Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#1161 ONLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 10:37

Mikado kendo shine... nie wiem co mikado miało na myśli zakładając do takiego chrustu Torzite'y 🤔

#1162 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 styczeń 2018 - 10:44

Reklamę i marketing http://www.mikado.pl...rwsze-wrazenia/


Użytkownik Alexspin edytował ten post 28 styczeń 2018 - 10:46


#1163 ONLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 13:13

Jest wiele seryjnych wędek, które są naprawdę przyzwoite, ale o kendo shine nie da sie tego powiedzieć. miejsce łączenia wklejki jest tak ordynarne,że nawet ja zrobiłbym to lepiej mając zerowe zdolności manualne.
  • Alexspin lubi to

#1164 OFFLINE   KROPAS

KROPAS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBochnia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Tylek

Napisano 28 styczeń 2018 - 14:59

panowie a w szczególności Młody Wędkarz i Alexspin meślałem o opini kogoś kto posiada ten kij bo jak ktoś wierzy w to co jest napisane to mam coś ku przestrodze kiedyś na desce pisało D.... chciałem pogłaskać i se dzazge  wbiłem   :blink:  :blink:  :blink: 


  • Matiz992 i Odzyskać konto lubią to

#1165 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 styczeń 2018 - 06:42

panowie a w szczególności Młody Wędkarz i Alexspin (...) jak ktoś wierzy w to co jest napisane to mam coś ku przestrodze kiedyś na desce pisało D.... chciałem pogłaskać i se dzazge  wbiłem   :blink:  :blink:  :blink:

Właśnie to samo mieliśmy na myśli... ;)


  • HaDe lubi to

#1166 OFFLINE   KROPAS

KROPAS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBochnia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Tylek

Napisano 29 styczeń 2018 - 08:40

ale jak panowie mieliście w ręce kamisori



#1167 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 styczeń 2018 - 10:06

W życiu nie miałem w ręku wędziska kamisori, ale nazwa tak często przewija się tu na forum, że ją zapamiętałem. Przy odrobinie samozaparcia Tobie też coś uda się na ich temat znaleźć :) .


  • Robert Crocker i Alexspin lubią to

#1168 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 luty 2018 - 09:14

Witam a ja mam pytanie z innej beczki. Mam inazume flash 220 do 28 gram i tak mi podpasowała, że na wiosenne trochę lżejsze łowienie kupuję inazume do 22 gram w jednoskładzie i zastanawiam się czy 214 czy 229. Miał ktoś w rękach obie? Czymś się różnią oprócz długości?

#1169 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 04 luty 2018 - 13:26

A powiedz od jakiej gramatury wg Ciebie powinien być opisany flash do 28? Kupiłem i rozważam pozbycie się i zmianę na coś lżejszego .
Pozdro

#1170 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 04 luty 2018 - 13:36

ale jak panowie mieliście w ręce kamisori

Ja uzywam wedeczki kamisori zander 198cm cw up to 35gr w jednoskladzie.Bardzo fajnie wykonana wedeczka i bardzo "elektryczna"Czulosc patyka na bardzo wysokim poziomie,za niewielkie pieniadze.Mam tez np.gunki shigeki 190 cm do 28gr w jednoskladzie za cene 100proc wyzsza od kamisori i moim zdaniem mikado jest czulsze od niej.Zdecydowanie moge polecic ten patyk,sam zastanawiam sie nad dokupieniem okoniowki z tej seri choc wedek mam juz sporo.



#1171 OFFLINE   Marek_86

Marek_86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Więcbork
  • Imię:Marek

Napisano 04 luty 2018 - 15:23

@KROPAS
Od dwòch lat łowię na Kamisori Zander 2,40 do 28 i jestem bardzo zadowolony. Głòwne przeznaczenie -sandacze,ale złowiłem na nią i szczupaki, okonie i bolenie. Wędka z zapasem mocy,ale jednocześnie bardzo czuła przy braniach. Świetnie amortyzuje zrywy holowanych ryb i w tym przedziale cenowym (moim zdaniem) jest godna polecenia. Dodam,iż łowiłem i z łòdki i z brzegu, w obu przypadkach radziła sobie bezproblemowo.

#1172 OFFLINE   witaj

witaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 04 luty 2018 - 15:52

Polecam ich teleskopowe wędki do spiningu. Lużne "patyki" do składania mnie denerwują, a poza tym teleskop pcham do plecaka i nie obawiam się przypadkowego połamania któregoś składu. Ostatnie dwa sezony łowiłem klenio-jazie na nihonto mini float 3,90 m. Za 150zł.- taniocha. Tylko jest to cw.10-40. Zastanawiam się czy nie kupić tej wędki w wersji 5-25 cw.

     Dlaczego tak długa wędka na spining?  Pozwala mi to wystawić szczytówkę za przybrzeżne rzeczne zielsko, a jednocześnie nie wyłazić na skraj brzegu - czyli nie stać rybie nad łbem, jak to się mówi. No i przy lekkich woblerkach dalej rzucam.

       Teraz kupiłem nihonto tele spin 3,30 metra cw5-25. Leciutki, waga 130 gram. Tylko 150zł. Dlaczego kupiłem? Po prostu nie mogłem się oprzeć - takie to było śliczne i lekkie. Chcę sprawdzić jak będę czuł brania przy tak lekkim kiju. Już nie mogę się doczekać wypadów na ujście świdra, nad pilicę czy różne małe rzeczki. ;)



#1173 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 luty 2018 - 18:38

A powiedz od jakiej gramatury wg Ciebie powinien być opisany flash do 28? Kupiłem i rozważam pozbycie się i zmianę na coś lżejszego .
Pozdro

Wiesz co mi na jesień bardzo pasuje. Komfortowo mi się łowi od główki 8 i fishunter 12cm/canibal 15cm. Do lżejszego łowienia jednak jest za sztywna. Ja jak nie mam casta to i slider poleci bardzo ja lubię i dlatego szukam do 22 w jednoskladzie. Moim zdaniem powinna być opisana 14-40. Z obserwacją opadu na szczytówce przy tej wędce to raczej nie ma co się łudzić, Ale nadrabia innymi cechami.
  • POLONIAb i intoxication lubią to

#1174 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 05 luty 2018 - 19:08

Mikado kendo shine... nie wiem co mikado miało na myśli zakładając do takiego chrustu Torzite'y

Hmm... a widziałeś chociaż te kije? Używałeś? Cokolwiek z własnego doświadczenia z tą serią? Czy kolejna opinia z kosmosu.



#1175 ONLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 06 luty 2018 - 12:46

Hmm... a widziałeś chociaż te kije? Używałeś? Cokolwiek z własnego doświadczenia z tą serią? Czy kolejna opinia z kosmosu.


Myślę, ze Twoja opinia na temat mojej jest z kosmosu 😊
Nie wypowiadam się w tematach, w których nie mam empirycznych doświadczeń... byłem w posiadaniu kendo shine 5 dni... wystarczyło.
  • Alexspin lubi to

#1176 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 luty 2018 - 13:09

Witam a ja mam pytanie z innej beczki. Mam inazume flash 220 do 28 gram i tak mi podpasowała, że na wiosenne trochę lżejsze łowienie kupuję inazume do 22 gram w jednoskładzie i zastanawiam się czy 214 czy 229. Miał ktoś w rękach obie? Czymś się różnią oprócz długości?

Mialem 4szt roznych gramatur wyrzutu w 2czesciach i moim zdaniem 1cz. sa troche mocniejsze,szybciej przybieraja na mocy.



#1177 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 luty 2018 - 18:13

Darek a masz wiedzę czy 214 i 229 do 22 czymś się różnią oprócz długości?

#1178 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 luty 2018 - 18:58

Nie chce spekulowac,ale krotszy powinien byc troszke szybszy,sztywniejszy.



#1179 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 06 luty 2018 - 19:01

Mam Inazumę x-plode (1 cz.) 1,98 m do 22 gr. Macałem dłuższe jednoczęściowe x-plode i dwuczęściowe flash zandery. Generalnie jeśli ktoś poszukuje czułej, ale sztywnej dobrze podbijającej i zacinającej wędki na łódkę to im krócej tym lepiej. Nie bo lżejsza, czy "poręczniejsza". Ja się nie bronię przed wędziskami 2,4 czy 2,70, bo na codzien łowię głównie na WIśle. Natomiast w porównaniu do 1 cz 1,98 niby ten sam kij 2,15 czy dłuższe dwuskłady to wędki inaczej pracujące. W pierwszej chwili kołki od szczotki, a pod obciążeniem pracują mniej płynnie, jakby w połowie wędki zamiast od szczytu. To są po prostu inne blanki. Najkrótsza jednoczęściówka ma też najcieńszą szczytówkę i wynik jest taki że na sucho wydaje się bardziej czuła (piszę na sucho, bo nie łowiłem innymi).

Natomiast gdybym szukał dłuższej wędki na rzekę do sandaczy i gumy to 2,70 35 gr byłoby całkiem ciekawe.



#1180 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 luty 2018 - 20:28

Dziękuję za podpowiedzi. Joker, co ty na robiłeś. Teraz zaczynam wybierać między trzema:) Przed twoją opinią 198 nie brałem pod uwagę. Najgorzej, że nie ma gdzie pomacać i trzeba zamawiać konkretny model.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych