Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1857 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   geo

geo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 15:19

Hej.

Jest woda w naszym województwie gdzie można zobaczyć bolki stojące nieruchomo na płyciźnie podczas upału, przy samym brzegu chronią się ukleje, ryby nic sobie nie robią z ludzi.

Mówisz o boleniach leniwie przesuwających się pod powierzchnią wody, od strony kąpieliska czy na przeciwległym brzegu?

 Bo przy plaży akurat bolenie czerpią korzyści z kąpiących, którzy ukleje systematycznie płoszą.

Ten brzeg z tymi nawisami  jest dostępny dla ogólnego bractwa z PZW?

Zapraszam nad wodę, puki jest jeszcze ciepło i ryby płytko stoją, można się przekonać na własne oczy i zobaczyć "nieruchome" bolenie w ilościach większych niż jedna czy dwie sztuki.

No i czuję się zaproszony, zresztą niedługo chyba się widzimy?



#982 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 sierpień 2015 - 15:40

Dlaczego mam tłumaczyć czemu czyjeś obserwacje są inne niż moje i to na nieznanej mi wodzie. Mam pod nosem stojącą wodę gdzie bolenie widać jak jedne patrolują płyciznę, a inne stoją na niej przyklejone do dna łbem w kierunku uklei i tyle, nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać.

Nie musisz nic tłumaczyć, dociekliwość nie jest zadekretowana. Napisałem czym to może być spowodowane. Nic więcej nie wymyślę bo "woda w naszym województwie" nic mi nie mówi więc dla mnie temat jest zamknięty.



#983 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 sierpień 2015 - 15:53

Hej.

Mówisz o boleniach leniwie przesuwających się pod powierzchnią wody, od strony kąpieliska czy na przeciwległym brzegu?

 Bo przy plaży akurat bolenie czerpią korzyści z kąpiących, którzy ukleje systematycznie płoszą.

Ten brzeg z tymi nawisami  jest dostępny dla ogólnego bractwa z PZW?

Mówię o boleniach od plaży, prócz tych leniwie snujących się, są też takie które siedzą nieruchomo przyklejone do piachu i ewidentnie przypatrują się uklejom. Dziś byłem koło 10tej na spacerze, widać też bylo trochę ataków, bolenie ogólnie ignorują kąpiących się ludzi między którymi pływa dużo uklei. Nie wiem kiedy byłeś ostatni raz, ale obecnie to wygląda tak, że ani ukleje, ani bolenie już nic sobie z ludzi nie robią. Stan prawny przeciwległego brzegu nie jest mi znany, jednak nie wygląda na to, żeby ludzie tam nie łowili :)

 

 zresztą niedługo chyba się widzimy?

Tak widzimy się, ale jakbyś wcześniej(np przyszły weekend) miał coś czasu to też wbijaj, browar się już chłodzi :D


Użytkownik Apioo edytował ten post 30 sierpień 2015 - 16:00


#984 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 30 sierpień 2015 - 15:54

Załączony plik  uploadfromtaptalk1440945549778.jpeg   198,34 KB   12 Ilość pobrań
Solina będzie zawsze mi się kojarzyć z takim kolorem wody
Choć przez kilkanaście lat spędzaliśmy wakacje w Zatoce Teleśnickiej nigdy nie widziałem ani bolka ani bolkowego ataku... Pod koniec września mam wyjazd integr. w Bieszczady z pracy (łażenie po górach) ale na pół dnia bym się wyrwał. Jest szansa coś porapować na jeziorze czy tylko przy ognisku

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

#985 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 sierpień 2015 - 16:42

Myśmy testowali Solinę ale daliśmy sobie spokój. Skumulowane ryby są tylko na mętnej cofce . Robią łaskę, że biorą i nie powalają wielkością. Na czystej wodzie są w tak dużym rozrzucie, że trafienie im przynętą graniczy z cudem. Są lokalne akcje ale traf na taką na tak wielkiej wodzie. To co jest tam łowione do głównie gruntówka z woblerem ciągnięta łódką :)



#986 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 30 sierpień 2015 - 17:56

Szkoda. Dzięki za info.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

#987 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 sierpień 2015 - 18:12

Nałowisz się oczami bo Solina jest piękna. Co bym dał aby mieć czas tam być chociaż chwilę.


  • mazur.t, Paweł R. i tombrajder lubią to

#988 ONLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1909 postów
  • Imię:Robert

Napisano 30 sierpień 2015 - 18:22

W konkretne dni ,  z zapory tak to właśnie wygląda . Ale woda dalej to już co innego.



#989 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 30 sierpień 2015 - 18:45

Nałowisz się oczami bo Solina jest piękna. Co bym dał aby mieć czas tam być chociaż chwilę.

Pamiętam te widoki... Raz widziałem pod zaporą sandacza wielkości tych karpi a innym jednego idiotę, który spuszczał cichaczem z samego kołowrotka haczyk ze skórką chleba...
Jakoś od dawna nie było po drodze tam wrócić na dłużej, może w przyszłym roku...

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

#990 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 30 sierpień 2015 - 18:53

Gratulacje Koledzy za fajne rybki.

Ja "wreszcie" zakończyłem urlop i mogłem ruszyć nad wodę... B)

Wybór padł na nową miejscówkę,którą znalazł Sebastian.

Okazała się bardzo fajna,darząca rybami i wieloma braniami.

Złowiłem w sumie osiemnaście boleni,nie były to giganty (największa ryba ok 66-68cm) ale i tak było super. ;)

Większość ryb złowiłem prowadząc wabik po powierzchni.

Kilka boleni skusiło się na wabika prowadzone w opadzie,był to czas gdy woda całkiem "ucichła".

Miałem też Pana Wąsa,jednak po 30min zabawy postanowił mi pokazać kto tu rządzi... :rolleyes:

 

                                                 Załączony plik  DSCN1224.JPG   30,65 KB   11 Ilość pobrań

 

Ze względu na okropną "lampę" wszystkie ryby odpinałem i fociłem w wodzie.

Poniżej kilka fotek z dzisiejszego wypadu.

Wszystkie ryby złowione oczywiście na Adamowego Panica...

Pzdr

  

                                                Załączony plik  DSCN1214.JPG   47,63 KB   12 Ilość pobrań

                                                Załączony plik  DSCN1216.JPG   55,61 KB   11 Ilość pobrań

                                                Załączony plik  DSCN1217.JPG   54,63 KB   11 Ilość pobrań

                                                Załączony plik  DSCN1221.JPG   25,56 KB   11 Ilość pobrań

                                                Załączony plik  DSCN1222.JPG   25,33 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 30 sierpień 2015 - 19:14


#991 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 sierpień 2015 - 18:56

Ciekawe to co koledzy piszą o nieruchomych boleniach na stojącej wodzie. Ja rzeczywiście nigdy takiego nie widziałem.  Jedyne jak mogę to wytłumaczyć to brak tlenu w wodzie. Stoją bo jest go za mało.

Naoglądałem się w życiu bolków na stojącej wodzie sporo. Wszystkie pływały. Jak go widzisz a on ciebie nie skumał to jest to moment kiedy zachodzi najdalej posunięta interakcja między wędkarzem, rybą i tym jak potrafisz zagrać przynętą żeby go sprowokować. Temat zupełnie nie nadaje się dla ludzi którzy myślą że bolki to głupie ryby i podczepiają im do pyska przynęty które wyglądają kuriozalnie. 

Mam nadzieję, że moderator chociaż tego nie usunie. Bo powiem Wam wszystkim, że złowienie bolenia którego się widzi jak patroluje teren to niesamowite doświadczenie. Mnie się to udaje kilka razy na rok i wszystkie ryby pamiętam, intensywne przeżycie i polecam ;)



#992 OFFLINE   spayol

spayol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:05

..proste, czysta matematyka.. 95 stopni plus 95 stopni...
zasłoń jedno oko, oszacuj kat widzenia..zasłoń drugie, zrób to samo...dodaj wyniki lub otwórz oczy :P

Wcześniej byłem świadomy że oczy ludzkie nie mogą widzieć więcej jak 180 stopni, teraz wiem ,że są one ustawione nie w osi a pod kątem 5 stopni jedno i 5 stopni drugie wobec siebie , czyli razem 10 stopni. Także te 190 stopni jak najbardziej osiągalne dla ludzkiego oka.

Ale to jest nic w porownaniu do kątów widzenia ryb, które kąt widzenia maja o wiele większy.


 


Użytkownik spayol edytował ten post 31 sierpień 2015 - 10:43


#993 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:59

Tak nawiązując do tematu, bo wątek o boleniach jest. Kolejny raz byłem testować nową zaporówę. Ilość łowionych ryb nie do ogarnięcia dla białych ludzi. W godzinę 14 sportowców jak na zdjęciu poniżej. Ogółem 20szt za jeden dzień. Niestety nadal nie mam recepty na większe, ale zabawa w pytę.

 

biw9di.jpg



#994 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 30 sierpień 2015 - 22:07

Od dobrego miesiaca nie widziałem ataku bolka na swoim siurku, a i tak  coś mnie podkusiło zeby wziąsc sprzet boleniowo-sandaczowy. Pierw jaziowanie,ale tu niestety reakcji jazi nie było, tylko latawce startowały do obrotówek. Po kilku przejazdach wobkami,gumami i obrotówkami jaziom 5cm od pyska, daje sobie spokój i jade na boleniową mete bez przekonania, choć mam przeczucie....

 

 

I nie myliło mnie, Dobrą chwile nie rzucałem,tylko czekałem na jakiś znak na wodzie z otwartym kabłakiem. W końcu  na napływie przelewu  widze kilka rybek w w panice rozpryśnietych. Rzut, może 2/3 obroty i siedzi taki rapek.

Ryba pokazała sie jak już ksiezyc ładnie nad horyzont wyszedł.

Wielkosciowo dupy nie urywa brakło 2 kreski do siódemki, ale ma big plus za waleczność, foto z komórkowej samojebki  niestety.

Załączone pliki


Użytkownik Miro 85 edytował ten post 30 sierpień 2015 - 22:16


#995 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 sierpień 2015 - 22:11

Zaskoczyłeś mnie Krisu tym brakiem tlenu. Nie pomyślałem o tym. To się trzyma kupy bo nasze wody są zimniejsze i głębokie i o deficycie tlenu nie mam mowy dlatego nie widzimy takich. Trzeba by tylko przyfilować czy wachlują skrzelami, czego normalnie nie robią. Jak wachlują to tlen musi być poniżej 5.

Masz z tymi zaporówkami klasyczny trójkąt. Żona ne che to jest w zapasie kochanka :)



#996 OFFLINE   geo

geo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 19:30

Od początku tygodnia nauki "chlapania" ciąg dalszy ;)

Rapy trochę po przeganiane po weekendowych boleniowcach. Jednak było i tak  nieźle. Kilka niewykorzystanych brań, kilka rybek zapiętych i największa na otofoto.

Załączone pliki


Użytkownik geo edytował ten post 31 sierpień 2015 - 19:30


#997 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 sierpień 2015 - 19:58

@geo - bolenie to moje ulubione ryby (no może jeszcze szczupaki lubię i pstrągi :) dlatego http://jerkbait.pl/t...l/#entry1729002pkt.2 

 

 

 

  • WARTOŚĆ - umieszczaj wartościowe informacje. Jeśli złowiłeś rybę napisz na jaką przynętę, na jaki sprzęt, jakie były warunki połowu. Napisz coś ciekawego, coś czego sam chciałbyś się dowiedzieć od innego forumowicza. Pamiętaj, że jesteśmy tutaj by dzielić się swoją wiedzą, spostrzeżeniami. Samo zdjęcie to ZA MAŁO!

 

Poproszę :)



#998 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 sierpień 2015 - 20:19

Miro - gratulacje! Tym bardziej, że z bolkami u nas ostatnio katastrofa. Ponad dwa tygodnie bez brania, bez widocznej aktywności. Zjeżdziłem chyba wszystkie miejsca w pobliżu. Jedynie na Kanale Dwory w sobotę widziałem 3 ataki i patrolowca przy powierzchni.



#999 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 01 wrzesień 2015 - 08:19

Na bezrybiu .... 

Wczorajsze wieczorne łowienie można by ograniczyć do 15 minut, bo tyle trwało żerowanie boleni , może inaczej przez 15 minut reagowały na podawaną im przynętę. O 21:20 było po wszystkim. W tym czasie miałem około 5-6 brań z czego udało wyholować się 3 ryby. Niestety wielkością nie powalały i tylko jeden nieznacznie przekroczył forumowe minimum, dwa pozostałe 60 +.

Sprzętowo:

Team Dragon 2,7 m; 10-35g 

Shimano Rarenium 4000 FB

P-Line 10 lb

Wszystkie bolenie złowione na wobler mojego wykonania 6 cm, 12 g

Załączony plik  bolek.jpg   44,44 KB   13 Ilość pobrań


Użytkownik Artech edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 08:22


#1000 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 wrzesień 2015 - 08:22

Artur, brawo za systematyczność na niełatwych ZP wodach...

Ja pomęczę się jutro i pojutrze ciut wyżej ;)


Użytkownik patu edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 08:23

  • Artech lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych