Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na Ukrainę (ew Rumunię) za głowatką lub innym drapieżcą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 wrzesień 2009 - 11:30

Witam
Szykujemy się ze znajomymi do wyjazdu offroad na Ukrainę ale przy okazji chętnie bym coś połowił. Pytań kilka, może ktoś był i tam łowił:
-gdzie?
-jak z licencjami?
-jak z rybnością wód, słyszałem ze trochę tragedia, warto w ogóle sobie tym głowę zaprzątać?

Wszelkie info bardzo chętnie wciągnę. Główne zainteresowanie to mucha, ale wiadomo, każda drapieżna interesuje.

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:22

ja kilka lat temu jechalem droga Lwow--> Suczawa w Rumunii. Powiem jedno. Zaloz na obrecze dobre MT-ki zwlaszcza jak bedzoe padac deszcz... ;)

O rybach na Ukrainie psal kiedys w WS Marek Szymanski, z tego co pamietam wody tam gorsze niz w PL.

JW :D

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:24

No teraz to pomykam tylko na MT.
Czytałem na FF kilka opisów i są bardzo zachęcające, ponoć głowatki całkiem sporo, problem ze info sprzed 7-8 lat, wiele się mogło zmienić...

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 30 wrzesień 2009 - 13:40

siemka co do ukrainy ,to z info od spotykanego wedkarza z Białegostoku (sklep WMW)wiem ,że nędza był 3 czy 4 razy bo ma tam rodzine i jest zapalonym spinningistą w okregu pzw białystok czołowy spinn <_< ,wody tam ładne ale ludzie jedzą wszystwo co w nich pływa.co do artyku Marka Szymańskiego to tez pamietam doskonae fotki małych płotek w siatach lokalesów, jedyna ryba wiekszą był okolo 80cm szczypak na wobek dorado złowiony przez pana Małysza z dorado,podobno o tym pajku krązą legendy :lol:


#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 13:57

cos w tym jest co pisze hasior! wszytko idzie na patelnie!!



Moze lepiej nastaw sie Kuba na eksploracje lokalnego blota na gorskich drogach.. Pewnie dostarczy ci wiecej frajdy niz biczowanie muchowka czy castem pustych rzek i strumykow...

JW :D


p.s na forum jest jeden ukrainiec castingowiec :D @Viktor. Napisz priwa napewno udzieli ci informacji..


#6 OFFLINE   ender

ender

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 19:43

Witam
kilka razy miałem okazję byc nad Dnieprem ( jesienią z łódki ) i zimą nad jednym z dopływów. Tam łowi cały naród, presja olbrzymia, ryb mało i wszystko jest brane.
Znajomy koło Truskawca łowił małe pstągi, i z tego co wiem rzeki Karpat są raczej puste.

#7 OFFLINE   ender

ender

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 19:52

aha a rok temu koło 10 grudnia łowiąc z łódki, powyżej Kijowa widzielismy nurka z kuszą, buszował wzdłuz trzcin. I jak tam ryba ma się uchowac? A takie piekne wody mają

#8 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 30 wrzesień 2009 - 20:25

Ja byłem na Ukrainie rok temu przez 3 tygodnie nad rzeką Buh. Wprawdzie byłem tam na wykopaliskach związanych z pracą magisterską, ale wędka trzeba było wziąć. Powiem tak: rzeki są po prostu przepiękne, czyste, zero regulacji jednak jest tak jak poprzednicy już pisali-pełne kłusownictwo, każdy po prostu łowi ile mu się do wiaderka zmieści, a jak się już nie mieści to biegnie po następne :angry: . Ponadto byłem tam w okolicy jedynym wędkarzem, który miał wędkę z tworzywa sztucznego, wszyscy łowili na kawałek kija z linką :mellow: .

Załączone pliki



#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 wrzesień 2009 - 21:34

Dzięki za info, i tak jadę, może coś udziubię wędką??

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 wrzesień 2009 - 22:09

Tak czytam wiesci na temat sytuacji na Ukrainie...

Przestaje dziwic ze akurat Polacy z Ukraincami sie dogadali na tyle by razem (nie) zrobic Euro 2012 :mellow:

Biedne ryby....:(

Guzu

#11 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 22:27

Bylem kiedys na czacie z jakims ukrainskim dzialaczem wedkarskim, jeszcze na wcwi za Jacka Jozwiaka.
W zasadzie wszystkie rzeki i wody stojace sa jak w naszym kraju wyje...ne do spodu albo nawet bardziej.
Co do Rumunii, to delta Dunaju jest warta polecenia, ale bez dobrego przewodnika wiele sie nie zwojuje. O reszcie nic nie slyszalem (poza tym ze do Cisy cyjanek kiedys spuscili, rezultat wiadomy :( )

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 październik 2009 - 08:06

Tak, zewsząd napływają mało optymistyczne newsy, ale z drugiej strony jest i to:
http://flyfishing.pl...le.php?a_id=113
http://flyfishing.pl...cle.php?a_id=22
http://flyfishing.pl...cle.php?a_id=21

#13 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 październik 2009 - 10:00

Kuba życzę jak najlepiej Tobie z tą wprawa,ale trzeba też zwrócić uwagę ,ze te artyki są z 2002 roku czyli prawie 8lat temu :unsure:

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 01 październik 2009 - 12:12

8 lat temu to w Wigrach i okolicznych jeziorach w przecietny leni wieczor lowilo sie kilkadziesiat wyrosnietych okonii na pierwsza z brzegu blaszke.. :unsure:

od 2004 zeby miec kilka sztuk trzeba bylo rzezbic co niemiara...

JW :D

#15 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 01 październik 2009 - 15:48

-jak z licencjami?
-jak z rybnością wód, słyszałem ze trochę tragedia, warto w ogóle sobie tym głowę zaprzątać?


Mam sporo znajomych Ukraińców - niestety żaden nie wędkuje, ale temat licencji jest trudny do ustalenia. A właściwie to nie istnieje. Mają niby jakiś tam związek wędkarski ale jak pytałem to każdy machał ręką. Oni - Ukraińcy sobie nie zaprzątają głowy takimi drobiazgami Tam 10 hriwien załatwia wszystko.

Presja na wody duża, co złapią to jedzą - fakt. Niemniej grzechem chyba byłoby nie wziąć wędki! Taranki (suszona ryba) ze sporych szczupaków, okoni leży masowo w sklepach, więc gdzieś te ryby pływać muszą :unsure:

Przydatna rada nie wędkarska: na granicy wszędzie w dokumentach dawaj 10 hriwien. Unikniesz przykrych niespodzianek, zaoszczędzisz sobie czasu i nerwów :D W razie kontroli policji postępuj tak samo ;)Oni tam na Ciebie czekają


#16 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2009 - 16:49

Co do Rumunii, to delta Dunaju jest warta polecenia, ale bez dobrego przewodnika wiele sie nie zwojuje. O reszcie nic nie slyszalem (poza tym ze do Cisy cyjanek kiedys spuscili, rezultat wiadomy :( )

Byłem w zeszłym roku na Delcie - piękna woda - dzicz jak z amerykańskich mokradeł :D . Socjalnie - straszne kontrasty - gdzieniegdzie hacjendy z lądowiskiem dla helikoptera, a obok rozpadające się lepianki.

Rozlewiska przeważnie bardzo zarośnięte - trzeba wiedzieć, gdzie łowić, a znaleźć prawdziewgo przewodnika nie jest łatwo (nie należy mylić miejscowego obsługującego łódź, któremu jest przeważnie wszystko jedno, gdzie Cię zawiezie, z przewodnikiem znającym wodę). Drogo, bo usługodawcy (przewoźnicy, wynajmujący pokoje na barkach) nastawiają się lepiej sytuowanego klienta. Co smutne, wszyscy wp...przają wszelkie nieczystości socjalne do wody - niby jest jej bezmiar, ale strasznie to wszystko tam wygląda brudne i zasyfione.

Brzegi kanałów okupowane przez zasiadkujących na karpie. Jest dużo średniego szczupaka i okonia - ale tak jak napisałem, trzeba znać wręcz poszczególne rozlewiska, aby wiedzieć, które z nich rokują. Większe sztuki trudne do namierzenia i złowienia.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 październik 2009 - 17:42

Dziękuję bardzo za wiele informacji. Nad deltę się póki co nie wybieram, raczej pogranicze Ukraińsko-Rumuńskie i rzeki górskie.
Dzięki wielkie Panowie!!

#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 październik 2009 - 22:01


Dzięki Pawłowi nizinnemu trochę więcej info - wprowadzono całkowity zakaz połowu głowatki, lipienia i pstrąga, wygląda na to że wyjazd będzie tylko błotno-śnieżny...

#19 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 grudzień 2011 - 13:45

Odgrzebuję temat, chociaż wiem, że stary...

Czy ktoś się orientuje jak to obecnie wygląda na Ukrainie?

Kumpel mnie kusi wyjazdem w przyszłym roku w okolice Wierchowiny, a tam jest Czeremosz...

Jeśli ktoś ma jakieś info, albo wie gdzie szukać to proszę o pomoc.

#20 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 15 grudzień 2011 - 22:08

Kubuś tylko wracaj zdrowy i z pełnym dobytkiem :mellow: Tornado




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych