Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting z plaży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lisek

lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:42

Witam tak się zastanawiam czy nie spróbować Castingu ale z plaży?? Tylko nie mam pojęcia jak się zabrać do tego? Myślę o zakupie wędki castingowej tak z 3m i cw w przedziale do max  60-150 g i tak sobie łowić. Ma to jakiś sens waszym zdaniem czy nie ?? Do tej pory łowiłem stałoszpulowcem i wedką surf castingową 3.90 100-250g ale z względu na to że nie lubię zbytnio siedzieć w jednym miejscu chcę na ten sezon kupić casting z multikiem i spróbować takiego sprzętu.

Jakieś porady



#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 styczeń 2015 - 15:08

Chcesz łowić na spinna, czy z "gruntu'?



#3 OFFLINE   lisek

lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:02

raczej spinn



#4 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:14

Witam tak się zastanawiam czy nie spróbować Castingu ale z plaży?? Tylko nie mam pojęcia jak się zabrać do tego? Myślę o zakupie wędki castingowej tak z 3m i cw w przedziale do max  60-150 g i tak sobie łowić. Ma to jakiś sens waszym zdaniem czy nie ?? Do tej pory łowiłem stałoszpulowcem i wedką surf castingową 3.90 100-250g ale z względu na to że nie lubię zbytnio siedzieć w jednym miejscu chcę na ten sezon kupić casting z multikiem i spróbować takiego sprzętu.

Jakieś porady

Moim zdaniem nie ma mimo, że łowię multikami praktycznie wyłącznie. Morze, wiatr, fala, rzuty stojąc w wodzie a co najważniejsze osiąganie możliwie dalekich odległości do tego jeszcze multik i kilka siwych włosów na czuprynie ;)



#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:38

Niestety w tej dyscyplinie stałoszpulowiec przewyższa znacząco multiplikator. Przede wszystkim przy wietrze w twarz nie uchronisz się przed splątaniami linki. Przy zwykłym młynku mokry masz co najwyżej palec przytrzymujący plecionkę przy zarzucaniu. Przy łowieniu multikiem mokrą masz całą prawa rękę...Przy wietrze i niskiej temperaturze - masakra....

Jakimi przynętami chcesz łowić kijem do 150g? Przy łowieniu z brzegu przynęty mają maks. 30, może 40g. Spokojnie wystarczy kij do 50g. Mój najmocniejszy ma moc 20 lb i c.w. do 35g.

 

Mam paru znajomych którzy próbowali multikiem w oceanie z brzegu. Jeden poddał się po paru miesiącach ;) Drugi łowił okazyjnie, ale często wyglądało to tak:

 

Załączony plik  P1030001.jpg   70,32 KB   4 Ilość pobrań



#6 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:25

Z mokrą ręką to się zgodzę,ale przy wietrze to i stała szpula nie pomoże.

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 styczeń 2015 - 10:54

Od kilku lat używam wylacznie mutikow w swoim lowieniu i nie narzekam na komfort :)

chociaz przyznaje uczciwie ze nie lowie na zielonych wyspach i wiatry  nas są zdecydowanie mniejsze, poza tym jest prosty blans, jesli nadupca wiatrem tak ze ciezko lowic to... stac w wodzie też raczej ciezko :P chyba ze ktoś lubi falowanie typu Kolano - oko :)


  • pepso i duży lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych