Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkowanie w Holandii / wieści z Holandii / Holandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 20 wrzesień 2015 - 19:26

A tak przy okazji tego wątku panowie co by nie zakładać nowego. Szczupak spoko a jak z pstrągami w holenderskich wodach? Bo jeśli są i tak jak innych ryb nie wolno zabijać, to powinno być tego tematu sporo... nie mylę się?

pzdr



#102 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 20 wrzesień 2015 - 19:46

Ja słyszałem ze w prowincji limburgia jest jakaś pstragowa rzeka, reszta to niziny...

#103 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 20 wrzesień 2015 - 21:45

a ja złowiłem chyba ze 3 trotki ok. pół metra w jednym z kanałów uchodzących do morza,ale o pstrągach nie słyszałem...



#104 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 21 wrzesień 2015 - 22:14

No tak, przecież Holandia to kupa morza... A jak morze to łośki i trotki  :D 

Łowił ktoś coś?



#105 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 22 wrzesień 2015 - 17:08

jakieś rzeki wiem że zarybiają łososiem,pewnie gdzies na południu,bo na północy wszędzie woda stoi  



#106 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 22 wrzesień 2015 - 19:58

Ok Wobi , ale w morzu chyba te rybki są?



#107 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 22 wrzesień 2015 - 21:06

Tu cos masz (polecam tez inne filmy z tego kanalu)

#108 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 23 wrzesień 2015 - 18:02

Ok Wobi , ale w morzu chyba te rybki są?

Miałem tez jedną na morzu w Ijmuiden,podchodzą zimą pod brzegi,latem są bassy,belony i shady,ale w ok,Rotterdamu nie łowiłem...



#109 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 24 wrzesień 2015 - 20:27

Wiem ze słyszenia, że pstrągale ludziska łowią w rzece Roer region  Limburgia, rzeka płynie z Niemiec. Świadkiem połowu nie byłem. 



#110 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 11 kwiecień 2016 - 18:57

Witam na ten rok oplata jednorazowa w Holandi wynosi maksmalnie 37 e ,bez egzaminow. Wypelniasz papierki i lowisz .Po okolo miesiacu na podany adres przychodzi karta wedkarska jak kolega wyrzej napisal doplata za nocne lowienie 10e.Ale wrazen wystarczy na lowieniu dziennym :) .Na szczupaki zapraszan nad zatoke w miejscowosci Harderwijk opisana w WW.NR.4


  • Dingo lubi to

#111 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 11 kwiecień 2016 - 18:58

Trzeba tez pamietac ze do karty dolaczona jest ksiazka z okresami ochronnymi ,wymiarami,itp.Trzeba ta ksiarzke nosic przy sobie ,wrazie braku mandat okolo 60e



#112 OFFLINE   pawlica

pawlica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaBelgia
  • Imię:Paweł

Napisano 11 kwiecień 2016 - 19:46

A czy ta karta nie jest przypadkiem przypisana na konkretne rejony ( wschody,zachody itd?) w tej ksiażce o ile się nie mylę jest o tym info.

Na Maas jest dużo gatunków ale przez wyciek chemii z jakiejś fabryki z 7-8 lat temu populacja ryb spadła drastycznie. Ale na pewno w wyższych partiach rzeki jest sum, sandacz, brzana o karpiach i leszczach nie wspomne. Niżej trafia się kleń, bolek...

#113 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 11 kwiecień 2016 - 20:01

Karty są podzielone na rejony tak jakby u nas województwa np. dolnyśląsk itdKartyKarty obowiązują na terenach danego koła gdzie to koło opiekuje się wodami, najlepiej udać się do sklepu i tam powiedzieć chcę łowić tu i tu, wówczas zapiszą Cię do odpowiedniego koła, resztę wytłumaczą.

Łowiąc w okolicy Roermond na rzece Maas był odcinek około 500m gdzie moje koło  nie miało wstępu, bo woda była pod opieką innego,poniżej tego odcinka mogłem już łowić, po za tym jest wiele rezerwatów przyrody, trzeba sprawdzać na vissplanner, to świetna sprawa, wpisujesz numer karty i wyświetla na niebiesko gdzie możesz łowić a na czerwono gdzie nie. Rzekę Maas wyświetlało mi, że mogę łowić praktycznie na całej długości kraju inne wody już nie.

Polecam wędkowanie w Belgii, karty są tanie, na rok płaciłem 11,25 euro, na poczcie, na wody Limburgi (takie województwo). Ryby jest sporo, no i też jest mnóstwo miejsc bez dostępu do wody bo sobie krowy mutanty wypasają za ogrodzeniem, a stada pilnują byki kulturyści, faszerowane sterydami na pokaz. Praktycznie w każdym miejscu jest tablica  informacyjna co wolno a czego nie. pzdr 



#114 OFFLINE   pawlica

pawlica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaBelgia
  • Imię:Paweł

Napisano 11 kwiecień 2016 - 21:15

Karty są podzielone na rejony tak jakby u nas województwa...

Dobrze prawisz kolego, dodam tylko, chociaż to już było na jb, ze na to pozwolenie na Belgie o którym wspominasz możesz wędkować na calej flandrii nie tylko Linmburgi. Ja mieszkam w Belgii i Mass jako granica jest mi dostepna tylko z tej strony, raz miałem wykupione pozwolenie w NL i wedkowałem na tamie w Mastricht , dobrze , że uprzejmi holęndrzy, uganiający się za bolkami uświadomili mnie ,że ta moja karta tu nie działa. Zawinąłem się z tamtąd momentalnie bo kary w NL podobno niskie nie są.

Ps

A bywasz na Wall??

A dodam tylko ,że z tym wędkowaniem na całej Belgii to jest czeski film...jedynie karpiarze mają dobrze o ile mogę tak napisać.

Użytkownik pawlica edytował ten post 11 kwiecień 2016 - 21:18


#115 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:15

Waal, ja czasami bywam, co do kart to są jeszcze tzw wody krajowe, tzn masz dowolny vispas i łowisz, ps każdy kolejny vispas kosztuje ok 1/2 ceny jak chcesz koniecznie połowić na wodach klubowych. Oczywiście wpis odnosi się do łowienia w Holandii.

Pozdr

Awam

#116 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 maj 2016 - 11:08

Witam. Odswieze moze temat wedkowania w Holandi. Interesuja mnie wody (kanaly, rzeki, jeziora) blizej wschodniej granicy Holandi. W zasadzie jak najblizej Niemiec w ktorych teraz mieszkam (Brema). Temat ogarniecia karty wedkarskiej w Niemczech na tym etapie jest trudny i zajmie mi troche czasu nim to zrobie. Opcja o wiele latwiejsza jest wlasnie wedkowanie w Holandi, do ktorej nie mam  tak daleko, a otrzymanie  karty nie jest skomplikowane.

Mam zapytanie o rade w sprawie przynaleznosci zwiazkowej. Do ktorego zwiazku wedkarskiego (chyba dobrze to okreslilem...) bylo by mi najkorzystniej sie zapisac? Chodzi mi o wybor wod jak najblizej Niemiec. Z gory dziekuje za pomoc. 



#117 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 08 maj 2016 - 12:18

Zobacz na str. visplanner.nl wyszukaj interesujące cię miejscówki, po kliknięciu na dany zbiornik wodny dostaniesz info do którego klubu woda należy, może też być na tzw. wodach krajowych, wtedy wystarczy dowolny vispass
  • BOB lubi to

#118 OFFLINE   freshwater

freshwater

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjaw drodze nad Wisłę
  • Imię:Marcin

Napisano 08 maj 2016 - 12:48

Witam. Odswieze moze temat wedkowania w Holandi. Interesuja mnie wody (kanaly, rzeki, jeziora) blizej wschodniej granicy Holandi. W zasadzie jak najblizej Niemiec w ktorych teraz mieszkam (Brema). Temat ogarniecia karty wedkarskiej w Niemczech na tym etapie jest trudny i zajmie mi troche czasu nim to zrobie. Opcja o wiele latwiejsza jest wlasnie wedkowanie w Holandi, do ktorej nie mam  tak daleko, a otrzymanie  karty nie jest skomplikowane.

Mam zapytanie o rade w sprawie przynaleznosci zwiazkowej. Do ktorego zwiazku wedkarskiego (chyba dobrze to okreslilem...) bylo by mi najkorzystniej sie zapisac? Chodzi mi o wybor wod jak najblizej Niemiec. Z gory dziekuje za pomoc. 

W Bremen zasady są przystępne dla wędkarzy. Jak pierwszy raz wybierałem się tam z wedką zostałem poinstruowany, żeby przetłumaczyć polską kartę na niemiecki i okazać ją na miejscu przy zakupie pozwolenia. Tak też uczyniłem i nie było żadnego problemu. Podczas wędkowania byłem kontrolowany przez policję i wszystko ok. Jeżeli posiadasz polską kartę to sprawa jest prosta. 



#119 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 maj 2016 - 12:52

Niestety nie jest taka prosta. Nie jestem w Niemczech na statusie turystycznym, poza tym nie na polskich papierach. 



#120 OFFLINE   freshwater

freshwater

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjaw drodze nad Wisłę
  • Imię:Marcin

Napisano 08 maj 2016 - 13:00

W takim razie kierunek Holandia jak najbardziej wskazany. ;)  Ja za tydzień zobaczę co tam słychać w Bremen  :ph34r: