Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Badyle ''Levego''

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
548 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2016 - 13:02

Tak z ciekawości zapytam, jakie blanki będziesz kolego zbroił w popierdółki ;)?

Jak to u mnie bywa nic znanego bo przynajmniej jeden z odzysku z kija Yoshino Red Force 6'6'' 7-28g (moim zdaniem max. 20-22g),kij odkupiony od kolegi może rok temu w stanie słabym bo do rękojeści dobrał się szczeniak :P ,który na szczęście nie uszkodził blanku.Drugi kij będzie prawdopodobnie zrobiony na e-glassie Batsona SPG-782,taki dobrze ładujący się full-flex pod nieduże woblery.



#342 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 luty 2016 - 13:58

no to już czekam na testy tego batsona..... mi chodzi po głowie SPG 780 i to jeszcze skrócony o kilka cm....



#343 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 luty 2016 - 14:44

Kurcze ''naoglądałem'' się zdjęć z kijami od Ito i siadło na ''czape'' ,że muszę zrobić coś w podobnym stylu ,a nawet dwa cosie.

 

Popierdółki dotarły:

 

attachicon.gifWP_20160223_13_33_50_Pro1.jpg

 

I teraz pora wszystko posklejać do kupy...w odpowiedniej kolejności:

 

attachicon.gifWP_20160224_13_42_16_Pro1.jpg

 

 

Podziękowania dla kolegi @bazyloss za namiar sprzedawcy fajnych popierdółek na ebay-u.

Podlinkuj proszę gościa który sprzedaje taki japanstyl na ebay



#344 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2016 - 15:53

Podlinkuj proszę gościa który sprzedaje taki japanstyl na ebay

Bardzo proszę:

 

http://stores.ebay.com/durifishing/

 

Sprzedawca miły i rzetelny,oraz oferuję szybką wysyłkę...moje zamówienie dotarło po 10 dniach.



#345 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 luty 2016 - 16:07

Bardzo proszę:

 

http://stores.ebay.com/durifishing/

 

Sprzedawca miły i rzetelny,oraz oferuję szybką wysyłkę...moje zamówienie dotarło po 10 dniach.

Podziękował serdecznie :)



#346 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2016 - 16:20

no to już czekam na testy tego batsona..... mi chodzi po głowie SPG 780 i to jeszcze skrócony o kilka cm....

Jakiś czas temu miałem z 780 zrobić kijek muchowy...tu ciekawy artykuł:

 

http://www.flyangler...scast/rc457.php



#347 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2016 - 11:27

Nitki tak z grubsza będą w takim układzie:

 

Załączony plik  WP_20160227_12_17_30_Pro.jpg   48,91 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160227_12_19_01_Pro.jpg   43,93 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  WP_20160227_12_20_20_Pro.jpg   46,33 KB   26 Ilość pobrań



#348 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 27 luty 2016 - 22:05

fajnie!



#349 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 29 luty 2016 - 02:24

W sumie trafiłem na Twój wątek z innego, a tutaj cała skarbnica wiedzy i mnóstwo ciekawych informacji dla mnie jest :). Przeczytałem cały temat i jestem pod wrażeniem, jakie fajne patyki można zrobić z "odpadów". Oczywiście najbardziej ciekawią mnie Twoje projekty XUL i mam takie małe pytanko. Często podajesz, ile metrów leci jakaś mormycha. Ciekaw jestem czy szacujesz odległość na oko, liczysz obroty korbką, czy rzucasz na trawę i mierzysz? Ogólnie to po przeczytaniu tematu jestem trochę zdołowany, bo ja rzucając mormychą 0,5g i licząc obroty korbą, to wychodzi mi jakieś 10-12m przy solidnym wymachu.

