Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Conquest/Cardiff 50 DC


  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#1 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,229 posts
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Posted 27 September 2009 - 14:50

Witam,

wlasnie spotkalem sie ze zdjeciami tego nowego multiplikatora ze stajni Shimano z systemem DC - czyli Conquest/Cardiff w wielkosci 50.
Z tego co wyczytalem mozna rzucac tym multikiem od 1(!!) grama :unsure: :huh:

Informacje o multiplikatorze:

200g
6.2
3lb 125m, 4lb 100m
2,5kg (hamulec)

Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam Tomek

http://www.johshuya.co.jp/uimg/tpc13566-1.jpg
http://www.johshuya.co.jp/uimg/tpc13566-2.jpg
http://www.johshuya.co.jp/uimg/tpc13566-4.jpg
http://www.johshuya.co.jp/uimg/tpc13566-5.jpg

info: http://www.johshuya.co.jp

#2 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 27 September 2009 - 15:26

w morde jeża :mellow:

sprzedaje 51SS :mellow: zapowiada się wielkie bum albo wielkie uuu.
Gdzie to wyszukałeś ?
Zapewnie cena będzię obłędna i brak na lewą rękę przez jakiś czas aczkolwiek mam już chrapke na niego.
Zastanawiam się czemu Cardiff a nie Conquest właśnie.

#3 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,229 posts
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Posted 27 September 2009 - 15:33

Link do TT klik

A cena to niby 59620JPY

#4 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,498 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 27 September 2009 - 15:41

............................................................
Co o tym sadzicie?

Sądzę, że to nie dla mnie.


#5 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 27 September 2009 - 15:43

Żadko tam zaglądam ale fajnie, ze wyniuchali taką nowosc.
Zastanawiam się, czy będzie on do normalnego użytkowania czyli dla nas czy jakieś cuda typu jigging, kalmary czy coś tego typu.
Zapewne pojawią się tutaj zaraz opinie typu
wogóle niech zrobią Cardiff 10DC+ Super Tuned i będziemy rzucac muszkami CDC, lepszy jest spinning :lol:
Osobiście ślinie się już na niego ale do czasu jak cene zobacze :lol:
Jeśli system DC będzie działał poprawnie przy ultra lekkich przynętach to może byc naprawde strzał w dziesiątke :D Szpulka wygląda na płytką, no jak w 50SS ale chyba będzie musiała byc lżejsza bo system DC skutkuje większą wagą niż analogcziny model bez DC. Czekam na następne informacje, koniec października już nie długo... chce to sreberko :D

#6 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,229 posts
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Posted 27 September 2009 - 15:48

Cene podalem wyzej :D

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 27 September 2009 - 15:49

cardiff???
DC????


uwierze jak zobacze... :D

#8 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,229 posts
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Posted 27 September 2009 - 16:02

Zastanawiam się, czy będzie on do normalnego użytkowania czyli dla nas czy jakieś cuda typu jigging, kalmary czy coś tego typu.


Jakie kalmary? Przeczytales to z TT? Tam bylo napisane ze Cardiff to w Japonii seria pod pstragi... :unsure:

#9 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 27 September 2009 - 16:04

Cene podalem wyzej :D


umkła mi przy czytaniu, to taka sprzętowa adrenalinka :lol:
Jakieś 2000PLN... ja ******** w dwóch słowach <_<
Sporo chociaż wszystkie DC są drogie, najtańszy Mg DC bo ~48000Y a Antki DC po 65000Y :wacko:
Jeśli będą żetelne informacje o jego właściwościach rzutowych i ogólnie okaże się on wypałem to może się targne na niego na przyszły rok, po świętach :lol: ( babcia przyjeżdża :lol: )
Ogólnie ze zwykłego 51SS jestem bardzo zadowolony a jesli Cardiff ( nie przeboleje ten nazwy ) jest jeszcze lepszy no to będzie rewelka... chociaż nie dla wszystkich portfeli :wacko:
Wezne z kimś na połowe tego multika :mellow:


Tomek- faktycznie seria Trout a w Japoni Trout znaczy bardzo lekko z tego co widziałem w sieci. Jeśli Trout to i Perch :D

#10 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,730 posts

Posted 27 September 2009 - 16:16

Szpulka wygląda na płytką, no jak w 50SS ale chyba będzie musiała byc lżejsza bo system DC skutkuje większą wagą niż analogcziny model bez DC.


System DC mógł zostać zmodyfikowany. Jest to raczej kwestią software'u w mikroprocesorze który zarządza całym systemem.


#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 27 September 2009 - 16:17

Tomek i coś ty narobił mądrego??? Teraz kolega Bezel spać po nocach nie będzie...

#12 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 27 September 2009 - 16:18

wygląda b. ładnie. myślę ze również DC w wersji do lekkiego lowienia sprawdzi się wyśmienicie. w każdym bądź razie 101dc nieźle miota lekkie wabiki. cena jednak przeraża. chociaż nie mówię nie...
pozdrówka

#13 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,229 posts
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Posted 27 September 2009 - 16:21

Tomek i coś ty narobił mądrego??? Teraz kolega Bezel spać po nocach nie będzie...


Niech babcie pozyczy :mellow:

#14 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 27 September 2009 - 16:28

Babcia da na wieczne oddanie i niski procent :lol:

Też właśnie słyszałem o 101DC, iż świetnie daje rade sobie z paproszkami, rzekomo 3gramowe gumki latają gdzie rzucający chce nad pstrągową rzeczką. Takie mam info od posiadacza zachwalacza 101DC. Zresztą ta sama osoba woli Mg DC niż 51SS czyli coś jest w tym Digital Control.

#15 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 27 September 2009 - 16:31

patrząc na pojemność szpulki, odnoszę wrażenie że troszkę przesadzili? toż to mniej niż w płytkich availach. ciężko będzie łowić pstrągi takim młynkiem. chyba że mówimy o małych rybach. młynkach chyba bardziej pod klenia czy okonia?
pozdrówka


#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 27 September 2009 - 16:35

Też właśnie słyszałem o 101DC, iż świetnie daje rade sobie z paproszkami, rzekomo 3gramowe gumki latają gdzie rzucający chce nad pstrągową rzeczką. Takie mam info od posiadacza zachwalacza 101DC. Zresztą ta sama osoba woli Mg DC niż 51SS czyli coś jest w tym Digital Control.


Przed siebie na łodzi, albo na otwartej przestrzeni tak, ale jeśli musisz łowić gdzieś na zakrzaczonych ciurkach wydaje mi się, że 51s będzie bezkonkurencyjna. O nowym trudno cokolwiek powiedzieć, a być może jest to nawet wytwór jakiegoś zdolnego grafika.


#17 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 27 September 2009 - 16:37

patrząc na pojemność szpulki, odnoszę wrażenie że troszkę przesadzili? toż to mniej niż w płytkich availach. ciężko będzie łowić pstrągi takim młynkiem. chyba że mówimy o małych rybach. młynkach chyba bardziej pod klenia czy okonia?
pozdrówka


Hmmm... z instrukcji wyczytałem, że 51SS jest płytsza.
3lb- 100
4lb-80

Zależy też czy to znaczenie dla pojemności żyłki czy plecionki ( fluorocarbon or PE, jakoś tak ;) )

Nad małymi rzeczkami 51SS wystarczał mi przynajmniej i normalnie nad jeziorkami na Okonie też mi wystarcza, rzuty 2,5gramowymi blaszkami na 20metrów uważam za i tak przyzwoite :unsure:

#18 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 posts
  • LokalizacjaOslo

Posted 27 September 2009 - 21:35

Hm....

Panowie, wszystko pięknie ładnie, sytstem DC, elektronika w ULC możemy skakać z radości...

Może i system DC ułatwi rzucanie UL lekkimi wabikami ale bedzie to raczej stworzone dla ludzi ktorzy z castem zaczynają bądz też nie chcą się martwić o brody i kontrolowanie palcem szpulki. Bedzie to raczej przerost formy komfortu łowienia niż uzyskania maksymalnych możliwości rzutowych.

Być może system będzie działał i będzie się nim komfortowo łowiło, ale zarówno jak @remek pisał, jestem w zasadzie PEWNY na 99% ze jego możliwości rzutowe bedą napewno gorsze niż innych lepszych multików do UL casta.

Niesądze aby multik miał takie osiągi jak obecnie najlepszy na świecie Aldebaran + Avail 8g lub też Scorpion z taką samą szpulką. Nie wiem narazie jaka jest masa szpulki w tym cudeńku DC ale raczej seryjna produkcja shimano nie zejdzie poniżej 9g.

Czy będzie tym multikiem można rzucać od 1 grama? Nie uwierze póki osobiscie tym multikiem nie rzuce :o , wyżej wymienionymi rzucałem i wiem co potrafią.

Napewno multik ten będzie rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie komfortowego łowienia pstrągów dla tych mniej wprawionych castingowców jak i zaawansowanych którzy zawsze walczą z wiatrem. Nawet jak system DC będzie w tym złotku działać prawidłowo to w mojej opini ta nowinka technologiczna nie będzie nowym nr 1 do UL casta, raczej przybliży ULC bardziej zamożnym pasjonatom.

Tak czy siak, nie moge się doczekać kiedy dostane to cudeńko do rąk :mellow:

#19 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 posts
  • LokalizacjaGryfice

Posted 27 September 2009 - 23:25

1. Na fotkach widać 4 położenia hamulca, czyli tak samo jak w Metanium MgDc, które nie jest zachwalane przez użytkowników.

2. Do zadziałania DC potrzebna jest odpowiednia prędkość szpulki (jeśli się mylę poprawcie mnie). W takim razie rzuty spod siebie nie będa tu komfortowe, oczywiście o ile nie zostało to zmienione.

3. Co do ceny to rewelacja! 2000pln za nowość Shimano do tego z DC do mini przynęt...To aż tak dużo??

Nie mniej myślę, że mamy doczynienia z rewolucją - pierwszy taki multik od czasu CC51SS, do tego z DC. Tu przyda się obszerny artykuł. Kto się poświęci dla dobra ogółu?? :mellow:

#20 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 28 September 2009 - 16:18

To są tylko domniemania, może macie racje i to jest ściemka znaczy nie jest taki cudowny a może skośne oczka coś wykombinowały :mellow:

mi chwilowo chętka na niego przeszła bo zamówiłem sobie wkońcu availa do 51SS :o