Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KOŁOWROTEK - propozycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 27 wrzesień 2009 - 23:52

Witam

Nie wiem czy to dobry dział ale spróbować trzeba .
Jeśli źle trafiłem to poprosze przenieść w odpowiedni dział .

Drodzy forumowicze, chciałbym się was poradzić jaki kołowrotek kupić do spinningu ? Napewno preferuje kręcioł z przednim hamulcem, z dużym przełożeniem i max średniej wielkości pod konkretną rybe - bolenia. Łowię na żyłke 0,20mm , kij mistrall shogun spin 295cm / 25gr

Miałem a raczej jeszcze mam Daiwa Exceler 2500 który po jednym sezonie(ten sezon cały nie wytrzymał), rozlatuje się, najpierw hamulec przepuszczał a teraz coś się dziwnego dzieje z łożyskiem oporowym bo gdy już mam przynęte blisko to stanowczo ciężko nim się kreci,jakbym mu włożył do środka kulki :D


Jaki młynek polecacie, który wytrzyma szybkie zwijanie żyłki tak jak to sie robi w przypadku połowu bolenia ???

Kwota jaką dysponuję na zakup kołowrotka to max 300zł i żebym nie latał z reklamacją po sklepach :D

Załączone pliki



#2 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 28 wrzesień 2009 - 06:40

W tej cenie będzie troszkę ciężko.Ja kupiłbym używanego Shimano Stradica lub SUPER X GT made in japan.Jeżeli chodzi o nowe to zastanowiłbym się nad:
http://www.allegro.pl/item753170733_spro_red_arc_tuff_body_w _s_10401_match.html

Mój kolega kręci tym i sobie chwali:
http://www.allegro.pl/item750448090_kolowrotek_fujitsu_quart z_red_2500_made_in_japan.html

Pozdrawiam!

#3 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 28 wrzesień 2009 - 07:36

Witam



Drodzy forumowicze, chciałbym się was poradzić jaki kołowrotek kupić do spinningu ? Napewno preferuje kręcioł z przednim hamulcem, z dużym przełożeniem i max średniej wielkości pod konkretną rybe - bolenia. Łowię na żyłke 0,20mm , kij mistrall shogun spin 295cm / 25gr

Jaki młynek polecacie, który wytrzyma szybkie zwijanie żyłki tak jak to sie robi w przypadku połowu bolenia ???

Kwota jaką dysponuję na zakup kołowrotka to max 300zł i żebym nie latał z reklamacją po sklepach :D


Ze swej strony poleciłbym ci młynek shimano stradic 2500 FH,przełożenie tego kołowrotka to 6.0:1.Czasem bywają na allegro,może uda ci się go kupić do 300zł.W tym modelu, po obu stronach osi korbki są łożyska.


#4 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 wrzesień 2009 - 08:36

Może Spro Red Arc??
Można kupić je poniżej 300pln, a kręcioł ma naprawdę super stosunek ceny do jakości.

#5 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 28 wrzesień 2009 - 09:09

Bierz spro Red Arka. Jak lowisz zylka 0.20 to 10300 rozmiar styknie. Mam trzy Red Arki w dwoch rozmiarach i to sa naprawde dobre maszynki. Po dwoch sezonac moze Ci siasc tuleja w rolce ale spece z tego forum zrobia to za 20 zlotych. Oporcz tego nie mam zastrzezen

#6 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 28 wrzesień 2009 - 09:27

posiadam podobny do spro młynek BYRON ALICE 3000



jest to młynek na licencji spro bo ma budowe identyczna
to dobry młynek ale cos w nim sie stało w tym sensie ze dostał wody,tzn zanurzył się cały w wodzie i jakoś dziwnie szumi pod rolka tak jakby tarł jakiś element o drugi element

myślałem nad red arc i chyba go kupie

Załączone pliki



#7 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 28 wrzesień 2009 - 10:35

tzn zanurzył się cały w wodzie

Ale z tego kołowrotka cwaniak, samowolnie poszedł sobie popływać

Żarcik, ale nie mogłem się powstrzymać.
Pozdrawiam :D

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 wrzesień 2009 - 05:42

Rolkę należy regularnie smarować.Może łożysko padło jak dostał wodę.To żaden problem smarujesz lub wymieniasz łożysko i kręci dalej.Łożysko możesz dobrać w firmie albeco i sam wymienić.

#9 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 29 wrzesień 2009 - 12:38

SuperKrystek1 kumpel od czasu do czasu jeździ na ryby i posiada właśnie wspomnianą przez Ciebie Daiwę. Po zaledwie paru wyjazdach zaczął mu dziwnie brzęczeć cały mechanizm, także jak widać kręciołki nie są takie wytrzymałe.

Co do Red Arca to kręcioł fajny, jedynie po jakimś czasie rolka zaczyna szumieć. Ale zrobisz jak Jozek radzi i po kłopocie.
Pozdrawiam!

#10 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 29 wrzesień 2009 - 13:25

Stradica(posiadam GTM) nie polecam kupiłem w tym sezonie i już tryby siadają, co prawda na rybach jestem niemal codziennie, ale chyba po to są kołowrotki żeby na nie łapac... ;/

#11 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 29 wrzesień 2009 - 14:49

To ja odpowiem, bo mnie temat dotknął. Zajechałem Spro w sezon, Daiwy Excelera+ nie mogę zajechać. Jedyne co trzeba robić to czyścić rolkę bo lubi się zapchać i wtedy ciężej chodzi.
@superKrystek spróbuj przesmarować cały mechanizm, oczywiście wcześniej go wyczyścić.

#12 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 30 wrzesień 2009 - 00:23

Kolego czysciłem go wczesniej i smigał. Musze go rozebrac i sprawdzić co jest nie tak.

Jak narazie to myśle nad tym spro red arc.

Dziekuje wszystkim za propozycje i dobre rady :D




#13 OFFLINE   domin

domin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Dominik

Napisano 30 wrzesień 2009 - 11:40

SuperKrystek1 kumpel od czasu do czasu jeździ na ryby i posiada właśnie wspomnianą przez Ciebie Daiwę. Po zaledwie paru wyjazdach zaczął mu dziwnie brzęczeć cały mechanizm, także jak widać kręciołki nie są takie wytrzymałe.



Myśle, że nie dotyczy to wszystkich kręciołków wspomnianego modelu Daiwy a jest to sprawa jedynie niejednakowych partii wydawanych do sprzedaży przez producenta albo najzwyklesza wada produkcyjna. Mam też taki kołowrotek z opcją 4-ech łożysk (czyli tą najsłabszą) w klasie 3500 i śmiga pięknie już 3-ci sezon a nie oszczędzam go ale jednocześnie dbam o niego.
Po kąpieli tylko tego samego dnia dziwnie szumiał ale już po przesuszeniu w warunkach domowych wszystko wróciło do normy.

Tak więc to chyba tylko sprawa przypadku ...


#14 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 30 wrzesień 2009 - 13:19

Witam,

jetsem nowy na forum zatem Witam wszystkich serdecznie i to mój dziewiczy posty :mellow: podpinam sie do tematu ponieważ nosz sie z zamiarem kupna pierwszego kołowrotka z średniej półki tzn do 300zł i zastanawiam się nad Spro RedArc 10300 lub RYOBI Zauber 3000 ceny praktycznie te same i na temet tych dwóch słyszałem dużo pozytywnych opinii.
Kołowrotek do sredniego spina (boleń,sandacz,szczupak.

Pozdrawiam,
Grzegorz.

#15 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 30 wrzesień 2009 - 13:53

Mój młynek (daiwa - zdj wyżej) niestety to anglik i gwarancji nie mam :( bo bym już go dawno oddał do sklepu. Ale załużony Byron chyba odkurze i przesmaruje :D

Szukam tylko cienkiej blaszki miedzianej lub mosiężnej o gr 0,5mmm na podkładke bo coś rolka ma luzy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych