Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baaaardzo delikatny kijek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dziadzior

dziadzior

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 19 październik 2009 - 15:17

Witam, uzupełniam swój sprzęt spiningowy i poszukuję jakiegoś bardzo delikatnego kijka na wzdręgi, okonki, ogólnie na drobnicę z płytkiej wody lub spod powierzchni. Waga przynęt wynosi od 0,5 do 2 gram i chciałbym aby tymi maleństwami można było jak najdalej rzucać. Myslałem nad Kongerem World Champion Elvis od 0,8 do 4 gram, cena jest odpowiednia dla mnie max 200zł na allegro za takie 2,2m. Tylko że ja tym nie łwoiłem nigdy i teraz pytanie do was, to dobry wybor w tej cenie czy mam szukac czegoś innego, moze mi zaproponujecie? Dzięki, pozdrawiam.



ED. Przepraszam pomyłka , jak możecie to proszę to przenieśc do działu ogólne. Dziękuje.

#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 19 październik 2009 - 16:41

Elvis jest w porządku.
Do takiego ultralajcenia pasował mi Mikado Competition Perch Spin (tylko ja skróciłem w nim korek/dolnik o chyba 5cm). Też kij tani, a zacny.

#3 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 19 październik 2009 - 20:53

kiedyś łowiłem na bardzo małe przynęty żyłkami 0,10-0,12 kijem Zebco Microbite, pewnie jeszcze można używanego dostać za smieszne pieniądze. Nadaje się to tego celu znakomicie, pierwszy kij którym w ogóle można było łowić takimi przynętami.

#4 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 październik 2009 - 21:25

Co do takiego UL wolałbym Kongera World Championa Mikrosa. Wg mnie przyjemniejsza akcja, pozwalająca miotać niewielkie wabiki na naprawdę spore odległości. Kijek bardzo czuły, lekki, w razie potrzeby szczupaka 60cm(większego na ten kij nie trafiłem) wyciągnie

Pozdrawiam
Kamil

#5 OFFLINE   dziadzior

dziadzior

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 20 październik 2009 - 08:08

Co do takiego UL wolałbym Kongera World Championa Mikrosa. Wg mnie przyjemniejsza akcja, pozwalająca miotać niewielkie wabiki na naprawdę spore odległości. Kijek bardzo czuły, lekki, w razie potrzeby szczupaka 60cm(większego na ten kij nie trafiłem) wyciągnie

Pozdrawiam
Kamil



No tak ale on kosztuje 2 razy tyle co taki elvis naprzykład...

Słyszałem trochę o tym zebco ale ciężko go dostać...

A Robinson Titanium Micro Jig Perch 2,20 1-5g?

Moim kolejnym przykładem jest Feeling do 5gram używa go ktoś pzry tej długości i cw. ?
jak złe nieciekawe kijki to polecajcie dalej :mellow: Coś na pewno z tych propozycji wybiorę.
Dzięki i pozdrawiam

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 październik 2009 - 09:00

Jeśli mówimy o tej kwocie lekko ponad 100pln to mikado Feeling jest ok, choć ja naprawdę wolałbym dozbierać i kupić chociaż Kongera Maxim Twista.
Wg mnie Mikros jest naprawdę dobrym wyborem, przy nim Elvis to sztywny patyk...
Czucie przynęty, celność rzutów, prowadzenie-bardzo wygodny krótki dolnik...Naprawdę kij godny polecenia.

#7 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 20 październik 2009 - 09:52

Mikros super kijek tylko lubi się łamać.

#8 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 październik 2009 - 10:06

Mikros super kijek tylko lubi się łamać.

Złamałem raz swojego Mikrosa na 5lat użytkowania. Złamanie nastąpiło tylko i wyłącznie z mojej winy, więc nie uważam, że jest bardziej łamliwy niż inne kije. Poza tym to bardzo cienki i delikatny kijaszek, więc wymaga delikatnego obchodzenia się z nim...

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2009 - 10:07

Kijek ten jak widze zostal przebudowany ale nazwa i cena sie pokrywa...
Mialem kiedys jeden z modeli z tej serii - byl dla mnie zbyt delikatny i szybko nastapil rozbrat. Zwlaszcza jak na owe czasy rzucalo sie w oczy bardzo wys. jakosci wykonanie i materialy.

Micro Lite

Jak widac za Woda nadal cieszy sie wzieciem bo posiada wysoka ocene i dosc reprezentatywna biorac pod uwage kilkadziesiat recenzji.

Gumo

#10 OFFLINE   dziadzior

dziadzior

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 20 październik 2009 - 16:25

Ok. Zebrałem do kupy i teraz pora na ostateczny werdykt. To który wybrać jako najdelikatniejszy z tego całego towarzystwa:

Konger Maxim Twist 1-7g

Konger W Ch Elvis 0,8-4g

Mikado Feeling 1-5g

Wiecie, żebym się emocjonował holem uklejki :mellow:



PS. Jeżeli można by było kupić tego microlite w naszym internecie za naszą walute to chętnie wziąłbym go pod uwagę ale ja jestem typowy Polak i nie ufam zachodowi B)


#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2009 - 16:34

Jeżeli można by było kupić tego microlite w naszym internecie za naszą walute to chętnie wziąłbym go pod uwagę ale ja jestem typowy Polak i nie ufam zachodowi

Poszukaj, moze jest to do kupienia w stosunkowo latwy sposob. Moim zdaniem warto, zauwaz ze te kije maja podana moc (to taka wizytowka).
Ja nie wiem jaki jestem odnosnie typowosci ale to co uzytkuje z zachodu sprawuje sie calkiem dobrze.
Szcegolnie w wedkach i kolowrotkach widac bylo pewne roznice w stosunku do tego co moglem kupic u nas.

Gumo

#12 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 październik 2009 - 16:42

Z tej trójki to jak dla mnie Maxim Twist. Choć jak pisałem wyżej, wybrałbym Mikrosa.
Co do kija proponowanego przez @Gumo to nie znam, nie łowiłem, ale @Gumo raczej nie poleciłby jakiegoś badziewia, więc może warto zaryzykować ?

Pozdrawiam
Kamil

#13 OFFLINE   dziadzior

dziadzior

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 20 październik 2009 - 16:48

Nie no żartuje oczywiście, z tym zachodem-sam unikam chińszczyzny a większość sprzętu droższego w który inwestowałem jest produkowany w angli, francji we włoszech ( na spławik i feeder, na spining to pierwsza lepsza chińszczyzna) itp... Tylko jakoś odstrasza mnie kupowanie zza granicy pzredmiotów, jeżeli u nas przyjąłby się ebay a nie allegro to wszyscy byśmy zyskali ale jak nikomu nie zalezy to jest jak jest. Sprawdzałem tego mikro lite i oprócz jednego ogłoszenia o sprzedaży z 2004 roku i kilku postów z pochwaleniem się że ktoś ma tego kija to nie znalazłem nic.

Możecie odnieść się do mojego poprzedniego postu? Bardzo dziękuje.

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 październik 2009 - 05:08

Teraz można kupić Kongera mikrosa equsa za 320zł>łowię czasem zawodniczo i ten patyk polecam.To wyższa seria od word lepiej uzbrojona w lepsze przelotki, lepszy węgiel, korek.Na Twoim miejscu żebym miał wziąć pożyczkę to equs a nie word.

#15 OFFLINE   dziadzior

dziadzior

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 23 październik 2009 - 15:12

http://www.spinpro.pl/index.php?p57,quantum-hypercast-microb ite-210

Quantum hypercast Microbite- podobno kontynuacja Zebco Microbite? Co wy na to?

#16 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 23 październik 2009 - 20:14

Witaj, mam dwa Elvisy Kongera więc conieco mogę o nich powiedzieć; fajne wędki, łowię nimi wzdręgi, okonie, generalnie wędki ciężkie, krótki dolnik lecz ciężkawy, pozatym wędeczki bardzo giętkie, można nimi rzeczywiscie załadować wędkę i posłać przynętę na sporą odległość, przy wzdręgach pięknie amortyzują wszelkie odjazdy; gdy ja kupowałem Elvisy kolega kupił kongera Equsa Rapiera, wędka rzeczywiście lepsza, lepsze włókno, sztywniejsza, ale na wzdręgi wydaje mi się lepszy Elvis, i ten uchwyt kołowrotka w Rapierze.. Jakoś nie wpadł mi w gust ;p i oczywiscie cena.. Dwa Elvisy to troche ponad jeden Rapier generalnie wzdręgi łowię właśnie Elvisami ale gdy trzeba trochę dłuższą wędkę (a wole krótsze) biore Equsa Tango do 10gr 240cm, tesh nie narzekam pozdrawiam

#17 OFFLINE   dziadzior

dziadzior

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 01 listopad 2009 - 16:53

Wybór padł na World Champion Mikros 0,2-5 gram. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, jeżeli nie spełni moich oczekiwań wezmę equsa na wiosnę ;) Pozdrawiam

#18 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 listopad 2009 - 19:44

Niech Ci służy dzielnie, bo to wdzięczne narzędzie do zabawy plemnikami :mellow:

#19 OFFLINE   dziadzior

dziadzior

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 19:52

A teraz patrzę i szukam jaki tu kołowrotek do tej wędeczki wybrać? Podlodowy wielkości 500/50? Tylko że one mają szpulę głęboką i wąską a chciałbym aby przynęty latały jak najdalej...

#20 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 listopad 2009 - 20:29

Kołowrotek powinien dobrze wyważać delikatne wędzisko. Przynęty i przeciążenia niewielkie, więc maszynka nie musi być pancerna. Ja do swojego mikrosa dokręcam Nexave w wielkości 1000 i jest ok :D Choć wydaje mi się, że 2500 też nie byłby za duży. Najlepiej iść z kijkiem do sklepu i poprzykręcać do niego różne maszynki i zobaczyć jak ze sobą współpracują :D

Pozdrawiam
Kamil




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych