Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kijek UL ale jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 październik 2009 - 11:38

Tomek no zstawik ktor podales to orjentacyjnie koszt kolo 600euro wiec nie dla mnie. Mam rodzine i nie jestem w stanie na jedna jedyna wedke i multika wydac tak ciezkich pieniedzy. Taki kijek z dragona lub inny o podobnych parametrach bedzie wystarczajacy z dobrze spasowanym multikiem. Na ryby ktore udaje mi sie lapac to i tak za konkretny sprzet mam :lol: Najbardziej chcialem sie dowiedziec czy ktos lapie Castem dluzszym jak 2,1 bo w wielu ofertach dluzszych nie ma. Ten dragonik by mi bardzo odpowiadal. Przejzalem katalog z multikami i mniej wiecej wiem czego mam szukac.

Dzieki wszystkim za pomoc i zdr

#22 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 06 październik 2009 - 12:47

Ja sie staram Tobie tylko pomoc. Gugcio, czy Ty wiesz przynajmniej czym sie roznia rozne multiki i ktorym mozna rzucic lzejszymi przynetami a ktorymi nie?

#23 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 październik 2009 - 15:14

Teraz Tomku to juz przesadzasz troche to ze mnie nie stac na jakies japonskie wynalazki nie znaczy ze jakis nie ogarniety jestem. Fakt faktem o castingu pojecia nie mam ale skorzystalem z rady Jerzego i poczytalem katalog Multikow i mniej wiecej wiem czego szukac :D Nie uwazam sie za jakiegos super wedkarza zebym musial sprzetem z najwyzszej polki lapac zwlaszcza ze mam rodzine i inne potrzeby. W srodowisku mysliwskim jest fajne powiedzenie bron Krupa a strzelec dupa. Potrafilem lepsze ryby lapac na ruskie kijki i mlynki delfina jak kozacy ze sprzetem zagranicy wiec nadal jestem zdania ze srednia polka bedzie dla mnie odpowiednia. Do tego nie same wedki i kolowrotki lapia a wedkarz i pare innych rzeczy dlatego dziekuje CI za twoje rady ale jak juz wczesniej pisalem sa nie na moja kieszen a komppromis znajdzie sie zawsze
zdr

#24 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 06 październik 2009 - 16:16

Ja Cie rozumiem :D Chodzi tylko o to ze jak chcesz sie bawic w UL casting to niestety laczy sie to z takimi kosztami. Bo innych multiplikatorow ktorymi rzucisz te przynety nie ma.

Ja bym kupil Abu Revo Premier i do tego nowe lozyska i szpulke Availa i powinno byc ok :D

#25 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 październik 2009 - 06:18

Ja Cie rozumie :D Chodzi tylko o to ze jak chcesz sie bawic w UL casting to niestety laczy sie to z takimi kosztami. Bo innych multiplikatorow ktorymi rzucisz te przynety nie ma.

Ja bym kupil Abu Revo Premier i do tego nowe lozyska i szpulke Availa i powinno byc ok :D


Premier + szpulka + magnetyk + łożyska= 51SS ( prawie )

Jak mówili poprzednocy w UL zestaw musi byc dopasowany !
Dopiero przt trzecim kijku do lekkich przynęt i trzecim multiku moge powiedziec, że jestem zadowolony.
Obecnie mam 51SS ( czekam na szpulke avail ) oraz kijek na blanku ISJ660, combo jest świetne ! No niestety cena tego to około 600Euro jak wspomniano już...

moż spinning ? :lol:

#26 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 październik 2009 - 18:22

I zdies sobaka zaryta ..
Awangarda lekko nigdy nie miała i mieć pewnie nie będzie . Ultralekko - tym bardziej . Samotność , niezrozumienie bliskich , wyrzeczenia . Sześćset jednak drogę prostuje ..

#27 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 październik 2009 - 12:48

@gugcio
wejdz sobie na http://moveyourbait.de i zobacz co jak to w BRD wyglada ... kasta to kasta

#28 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 14 październik 2009 - 15:17

Teraz Tomku to juz przesadzasz troche to ze mnie nie stac na jakies japonskie wynalazki nie znaczy ze jakis nie ogarniety jestem. Fakt faktem o castingu pojecia nie mam ale skorzystalem z rady Jerzego i poczytalem katalog Multikow i mniej wiecej wiem czego szukac :D Nie uwazam sie za jakiegos super wedkarza zebym musial sprzetem z najwyzszej polki lapac zwlaszcza ze mam rodzine i inne potrzeby. W srodowisku mysliwskim jest fajne powiedzenie bron Krupa a strzelec dupa. Potrafilem lepsze ryby lapac na ruskie kijki i mlynki delfina jak kozacy ze sprzetem zagranicy wiec nadal jestem zdania ze srednia polka bedzie dla mnie odpowiednia. Do tego nie same wedki i kolowrotki lapia a wedkarz i pare innych rzeczy dlatego dziekuje CI za twoje rady ale jak juz wczesniej pisalem sa nie na moja kieszen a komppromis znajdzie sie zawsze
zdr

Gugcio a Ja się zapytam z innej beczki.A po jaką cholerę Ty chcesz rzucać jakimiś paprochami 2g???Skompletuj sobie zestaw L od 5g żeby leciało komfortowo to już CU 101D za 5-6stówek starczy i kijaszek do tego w przedziale 5-18g powiedzmy może być do wobków i obrotek z batsona RX6 do gum o większym module min.2.70m na dużą rzekę i po kłopocie.

#29 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 październik 2009 - 21:18

Ale prawisz, a po Ci 5-18, weź 20-120.
Jak chce UL to dlaczego nie, wszystko dla ludzi.

#30 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 14 październik 2009 - 21:26

Bezel czytaj wszystkie posty w temacie,a nie ostatni i wyskoczysz.A tak nawiasem to jak ze szpulką?Po za tym Gugcio chce łowić na dużej rzece na której Moim zdaniem wszelkie biedronki,pszczółki i inne fiubżdziułki się nie sprawdzą.

#31 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 15 październik 2009 - 05:38

Szpulki już lecą, wczoraj opuściłi Tokyo.

#32 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 16 październik 2009 - 07:08

Szpulki już lecą, wczoraj opuściłi Tokyo.

No to się cieszę.

#33 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 17 październik 2009 - 11:22

Teraz Tomku to juz przesadzasz troche to ze mnie nie stac na jakies japonskie wynalazki nie znaczy ze jakis nie ogarniety jestem. Fakt faktem o castingu pojecia nie mam ale skorzystalem z rady Jerzego i poczytalem katalog Multikow i mniej wiecej wiem czego szukac :D Nie uwazam sie za jakiegos super wedkarza zebym musial sprzetem z najwyzszej polki lapac zwlaszcza ze mam rodzine i inne potrzeby. W srodowisku mysliwskim jest fajne powiedzenie bron Krupa a strzelec dupa. Potrafilem lepsze ryby lapac na ruskie kijki i mlynki delfina jak kozacy ze sprzetem zagranicy wiec nadal jestem zdania ze srednia polka bedzie dla mnie odpowiednia. Do tego nie same wedki i kolowrotki lapia a wedkarz i pare innych rzeczy dlatego dziekuje CI za twoje rady ale jak juz wczesniej pisalem sa nie na moja kieszen a komppromis znajdzie sie zawsze
zdr



Witam,

Zawsze mozesz kupic jakies stare ABU 2500c za pare euro i do tego szpulke availa za 100 dolcow. Przesmarowac wszystko i po klopocie- a jeszcze przestawic sie na prawa reke :D

A jak dalej jigi 1 gram nie beda chcialy latac jak niektorym to wiertarka i 100 dziur w szpulce :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Z 2500c tak zrobilem, no moze doszly jeszcze inne rzeczy. Od ilu gram da sie lowic nie powiem ci bo moja weda jest za mocna.

#34 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 październik 2009 - 12:20

Z pomoca kolegi APTEKARZA znalazlem rozwiazanie.

Kijek z pracowni na jednym z tych 2 blankow CD Composite BLRBR2108L 2,75 3-14 4-10LB albo Talon Explorer BLRBR2108L 4-14 6-10LB i do tego mlynek jak narazie sklaniam sie ku shimano Curado 101d lub cos po Tunigu jak sie trafi. Co z tego wyjdzie zobaczymy :D



#35 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 grudzień 2009 - 06:21

I wyszla lipa bo auto sie rozkraczylo i kijek z pracowni szlak trafil, ale i tak wytrzymac nie moglem i kupilem Berkley Pulse 1,9m CW 5-20gr + Shimano Chronarch 51MG i jak narazie musi to mi wystarczyc Wink

zdr

.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych