Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 01 listopad 2017 - 16:01

Czy ktoś z Was wie jak wygląda sprawa z czułością Inazumy/Kamisori zander w porównaniu z innymi blankami z wyższej półki cenowej?

Są ok, ale ciężko określić jak porównanie z wyższymi seriami.Ja aż tak czuły nie jestem aby pokusić się o takie porównanie.Gdyby w tym samym czasie łowić na dwa kije to jeszcze coś można rzetelnie powiedzieć.Miałem krótko MHX MB842-2 , jakoś przepaści podczas łowienia nie odczułem na minus a nawet byłem pozytywnie zaskoczony, że radzi sobie równie dobrze.W Kamisori , przynajmniej tym do 22 g martwi i nie wzbudza zaufania grubość ścianki blanku.Tutaj MHX , nie mówię już o St.Croix bije te kije na głowę . Jednak maty i materiał musi kosztować , nic za darmo .



#1102 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 01 listopad 2017 - 17:48

Dzięki, bardzo interesowało mnie właśnie porównanie z MHX'ami i czy jest między nimi przepaść, która uzasadniłaby dopłacenia do takiego blanku w przyszłości  ;) 

Również miałem w tym roku okazję połowić St. Croix'em i fakt, to zupełnie inna liga - drgania są wyczuwalne na blanku jak kopnięcie prądem, a delikatne z pozoru kijki mają naprawdę ogromną moc.

 

 

Od początku sezonu używam Inazumy Flash Zander 2.10 i generalnie jestem z niej bardzo zadowolony. Blank ładnie się ładuje w zakresie od 10-40g, nie gubi ryb, a ostatnio zdarzyło mi się przy bezwietrznej pogodzie zaciąć dwa sandacze z opadu....po przeciwległej stronie Odry (minimum 40m) :P Puknięcie przynęty o dno może i nie jest aż tak wyczuwalne jak w droższych kijkach, ale pstryknięcia sandaczowe już tak - stąd moje przemyślenia. Na marginesie, żeby nikt źle nie zrozumiał, nie umniejszam oczywiście wędkom z pracowni, które przewyższają walorami użytkowymi i wykonaniem produkty seryjne, a jedynie sugeruję, że tańsze alternatywy też dają radę - a na jak długo, to zobaczymy :) 


  • Bolesław i eRKa lubią to

#1103 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 01 listopad 2017 - 18:38

Mam kamisori 220cm do 28 gram i powiem tak czuć od 11gr plus guma.

Realnie można rzucić 40 gram plus guma 4 cale.

Niedługo będzie na giełdzie bo przechodzę na casta i wszystko tym razem będzie w monoblanku, bo na nim dopiero wszystko czuć jak należy.

Taka jest moja opinia.

Ale cast to już inna liga, do tego w mono.

Wiec porównanie kiepskie.


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 01 listopad 2017 - 18:39


#1104 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 listopad 2017 - 19:16

Kamisori 2,20 do 28 gram powiadasz ze 40 gram / 4 cale ogarnia?😉😀 dobre sobie 😀😀😀 w takim razie chyba moj z innej fabryki jest 😀
  • przemo_w lubi to

#1105 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 02 listopad 2017 - 00:39

Jeśli chodzi o Inazumę to faktycznie z wyczuciem można łowić nawet do 40g. Machłem już trochę kogutami na główkach 35, dużymi swimbaitami i jaskółami. Kijek co prawda trochę "mięknie" ale daje radę ;)



#1106 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 listopad 2017 - 08:01

Inazuma to nie Kamosori wiec , proszę nie wprowadzac ludzi w blad. Mialem Inazumy począwszy od modeli 2,10 do 35 gram konczac na 2,29m do 22 gram i to faktycznie mocne kije i niedoszacowane później kupilem kamisori do 35 gram i do 28 gram i gwarantuje ze ze to zupełnie inne kije
  • przemo_w lubi to

#1107 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 02 listopad 2017 - 08:23

Inazuma to nie Kamosori wiec , proszę nie wprowadzac ludzi w blad. Mialem Inazumy począwszy od modeli 2,10 do 35 gram konczac na 2,29m do 22 gram i to faktycznie mocne kije i niedoszacowane później kupilem kamisori do 35 gram i do 28 gram i gwarantuje ze ze to zupełnie inne kije

Który polecasz na sandacze? Inazuma czy kamisori ?
Będę łowil na Wiśle i na zbiorniku do 4 m glebokosci...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#1108 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 listopad 2017 - 08:36

Moim zdaniem Kamosori. Szybka akcja z.progresywnym ugieciem do samego dolu a w inazumie do laczenia skladow o koniec. Kamisori spokojnie ogarnia nie tylko sandacze ale i szczupaki. Polecam wersje 2,20 m do 28 gram. Jak jesteś z okolic Legionowa moge dac polowic.
  • roberto_s lubi to

#1109 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 02 listopad 2017 - 08:57

Moim zdaniem Kamosori. Szybka akcja z.progresywnym ugieciem do samego dolu a w inazumie do laczenia skladow o koniec. Kamisori spokojnie ogarnia nie tylko sandacze ale i szczupaki. Polecam wersje 2,20 m do 28 gram. Jak jesteś z okolic Legionowa moge dac polowic.

Długość jak najbardziej mi odpowiada 2,20 ,ale czy te 28 to maks?czy da rade coś więcej podbić?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#1110 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 listopad 2017 - 09:26

U mnie najcięższe łowienie to 25 gram + kopyto relaxa 4 L i to moim zdaniem " komfortowy " maks
  • MarcinZ lubi to

#1111 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 02 listopad 2017 - 12:15

U mnie najcięższe łowienie to 25 gram + kopyto relaxa 4 L i to moim zdaniem " komfortowy " maks

To u mnie wystarczy również...dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#1112 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 12:21

Inazuma to nie Kamosori wiec , proszę nie wprowadzac ludzi w blad. Mialem Inazumy począwszy od modeli 2,10 do 35 gram konczac na 2,29m do 22 gram i to faktycznie mocne kije i niedoszacowane później kupilem kamisori do 35 gram i do 28 gram i gwarantuje ze ze to zupełnie inne kije

 

 Który model Kamisori c.w.35 miałeś? Od ilu gramów realnie pracuje i ile tym można max. podbić?



#1113 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 listopad 2017 - 12:31

Miałem wersje 2,10 m do 35 gram. W moim odczuciu 15-30 gram glowka + guma

#1114 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 12:35

Miałem wersje 2,10 m do 35 gram. W moim odczuciu 15-30 gram glowka + guma

 

 Ok, ale guma też może mieć 30 g...



#1115 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 listopad 2017 - 12:47

Mowie o gumach typu kopyto 4 cale , dragon 4 cale , itp większych nie stosuję

#1116 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 12:51

Ok. Dzięki.



#1117 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 03 listopad 2017 - 11:45

Nie wiem dla mnie to bardzo mocny kijek.

Ale każdy ma swoje odczucia.

DO tego miałem w łapie 210cm do 35 gram i wyglądał delikatniejszy.

Co jeszcze ciekawego, w sklepie stały dwa tak samo opisane kamisori o tej samej długości niby a różniły się długością 3 cm.

Więc chyba kontrola jakości się kłaniać zaczyna.

Mój kupiłem na początku jak wyszedł ten model.

Więc naprawdę może być różnie,



#1118 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 07 listopad 2017 - 20:37

Parę dni temu miałem chwilę czasu na obejrzenie tych patyków w sklepie i faktycznie jest kilka znaczących różnic.

  • Waga katalogowa Kamisori Zander 210 to 150g - odpowiednik Inazumy Flash Zander 210 to 118g (moja Inazuma waży dokładnie tyle). Niby nic, ale 30g to już różnica, zwłaszcza przy patykach sandaczowych.
  • Pianka EVA użyta w Kamisori jest znacznie twardsza niż kiepskiej jakości, miękka pianka jaką zastosowano w Inazumach. Fajnie, że Mikado poprawiło ten mankament.
  • Przelotki Fuji Alconite w Kamisori są dużą poprawą w porównaniu z przelotkami "no-name" z Inazumy. Są to zwykłe przelotki w ramkach typu K - Kamisori nie są zbrojone w systemie KR.
  • Oryginalne uchwyty Fuji w obu wędkach robią robotę, choć osobiście preferuję typ SKSS z Inazumy, ale wiem, że niektórzy z jakichs powodów go nie lubią.
  • Dolnik Kamisori jest nieco dłuższy niż w Inazumie - choć to również jest kwestia osobistych preferencji, dla mnie to wkurzająca sprawa. W Inazumach długość jest idealna nie wykracza poza łokieć i nie haczy o kamizelkę ani o kurtkę zimową.

Podsumowując - obie serie są fajne i ciężko znaleźć coś równie dobrego w tej cenie ;)


  • tost i szczupak1 lubią to

#1119 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 17:27

Mam takie pytanie od ilu do ilu obsługuje Mikado INAZUMA X-Plode Zander 198 do 22g? I czy jest to przysłowiowy kij od szczotki ?



#1120 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 16 listopad 2017 - 14:50

Witam ,wczoraj dostałem kamisori zander 220 -28gr ,kij za takie pięniążki niesamowity, dzisiaj zrobił pierwszy test wyjechał zander 71cm Pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych