Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki Mikado


  • Please log in to reply
1831 replies to this topic

#121 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,857 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 29 October 2013 - 11:31

Kijek przetestowany, niestety jedynie rzutowo, bo rybki nie chciały współpracować.

Kijek fajny, szybki i całkiem czuły, latały gumki w rozmiarze 4" plus ołów od 5 do 25g, o czuciu opadu "w łapie" można zapomnieć, przy wabikach od 10g w górę w miare czuć stuknięcie o dno, szczytówka od biedy pokaże opad od 7g.

Bardzo fajne właściwości rzutowe, na grubej 20lbs plecionce bardzo przyzwoicie latały nawet delikatne wabiki typu kopytko 1,5" i główeczka 3g ;)

Jest to pierwszy mój kijek z uchwytem SKSS i trzeba się przyzwyczaić, jak za tą kasę to całkiem fajny sprzęt.



#122 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 05 November 2013 - 07:16

Oto ukazał się test tej wędeczki-wklejam link http://fishing-test....ma-flash-zander



#123 OFFLINE   Minibam

Minibam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 posts

Posted 14 November 2013 - 19:42

Odświeżę trochę temat.

Oglądałem dziś kijek 2.40 do 30g w mojej okolicy

Wizualnie urzekła mnie pianka, po prostu bajka, bardzo ładnie to pasuje z uchwytem.

Natomiast mocowanie przelotek z blankiem; tu już gorzej, ale możliwe iż za te pieniądze to jest ok.

Długość dolnika - kończy się przed łokciem więc powinno być ok.

Jestem raczej amatorem wiec o akcji kija napisze tylko ze chyba ok.

Cena w mojej okolicy to 330 zł.

Osobiście zastanawiam się nad kijkiem 2.29 do 22 g w piance.

Do łowienia z brzegu Warty na 12 -15g może czasem 20 + guma.

W obu przypadkach mowa o 2 składach.

Myślicie ze będzie ok?


Edited by Minibam, 14 November 2013 - 19:44.


#124 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 posts
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Posted 14 November 2013 - 21:39

Powinien się spokojnie nadać, w tym teście piszą, że 28gr mu nie straszne, a któryś z kolegów pisał, że łowił 25gr+guma i bylo ok.



#125 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 posts
  • LokalizacjaNorthern Light

Posted 14 November 2013 - 22:03

Ale 30 gram to max, pozniej kleka.

Generalnie wedeczka za te pieniadze bardzo bardzo.

zH



#126 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Posted 15 November 2013 - 11:08

Witam

Miałem jednoskład i dwuskład , do 30 gr..Połamałem i jeden i drugi. :D

Ale luz,pierwszy  z własnej nieuwagi mechanicznie , drugi na zbyt dużym "wąsie" jak na ten kijek, do tego byłem sam na łajbie i zbyt ostry kąt przy podbieraniu zrobił swoje.

w ubiegłym roku wyjąłem pajka 101 i przyznam ,że zapas mocy ma i to spory.

Polecam szczerze ten kijek, czuły , lekki , i ciety jak cholera.

Do tego dobry kręcioł i lata jak talala.Fajnie się ąłduje i ma duzy zasięg rzutu.

 

Jak pisze ZanderHunter, 30 gram +guma max.Za te pieniądze warty uwagi i przetestowania nad wodą.

 

FH



#127 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Posted 15 November 2013 - 11:14

Ja się biję cały czas z myślami który kijek wybrać. Na pewno będzie w długości 2,40 tylko nie wiem czy do 22 czy 30 gram. Zależy mi na tym aby było można fajnie rzucać od 7 gram + guma. Co do górnej granicy to max jak łowię (i to sporadycznie) to 25 gram plus guma więc jeden i drugi podoła.



#128 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Posted 15 November 2013 - 11:25

W dolnej granicy , o której piszesz kijek do 30 gr. będzie za mocny , słabe czucie opadu przy tej gramaturze,

ta wersja dobrze współpracuje( moim zdaniem) od 14, 15 gr. w górę.

Tego słabszego nie miałem więc nic nie podpowiem.

 

Ja zazwyczaj łowię raczej ciężko dlatego używałem wersji do 30 gr.

Sporadycznie macham ołowiem poniżej 14 gram. :)

 

FH



#129 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Posted 15 November 2013 - 11:29

No ja mam 2 zbiorniki w okolicy z sandaczami ale niestety płytkie max 2m w korycie i zakaz pływania na nich. Więc muszę lżej łowić i z brzegu dlatego potrzebuję takiego kijka aby obsłużył w dole te 7 gram i guma. 



#130 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 posts
  • LokalizacjaNorthern Light

Posted 15 November 2013 - 12:25

Więc wybieraj tego do 22i będziesz Pan zadowolony :)



#131 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 posts
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Posted 15 November 2013 - 14:58

Wookash

 

Zwróć uwagę na takie szczegóły jak linia przelotek , czasem są odchyłki, dolny kapsel tez czasem wylata :lol: warto sprawdzić.

Reszta ok,

aha jak bierzesz pianke to uważaj przy dokręcaniu uchwytu kołowrotka bo czasem owa fajna pianka pęka poziomo z tego właśnie powodu, ale jak będziesz o tym pamietał i szanował to nic się nie dzieje.

 

Połamania!


  • Durzy likes this

#132 OFFLINE   Minibam

Minibam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 posts

Posted 15 November 2013 - 20:39

Panowie doradźcie.

Okuma Salina 30 czy raczej 40?

Wiadomo kij na sandacza ale przyłowy suma pewnie tez będą, oby małego.

A z informacji które znalazłem większość poleca 40.

P.S.

Mała ciekawostka;

Niektóre wersje nie mają oczka do podczepiania przynęty.

Tu nie jestem pewien ale ze zdjęć odnoszę wrażenie iż wersja z korkiem dokręca kołowrotek od góry a z pianką od dołu ( piankę miałem w ręce i jest od dołu na 100% )


Edited by Minibam, 15 November 2013 - 20:50.


#133 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,713 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 15 November 2013 - 21:37

Okume 40 do tego kija?? To ładny plan, bardzo. To nie armata, żeby takiego kręcioła zapodawać. Wędka stodziesiąt gram, a kołowrotek 370. Pójdź w kierunku wielkości 4000 przy wadze max 300g. Chyba że sumiska będziesz codziennie holował.

#134 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 15 November 2013 - 21:44

Wersja nowsza(do 22g) uchwytu do podczepienia przynęty nie posiada. Tak jak i wersja Flash Perch.

Inazuma do 30g takowy uchwycik ma :)

 

 

Pozdrówka

Kamil



#135 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 posts
  • LokalizacjaStargard

Posted 17 November 2013 - 21:35

Witam,

nabyłem Inazume i ja, zachęciły mnie pozytywne opinie. Wesja X-Plode 30 g 210 cm w korku. Kupiłem w ciemno na allegro.

Pierwsze wrażenie: "o cholera ale to sztywne". Pierwszy wypad nad wodę i kijek wydwał mi się ciągle za sztywny, łwowiłem gumami na główkach 17-30 g. Była paskudna pogoda, ryba nie brała, wróciłem w nienajlepszym nastroju, kląc w duchu że nie chciało mi się wybrać do zwykłego sklepu obmacać kijka przed zakupem.

Dzisiaj, na drugim wypadzie, już mi jakoś przeszło uczucie sztywności, za to jak wziąłem do reki kijek kolegi to pierwsza myśl "o cholera, jaka klucha" :) Ryby w końcu trochę żerowały, złowiłem kilka czterdziestaków ale już polubiłem kijek. Jest czuły, dobrze pokazuje brania. Z zadowolniem odnotowałem, że przynęty latają nie gorzej niż u kumpla łowiącego kijem 3 m.

Mój też niestety, nie ma oczka zaczepowego. Początkowo myślałem, że to niedoróbka mojego egzemplarza ale jak widać inni też tak mają. Duży minus dla Mikado za to, dzwine że w swoich bądź co bądź topowych kijkach olali ten istotny szczegół.


Edited by Grzegorz B., 17 November 2013 - 21:35.


#136 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 18 November 2013 - 06:38

szkoda ze nie zrobili kija pod casta :(

Edited by meme174, 18 November 2013 - 06:39.


#137 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,112 posts
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Posted 18 November 2013 - 07:35

Koledzy po kilku dwudniowych testach na zaporówce stwierdzam że 30 g dla flash zandera 10-30g to żadna granica. Kupiłem ten kijek czytając opinie m.in z tego tematu .. po mnie kupiło go trzech kumpli. Łowienie kogutem 35g ...mokry ma pewnie z 36 ... to żaden problem ... nic nie klęka nie trzeszczy ... nie ma najmniejszego problemu z łowieniem. Powiem więcej ....założyłem petardę 40g ... wykonałem tylko kilka rzutów testowych, bo głebokość na której łowiliśmy nie wymagała takiego ciężaru ... i uważam że da się łowić ... szału nie ma no bo trochę się już "poddaje" ... ale właśnie 40g ... a nie 30g uznałbym za conajwyżej zbliżenie się do granic jego możliwości.

 

Na koniec dodam że sparowany z Red Arc'em 10400 sprawuje się na prawdę wyśmienicie :) jedynie nie wypracowane mam jeszcze zdanie co do plecionki ale to już melodia przyszłego sezonu i nie na temat :) pozdrawiam i połamania inazumek :)


Edited by Sandre, 18 November 2013 - 07:40.


#138 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,112 posts
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Posted 18 November 2013 - 08:01

 

Mój też niestety, nie ma oczka zaczepowego. Początkowo myślałem, że to niedoróbka mojego egzemplarza ale jak widać inni też tak mają. Duży minus dla Mikado za to, dzwine że w swoich bądź co bądź topowych kijkach olali ten istotny szczegół.

 

Wyczytałem gdzieś że o to oczko zaczepowe plątała się linka i dlatego w nowszych partiach flash zanderach zrezygnowano z ich zakladania. Wyczytałem, bo osobiście nie potwierdzam, mam serie w której oczko jest jeszcze założone i ani razu myślę na grubo ponad 1000 rzutów nic się nie splątało.

 

Nowe serie maja napis inazuma na korku zaraz przy rękojeści designed W Kurowicki no i brakuje w/w oczka do zaczepiania. poza tym chyba to samo 


Edited by Sandre, 18 November 2013 - 08:02.


#139 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 18 November 2013 - 08:19

2 dni rzucania kijem do 22 (214cm jednoskładem) i okoniówką z pianką (cw nie pamiętam) i bardzo przyzwoicie czułem prowadzoną przynętę. Brani niestety nie zanotowałem ale byłem świadkiem holu sandacza trochę ponad 60cm i kolejnego +70 i zachowanie kija

jednoskładowego bardzo przyzwoite. 



#140 OFFLINE   Minibam

Minibam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 posts

Posted 18 November 2013 - 19:45

Panowie ratujcie!

Sklep internetowy w którym zamówiłem kij; właśnie odsyła mi kasę.

Ponoć Mikado nie miało aktualnych stanów magazynowych, nowe kije dopiero w styczniu.

Znacie jakiś sklep w necie co jeszcze posiada Inazuma 2.29 cm, dwu skład do 22g w piance EVA?


  • Kosa1982 likes this