Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SLIDER 5cm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pepol

pepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 wrzesień 2009 - 20:15

Mnie to z jednej strony cieszy sliderek 5 cm ale z drugiej smuci. Wyobrażam sobie ile padnie kilutów (szczupaczków po 30-50cm) na tą przynętę


Tutaj @Remek się z tobą nie zgodzę. Jeżeli mały szczupak jest aktywny to wali w Slidera 10 bez problemu, a co za tym idzie myślę, że taka dziesiątka może wyrządzić dużo większe szkody swoimi kotwicami niż piąteczka, która kotwice ma mniejsze. Także nie smuć się tak może nie będzie źle. Pozdrawiam. ;)


#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 wrzesień 2009 - 20:50

Zgodzę się z Tobą ale zauważ, że sam użyłeś słowa ... jeśli więc sprytnie się zabezpieczyłeś. Moim zdaniem statystyki będą nieubłagane i nie obawiam się wypowiedzieć tutaj tezy - liczba małych szczupaków łowionych na SD5 będzie zdecydowanie większa niż na SD10. Można się nie zgadzać

#23 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 wrzesień 2009 - 20:50

ja jakiś rok albo lepiej przed pojawieniem sie 5cm sliderka wystrugałem sobie cos o bardzo podobnym kształcie i pracy( wystugany na uzytek własny),przyznam ze wali w niego sporo ryb i te małe i te wieksze,fakt głownie te mniejsze ,bo tylko takie zostaja po oczyszczaniu mojej rzeczki przez panów z kosami.Większe wabiki były tylko odprowadzane przez szczupaki a w łowisku było sporo małych linów i karasek takich własnie 3-6cm max widocznie pasowało im takie małe ryby i na tym żerowały ignorujac wieksze wabie w tym slidery 10, i innne jerki gumy itd,to samo było z okoniami.
mi sie wydaje ze ta 5 bedzie to lowna przyneta
ja w swojej juz nawet nieprzyklejałem zadnych oklein ala ryba itd nawet go niemalowałem,został tylko zagruntowany lekko,żywe drewno a ryby biorą :mellow:

Załączone pliki



#24 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 20:56

przed sliderem 5 bylo wiele malych przynet atrakcyjnych dla szczupaka. Ja pamietam, ze swego czasu gloog hektor z zoltym grzbietem o masie 6g byl kilerem na Warcianskie szczupaki. A ze atakowaly go glownie te w okolicach wymiaru to juz inna sprawa. Mysle, ze najwiecej szczupakow w PL pada na zwykla tania zolta lub biala gume a nie na woblery.

Slider 5 i 6 moga byc szczegolnie skuteczna na spore jeziorowe okonie zerujace na uklei przy powierzchni. sa jeszcze jeziora w polsce, gdzie takie zachowania okonii mozna zaobserwowac.

ja postaram sie na najmniejsze slidery pokusic jakies koralowe ryby.. Dam znac, bo sam jestem ciekawy jak te wabiki wypadna w slonej wodzie..

pozd JW :D

#25 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 24 wrzesień 2009 - 20:59

To, że 5-tka będzie łowna to jedna sprawa (i w wielu miejscach będzie lepszą przynętą niż inne). Problemem może stać się jednak to, że stanie się jedną z głównych przynęt szczupakowych w wielu pudełkach. Skutek tego dla pistoletów może stać się opłakany.
Ale w sumie dla rybności naszych wód to już wiele zaszkodzić nie jest w stanie...

#26 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:12

ja przyznam ze zazwyczaj robię tak
gdy juz na nic nie bierze i sa odpowiednie warómki mp.rozlinność wodna blisko lustra to taki mały wabik działa ,na ryby (jak napisałem głownie tam gdzie łowie)
pełno jest drobnicy grzejacej sie przy lustrze wody i dlatego sie sprawdza.
,co do małych szczupaków ,to napewno bedzie wieksza skutecznośc zacięć niestety dla nich.wiadomo 5cm sie to nie 15 i takie rybki moga głeboko połykać,mi sie niezdarzyło jeszcze ale zawsze jest takie ryzyko.

#27 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:14

Dokładnie - wyobrażam sobie gdzie będzie można znaleźć takiego SD5 - pewnie w ślepej kiszce :lol:

#28 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:21

inna kwestia Remku,ze każda mała przyneta naszpikowana kotwiczkami bedzie taką sama inwazyjnośc miała.
guma wychodzi na lekkie prowadzenie pod tym wzgledem

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:25

To racja. Myślę jednak, że slider będzie bardzo skuteczny, być może nawet bardziej niż wiele innych przynęt spinningowych. Dlatego moje wątpliwości. Niewątpliwie jednak ruch marketingowy Salmo wyjątkowo sprytny. Większość bowiem spinningistów używa sprzętu tradycyjnego więc popyt na pewno wzrośnie i sliderek 5cm zagości w większości pudeł. Później ... będzie następny krok, skoro 5 działa to pewnie 10 przyniesie większą rybę.

#30 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 wrzesień 2009 - 01:12

Jerzy przywołał Wartę.. Panowie, Remek... bez przesady (moim zdaniem B) ) z tą zabójczą skutecznością slider'ów5..
Szczupaczki, zwłaszcza te brzegowe w rozmiarze -niestety- konsumpcyjnym, nie są szczególnie wybredne, ani trudne..
Daję sobie linkę w połowie obciąć, że w 9/10 przypadków, kiedy jakiegoś namierzę, to go złowię. Bez slider'a w jakimkolwiek rozmiarze.

A co do kosiarzy, to absolutny top stanowią łowcy z ruskim teleskopem 4,5m do 100g CW i wiaderkiem na przynęty.. :angry:
Nic tu casting, jerking, mikrowabie nie wskórają ponad to :(

Niestety.

Grzesiek

#31 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2009 - 07:56

A co do kosiarzy, to absolutny top stanowią łowcy z ruskim teleskopem 4,5m do 100g CW i wiaderkiem na przynęty.. :angry:
Nic tu casting, jerking, mikrowabie nie wskórają ponad to :(

Niestety.

Grzesiek

Dodałbym do tego jeszcze, że wartość całego sprzętu kosiarzy zamyka się w cenie 5 - 6-ciu sliderów, a zważywszy na to, że sliderka jak każdą przynętę można urwać w pierwszym rzucie, jakoś nie widzę ich w gronie nabywców sliderów i generalnie woblerów jako takich. Ich preferencje to wahadła no name po 3 zł., jakaś obrotówka + biała guma, jeśli nie o żywcowaniu, tylko o spinie mówimy.

#32 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 wrzesień 2009 - 08:35

Co nie zmienia faktu, że pełno jest mięsiarzy, którzy wcale z wyglądu nie przypominają gumofilców...Mają dobre ciuchy, porządny sprzęt, full przynęt, i walą w łeb co popadnie...I oni pewnie tym sliderkiem będą nieźle golili...

#33 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 25 wrzesień 2009 - 10:39

[quote]
po co taka przyneta? to proste ... bo taka jest potrzeba najjasnieszego rynku w najjasniejszej ...
[/quote]

Pitt,

Tu się z tobą nie zgodzę. Salmo to potężna firma i z tego co wiem to akurat polski rynek to około 5% produkcji - czyli niewiele, a wręcz bardzo mało. Reszta to eksport.. Widocznie jest taka potrzeba nie tylko u nas.

Pozdrawiam

Paweł

[/quote]

Jeżeli będzie takie samo szaleństwo kupowania jak było z Thrillem to te 5% powiększy się kilkukrotnie ;)

Chociażby jeden taki sliderek trafił do jednego wędkarza który został przekabacony przez sprzedawcę, kolegów czy nawet internet a potem sprawdził się chociaż raz nad wodą to machina ruszy.

Rozpoczeło się wielkie odliczanie - 12... 10... 7, 6, 5... :lol:

Pozdr.

Salmo

#34 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 wrzesień 2009 - 13:01

Co nie zmienia faktu, że pełno jest mięsiarzy, którzy wcale z wyglądu nie przypominają gumofilców...Mają dobre ciuchy, porządny sprzęt, full przynęt, i walą w łeb co popadnie...I oni pewnie tym sliderkiem będą nieźle golili...


Pasiasty :D Wszystko się zgadza, są i tacy. Posażni, a golą, walą w łeb, szczupaczki pęczkami z wody wyjeżdżają..
Twierdzę, że Slider5 wiele tu nie zmieni.

Poza tym ta dyskusja napędza potencjalnych klientów, więc jeśli ktoś boi się, że ten jerk, w tym rozmiarze,
grozi populacji szczupaka w wodach PZW, powinien ominąć ten temat, pokątnie go obśmiewając. B)

Pozdrawiam
Grzesiek

#35 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 wrzesień 2009 - 13:05

Ja wcale nie twierdzę, że po promocji sliderka 5 czy 6 nagle zabraknie szczupaków w naszych wodach..W sumie...Mięsiarze zawsze znajdą sposób żeby wygolić ryby...Czy to sliderem czy wahadłem...
Pożyjemy zobaczymy. Jak będę miał okazję, sam przetestuję wabia :D Co nie znaczy, że priorytetu nie mają te +7cm

Pozdrawiam
Kamil

#36 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 25 wrzesień 2009 - 21:12

.. i tu zrodził się pomysł, dla wprowadzenia ustawowego minimum wielkości przynęty. Może szczupakom to nie pomoże ale wielu gatunkom, na czele z okoniem, pstrągiem, kleniem, boleniem na pewno.
Sam na Wiśle nie złowiłem jeszcze klenia mniejszego niż jakieś 40cm, bo łowię je na Effzetty nr.3

Okazja czyni mięsiarza. Jak już ma w ręce, to weźmie. Chyba że na końcu jego zestawu nie zawiśnie 15cm okoń, czy 20cm pstrążek.

#37 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 wrzesień 2009 - 00:04

Mały Sliderek nie wyczyści jezior ze szczupaczków.Tak samo skuteczne są małe obrotówki i mikro-gumki.A szczupaki nadal są.
Te jerki mogą być dobre na pstrągi.
Ja na jerki 5cm łowię pstrągi od dwóch lat w powodzeniem.

#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2009 - 11:30

Ja to troszkę inaczej myślałem. Slider 5 to przynęta tańsza niż 10, łatwiejsza niż 10 w prowadzeniu, nie wymagająca żadnego specjalnego sprzętu, lecąca po horyzont, hodząca 0,5m pod powierznią więc praktycznie nie do urwania (wiadomo zawsze się da) więc trafi w serca i gusta 90% spinningistów - zobaczycie.

#39 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 26 wrzesień 2009 - 11:45

No otóż to. Już 7 skutecznie łowiłem(szczególnie F) zanim kupiłem sprzęt castingowy. Wystarczył krótki kij i pletka. I to prawda. Miałem go kawał czasu i nigdy go nie zerwałem...

Nie żebym negował postępowanie Salmo! Wręcz przeciwnie. Cieszę się i doceniam każde rozszerzenie asortymentu woblerowego.. Wszystko jest dla ludzi. Szkoda tylko, że niektórzy nie potrafią tak wykorzystać osiągnięć cywilizacyjnych, żeby przy tym nie szkodzić naturze.(tak jest ze wszystkim-nie tylko wędkarstwem)

Pozdrawiam
Kamil

#40 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 26 wrzesień 2009 - 13:03

Czy oprócz nielicznych świadomych wędkarzy będą tacy, którzy slidera 5 wykorzystają jako przynętę na inne ryby?


Remek moim zdaniem będzie takich wielu. Mały sliderek może być dobry na pasiaki. Ja sam kupiłem go z myślą o pewnych karpiowatych drapieżnikach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych