Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1857 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 luty 2015 - 22:25

Nie ma czego żałować  :) na pewno znajda się ładniejsze foty niż te z telefonu,- zresztą nie były one przeznaczone do publikacji tylko do podniesienia ciśnienia Zbyszkowi  :P

 

Bartku,- artykułu nie będzie - już wyrosłem z tego. Ale żebyś nie pomyślał, że jestem zadufanym i aroganckim złośliwcem (a niestety jestem :( ) pozostawię Ci pewien trop a mianowicie,- postaraj się odnaleźć poprzez obserwację i jak najczęstsze bywanie nad "swoją" rzeką jej rytm roczny, prowadź zapiski prze kilka sezonów.

Recepty z gazet czasem się sprawdzają, ale nie idź na skróty, nie bądź kopistą kopistów bo nigdy nie będziesz samodzielnym kompletnym wędkarzem...

To 'dochodzenie" niestety trwa długo ale ten czas jest niezbędnie potrzebny,jest on bardzo istotnym elementem jak nie najistotniejszym....

Jeśli go nie masz (czasu) i jesteś niecierpliwy to będziesz skazanym na tzw "szczęście" przypadkowym łowcą.

Jeżeli się nieprecyzyjnie wyraziłem to .... obejrzyj proszę taki straszy już polski film "Wielki Szu" po nim to na pewno zrozumiesz ;)



#42 OFFLINE   Perez.

Perez.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaDunajec nizinny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Niemczura

Napisano 26 luty 2015 - 23:43

@bartolomeo,nie żebym sobie też chciał nastukać,ale dobre to było :) .



#43 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2015 - 10:14

Panowie to nie jest temat "Poradnia specjalistyczna " czy podobny a "Bolenie 2015" także albo wrzucacie zdjęcie fajnego bolka albo darujcie sobie takie teksty :)

Wiem nie jestem moderatorem ale delikatnie mówiąc denerwuję się kiedy widzę że jest nowy wpis w tym temacie ... myślę sobie zobaczę fajnego Bolka a tu muszę takie pierdoły czytać... ;)

 

Pozdrawiam Qcyk!!


Użytkownik Qcyk edytował ten post 27 luty 2015 - 10:39

  • kostom63 lubi to

#44 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 luty 2015 - 14:49

Arek, jaką macie temp wody w miejscu gdzie łowicie "wytarte" już bolenie w lutym??



#45 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 luty 2015 - 15:10

Bolenie są już dawno wytarte, temperatura wody pomiędzy 6 a 7,5 stopnia (dobowe wahanie) czyli typowa zimowa temperatura na 'tej rzece" .

Wyższe niż standardowo wartości są związane z kilkoma elektrowniami położonymi w środkowym jej biegu.

Kiepskie brania zawdzięczamy głównie farmerom, którzy podlewają gnojowicą swoje nadrzeczne pola  co powoduje, szczególnie po opadach przed intensywnym cyklem wegetacyjnym (którego jeszcze nie ma) spadek,- znaczący spadek ilości tlenu w wodzie.

Od końca stycznia oprócz danych poziomu wody i ciśnienia śledzę intensywnie poziom tlenu w wodzie :angry:

 

Przy takich zimach jak ta, koniec stycznia to koniec tarła, przy 'normalnych zimach" bywa, że 3 tygodnie później ale nigdy jeszcze nie złowiłem nie wytartej rapy w końcu lutego w "tej rzece".

Jazie już się grupują w dole rzeki i czekają na swoją kolej tarłową. Przy pierwszej wysokiej wodzie pokonają ogromy przelew i pójdą w górę...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 27 luty 2015 - 15:19


#46 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 marzec 2015 - 20:26

Witam , trzymac sie Panowie ! 90 cm bolek chcial zjesc wobka J.Widla ! Kolega Rheinangler dal czadu ! Pozdrawiam ZbigniewZałączony plik  image.jpg   48,4 KB   32 Ilość pobrań

#47 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 marzec 2015 - 20:37

Arek. Pozamiatałeś :clappinghands:


  • asptail lubi to

#48 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 08 marzec 2015 - 20:38

O zesz ty!!! Piękna Ryba!!

#49 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 marzec 2015 - 21:04

Oczywiście że się cieszę bo takich ryb łowie zaledwie kilka w roku ale tak naprawdę to chciałbym takiego złowić latem w Renie teraz to takie pół-bolenie czy jak kto woli boleniowe kelty a tymczasem żeby przypomnieć sobie letniego powyżej 80cm muszę sięgnąć pamięcią do 2013... I na dodatek miesiąc cały chodziłem za gadem, który robił mnie w konia aż miło,- no oprócz tego jednego razu jak dał się złowić  :P

PS

Nie miał całych 90cm...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 08 marzec 2015 - 21:09

  • matpgt lubi to

#50 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 marzec 2015 - 08:30

Srebrna torpeda w klasie king size !
Gratuluję Arku !

#51 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 marzec 2015 - 19:03

No Arku masz prawo mieć uśmiech na twarzy :) . Smok nie boleń :lol:  :lol: .



#52 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 09 marzec 2015 - 19:15

Piękna ryba!! Szczere gratulacje i oczywiście zazdroszczę!:D



#53 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 marzec 2015 - 19:20

Piękny, ale chudy, we wrześniu byś za nim leciał jak na nartach za motorówą :)



#54 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 marzec 2015 - 19:30

Bolenie są już dawno wytarte, temperatura wody pomiędzy 6 a 7,5 stopnia (dobowe wahanie) czyli typowa zimowa temperatura na 'tej rzece" .

Wyższe niż standardowo wartości są związane z kilkoma elektrowniami położonymi w środkowym jej biegu.

Kiepskie brania zawdzięczamy głównie farmerom, którzy podlewają gnojowicą swoje nadrzeczne pola  co powoduje, szczególnie po opadach przed intensywnym cyklem wegetacyjnym (którego jeszcze nie ma) spadek,- znaczący spadek ilości tlenu w wodzie.

Od końca stycznia oprócz danych poziomu wody i ciśnienia śledzę intensywnie poziom tlenu w wodzie :angry:

 

Przy takich zimach jak ta, koniec stycznia to koniec tarła, przy 'normalnych zimach" bywa, że 3 tygodnie później ale nigdy jeszcze nie złowiłem nie wytartej rapy w końcu lutego w "tej rzece".

Jazie już się grupują w dole rzeki i czekają na swoją kolej tarłową. Przy pierwszej wysokiej wodzie pokonają ogromy przelew i pójdą w górę...

To ciekawa ta rzeka bo właśnie z Holandii wróciłem tydzień temu i szczupaki ani myślały o tarle, żarły w najlepsze i były rozproszone. Dziwne zwyczaje mają w takim razie bolki w Holandii skoro trą się grubo przed szczupakami. W Polsce albo się to pokrywa albo szczupaki są pierwsze. 

Woda na rzece gdzie byliśmy miała dokładnie tą samą temperaturę 6-7 stopni.



#55 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 marzec 2015 - 19:37

Szczupak tam być może właśnie wchodzi w tarło, ale niekoniecznie, bo luty zimny był bardzo, jak twierdzą miejscowi



#56 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 marzec 2015 - 19:43

Ale żeby był wytarty to chyba nie powiesz?:)


  • Friko lubi to

#57 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 09 marzec 2015 - 19:51

Witam , trzymac sie Panowie ! 90 cm bolek chcial zjesc wobka J.Widla ! Kolega Rheinangler dal czadu ! Pozdrawiam Zbigniewattachicon.gifimage.jpg

Ładny


Użytkownik tebe edytował ten post 09 marzec 2015 - 19:54


#58 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 marzec 2015 - 20:25

To ciekawa ta rzeka bo właśnie z Holandii wróciłem tydzień temu i szczupaki ani myślały o tarle, żarły w najlepsze i były rozproszone. Dziwne zwyczaje mają w takim razie bolki w Holandii skoro trą się grubo przed szczupakami. W Polsce albo się to pokrywa albo szczupaki są pierwsze. 

Woda na rzece gdzie byliśmy miała dokładnie tą samą temperaturę 6-7 stopni.

Nie znam zwyczajów holenderskich boleni,- to co piszę pochodzi ze skromnych bo dopiero 5 letnich obserwacji migracji tarłowych ryb w tej rzeczce.



#59 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 20:43

Piękny, ale chudy, we wrześniu byś za nim leciał jak na nartach za motorówą :)

 

Chudy to on będzie w kwietniu, a teraz to całkiem zdrowe rapsko ! :)



#60 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 16 kwiecień 2015 - 22:02

Woda na Renie opadla, bolki sie ruszyly.Ganialem dzisiaj za jaziami.Splawialy sie ale nic nie chcialy gryzc.Stracilem okolo 3 godzin i nic, tylko 2 pukniecia.Postanowilem poszukac glebiej boleni.W pierwszych rzutach mam jazia, spina sie, kolejny rzut siedzi bolen.Po bolku dwa rzuty i jest kolejny jaz.Zmieniam na plecionke aby lepiej czuc co sie tam na dole dzieje.Rzut , sprowadzenie do podstawy opaski i jeb , piekny odjazd.Spacer po opasce, wiem ze to bolen, ryba muruje , nie daje sie podniesc.Jedna mysl, zeby go chociaz zobaczyc.Okolo 2 tyg temu mialem tu bolenia 80cm, ten jest silniejszy, jak dziecko nabijam glowe liczbami :) jednak gdy sie pokazal emocje opadly. "Maly" ale gruby, zdrowy i silny :) .W kolejnych rzutach 2 jazie.Gardzily wszystkimi "jaziowymi" cukierkami a w lowieniu bolkow przeszkadzaly, takie zycie :) .Najgorzej jest popadac w rutyne, z uporem maniaka robic to samo i oczekiwac innego rezultatu.3 godziny bez ryby, rozne przynety w roznych kolorach,podobnie prowadzone i na podobnej glebokosci, czyli od powierzchni do 1.5/2m,wystarczyla zmiana glebokosci i wabika, w 1 godzine 5 ryb z tego samego miejsca na jedna przynete. . Niemiecki Ren pobudza wyobraznie, w Holandii na tej samej rzece lowilem sandacze, w Niemczech po okresie ochronnym bede polowal na nie w nocy.Sily glownie skupie na boleniu tej rybie zadedykuje ten sezon.


  • wildriver, Mariano Mariano, Predatorhunter i 3 innych osób lubią to