Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1857 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 październik 2015 - 13:40

Niesamowite te wasze bolesławy Panowie. Szacun.
Ciężko opanować uczucie głębokiej zazdrości ;-)

#1602 OFFLINE   Piotr 75

Piotr 75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Piotr

Napisano 28 październik 2015 - 14:06

Nieźle Patryk dajesz do pieca. Pozazdrościć. Chyba trochę tam te mety rozpracowałeś ;) . Teraz może być tylko lepiej bo im dłużej poznajesz jakąś wodę tym mniej masz na spacerach znaków zapytania. A to się będzie przekładać na zdjęcia pięknych ryb na które wszyscy tu czekamy :)
Pozdrawiam ;)

Użytkownik Piotr 75 edytował ten post 28 październik 2015 - 14:08

  • Guzu lubi to

#1603 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 październik 2015 - 21:39

Miło jest klasykiem zostać.


  • Meme i Piotr 75 lubią to

#1604 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 październik 2015 - 23:59

*
Popularny

To i ja sie pochwale moim nowym rekordem :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  rbl.jpg   30,87 KB   18 Ilość pobrań


#1605 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 29 październik 2015 - 02:39

Załączony plik  2sREC.gif   241,46 KB   17 Ilość pobrań



#1606 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5850 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 październik 2015 - 08:11

To i ja sie pochwale moim nowym rekordem :)

Nieźle rozpracowałeś te bolki. Biorą tylko po ciemaku, czy tylko wtedy łowisz?



#1607 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 29 październik 2015 - 10:58

W dzien bylem kilka razy ale nie bylem zadowolony z wynikow.Ostatnie w niedziele, ani jednego brania.Moja zabawa z nocnymi boleniami zaczela sie gdy zaczalem je lowic jako przylow przy sandaczach.Sandaczy lowie bardzo duzo, ale sa to ryby do 70cm, nawet ich nie wyciagam z wody, nie daja takiej frajdy jak bolenie.Sandacz jest pstryk kilka szarpniec, troche murowania jak wieksza ryba, delikatny odjazd.Bolenie :) jest moc, biora z rozpedu, jest takie walniecie ze malo kija z reki nie wyrwie i dluuugi odjazd.Jest fajnie.Standard to 2-3 sztuki na wyjazd.Ostatnio mniej mam czasu.Wczoraj ustawilem sie tam gdzie sa sandacze, poniewaz obok tego miejsca przechodze jak ide na bolki (bolki tez tu lowilem ale w innej porze roku i przy innym stanie wody).Skusilem 4 sztuki, nawet odpasione.Ale przyjechalem polowic bolki wiec miejsce opuscilem.Troche zabawy, gora dol, wolniej szybciej, zmiana przynet.Zalozylem malego rysia :) poczekalem az opadnie i prowadzilem delikatnymi skokami wachlarzem.Nagle pieprzniecie i odjazd :) uwielbiam to, szczerze myslalem ze bedzie mniejszy, troche poszalal przy powierzchni.Jak go mialem pod nogami i poswiecilem latarka to nogi mi sie ugiely, byl potezny.Naprawde zdjecie nie oddaje ogromu tej ryby.Z trudem zmiescilem go w podbieraku, zassal przynete idealnie (zastanawiam sie skad ta krew bo w skrzela nie dostal) zrobilem tylko jedno zdjecie, nie moglem pozwolic na to aby tak piekna ryba za bardzo sie meczyla.Chwila w podbieraku i odplynal.Naprawde byl piekny,gruby i ogromny, ale mial bardzo maly leb  :ph34r: .Ostatnio zlowilem kilka sztuk w okolicach 70cm moze troche ponad, odhaczam w podbieraku nie robiac nawet zdjec.Jak sie czlowiek wylowi tych "mniejszych" to nie robia juz takiego wrazenia, ten zrobil na mnie ogromne.Pzdr



#1608 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 październik 2015 - 21:29

Pomyśl nad karpiowym na krótkiej sztycy bo z takim progresem "metr" może być zaliczony przed Gwiazdką ;)

Jeszcze raz gratuluję.Pięknie rozpracowałeś metę.


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 29 październik 2015 - 21:51

  • Negra lubi to

#1609 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14847 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 październik 2015 - 23:46

W dzien bylem kilka razy ale nie bylem zadowolony z wynikow.Ostatnie w niedziele, ani jednego brania.Moja zabawa z nocnymi boleniami zaczela sie gdy zaczalem je lowic jako przylow przy sandaczach.Sandaczy lowie bardzo duzo, ale sa to ryby do 70cm, nawet ich nie wyciagam z wody, nie daja takiej frajdy jak bolenie.Sandacz jest pstryk kilka szarpniec, troche murowania jak wieksza ryba, delikatny odjazd.Bolenie :) jest moc, biora z rozpedu, jest takie walniecie ze malo kija z reki nie wyrwie i dluuugi odjazd.Jest fajnie.Standard to 2-3 sztuki na wyjazd.Ostatnio mniej mam czasu.Wczoraj ustawilem sie tam gdzie sa sandacze, poniewaz obok tego miejsca przechodze jak ide na bolki (bolki tez tu lowilem ale w innej porze roku i przy innym stanie wody).Skusilem 4 sztuki, nawet odpasione.Ale przyjechalem polowic bolki wiec miejsce opuscilem.Troche zabawy, gora dol, wolniej szybciej, zmiana przynet.Zalozylem malego rysia :) poczekalem az opadnie i prowadzilem delikatnymi skokami wachlarzem.Nagle pieprzniecie i odjazd :) uwielbiam to, szczerze myslalem ze bedzie mniejszy, troche poszalal przy powierzchni.Jak go mialem pod nogami i poswiecilem latarka to nogi mi sie ugiely, byl potezny.Naprawde zdjecie nie oddaje ogromu tej ryby.Z trudem zmiescilem go w podbieraku, zassal przynete idealnie (zastanawiam sie skad ta krew bo w skrzela nie dostal) zrobilem tylko jedno zdjecie, nie moglem pozwolic na to aby tak piekna ryba za bardzo sie meczyla.Chwila w podbieraku i odplynal.Naprawde byl piekny,gruby i ogromny, ale mial bardzo maly leb  :ph34r: .Ostatnio zlowilem kilka sztuk w okolicach 70cm moze troche ponad, odhaczam w podbieraku nie robiac nawet zdjec.Jak sie czlowiek wylowi tych "mniejszych" to nie robia juz takiego wrazenia, ten zrobil na mnie ogromne.Pzdr

 

Super sprawa.

Szczere GRATULACJE.

Pozdrawiam


  • Negra lubi to

#1610 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 październik 2015 - 19:12

 .Ostatnio zlowilem kilka sztuk w okolicach 70cm moze troche ponad, odhaczam w podbieraku nie robiac nawet zdjec.Jak sie czlowiek wylowi tych "mniejszych" to nie robia juz takiego wrazenia, ten zrobil na mnie ogromne.P

Miazga ryba, piękna. Śledzę poczynania przez cały sezon-wątek, należało Ci się. I masz rację jak sie wyłowisz 70taków to odhaczasz i wypuszczasz. Ja co prawda w tym sezonie tak nie mam, chociaż i tak narzekać nie ma na co, ale dwa poprzednie lata właśnie tak łowiłem. Nie było sensu wszystkiego focić bo za dużo. Wpis który świadczy o dużej ilości konkretnych wyciągniętych ryb. Thumbs up. Łów dalej i graty.  


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 30 październik 2015 - 19:13

  • Negra lubi to

#1611 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 30 październik 2015 - 20:09

*
Popularny

@grunwald1980 gratuluje życiówki :clappinghands: 
 
Nie życiowy, ale fajnie pobujał kijem :D 
4zwzug.png



#1612 OFFLINE   Piotr 75

Piotr 75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Piotr

Napisano 30 październik 2015 - 20:41

Bujanie kijem...bezcenne ;)
Graty Tasior
  • tasiek321 lubi to

#1613 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 31 październik 2015 - 15:17

Chyba trzeba w przyszłym roku uderzyć na Odrę :)



#1614 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 31 październik 2015 - 15:23

@grunwald Ta ryba powala. Piekielnie wysoka, taki kloc ze hej! Niesamowita sztuka. Opisz hol i dokladniej nocne lowienie. Tez mam zyciowke z nocy na wobka. Chetnie sie doszkole :)
  • Negra lubi to

#1615 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 31 październik 2015 - 19:15

Pogoda sprzyja połowom rap :) 
 
Sprzętowo: M1 2,6m 17lb; TP4000PG; PP 15lb
17xx0o.png



#1616 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 31 październik 2015 - 19:45

@tasiek321 Imponująca regularność i świetne foty. Czym pstrykasz te bolki? Możesz podać ogniskową i parametry ekspozycji? Dopalasz to lampą?

 

@patu Jak zwykle pięknie wyeksponowana ryba. Gratki. Muszę w końcu do Ciebie przyjechać i się poduczyć - tylko nie wiem czy łowienia czy focenia :)


Użytkownik ictus edytował ten post 31 październik 2015 - 19:51


#1617 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 31 październik 2015 - 20:30

@tasiek321 Imponująca regularność i świetne foty. Czym pstrykasz te bolki? Możesz podać ogniskową i parametry ekspozycji? Dopalasz to lampą?

 

Dzięki za słowa uznania

Pstrykam Nikosiem D90, tu Cię zaskoczę z kitowym szkłem 18-55. Najczęściej łowie z pontonu (odległości małe), więc pokrętło oscyluje pomiędzy 18-24mm.

Z uwagi na mało czasu na ustawienia (co by ryb nie stresowa za bardzo) pstrykam w A- preselekcji przysłony, dopalam raczej rzadko.

W domu troszkę zabawy w  LR i PS :ph34r:  


Użytkownik tasiek321 edytował ten post 31 październik 2015 - 20:32

  • Guzu lubi to

#1618 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 31 październik 2015 - 21:04

@tasiek321 Dzięki za info. Obiektyw stawiasz na statywie? Mógłbyś jeszcze spojrzeć jakie przysłony stosujesz?



#1619 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 31 październik 2015 - 23:32

Przysłony od 4,5(4,0) do 7,1 (8) w zależności od zamierzonego efektu oraz światła.

 

Jak łowie solo z brzegu statywu nie taszczę, korzystam z naturalnych podwyższeń :)



#1620 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 20:12

Dzisiejszy fajny bolen z Warty okolice Sremu. Przyneta wobler 9cm Dorado.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych