Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta poniżej zapory Jeziorsko do Konina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 grudzień 2016 - 19:10

Jeziorsko bez wątpienia zmieniło Wartę na minus te kilkadziesiąt kilometrów poniżej. Ale wszystkiego na tamę, aurę i rybaków zwalić się nie da. Najbardziej rzece zaszkodziła, zamieniła ją w pustynię niekontrolowana, w żaden sposób nielimitowana presja wędkarska. Od 86 do dziś hołota z legitymacją albo bez legitymacji, bezkarnie kasuje wszystkie możliwe ciągi tarłowe. Sieradz ma rekordową ilość porozumień, tysiące członków przybłędów zwabionych taniochą ogryza regularnie stosunkowo ubogą rzekę. To nie jest dobry gospodarz, to nie może działać, skutek jest oczywisty. Górna Warta też jest pusta, nawet jazie i klenie wcięło. Nie ma na kogo zwalić.

 

Czerwona Łódź.. :)



#102 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 22 grudzień 2016 - 01:39

Wędkarzy nad rzeką coraz mniej jeszcze 5 lat temu w każdy weekend w takich miejscowościach jak Biskupice było widać sporo aut i często pozajmowane miejscówki przez wędkarzy.Teraz przy ładnej pogodzie są może 2-3 auta i to raczej amatorzy grila a wędeczka w wodzie przy okazji,mało wędkarzy nad rzeką bo mało co już pływa w rzece więc się i rybki nie zechla.Jestem często nad rzeką powyżej tamy od 6 lat, nie miałem kontroli nie widziałem kontrolujących ani o nich od nikogo nie słyszałem,może uznano że już nie ma czego pilnować ? Moim zdaniem najbardziej Wartę zniszczył niski stan wód i piasek który ją nieubłaganie zasypuje.Większość gatunków występujacych licznie w rzece została pozbawiona siedlisk,niestety tego nie zmienimy.Kleń,jaź,boleń,świnka,brzana,certa to według mnie gatunki jakie pasują i mają szansę bytować w dzisiejszej Warcie,według informacji o zarybieniach na stronie Pzw zaczęto tymi gatunkami zarybiać(mam nadzieję że to nie są tylko wirtualne zarybienia)Ale bez częstych kontroli i zmiany w etyce większości wędkarzy nie ma szans żeby się znacząco poprawiło.Podobno rybacy wynieśli się z Jeziorska bo im się nie opłaca ale pewnie za kilka lat jak się troszkę populacja ryby w zalewie poprawi znowu zaczną stawiać siatki.Podobnie będzie z wędkarzami pojawi się mam nadzieję więcej ryb w Warcie znowu zacznie się wędkowanie na całego i po kilku sezonach znowu będziemy mieli to co teraz czyli wielkie g....


Użytkownik zdzislavo1 edytował ten post 22 grudzień 2016 - 01:41

  • Szymon82, Jarasszy i ODYSEUSZ lubią to

#103 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 grudzień 2016 - 12:10

Jeziorsko bez wątpienia zmieniło Wartę na minus te kilkadziesiąt kilometrów poniżej. Ale wszystkiego na tamę, aurę i rybaków zwalić się nie da. Najbardziej rzece zaszkodziła, zamieniła ją w pustynię niekontrolowana, w żaden sposób nielimitowana presja wędkarska. Od 86 do dziś hołota z legitymacją albo bez legitymacji, bezkarnie kasuje wszystkie możliwe ciągi tarłowe. Sieradz ma rekordową ilość porozumień, tysiące członków przybłędów zwabionych taniochą ogryza regularnie stosunkowo ubogą rzekę. To nie jest dobry gospodarz, to nie może działać, skutek jest oczywisty. Górna Warta też jest pusta, nawet jazie i klenie wcięło. Nie ma na kogo zwalić.

 

Czerwona Łódź.. :)

To już nie grafomania, ani narcystyczna retoryka - to CHAMSTWO w czystej formie!!! :angry:



#104 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 grudzień 2016 - 13:56

To już nie grafomania, ani narcystyczna retoryka - to CHAMSTWO w czystej formie!!! :angry:

 

Aleksandrze z miasta Łódź 

 

SOB to tylko taka odmiana współczesnego Don Kichota. ;)

Aktualnie toczy swoją walkę klasową. Rozgrzewa się. Wkrótce zapewne

będzie rozniecał stosy.Brak czarownic, co tam - będzie podpalał hołotę,

przybłędów ... Być może wkrótce zobaczymy Sławka na ul Barierkowej ?


  • Alexspin lubi to

#105 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 grudzień 2016 - 16:22

(...)SOB to tylko taka odmiana współczesnego Don Kichota.(...)

Andrzeju, nie obrażaj szlachetnego rycerza z La Manchy, tamten miał tylko lekko pomieszane pod kapalinem. Za porównanie Go do SOB mógłby Cię posiekać na dzwonka... ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 25 grudzień 2016 - 16:23


#106 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 grudzień 2016 - 19:03

Dzicz z wędką, ciemna, wręcz prymitywistyczna masa wyżywająca się w łowieniu ryb tarłowych,  formatująca oblicze naszego wędkarstwa ma czarodziejską moc przyciągania ludzi nędznych. Tym różnimy się od rybaków.. :)


  • Alexspin lubi to

#107 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 06:31

Dzicz z wędką, ciemna, wręcz prymitywistyczna masa (...)

KLIKNĄŁEM!!! :)  Wreszcie przyznałeś się do jakiej klasy należysz!!! :angry:



#108 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 grudzień 2016 - 09:32

Obydwaj z miasta Łodzi? Fajny, prawie świąteczny, duch Wam panuje  :whistling: .


  • strary i malinabar lubią to

#109 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 09:59

Obydwaj z miasta Łodzi? (...) .

Wstyd mi, że pochodzę z tego samego miasta, tu mieszkają na prawdę normalni ludzie a ten wyjątek SOB tylko potwierdza regułę... :angry:



#110 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 26 grudzień 2016 - 10:23

Niestety...
Sławek ma rację.
Wystarczy tylko wychylić się za czubek swego nosa.
Niestety... znamienita większość członków to dzicz w poszukiwaniu taniego białka, nie szanująca przyrody, likwidujaca ciągi tarłowe itd. itd.
Alexspin, wystarczy że pojedziesz za tamę i zrozumiesz o czym mowa.
Krótkowzroczność to cecha, która doskwiera nam cały czas i to od bardzo dawna...

#111 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 10:41

Kamil, bywam poniżej tamy, na odcinku należącym do sieradzkiego i nie zauważyłem takich horrorów jakie opisuje SOB. Dodam, że w ubiegłym roku spędziłem tam ze spinningiem cztery dni po kilka godzin i w tym czasie miałem 3 kontrole.

Nie jestem fanem PZW i zbulwersowany zwłaszcza działaniami Zarządu "Gównego", ale uważam że obrażanie wszystkich wędkarzy, należących do PZW jest nieetycznym, swoistym nadużyciem mizantropa.



#112 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 grudzień 2016 - 10:48

Jakby ryby pływały w toalecie w sedesie to PZW by zbankrutowało .Dla 95 % członków w wędkowaniu nie ma absolutnie żadnej głębi . Dla 95 % to tylko okazja do zdobycia pokarmu . Nie liczy się sprzęt , nie liczy się przyroda , okoliczności , wyciszenie , szukanie jakiejś filozofii czy innego sensu , szacunek dla okazowych egzemplarzy nie istnieje. Liczy się tylko jak najtańszym kosztem wyjąć jak najwięcej mięsa .

 

Aleksandrze za tamą jak byłeś po prostu ryba nie siedziała . Jak jest tam ryba , a raczej jak była kiedyś to miejscówki były zarezerwowane na telefon i ustawiała się kolejka okolicznych mięsiarzy i wtedy pokazywali na co ich stać .


  • Hubertus lubi to

#113 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 26 grudzień 2016 - 10:54

Ale niestety Sławek ma rację.Większości wędkarzy których widzę nad wodą chodzi o białko i spłatę zainwestowanej kasy w opłatę.Nawet potrafią ukleje wędzić nad ogniskiem bo nic więcej nie bierze.Teraz wiem że się narażę ale w moich regionach najgorsi są ci z rejestracjami EL i Kalisz.Jak wpadają na wodę to jakby szarańcza przeszła,chcą wypierd...wszystkie ryby dopóki są.A później zmiana wody.Wiem że nie wszystakich do jednego worka się wrzuca ale tak jest w większości przypadków.Sami sobie winni jesteśmy niestety.
  • Dano. lubi to

#114 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:00

Szymon, fakt że 20 lat temu złowiłem tam 17 wymiarowych okoni w 3 godziny (wszystkie wróciły do wody), teraz sukcesem jest złowienie 3 okonków w 17 godzin, ale czy to tylko wina "mięsiarzy"? Kiedyś zalew też był rybny, niestety rybacy wyczyścili go i teraz już nie łowią, bo się im nie opłaca. A kto do tego dopuścił, kto wpuszcza sieci na wody dziarżawione przez PZW? Przecież nie wędkarze tylko klan pilnujących swoich synekur "leśnych dziadów".

Podobnie dzieje się ze zb. Sulejowskim i Pilicą, tam też już niedługo będzie można złowić tylko jazgarza. :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 26 grudzień 2016 - 11:03


#115 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:03

popperze drogi, ależ z każdego miasta może pochodzić przeciwstawna para - człowiek krytyczny, nie ślepy, nazywający rzecz po mieniu jak i stronnik motłochu z wędką, sieradzkiego spinningu, zgrywający czy też niezgrywający się na mało rozumnego członka.. Czerwona Łódź.. :)



#116 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:09

 

Podobnie dzieje się ze zb. Sulejowskim i Pilicą, tam też już niedługo będzie można złowić tylko jazgarza. :angry:

Tylko tam rybaka już niema od dawna  ?


  • darsio lubi to

#117 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:13

Tylko tam rybaka już niema od dawna  ?

Dla tego jeszcze można coś złowić i mam nadzieję, że moje czarnowidztwo nie sprawdzi się.



#118 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:16

Dla tego jeszcze można coś złowić i mam nadzieję, że moje czarnowidztwo nie sprawdzi się.

Jak był to były lata świetności tego akwenu



#119 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:22

Swoją drogą, ciekawe jak to robią myśliwi? Kłusownictwo istnieje i to nie w małym zakresie, polowania się odbywają i nie wypuszcza się na wolność ubitej zwierzyny, a mimo to saren, dzików i nie tylko coraz więcej. Czyżby dla tego, że nie ma rybaków... ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 26 grudzień 2016 - 11:23


#120 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 grudzień 2016 - 11:27

Myśliwy to jest ''ktoś'' , wędkarz to w większości jak wyżej + prawie każdy kłusownik to też wędkarz :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych