zastanawia a nawet doprowadza do wscieklosci, a innym pozwala na podjecie takich czy innych decyzji, magia cyfr

 

@michal

widzisz, ja nie zadalem tego pytania po zeby je tutaj rozwiazac, celem bylo tylko i wylacznie pokaznie, ze to co sie dzieje w lowiskach jest po czesci skutkiem przyzwolenia czlonkow pzw, czlonkow ktorzy jednak maja wplyw na to co sie z ich wlasnoscia dzieje a dzieje sie zle, bardzo zle i pokazywanie palcem na innych bedzie nie tylko bezowocne a moze byc wrecz kontraproduktywne

 

OK, zgadzam sie z kolejnymi argumentami, ja widze to ze sporego dystansu ale jednak widze na tyle trzezwo, ze jadac w odwiedziny do polski nawet nie zabieram ze soba wedek, nie mam zamiaru stac godzinami w wodzie i udawac, ze ryby lowie, smutne i zarazem prawdziwe ... i nie odbierajcie tego jako atak, oczywiscie zycze jak najlepiej



#266 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 styczeń 2015 - 11:14

Piotrze, ja to rozumiem. Sęk w tym, że wypowiadamy się tu jako jednostki, a przez określone osoby z forum jesteśmy wrzucani do jednego wora razem z pazernymi na rybie mięso pseudo-wędkarzami, czytelnikami WŚ, łowcami keltów itd. W ten sposób czyni się nas współwinnych zaistniałej sytuacji, umniejsza wagę obecności rybaków i odwraca kota ogonem.

#267 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 11:23

bardzo mi przykro to slyszec i powiedziec, ale kiedy bilansuje sie roczne polowy, liczy sie ogol a nie jednostki, licza sie cyfry a nie odczucia, dlatego tylko skanalizowane niezadowolenie ogolu moze cos zdzialac ... przy okazji zapytam, ile osob podpisalo ta petycje w skali ogolnokrajowej?



#268 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 styczeń 2015 - 11:40

Chodzi mi o rozmowy na forum, a nie zewnętrzny odbiór polskich wędkarzy.

Moje zdanie odnośnie bojkotu znasz ;)

#269 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 11:46


@michal

widzisz, ja nie zadalem tego pytania po zeby je tutaj rozwiazac, celem bylo tylko i wylacznie pokaznie, ze to co sie dzieje w lowiskach jest po czesci skutkiem przyzwolenia czlonkow pzw, czlonkow ktorzy jednak maja wplyw na to co sie z ich wlasnoscia dzieje a dzieje sie zle, bardzo zle i pokazywanie palcem na innych bedzie nie tylko bezowocne a moze byc wrecz kontraproduktywne

 

OK, zgadzam sie z kolejnymi argumentami, ja widze to ze sporego dystansu ale jednak widze na tyle trzezwo, ze jadac w odwiedziny do polski nawet nie zabieram ze soba wedek, nie mam zamiaru stac godzinami w wodzie i udawac, ze ryby lowie, smutne i zarazem prawdziwe ... i nie odbierajcie tego jako atak, oczywiscie zycze jak najlepiej

Właśnie my jako członkowie reagujemy w tej petycji... czy nie?  -  to jaki ona odniesie skutek to inna inszość.

Tam gdzie łowisz są rybacy- masz wodę obstawioną sieciami?

Widziałem niejedno jezioro obstawione siatkami, ale największe wrażenie zrobiło na mnie Łebsko- polecam zobaczyć jakie tam są zasieki. Ryba wchodzi z morza, ale nie ma szans się przebić... chyba, że przy zwijaniu siat. Widok naprawdę szokujący!



#270 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 styczeń 2015 - 11:54

Łebsko to nie woda PZW, tylko Parku



#271 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:01

Łebsko to nie woda PZW, tylko Parku

Wiem. Nie chodziło mi o właściciela wody tylko o widok samych zasieków.



#272 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:05

Problem w tym koledzy, że większość wędkarzy, niestety ma to głęboko w d.... Każdy by chciał więcej łowić, ale by coś zrobić w tym kierunku to już inna bajka, próbują jednostki... Efekty, albo ich brak widzimy wszyscy. Nasi włodarze okopali się już dawno, a wojna pozycyjna niewiele zdziała, bo okopy mocne... No chyba, że przyjąć za sukces limit okonia 10 sztuk dziennie na głowę wędkarza, obowiązujący od tego roku....


  • pitt, Dagon i Kamil Z. lubią to

#273 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:12

To jest sukces. 10 sztuk? Super - gratuluję :)

#274 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:13

 No chyba, że przyjąć za sukces limit okonia 10 sztuk dziennie na głowę wędkarza, obowiązujący od tego roku....

Patrz, nawet o tym nie słyszałem. Chciałbym 10 sztuk dzienne w ogóle złapać. Te dziady naprawdę są z innej planety.

 

Dienekes, to raczej była ironia ;)


Użytkownik Mosteque edytował ten post 27 styczeń 2015 - 12:14

  • Paweł nizinny lubi to

#275 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:18

 

Tam gdzie łowisz są rybacy- masz wodę obstawioną sieciami?

 

sa ... i teraz?

 

Problem w tym koledzy, że większość wędkarzy, niestety ma to głęboko w d.... Każdy by chciał więcej łowić, ale by coś zrobić w tym kierunku to już inna bajka, próbują jednostki... Efekty, albo ich brak widzimy wszyscy.

 

nic dodac, nic ujac

 

zapytam ponownie, bo nie otrzymalem odpowiedzi: ile osob podpisalo ta petycje na dzien dzisiejszy?


Użytkownik pitt edytował ten post 27 styczeń 2015 - 12:20


#276 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 styczeń 2015 - 12:38

Dienekes, to raczej była ironia ;)


Ups, głodnemu chleb na myśli, to i nie wyłapałem - sam bym życzył sobie na naszych łowiskach takich limitów :(

#277 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 27 styczeń 2015 - 13:14

 

 

zapytam ponownie, bo nie otrzymalem odpowiedzi: ile osob podpisalo ta petycje na dzien dzisiejszy?

Dlaczego pytasz o to nas? Zapytaj organizatorów. I napisz tutaj odpowiedź, proszę.



#278 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 27 styczeń 2015 - 14:20

zapytam ponownie, bo nie otrzymalem odpowiedzi: ile osob podpisalo ta petycje na dzien dzisiejszy?

Ja podpisałem.



#279 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 27 styczeń 2015 - 15:41

ja podpisałem



#280 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 15:54

Dlaczego pytasz o to nas?

 

bo pomyslalem, ze wiecie, bylem zobaczyc na tej stronie i nic, zero informacji a jestem ciekawy jaki jest stosunek ilosci podpisow do ilosci czlonkow pzw






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych