Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bitrut Hend Mejd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 18 maj 2015 - 10:07

Witam,

 

Matt- sa dwa problemy jesli chodzi o moje muchy na sprzedaz:

 

1) Cena takiej muchy- podam ci na przykladzie: 

 

- Materialy: 

 

Załączony plik  Pike fly 1.1.jpg   96,99 KB   13 Ilość pobrań

 

- Gotowa mucha, takie streamery wedlug mnie sa potrzebne by wieksze mamuski sie do nich ruszyly, w UK oczywiscie, mucha jak widac ma ponad 30 cm, nie jest jeszcze 100% gotowa bo czekam na zamowione glowki

 

 

Załączony plik  Pike fly 1.2.jpg   57,9 KB   14 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike Fly 1.3.jpg   57,34 KB   13 Ilość pobrań

 

Jesli chodzi o same ceny materialow to wyglada to nastepujaco: hak 7/0 plus przedlozka z drutu 8 cm ( musi byc bo sam hak jest za krotki i byly by problemy z zacieciem ryby: £1.50, big fly fiber, swietny material, mucha ''oddycha'' pieknie podczas prowadzenia, £1.20, paczka za £6 z wysylka to 5 much, ponad paczka fleszy roznych kolorow, czesc drogawa, £3.50-£4.00, bucktail- £0.10, nic kevlarowa by zwiazac to wszystko mocno, £0.25 ( szpula £2.50, jak starczy na 10 takich much to max), dojdzie do tego glowka fish mask wraz ze swietnymi oczami ( wszystko duze) : £1.50, czyli mamy razem okolo £8.50, podobna mucha zrobiona jako popper to dodatkowy funt. Do tego dochodzi minimum 30 minut mojej pracy, jak by liczyc minimalny ''living wage''w Londynie to £4.00 czyli jest juz ponad £12 funtow.Gdyby dodac jeszcze kilka pior siodlowych , strusia czy innego wynalazku to dojdzie kolejne 2-3 funty bo sa strasznie drogie. 

 

2) Staram sie nie krecic much na sprzedaz, czasem robie dla znajomych ale bez zobowiazan, Jozkowi Sendalowi nimfy na lipienie z fotki powyzej obiecalem jakos w lutym, dodatkowo od miesiaca mam infekcje w oczach i ledwo patrze na swiat, godzina przy imadle to max na co moge sobie w tym momencie pozwolic zas za 6 tygodni czeka mnie Szwecja gdzie ''pojdzie'' czyli zostanie w wodzie minimum 150 nimf, streamerow czy sucharow, jestem jeszcze bardzo daleko od zamierzonych celow jesli chodzi o ilosc much, pudelka puste bo wszystko ''powychodzilo''. Dodatkowym problemem jest, ze jesli zdecyduje sie na sprzedaz to ktos mi placacy bedzie mial wymagania i oczekiwania do moich produktow, krecenie zejdzie sie jeszcze dluzej by nie oddac bubla. 

 

Tak wiec na ten moment wyglada to bardzo srednio. Jesli cie interesuja muchy jakie zamiescilem chwile wczesniej to moge cos podeslac, one sa max 15-20 cm na syntetykach bo mialem jechac na szczupaki z wedka #7, do nich tez dojda fajne glowki. Ukrecenia wiekszych nie moge sie podjac do konca lipca bo nie bede mial po prostu czasu.

 

Pozdrawiam,

 

Bitrut


  • Piotrek Milupa, Melanzyk i gulf lubią to

#62 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 maj 2015 - 08:47

Dzieki , odezwę się wieczorem na priva :)



#63 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 19 maj 2015 - 09:22

Kolejna, ostatnia juz mucha sluzaca zapoznaniu sie z nowymi dla mnie materialami i szlifowaniu technik do takiego krecenia ( mila odmiana po nimfach ). 

 

Kolejne beda juz wyczesane na maxa :) Mucha okolo 30 cm, z grzechotkami jak poprzednia i na drucie 8 cm plus hak 7/0. Glowek z oczami dalej nie ma wiec jak poprzednie misi zaczekac by miec paszczu pikne :) 

 

Załączony plik  BS Fly.jpg   74,51 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  BS Fly 2.jpg   57,67 KB   11 Ilość pobrań


  • Melanzyk lubi to

#64 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 maj 2015 - 10:38

Piękna :D :ph34r: :ph34r:

 

Prezes w czym się nosi takie wielkie muchy? Takie ogromniaste pudełka trzeba kupić?

Pozdr

M



#65 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 19 maj 2015 - 11:39

Piękna :D :ph34r: :ph34r:

 

Prezes w czym się nosi takie wielkie muchy? Takie ogromniaste pudełka trzeba kupić?

Pozdr

M

 

Pudelka spiningowe najlepiej :) Ja mam Versusa badz Plano :) Wprawione oko dostrzeze co w tym streamerze jest nie tak ale to juz ostatni taki :) Dzis w planach jeden dociazony olowiem co by troche wazyl pod spina :) 



#66 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 20 maj 2015 - 08:12

Witam,

 

Jak juz pisalem w buraczanym watku poprzednia mucha byla ostatnia sluzaca do zabawy, przyszedl czas na cos co wreszcie mi sie podoba.

 

Mucha nie dla mnie, ma leciec do Irlandi i co gorsza byc uzywana do tfuuuu.... spina. Tak wiec wazyc ciut musi:

 

Załączony plik  Pike fly 1.1.jpg   57,59 KB   10 Ilość pobrań

 

Dwie grzechotki tez musza byc, nic mocna, zalana dodatkowo super glue: 

 

Załączony plik  Pike fly 1.2.jpg   37,67 KB   10 Ilość pobrań

 

Jakas godzine pozniej wyszlo cos takiego: 

 

Załączony plik  Pike fly 1.3.jpg   53,14 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly 1.4.jpg   67,19 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly 1.5.jpg   76,58 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly 1.6.jpg   80,34 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly 1.7.jpg   116,9 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly 1.8.jpg   72,72 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly 1.9.jpg   57,01 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly 1.10.jpg   50,79 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly 1.11.jpg   38,87 KB   10 Ilość pobrań

 

Nie jest jeszcze skonczona, dojdzie paszczu z piknymi oczkami i trzeba bedzie wywazyc by nie lecialo na tyl. Jestem w miare zadowolony, dojda jeszcze dwa materialy przed glowa, tez ciekawe. Jak to wszystko w wodzie pracuje to masakra, jak bym byl szczupakiem to na widok takiego streamera byla by tylko jedna mozliwa rekacja: POZREC!!! :) 

 

Bitrut

 

 

 



#67 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 maj 2015 - 10:11

Wczoraj ogladałem filmiki jak kręci sie takie muchy :blink:  Dla Twórcy respekt . Ogólnie to ile czasu potrzebujesz aby ukręcic stwora na gotowo , jeżeli wszystkie materiały dostępne masz pod ręką ?



#68 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 20 maj 2015 - 10:16

Wczoraj ogladałem filmiki jak kręci sie takie muchy :blink:  Dla Twórcy respekt . Ogólnie to ile czasu potrzebujesz aby ukręcic stwora na gotowo , jeżeli wszystkie materiały dostępne masz pod ręką ?

 

Taka mucha dla mnie to godzina, nie potrafie szybciej przy takiej ilosci materialow, kazde pioro, wiekszosc fleszow jest krecona osobno by sie nie przemieszczaly i byly tam gdzie chce. Efekt jest tego warty. To dopiero poczatek, kazda kolejna bedzie lepsza :)

 

Inspiracje sa oczywiste i nie zamierzam tego ukrywac, chlopaki w Skandynawi robia super robote, mozna na pewno szybciej, prosciej, tez beda braly ale.... ja wole takie :) 


  • gulf lubi to

#69 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 20 maj 2015 - 10:25

Piękna muchia :D

Prezes daj znać co za skurczybyk w tej Irlandii ja dostanie :D odnajdę go, napadnę i zabiorę muchię! A co! :D

#70 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 20 maj 2015 - 10:26

Piękna muchia :D

Prezes daj znać co za skurczybyk w tej Irlandii ja dostanie :D odnajdę go, napadnę i zabiorę muchię! A co! :D

 

 

Nie musisz :) 



#71 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 10:39

Witam,

 

Troche ukonczonych z burackiego imadla... kilka lada chwila bedzie probowala swojego szczescia na szkierach

 

Załączony plik  Pike flies 1.jpg   57,04 KB   13 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike flies 2.jpg   113,37 KB   13 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike flies 3.jpg   57,04 KB   13 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly blue.jpg   64,46 KB   13 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Pike fly blue 2.jpg   51,79 KB   13 Ilość pobrań

 

 

Kolejne beda jeszcze ciekawsze, doszlo sporo fajnych materialow, czekam na cos specjalnego na paszcze, 2 mm flashabou robi super robote, przepieknie pracuje w wodzie, jeszcze kilka pod spina do Irlandi musze dokonczyc i czas cos dla siebie zostawic bo w weekend plan jest taki by dorwac mamuske ze 120 cm na muche oczywiscie :) :)   :)

 

Bitrut



#72 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 03 czerwiec 2015 - 10:59

Słyszałem, że jak burak kręci to ryba nie bierze... Ponoć nawet opuszcza stanowiska wokół miejsca gdzie burackie dzieło było moczone
Bujo, prawda to ?

#73 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 12:14

Słyszałem, że jak burak kręci to ryba nie bierze... Ponoć nawet opuszcza stanowiska wokół miejsca gdzie burackie dzieło było moczone
Bujo, prawda to ?

 

Bujo umarl smiercia naturalna wraz z ''normalnym'' jerkbaitem, jak ten drugi powroci do dawnych standardow to i Bujo sie odrodzi niczym feniks z popiolow, jak na razie zostaje Bitrut :) 

 

Muchi beda bardzo lowne, nie ma innej opcji :) 



#74 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 03 czerwiec 2015 - 12:48

Jak bujo umarł to burak został
Może zamiast bitrut napisz bitrout

#75 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 03 czerwiec 2015 - 18:01

Muszki klasa :) Super robota !! 



#76 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 04 czerwiec 2015 - 00:05

Ostatnio mocno wkrecilem sie w muszenie xxl , piekna robota

#77 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 11 czerwiec 2015 - 07:02

@bitrut wyczysc skrzynke bo nic nie dochodzi do Ciebie... a mam pytanko ;)



#78 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 10:10

Wita,

Skrzynka przeczyszczona jakby co.

 

Muchy to zadne abra kadabra czy hokus pokus, wystarczy znac podstawowe zasady i techniki krecenia plus zakupic materialy ( drogie to czortostwo jak wszystko na raz potrzebne). Jak sie doda troche cierpliwosci to jakos wychodzi, nastepne beda tylko lepsze, lada chwila spiningowe zostana przetestowane w Irlandi, dla siebie pod muche krece tylko na tubach bo duzo latwiej i taniej ( nie potrzeba do kazdej dawac wielkiego i drogiego haka) :) 

 

Niecale trzy tygodnie i bede ganial u Szwedow :) 

 

Bitrut



#79 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 13:58

Witam w moim burackim watku, pudelko z nimfami skonczone, w srode juz nad woda z lipieniami, tysiacami lipieni, takich czystych, nie zrypanych przez wedkowanie non stop, niepotrzebne przypony 0.08 czy nimfy na hakach 20-24, na takie biora wprost idealnie :) Czasem potrzeba przewalic wszystko by sie wstrzelic ale zostaje to nam szybciutko wynagrodzone. Cel ryba 55+ , lipien oczywiscie, pstragi z tych duzych ( dla mnie 60+) tez biora ale konczy sie to bardzo szybko, nawet przy zylce 0.20mm 

 

Załączony plik  Nymphs Sweden 2015.jpg   81,72 KB   6 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Nymphs Sweden 2015 ( 2).jpg   82,39 KB   7 Ilość pobrań


  • szpiegu, Del Toro i woblery z Bielska lubią to

#80 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:23

Niezly zestaw, pewnie po tygodniu troche to pudelko przetrzebisz ;)