#350 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 29 luty 2016 - 10:37

W sumie trafiłem na Twój wątek z innego, a tutaj cała skarbnica wiedzy i mnóstwo ciekawych informacji dla mnie jest :). Przeczytałem cały temat i jestem pod wrażeniem, jakie fajne patyki można zrobić z "odpadów". Oczywiście najbardziej ciekawią mnie Twoje projekty XUL i mam takie małe pytanko. Często podajesz, ile metrów leci jakaś mormycha. Ciekaw jestem czy szacujesz odległość na oko, liczysz obroty korbką, czy rzucasz na trawę i mierzysz? Ogólnie to po przeczytaniu tematu jestem trochę zdołowany, bo ja rzucając mormychą 0,5g i licząc obroty korbą, to wychodzi mi jakieś 10-12m przy solidnym wymachu.

Te swoje testy rzutowe częto wykonuje z balkonu :lol: :lol: :lol: ...w kierunku mojego auta na parkingu,odległego od ściany budynku na około 32m.Często też zaglądam po drodze nad jeziorko na ogólno dostępne boisko z oznaczoną bieżnią...gdy akurat jest wolne.Rzucam wtedy śrucinami i wyniki są trochę lepsze niż np: microjigami,ale dają mi jakieś tam info o możliwościach wędziska.Na jak najdalsze rzuty składa się wiele czyników,pierwszy i najważniejszy to "ładowanie" się wędziska,następnie cienka i bardzo miękka linka oraz staranny pełny nawój na szpuli...na końcu sama technika rzutu.


  • Henri lubi to

#351 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4429 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 luty 2016 - 12:00

Rzucam wtedy śrucinami i wyniki są trochę lepsze niż np: microjigami,ale dają mi jakieś tam info o możliwościach wędziska.Na jak najdalsze rzuty składa się wiele czyników,pierwszy i najważniejszy to "ładowanie" się wędziska,następnie cienka i bardzo miękka linka oraz staranny pełny nawój na szpuli...na końcu sama technika rzutu.


Właśnie te śruciny (kształt kuli) jest najważniejszym czynnikiem w odległości. Zwarta, jednolita masa o małym oporze oraz skupionej masie. Kazda przynęta, im większa powierzchniowo tym stawia większy opór, co odbija sie pózniej na długości rzutu. :)

#352 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 29 luty 2016 - 12:00

U mnie jest jeszcze jeden problem, który może być przyczyną słabych osiągów. Rzucam muchówką Sigmą aftm 3, więc z ładowaniem nie ma problemów. Cały szkopuł jest w tym, że cały czas jadę na oryginalnych muchowych przelotkach i pewnie one hamują lot przynęty. Coś mi się wydaje, że i mnie czeka mała przeprawa z rodbuidingiem i powymieniam sobie przelotki na jakieś odpowiednie. Tylko nigdy takich rzeczy nie robiłem i ciekawi mnie czy jak oskrobię blank z lakieru, to nie będzie w niczym przeszkadzać jak takim golasem będę łowić? Chodzi mi na przykład o wpływ warunków atmosferycznych na blank...

Edit:
W moim przypadku łowię praktycznie tylko na główki wolframowe na haczyku i sztuczną ochotkę, więc w miarę lotne toto jest.

Użytkownik Henri edytował ten post 29 luty 2016 - 12:02


#353 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4429 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 luty 2016 - 20:26

U mnie jest jeszcze jeden problem, który może być przyczyną słabych osiągów. Rzucam muchówką Sigmą aftm 3, więc z ładowaniem nie ma problemów. Cały szkopuł jest w tym, że cały czas jadę na oryginalnych muchowych przelotkach i pewnie one hamują lot przynęty. Coś mi się wydaje, że i mnie czeka mała przeprawa z rodbuidingiem i powymieniam sobie przelotki na jakieś odpowiednie. Tylko nigdy takich rzeczy nie robiłem i ciekawi mnie czy jak oskrobię blank z lakieru, to nie będzie w niczym przeszkadzać jak takim golasem będę łowić? Chodzi mi na przykład o wpływ warunków atmosferycznych na blank...

Edit:
W moim przypadku łowię praktycznie tylko na główki wolframowe na haczyku i sztuczną ochotkę, więc w miarę lotne toto jest.

 

Warunki nie powinny w tak krótkim czasie "zażreć" ci materiału. Może i ciebie przeżyje.  ;)

Przelotki muchowe , zwłaszcza wejściówki, na pewno mocno hamują linkę spadającą z młynka spinningowego (mam nadzieję że choć takim rzucasz   :lol:  ).

Zaryzykuj.  :)

 

Spadam z wątku "Levego" bo mi wsadzi "hat trick'a" w 3min . Po 9min to aż boję się myśleć co jeszcze może ... mi wcisnąć.  :blush:



#354 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 14:43

Ok.Porobił mi się trochę bałagan z publikacjami,bo za dużo robiłem na raz... :D .A więc tak na początek dwa kije według koncepcji Janusza Dudziaka: St.Croix 3S69MLXF i Batson Immortal IMMWS62L,kije zrobione jeszcze w poprzednim roku.St.C ubrany w set przelotek Sea-Guide Sic ramka Gunmetal (KL16-KL5-KL4-7xL4 +top Fuji LGST SIC 4),Batson Fuji Sic (KLH10-KL5-KL4,5-7xKL4+top Fuji Torzite 4)

 

St.Croix

 

Załączony plik  DSC05902.JPG   86,75 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05903.JPG   71,9 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05904.JPG   51,07 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05905.JPG   59,13 KB   27 Ilość pobrań

 

Batson

 

Załączony plik  DSC05916.JPG   66,17 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05917.JPG   42,1 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05918.JPG   71,68 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05919.JPG   68,81 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05920.JPG   60,92 KB   28 Ilość pobrań

 

 

 



#355 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 14:51

Ciąg dalszy to szklana muchowa ''pomarańcza'' z Tackle24,oraz krótki 6 stopowy zielony ''Goblin'' ubrany w przelotki Pacyfic Bay (dwie pierwsze w ramce tytanowej) 12M-6M-5L-4W-3x3W+top Fuji Torzite 4.

 

''Pomarańcza''

 

Załączony plik  DSC05906.JPG   53,54 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05907.JPG   52,16 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05908.JPG   38,67 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05909.JPG   79,44 KB   28 Ilość pobrań

 

''Goblin''

 

Załączony plik  DSC05910.JPG   52,27 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05912.JPG   40,7 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05913.JPG   39,46 KB   26 Ilość pobrań

 

 

 



#356 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 14:58

Nooo... myślałem, że do "delfina" tylko grafitowa "dupka" pasuje, już nie myślę  ;) jestem zaskoczony tym łaciatkiem.

Ciąłeś blank? Daj fotkę złącza na dolniku.



#357 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 marzec 2016 - 15:36

Przy tym immortal, to biala pianka czy jakies inne tworzywo? 



#358 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 15:48

Nooo... myślałem, że do "delfina" tylko grafitowa "dupka" pasuje, już nie myślę  ;) jestem zaskoczony tym łaciatkiem.

Ciąłeś blank? Daj fotkę złącza na dolniku.

Ten ''łaciatek'' pasuje do takich surowych konstrukcji,a blank jest cięty,ale nie przeze mnie...spigot jest wykonany z pełnego pręta węglowego,jak będę miał czas to wrzucę fotkę

 

 

Przy tym immortal, to biala pianka czy jakies inne tworzywo? 

Ta pianka jest szara :D ...po ostanich podróżach i upadku z 1,5m moja ''zapasowa'' lustrzanka świruje z balansem bieli...na każdym ze zdjęć jest przekłamanie kolorów.


  • Del Toro lubi to

#359 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 04 marzec 2016 - 15:49

Muszę przyznać że coraz bardziej zaczyna mi się podobać ten uchwyt od pana Janusza , a w twoim wykonaniu ten St.C i Batson naprawdę robią robotę ,a te ciapki na St.C to marbling ?



#360 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 15:57

Muszę przyznać że coraz bardziej zaczyna mi się podobać ten uchwyt od pana Janusza , a w twoim wykonaniu ten St.C i Batson naprawdę robią robotę ,a te ciapki na St.C to marbling ?

Powiedzmy,że to ''marbling'' :lol: ....to zalane lakierem ciapaki robione akrylami...pędzelkiem i gabką.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych