Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozmawiajmy o KLENIACH


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 15:36

z tymi agrafami zgadzam sie, nawet u mnie stosuje, bo ilez mozna wiazac :unsure: :mellow:

wszyscy łowią klenie na woblery a ja w zeszłym roku większość kleni złowiłem na 2.5 cm kopytka mansa. :mellow:

no nie wszyscy, poczytaj co napisalem o przynetach, na ktore biora :mellow:


#22 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 29 marzec 2006 - 21:25

Moje kleniowo,jaziowo ,pstrągowe ,brzanowe wobki .Staram sie robić podobizny salmiaków bo po co mam wymyślać nowe wzory skoro ktoś wymyslił juz coś doskonałego. :mellow: Może te zdjątka sprowokują strugaczy do ujawnienia sie na forum. :mellow:

Załączone pliki



#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 marzec 2006 - 21:59

piękne Tomi, oj piękne ... bardzo mi się podobają! jakiej robisz wielkości?

Pozdrawiam
Remek

#24 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 29 marzec 2006 - 22:06

@Tomi rewelacja

na moich jeszcze lakier mokry

Siudak

#25 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 29 marzec 2006 - 22:22

Te maja od 1,5 cm do max 6cm.Woblerek który imituje pstrążka ze środka ,zaliczył tydzień temu szczupaka ponad 60cm <_< . Siudak na twoich to znaczy jakich moze byś się pochwalił . :mellow: a ja bym z chęcią sklonował kilka twoich wzorów. :mellow: :mellow: masz jakiś patent na utwardzanie balsy ,bo moje szczupakowe woblerki po kilku szczupcach wygladają jak ser szwajcarski. :(


#26 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 29 marzec 2006 - 22:31

Oczywiście piszę o kleniowych :D

co do balsy, nie robiłem z niej wobków, raczej w lipe, ale możesz spóbować położyć klika warstw rzadkiego lakieru tak by głęboko penetrował balsę, lub żywica epoksydowa prosto na drewno i dopiero potem kolory i lakier.

siudak

#27 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 29 marzec 2006 - 22:43

Też zaczynałem od lipy ale za dużo krwi mnie to kosztowało(dosłownie),po prostu z balsy robie korpus w góra pięc minut a do robienia lipy to szkoda mi czasu ,zresztą dobry wobler prędzej zostanie na zaczepie niż się zniszczy w jakis inny sposób. :mellow:

#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 marzec 2006 - 05:24

@tommi, zaimpregnuj je tak jak to robi siudak albo w miksturze z oleju lnianego i terpentyny w stosunku 1:1, ktora najpierw trzeba przegotowac (uwaga! smierdzi okrutnie! :mellow: )
na kocnu polakieruj lakierem epoxydowym albo dobrym klejem (np. devcon)
balsa nie powinna sie juz tak niszczyc (nasikac woda) a slady zebow na wobku dodaja duzego uroku :D

#29 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 30 marzec 2006 - 15:26

Oczywiście piszę o kleniowych :D

co do balsy, nie robiłem z niej wobków, raczej w lipe, ale możesz spóbować położyć klika warstw rzadkiego lakieru tak by głęboko penetrował balsę, lub żywica epoksydowa prosto na drewno i dopiero potem kolory i lakier.

siudak

Właśnie zacząłem tak robić :mellow:
Kleniowy arsenalik:)Ot tak paru zrobiłem zdjęcie :D

Załączone pliki



#30 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 30 marzec 2006 - 15:34

Panowie zapomniałem dodac o najważniejszym. Mianowicie o tym, że nie ma lepszego miesiąca na złowienie medalowego klenia i jazia jak ciepły marzec i kwiecień!
Klon jazi o każdej porze roku nie łowi się identycznie jak kleni :D

#31 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 30 marzec 2006 - 15:49

Porównując wasze kleniowe zabaweczki do przynęt chłopaków z Elbląga i okolic (Pasłęki) to jakby kaliber się nie zgadzał... hehee

Może my, łowcy w normalnych kloniowych rzekach robimy błąd u podstaw. Zamiast uganiać się za byle rybką, trzeba nałozyć konkretny wabik i nastawić się na jedno branie ale konkretnej ryby....

Pozdrawiam

#32 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2006 - 16:06

A jakie macie doświadczenia z łowieniem kleni na imitacje żabek - czy to gumowe czy też woblery-żabki (np. Dorado robi takowe)?

Kiedy (miesiące), jaką techniką, w jakich miejscówkach należy je prowadzić, aby były skuteczne?

Teoretycznie (jeszcze na nie nie łowiłem) wydaje się, że skoro mają imitować naturalnego płaza, to powinny raczej znajdować zastosowanie przy powierzchniowym / płytkim prowadzeniu, w spokojniejszych miejscach (no chyba że udajemy żabę porwaną przez nurt)... A jak to wygląda z Waszego doświadczenia w praktyce?

#33 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 30 marzec 2006 - 19:13

@Baloo
primo : może faktycznie zmień avatar, bo i ja pomału mam ciary jak widzę Twój teraźniejszy <_<

duo : jak słusznie zauważyłeś ja łowię wiosenne klenie na grubo weźmie jeden czasami dwa , ale konkrety.
Bierze sie to stąd, iż ja mam tendecje (jak zreszta niektórzy ludzie również) nadawanie czasami rybom cech ludzkich.
I tak : wiosenne klenie są jak , człowiek który zmęczony przyszedł po południu z pracy i zasnął, obudziwszy się rano po dajmy na to 12-14 godzinach na śniadanie zjadłby i golonkę, natomiast letnie klenie są jak wczasowicze na deptaku obżarci, ale od czasu do czasu skubną z budki a to batonika, a to lodzika, jakąś taką małą przkąseczkę, dokładnie jak kleń w letniej ciepłej rzece - żarcia full ale chrabąszczyka wciągnie ot tak na deserek .

Tak ja to widzę i czasmi mi się to sprawdza B)

PZDR
Zanderix

#34 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 marzec 2006 - 21:06

Marcinesz wystrugałem jednego froga bardzo fajnie zamiata ale czy będzie skuteczny to ryby zweryfikują

Załączone pliki



#35 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 31 marzec 2006 - 07:20

Primo: zejdźcie już z mego avatara. Zmienię go jak tylko znajdę chwilę czasu.. <_<

Duo: Arku - to co napisałęś ma chyba sens. Z tą różnicą, że duży kleń i latem lubi zjeść coś konkretnego. Szczególnie na kolację. Poza tym z rozmów z ludźmi, którzy klenie łowią nie od dziś, duże klenie biorą tylko w określonym czasie/porze dnia. najczęściej wczesnym rankiem i wieczorem. Zimą i wczesną wiosną uzupełniając zimowe straty, żerowanie rozkłada się chyba na dłuższy okres.

Nic to, trzeba czekać aż woda opadnie nieco...

#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 marzec 2006 - 08:10

... duży kleń i latem lubi zjeść coś konkretnego. Szczególnie na kolację. Poza tym z rozmów z ludźmi, którzy klenie łowią nie od dziś, duże klenie biorą tylko w określonym czasie/porze dnia. najczęściej wczesnym rankiem i wieczorem ...

wieczorem mialem zdecydowanie wiecej bran, zwlaszcza od godziny 1700 w gore, na granicy cienia


#37 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 31 marzec 2006 - 21:01

@tomi lakier juz wysechł więc mogę powiesić fotkę moich ulubionych kleniowych. 90% 4 i 3,5cm brakuje tu jeszcze 5cm wszystko urwałem w zeszłym sezonie i dopiero szykuję do malowania.



Pozdrawiam
Siudak

Załączone pliki

  • Załączony plik  klen.jpg   23,16 KB   338 Ilość pobrań


#38 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 31 marzec 2006 - 21:13

Wreszcie ujawnił się nasz woblerowy guru. :mellow: :mellow: :mellow:
Naprawde fajne ,mam nadzieje że nie posądzisz mnie o plagiat jak żywcem skopjuję twoje wzory. <_< <_< <_<
Oczywiście dodam łuki skrzelowe albo płetwy żeby nie było. :lol:
Na te czerwone fluo masz jakieś efekty,chodzi mi o klenie i jazie.Ja mam kilka fluo ale stosuję je z powodzeniem na tęczaki ,na klenie jeszcze nie prubowałem.

#39 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 31 marzec 2006 - 21:21

Kupuj porszę bardzo ja tez wzoruję się na innych :D

Na czerwonego fluo to raczej nie, ale mam w pudełku na wszelki wypadek, na bardziej stownowane lepiej mi się łowi, mój ulbiony to ten złoty bok, pomarańczowa fluo góra oraz czarny grzbiecik :D

siudak

#40 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imię:Marcin

Napisano 01 kwiecień 2006 - 12:54

Na poczatku chcialem serdeczne powitac wszystkich maniakow spinna i casta;)Odwiedzalem czasem forum Salmo a teraz postanowilem sie zajerestrowac na jerkbait nareszcie-nie ma co zaden portal nie przyciaga do dyskusji tylu fachowcow co jerkbait.Klenie to moje ulubione spinningowe ryby.Mieszkam chwilowo w Nowym Sączu i za kleniami uganiam sie na Popradzie-daleko nie mam hehe.Jedna z glownych motywacji dlaczego ganiam z tymi kleniami na Popradzie to fakt ze w tej rzece to naprawde prosta zdobycz nie jest-i o to chodzi nie lubie latwizny a wychodzony klen cieszy mnie sto razy bardziej niz 3 zlowione podczas dobrego zerowania.Lowie glównie w dolnym odcinku Popradu,niedaleko ujscia do Dunajca(1-5 km).Klenie lowie na woblery i gumy,wobki klasycznie 3-4,5 cm-glownie ciemniejsze choc czasem mocny oczojeb przy podniesionej wodzie moze dac znakomite rezultaty-ulubiony-black tiger,gumki-i to chce zaznaczyc ze to aktualnie moja ulubiona przyneta na popradzkiego klenia-przy odpowiednio dobranej glowce moge nawet ja postawic w miejscu(nawet w delikatnym nurcie) jak wobka i przyznam szczerze strasznie mnie cieszy jak taka gumka pracuje -ulubione to 4,5 cm rippery mannsa w stonowanych kolorach-glownie motor oil z zielonym brokatem,herbaciaki i czarne,czasem przezroczyste ,biale z czarnym grzbietem.Oprocz tego twisterki manns-a 5 cm-w kolorach analogicznych do ripperkow na glowkach 1,5-5g-zalezy mi na tym zeby taka gumka po rzuceniu w poprzek nurtu nie pikowala ostro do dna ale dala sie troche zniesc przez nurt co czyni ja wtedy bardzo atrakcyjna.Przygotowuje tez na ten sezon wielosegmentowe klejonki z dwoch gumek o kontrastujacych barwach i zamierzam tez je ostro przetestowac.Uzupelnieniem arsenalu jest kilka malenkich wahadlowek i obrotowki-1-3.Najbardziej interesujace mnie miejsca to spowolnione prostki gdzie na dnie jest sporo kamieni,miejsca gdzie spokojna wode obmywa bystry nurt,wszelkiego rodzaju naplywy i przelewy.Do lowienia kleni uzywam bardzo miekkiego wedziska i miekkiej zylki Sufixa-glownie 0,18.W tm sezonie narazie efekty mizerne-2 tygodnie temy wedkowalem wsrod plynacej kry-przez 6 godzin nic,tradycyjny ostatni rzut ripperkiem motor oil z zielonym brokatem,postawilem go doslownie kilkanascie cm przed naplywem,doliczylem do 10 i mialem potezne udezenie,niestety klenisko chwycuil prawdopodobnie gumke bokiem i po kilku poteznych szarpnieciach wyplul gumke i dostelem nia nad okiem-hehe oj znajde tego drania,pozdrawiam.Jak tylko znajde fotki z moimi popradzkim kleniami to pwysle na forum,pozdrawiam
kleniarz