Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1857 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   spayol

spayol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 09:21

..tu się nie zgodzę, bo ludzkie oko ma kąt widzenia 95° na zewnątrz, 60° do środka (np. lewe oko w prawą stronę / prawe oko w lewą stronę), 60° w górę i 75° w dół dając w sumie pole widzenia aż 190° w płaszczyźnie poziomej.... czyli szersze niż jakikolwiek obiektyw który można podpiąć do lustrzanki. Natomiast najbardziej naturalna perspektywę uzyskujemy w przedziale 35(DX)-50mm(FX)...

Możesz napisać jak wyliczyles te 190 stopni w płaszczyźnie poziomej. Bo jestem ciekaw.
  • krzychun lubi to

#962 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 09:33

W jeziorach nie ma boleni czatujących bo tam muszą pływać aby się nie udusić


Widzialem stojące pod nawisem drzew lub przy kepach trzcin sztuki, które po ataku wracały w to samo miejsce.

#963 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 sierpień 2015 - 10:00

Widzialem stojące pod nawisem drzew lub przy kepach trzcin sztuki, które po ataku wracały w to samo miejsce.

Chory albo na pekase czekał :)

Serio, ja nie widziałem takiego.


  • Jozi lubi to

#964 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 30 sierpień 2015 - 10:19

Możesz napisać jak wyliczyles te 190 stopni w płaszczyźnie poziomej. Bo jestem ciekaw.

..proste, czysta matematyka.. 95 stopni plus 95 stopni...

zasłoń jedno oko, oszacuj kat widzenia..zasłoń drugie, zrób to samo...dodaj wyniki lub otwórz oczy :P

 

shfsvgswsa7y.jpg


  • geo lubi to

#965 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 30 sierpień 2015 - 10:53

TOP WATER VS STEROWCE CD.

Tak sobie czytam to wszystko z boku i skromnie myślę że rację mają wszyscy lub nikt, resztę weryfikują bolenie!

Fotki wrzucam tylko poglądowo bez oceniania. Są to rybki niektóre z wielu złowione w ostatnich dniach, na przynęty powierzchniowe.

Moim skromnym zdaniem. Nie ma znaczenia rzeka, łowisko, wędkarz itp,itd... 

Wszyscy  zmierzamy do wspólnego, do brania bolenia. Aby to zrobić imitujemy jego pokarm.

I proszę nie piszcie że ktoś może skusić duża rapę kilkunastu-krotnym zarzucaniem jakiegoś sterowca z napisem salmo w miejsce gdzie stoi pojedynczy boleń! Nie mówimy o rybach z pierwszych rzutów. Prawdą jest uodparnianie na przynęty przez ryby. Sterowiec i to każdy, niestety gdzieś kończy swoje "popisy". Zazwyczaj przy pierwszym kontakcie z dużą rybą. Przynętą powierzchniową imitujemy uciekający pokarm sekundy przed atakiem. U boleni już w tym momencie wytwarza się agresja i chęć ataku łatwego łupu. Nawet po nieudanym ataku możemy liczyć na powtórny. Gdyż widzą i robią to na co dzień. A taki kawałek balsy , plastiku z poliwęglanem to co on może imitować ?

To tyle z z boleniowych opowiadań. :P

Rybki z fotek dały się oszukać na Spinerbaity 9 i 6 cm. 

Czytasz forum czytasz i nie wyczytałeś, że należy się przywitać w pierwszym poście...?? ;) Skoro Twoim zdaniem nie ma znaczenia jaki wędkarz łowi Bolenie to znaczy, że posiadasz przynęty które same łowią...daj znać to chętnie zakupię;)A na marginesie to fajne Bolki. Gratulacje!!

 

Pozdr Qcyk!!



#966 OFFLINE   PawlusSidewinder

PawlusSidewinder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pawlik

Napisano 30 sierpień 2015 - 11:17

Matematyka boleniowa... 


Użytkownik PawlusSidewinder edytował ten post 30 sierpień 2015 - 11:20


#967 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 sierpień 2015 - 11:20

Akurat z rysunku wynika kąt półprosty, który ma 180, a nie 190 stopni.

Więc potrzeba oznaczenia, że to tylko szkic (wymiary i proporcje nie odpowiadają prawdzie) albo innego rysunku :P

Na pewno widzisz tu 180st.?


Użytkownik popper edytował ten post 30 sierpień 2015 - 11:21


#968 OFFLINE   PawlusSidewinder

PawlusSidewinder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pawlik

Napisano 30 sierpień 2015 - 11:21

Nie na pewno, tak to jest jak się ogląda grafikę w zbyt małej rozdzielczości;) tak czy siak, ludzkiego oka nic nie przebije;)


  • patu lubi to

#969 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 sierpień 2015 - 11:23

Gratuluję..... nie tylko oka ;)



#970 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 30 sierpień 2015 - 11:28

Nie na pewno, tak to jest jak się ogląda grafikę w zbyt małej rozdzielczości;) tak czy siak, ludzkiego oka nic nie przebije;)

tu nie potrzeba grafiki tylko matematyki na poziomie klasy podstawowej..czyt dodawania ;)

#971 OFFLINE   PawlusSidewinder

PawlusSidewinder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pawlik

Napisano 30 sierpień 2015 - 11:40

Jak powiedział jeden z radzieckich dowódców, to nawet nie matematyka, to arytmetyka... :)

Dopiero po opublikowaniu posta zobaczyłem to na większym ekranie, co rozwiało moje wątpliwości, ale że nie da się usunąć wiadomości (albo ja nie umiem) więc ją wyedytowałem ;)


  • popper lubi to

#972 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 sierpień 2015 - 12:27

Chory albo na pekase czekał :)

Serio, ja nie widziałem takiego.

Jest woda w naszym województwie gdzie można zobaczyć bolki stojące nieruchomo na płyciźnie podczas upału, przy samym brzegu chronią się ukleje, ryby nic sobie nie robią z ludzi.


  • penkulski lubi to

#973 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 sierpień 2015 - 12:37

Ja wczoraj pod nawisem drzew zobaczylem ladne klenie, podchodzac blizej i przygladajac sie okazaly sie boleniami.



#974 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 sierpień 2015 - 13:06

No to ciekawe. Zapytałem o to Krisa bo spędził kawał życia na łowieniu w zaporówce i powiedział, że raz tylko widział takiego w kanale miedzy zaporówkami ale nie wyglądał on mu na zdrowego. Może to kwestia nasycenia wody tlenem. W końcu nawet pstrągi się przewozi w stojącej wodzie z maksymalnym nasyceniem tlenem.



#975 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 sierpień 2015 - 13:44

Zapraszam nad wodę, puki jest jeszcze ciepło i ryby płytko stoją, można się przekonać na własne oczy i zobaczyć "nieruchome" bolenie w ilościach większych niż jedna czy dwie sztuki.



#976 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 sierpień 2015 - 14:03

Obserwowałem kiedyś pod zaporą na Solinie. Żaden nie stał i chociaż nie atakowały drobnicy a jedynie, jak pies pasterski, zaganiały pojedyncze sztuki do stadka, to wciąż w ruchu trzymały się na kilkumetrowym dystansie od ławicy.

3156059_Bez_tytuu_1.jpg



#977 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 sierpień 2015 - 14:16

Zapraszam nad wodę, puki jest jeszcze ciepło i ryby płytko stoją, można się przekonać na własne oczy i zobaczyć "nieruchome" bolenie w ilościach większych niż jedna czy dwie sztuki.

Nie musisz nasz zapraszać nad wodę tylko wytłumacz dlaczego np. Krisu łowiący tyle lat nie widzi stojących w miejscu bolków. Jego akurat znam i wiem, że odróżnia bolenie od innych ryb a co niektórzy nawet rybę trzymaną w rękach potrafili mylili.



#978 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 sierpień 2015 - 14:20

Robert ja akurat znam kolegę apio i też Ci gwarantuje że potrafi odróżnić ryby a nawet je łowić :)

#979 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 sierpień 2015 - 14:28

Dlaczego mam tłumaczyć czemu czyjeś obserwacje są inne niż moje i to na nieznanej mi wodzie. Mam pod nosem stojącą wodę gdzie bolenie widać jak jedne patrolują płyciznę, a inne stoją na niej przyklejone do dna łbem w kierunku uklei i tyle, nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać.


  • popper, Qcyk i Cobaltus lubią to

#980 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 sierpień 2015 - 14:53

No to ciekawe. Zapytałem o to Krisa bo spędził kawał życia na łowieniu w zaporówce i powiedział, że raz tylko widział takiego w kanale miedzy zaporówkami ale nie wyglądał on mu na zdrowego. Może to kwestia nasycenia wody tlenem. W końcu nawet pstrągi się przewozi w stojącej wodzie z maksymalnym nasyceniem tlenem.


Hmm. Myślałem, że rekiny tak mają, że bez ruchu umierają (ale rym). Boleń nie musi być chory by "odsapnąć"...
  • Guzu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych