Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Badyle ''Levego''

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
548 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 maj 2016 - 04:47

Narazie na tym co mam elegancko lata od 5g...ale coś tam już jedzie i po małym doinwestowaniu powinno latać sporo poniżej...ale pożyjemy,zobaczymy.

#402 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 maj 2016 - 06:33

 

 

A jak z łowieniem przy mrozie?

Myślisz że pletka na multiku przy póżnojesienno-zimowym łowieniu zębatych poleci???   :unsure:  :huh:



#403 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 maj 2016 - 08:28

A jak z łowieniem przy mrozie?

Myślisz że pletka na multiku przy póżnojesienno-zimowym łowieniu zębatych poleci???   :unsure:  :huh:

A kto powiedział ,że mam łowić na mrozie...ja ciepło-lubny jestem.Arek już łowię tutaj któryś tam sezon i każdego roku wygląda to podobnie...jak woda zaczyna nocami łapać zamarzającym kożuszkiem to już dawno jest po zębatych,tutaj jak by nie było co roku pokrywa lodowa trzyma zdrowo 3-4 miesiące i szczerze mówiąc sezon wędkarski jest sporo krótszy niż w Polsce.Tam gdzie łowię dopiero teraz zaczyna się coś dziać...woda jest bardzo czysta,bardzo powoli się ogrzewa.



#404 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 maj 2016 - 14:08

Wyczerpująca odpowiedź. :)
Zapomniałem o tym gdzie przebywasz. Tam nie ma lub nie łowi sie sandaczy o takiej porze.

#405 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 czerwiec 2016 - 19:10

Wyczerpująca odpowiedź. :)
Zapomniałem o tym gdzie przebywasz. Tam nie ma lub nie łowi sie sandaczy o takiej porze.

Łowi się...tylko najczęściej z lodu,robisz sobie podłodówkę z szczytówki krótkiego kija do 30-40g (tak aby było z czego zaciąć) i dajesz taki ''Ice vertical jigging''...guma 5-6'' do tego odpowiednia główka 15-30g z dozbrójką i ciągasz przetwornik od echa na sankach (przez pierwszy dość cienki lód daje radę,oczywiście dobre echo)...namierzasz skurczybyka i wiercisz dziurę.Ja tak nie łowiłem,ale mój znajomy ma taki patent...raz byłem ''obaczyć'' ale po 40 minutach odpadłem i wróciłem do samochodu...nie lubie zimna.


  • strary lubi to

#406 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 21:41

 ciągasz przetwornik od echa na sankach (przez pierwszy dość cienki lód daje radę,oczywiście dobre echo)...namierzasz skurczybyka i wiercisz dziurę

:D skurczybyki jedne....


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 21:42


#407 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 21:50

łowienie na lodzie jest super... ty musisz po prostu przestać chodzić w krótkich spodenkach i klapkach ;) pulowerek i rajtuzy i będzie git ;)

hol okonia powyżej 40 cm na żyłeczkę 0,08 mm potrafi rozgrzać :)


  • biker1 lubi to

#408 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 czerwiec 2016 - 17:29

Jeden kijek powoli kończę i trochę ''dziergam'' drugi.Przymiarki rękojeści i znowu ta ''ciapana'' pianka.

 

Załączony plik  WP_20160614_18_36_12_Pro_cr.jpg   39,31 KB   19 Ilość pobrań


  • Artech i pablo1988 lubią to

#409 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 21:02

kręciołków przybywa...robią za tło ale je widać ;)

czy ta/te pianki różnią się gęstością/twardością od czarnych?



#410 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 czerwiec 2016 - 15:57

kręciołków przybywa...robią za tło ale je widać ;)

czy ta/te pianki różnią się gęstością/twardością od czarnych?

Ta pianka z tackle24 czy w kolorze camo czy czarna porównywalna jest twardością do produków ''gotowców'' od Fuji,nie mniej nie jest to najtwardsza eva.Czarna pianka w tym kijku na nakrętce i końcu rękojeści to sporo twardszy duplon z CMV,który sprzedawany jest pod nazwą Black Velvet i jemu najbliższe są ''gotowce'' sprzedawane przez Matagi.Najbardziej miękka i chyba najgorsza jakościowo pianka jaką miałem to produkty Batsona.

 

Baitcasterów przybywa,ale na razie stop z kupowaniem nowych...jedynie modernizacja mniejszych maszynek pod kątem lżejszych przynęt.Do Daiwy Sol lekka spulka już jedzie,do CU51 leciutki Avail w planach...ale to znowu też trzeba będzie odpowiedni kijek zbudować,coś z ''powerem'' około 6lb.


Użytkownik Paavo edytował ten post 15 czerwiec 2016 - 16:03


#411 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:57

I kolejny kijek z pazurkiem skończony.Projekt powstał na bazie blanku odzyskanego z dość starego kija ABU Conlon 213cm ,materiał kompozyt z dużą przewagą włókna węglowego.Akcja fast-mod pod przynetami jest typowo szczytowa,pod obciażeniem ''załącza się'' włókno szklane i kij ukazuje piękne płynne ugiecie do praktycznie uchwytu,na sucho oceniłem go na 7-28g...po testach jest bardziej 10-25g,bardzo przyjemnie obsługuje woblery 10-14cm (12-20g).Waga kija 142g...sporo,ale blank ostro leciał na szczyt,więc musiałem go zrównoważyć dość ciężką rękojeścią (korkoguma),teraz punkt ciężkości na gołym kiju wypada na nakrętce uchwytu...po zamontowaniu Tatuli kijek lekko leci na butt,co bardzo mi odpowiada gdy łowię wiekszymi przynetami.

 

Załączony plik  WP_20160620_10_29_35_Pro.jpg   85,02 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160620_10_25_32_Pro.jpg   88,25 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160620_10_25_59_Pro.jpg   85,05 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160620_10_26_24_Pro.jpg   77,75 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160620_10_26_46_Pro.jpg   75,51 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160620_10_27_03_Pro.jpg   54,93 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160620_10_28_38_Pro.jpg   89,79 KB   23 Ilość pobrań



#412 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 czerwiec 2016 - 20:07

Doskonały wybór blanku Paweł, materiału użytego na te blanki nikt już później nie produkował, seria była produkowana do wyczerpania materiału.

Jak Ci przypasuje to trzymaj i nie oddawaj  :)  ;)


  • kuba67810 lubi to

#413 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 czerwiec 2016 - 20:43

Doskonały wybór blanku Paweł, materiału użytego na te blanki nikt już później nie produkował, seria była produkowana do wyczerpania materiału.
Jak Ci przypasuje to trzymaj i nie oddawaj :) ;)


Chodzi ci o ABU Conolon? Mam szklaka ale muchówkę. Wlasnie niedawno sobie ją odnowiłem. Jest to jednak czyste szkło i zero tam grafitu.
Czyżby była jakas seria z dodatkiem węgla?

#414 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:09

Kij dostałem od przyjaciela wielkiego fana Abu z sporą kolekcją tej marki...kijek był w opłakanym stanie zewnętrznym,spędził kilka lat (może kilkanascie) zapomniany w drewutni,brakowało 2 przelotek,rękojeść dosłownie spróchniała i sypała się w rękach.Co do samej serii Conlon to dowiedziałem się tyle,że były tą nazwą sygnowane szklaki,kije kompozytowe oraz full carbon z dodatkiem boronu...ten akuratny kij to Conolon 800  tyle odszyfrowałem bo opis był praktycznie wytarty. Co do pozbywania się go to napewno zostanie na dłużej,bo jest dosłownie stworzony do twardych przynęt i ma super fajne ugięcie przy ktorym ma się wrażenie,że się nie skończy.


Użytkownik Paavo edytował ten post 21 czerwiec 2016 - 21:23


#415 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 czerwiec 2016 - 22:09

Przy którejś tam rozmowie ze Zbyszkiem Kawalcem na tematy "szklane", które obydwaj od lat uwielbiamy ,- pojawił się ten temat, niestety nie pamiętam dokładnie szczegółów ale zafiksowałem w głowie "wyjątkowość" konstrukcji. Przy następnej pogawędce wspomnę powtórnie temat, żeby coś skrobnąć  ;)


  • Franc i Michał. lubią to

#416 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 czerwiec 2016 - 10:27

Paavo.

A nie miałeś przypadkiem takiego kijka jak ten?

http://www.bassresou...on-hellbenders/

Mój szklak tej serii tak wyglada po mojej regeneracji.
Niestety to pełne szkło, grafitu tam ani grama. ;)

Załączone pliki



#417 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 czerwiec 2016 - 12:22

Tak mniej więcej wyglądał ten kij jak mniemam (oczywiście na zdjęciu trochę inny model)...na tym który dostałem zostało tylko logo abu conolon 800 i też w mocno wytartym stanie.

 

Załączony plik  abu.jpg   67,81 KB   17 Ilość pobrań



#418 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 02 lipiec 2016 - 09:22

I jeszcze jeden rozpoczęty minimalistyczny projekcik...zobaczymy jak się sprawdzi w roli UL-casta.

 

Załączony plik  WP_20160701_20_19_22_Pro.jpg   41,19 KB   19 Ilość pobrań



#419 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 02 lipiec 2016 - 09:35

Z tej choroby zwanej castem to ty już chyba nie wyjdziesz , ja też coraz bardziej myślę czy by nie spróbować choć troszkę się boje :lol:



#420 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 02 lipiec 2016 - 12:55

RX6 to fajny "ciepły" materiał będzie git :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb