Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multik pod przynęty 4-15g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 styczeń 2015 - 16:14

W ubiegłym roku próbowałem biegać z wobkami i jeśli nie ma wiatru, lub jest ale w plecy, to taka bromba 30 (4,5g) czy żaba dorado (3,5g) jeszcze jako tako latały, ale to były odległośći max 15m, najlżej z nielotów rzucałem brombą 25 (2,3g) którą dostałem przez przypadek, ale tu było już ciężko, bo często mi się linka plątała. Teraz jak wybieram wobki, to raczej lotne i tak mam zestaw pampuchów, mrów i raczków od Tomy'ego (bardzo polecam) bullety lipińskiego 3cm, chociaż waży 3,5g to ma masę skupioną i nieźle lata, cykady 2g też latają, jednak w tym sezonie mam zamiar zmotać jakiegoś spina do lekkich przynęt, bo nie ukrywam że czasami można się zdrowo umęczyć, jak wieje, albo chcemy użyć innych przynęt, a niestety nie można, bo jesteśmy ograniczani. Sprzętowo u mnie to seeker 703, daiwa liberto pixy, szpula Finesse special i plecionka xzoga 10 (używam tego sprzętu, pod okonia z przyłowami stąd taka plecionka). Co do utraty plecionki przy takich przynętach i lekkiej szpuli, to raczej o to ciężko, bo jak brody się zdarzają, to minimalne - jedno pociągnięcie i się elegancko rozplątuje. Szpulka przez mniejszą masę ma mniejszy pęd i zanim się coś konkretnie popląta, to już wyhamuje. 

Podsumowując - pod pstrągi w malutkim ciurku można się śmiało pobawić, ale przy kleniowaniu czy jaziowaniu w większych rzekach lepiej spin.


  • Leadrock lubi to

#42 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 20 styczeń 2015 - 18:27

ABU Revo LT  rzucisz około 15-20m  bez wiatru gdzieś około  4 gr  wobkiem .. Robiłem na chwilę obecną testy na podwórku i gdzieś tak to leciało ..Stosowałem  raczej grubą plecionki 0,20mm.  Myślę że takie rzuty wystarczą  na rzękę pstrągową . Sam obecnie czekam na sezon i wtedy dopiero się przekonam czy jest ok.

Co do szpuli o kórą pytasz zdjęć nie  będę wklejał ...Powiem tylko tyle że jest prosta,  bez bajerów typu hamulec odśrodkowy, ma krótką ośkę co ma duże znaczenie ..Krótka ośka = mniejsze opory szpuli , płynniejsze obroty .

Z tego co się orientuję szpule  shimano mają długie ośki , w daiwie krótkie , a ABU mieszanie.

Każdy napisał coś od siebie  i zgodzę się  z co niektórymi..., Najlepszym zestawem do UL będzie stała szpulka bo za taką kasę co się kupi skromnego casta będziesz miał super zestaw  z  tradycyjnym kręciołem ze stałą szpulą.. Wybór należy do Ciebie...


Użytkownik darkonis edytował ten post 20 styczeń 2015 - 18:35

  • Leadrock lubi to

#43 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 20 styczeń 2015 - 19:24

Revo lt leci bardzo daleko :) niczym pocisk dzieki niskiej budzie :) gorzej okraglaki jak calcuta itp stawiaja opor w powietrzy i spadaja pod nogami :)

A tak serio podanie odleglosci nic nie da - duze znaczenie ma kij, linka, technika itp aaa i mozesz podac nazwe tego wobka ktorym rzucales ? Bo co innego barylka a co innego minnow. Za duzo zmienych aby byla jedna jasna odpowiedz :) W tym temacie w takiej kasie chyba nic wiecej sie nie wymysli :P a po zabawach z ul castem wychodze z zalozenia ze spinn lepszy :)


Użytkownik meme174 edytował ten post 20 styczeń 2015 - 22:34

  • Predatorhunter, PETEREK i Leadrock lubią to

#44 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 styczeń 2015 - 21:09

No wiadomo, że spin lepiej sobie poradzi, łatwiej, komfortowo...ale cast fajniejszy:)

#45 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 20 styczeń 2015 - 21:21

No wiadomo, że spin lepiej sobie poradzi, łatwiej, komfortowo...ale cast fajniejszy:)


Trzeba gonić króliczka...;-)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
  • Meme i darkonis lubią to

#46 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:16

No wiadomo, że spin lepiej sobie poradzi, łatwiej, komfortowo...ale cast fajniejszy:)

 

Też mam takie przemyślenia.

Po  prostu łowienie castem jest ciekawsze i przyjemniejsze.

Dzięki za pomoc. Pojawiły się wypowiedzi, które pomagają w podjęciu decyzji.

Na pewno dobrze się zastanowię, zanim zdecyduję się na coś konkretnego. Na razie nie podniecam się, zaczekam z zakupem. Może akurat sytuacja się poprawi i będę mógł rozszerzyć budżet?

 

I na koniec jeszcze uwaga. Widzę, że rozgorzała dyskusja na temat sensowności użycia zestawu castingowego do przynęt 4g i poniżej.

W moim przypadku to było minimum, które założyłem, żeby mieć większą elastyczność na łowisku (przypadki, kiedy okazuje się, że trzeba użyć mniejszych, lżejszych przynęt). 

Może powinienem był napisać, że średnia gramatura wobków będzie koło 6g (+/- 2,5g) ;)



#47 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:28

A tak serio podanie odleglosci nic nie da - duze znaczenie ma kij, linka, technika itp aaa i mozesz podac nazwe tego wobka ktorym rzucales ? Bo co innego barylka a co innego minnow.

Woblereki samoróbki około 4cm i 5cm długości , nie wiem jak określić kształt, no raczej nie jest to minnow , lekii banan z grubszym brzuszkiem :)  coś około 4-5gr bez kotwiczek , ale z tego co kojarzę to zillią robiłem testy  na małych woblerach typy minnow: rapalka i jaxon po 5-4cm tylko tam to już hamulce na 0 i mocna ingerencja palca ( dało się  rzucać tak na te parenaście metrów ) , to na dobrym kiju i revo LT te 15-20m poleci pewnie i mały minnow..No może max 18m :) . Nie mierzyłem :)   Ja kupiłem Revo lt  z myślą też o małych wobkach :) ale więcej powiem jak kupię lekii kij i w lutym, marcu wybiorę się nad rzeczkę..

 

No wiadomo, że spin lepiej sobie poradzi, łatwiej, komfortowo...ale cast fajniejszy:)

Też uważam że stałaszpula lepsza .. No ale cast fajniejszy :)


Użytkownik darkonis edytował ten post 21 styczeń 2015 - 18:32

  • deejaybialy lubi to

#48 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 21 styczeń 2015 - 19:41

Spoko :) 

Ja bawilem sie w ul z scorpionem 1001 szpula magnetykiem i ok fajne sprobowałem ale wole spina :) Revo lt mam ale u mnie pracuje przy kiju do 14 lb :D Wiec pewnie sie marnuje no ale co zrobic :P :D moze kupie sobie jais kijek do bfs aby lt mogło sie wykazać :P Albo wymienie na revo alt :D


Użytkownik meme174 edytował ten post 21 styczeń 2015 - 19:48





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych