Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarskie sklepy internetowe - opinie, uwagi, polecenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
434 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 listopad 2023 - 11:12

Chciałbym kupić młynek w nordfishing77.at, kupowiał ktoś już u nich, ma ktoś doświadczenia z tym sklepem? Nie chciałbym wpaść na minę...



#382 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 13 listopad 2023 - 18:15

Sprawdzony, kupowałem u nich kilka razy w tym Shimano Stradica C3000


  • elpojo lubi to

#383 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 16 listopad 2023 - 23:32

Nie polecam:

Sklepwedkarski. (sklepwedkarski.pl). Pierwsze zamówienie zawierało czapkę oraz akcesoria (główki, gumy itd.). Po trzech/czterech dniach od zamówienia sklep poinformował mnie, że zamówienie zostało "zaktualizowane". Okazało się, że czapki (na której de facto zależało mi najbardziej) nie posiadają na sklepie ani na magazynie, a do tego parę innych pozycji również jest obecnie niedostępnych. Zamówienie anulowałem, ale sklepu nie skreśliłem zbyt pochopnie.
Po dłuższym czasie od feralnego zamówienia postanowiłem dać drugą szansę sklepowi wędkarskiemu i zamówiłem T-shirt. Wybór sklepu był podyktowany brakiem dostępności w innych sklepach. T-shirt dostępny, zamówienie opłacone, wybrana metoda dostawy, zamówienie w trakcie realizacji... I tu pojawiają się schody, ponieważ realizacja zamówienia trwała prawie dwa tygodnie.

 

Nizel. Mógłbym opisać całą sytuację bardzo szczegółowo, ale byłaby to przydługawa i zapewne nudna lektura na ponad 14 tysięcy znaków. Postaram się skrócić tę historię.
- Zaczniemy najpierw od trzydniowej obsuwy z wysłaniem zamówienia, gdy w ofercie widniała deklaracja wysłania towaru następnego dnia roboczego.
- Zero informacji ze strony sklepu, że mają problem z przewoźnikiem i kurierem. Dopiero po moim telefonie sytuacja została mi przybliżona.
- Nawijanie makaronu na uszy jak funkcjonują firmy kurierskie i kurierzy (zajmuje się współprowadzeniem sklepu internetowego, więc doskonale zdaję sobie sprawę, jak działają firmy kurierskie). Sklep zamiast reagować pierwszego dnia po nieodebraniu przesyłek przez kuriera to postanowili, że drugiego dnia również poczekają na kuriera, który finalnie drugiego dnia również się wystawił i paczek nie odebrał.
- Przesyłka zapakowana do takiego stopnia niekompetentnie, że uznaję to za cud, że wędzisko dotarło bez uszkodzeń blanku. Na pokrowcu był kawałek folii bąbelkowej zwiniętej w supeł, która otulała jakieś 5 centymetrów powierzchni blanku. Coś takiego zostało wsadzone w trójkątny płat z kartonu. Ten płat był na tyle mały, że szczytówka oraz dolnik wystawały po +/- 30 cm z każdej ze stron. Takie cudo zostało wepchane do kartonu, który miał dosyć cienkie ścianki, jak na tak delikatną przesyłkę.
- Wędzisko kupione jako nowe, a uchwyt był tak porysowany, jakby wędkowała nim jakaś uprzejma Pani z tipsami.
- Po wyrażeniu swojego niezadowolenia z wykonanej przez sklep usługi w odpowiedzi dostałem informację, że wędzisko jest w 100% nowe. No cóż, według mnie przez ten porysowany uchwyt na nowe to ono nie wygląda. Trochę wędzisk w życiu już kupiłem i nawet te z wystawy nie miały takich zarysowań. Nawet zapytałem, czy przypadkiem nie było to wędzisko z ekspozycji, ale odpowiedź była jednoznaczna, że jest to w 100% nowe wędzisko.
- Na temat porysowanego uchwytu Pan Michał odpowiedział, że nie są w stanie sprawdzić każdej wędki szczegółowo, bo nie robiliby nic innego, jak tylko sprawdzali wędki, kołowrotki, pudełka itp. (Taka moja mała sugestia Panie Michale. Może czas zatrudnić kogoś na takie stanowisko?). Nie mają również szczególnie takiej potrzeby, żeby sprawdzać wszystko, ponieważ ich wszystkie produkty są fabrycznie nowe, ale mimo wszystko i tak sprawdzają towar powierzchownie, bo czasami mogą się zdarzyć jakieś uszkodzenia. Moim zdaniem trochę to pokrętna logika, ponieważ sklep doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że towar może zostać uszkodzony w trakcie dostawy do sklepu, ale mimo tego sprawdzają wędziska powierzchownie oraz jedynie stan przelotek. Niedopuszczalne jest według mnie robić w takiej branży i nie być świadomym, że włókno węglowe jest bardzo kruche i wizualnie mogłoby nic nie wskazywać na uszkodzenie mechaniczne, a przy najlżejszym obciążeniu złamać się jak sucha gałązka. Może się mylę, ale chyba wypadałoby lekko przygiąć blank i sprawdzić, czy nic nie chrupie, nie strzela, nie pęka. Jednak to, co mnie zastanawia, to jeżeli nawet to wędzisko było sprawdzone powierzchownie, to jak osoba sprawdzająca mogła przeoczyć takie rysy lub spojrzeć na porysowany uchwyt i stwierdzić, że wszystko jest w porządku?
- Oczywiście padła propozycja odesłania wędziska, ale odpuściłem, bo jakbym miał zapakować wędzisko w to, w czym oni mi to przysłali, to nie miałbym sumienia wydać takiej przesyłki kurierowi. Doszedłem również do wniosku, że nie mam 100% pewność, że sklep wyśle mi wędzisko bez żadnych mankamentów wizualnych skoro dla nich wędzisko z uchwytem, który posiada zarysowania jest w 100% nowe? Skąd miałby mieć pewność, że nie przyślą mi dla odmiany wędziska z porysowanym blankiem i też stwierdzą, że wędzisko jest w 100% nowe? Tak czy siak, nie mam na tyle wolnego czasu, żeby bawić się w odsyłanie wędziska do momentu otrzymania od sklepu funkiel nówki nieśmiganej procy :) Wędzisko z nami zostało i niesmak po tej sytuacji również.
- W dalszej części wiadomości Pan Michał również napisał, że jest mu szkoda, że tak wyszło i szkoda, że jesteśmy niezadowoleni, bo oni jako sklep starają się, żeby klienci byli zadowoleni, ale jak widać w naszym przypadku się to nie udało. Faktycznie szkoda, że nie byliśmy zadowoleni z opóźnionej wysyłki, o której nikt z personelu nawet nie raczył nas poinformować. Szkoda, że nie byłem zadowolony jak miły dżentelmen między innymi nawijał mi makaron na uszy jak działają firmy kurierskie. Szkoda, że nie byliśmy zadowoleni z zabezpieczenia przesyłki, które pozostawiało wiele do życzenia. Szkoda, że nie byliśmy zadowolenia z porysowanego uchwytu, co mogłoby świadczyć o tym, że kij w 100% to chyba nowy nie jest. Piszę w liczbie mnogiej, bo wędzisko miało być dla dziewczyny, a ja tylko czuwałem nad przebiegiem transakcji. Szkoda, że wyraziłem swoje niezadowolenie i postanowiłem napisać ten post.
- Nie jestem francuskim pieskiem, ale wypada mieć, choć trochę pokory w sobie i przyznać się do błędu, a gdy sytuacja tego wymaga to przeprosić.Jako osoba, która nie tylko kupuje, ale też sprzedaje przez internet, wiem, że czasami można się pomylić i jeżeli klient w bezdyskusyjny sposób udowodni mi mój błąd, to najzwyczajniej po ludzku wypada przeprosić. Żeby było zabawniej, to kiedyś już miałem podobną sytuację z wędziskiem, w którym był uszkodzony lakieru na blanku i pokrowiec miał wyrwane dziury (jak dobrze pamiętam to był to sklep wedkuj24.pl). Sklep po prostu przeprosił za taką sytuację, a nawet wysłał w ramach rekompensaty parę paczek przynęt. Można? Można. Mnie nawet nie chodzi o jakieś rekompensaty, prezenty, gratisy i rabaty. Chodzi o to jedno magiczne słowo. Jednak jak się przekonałem na własnej skórze Panu Michałowi było tylko szkoda i chyba uznał on, że absolutnie nie ma za co przepraszać... No cóż, bywa i tak. Serdecznie nie polecam tego sklepu za niestosowne podejście do klienta.

Pozdrawiam.


 


Użytkownik WedkarzIncognito edytował ten post 16 listopad 2023 - 23:32

  • Biesan i psd27 lubią to

#384 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2023 - 11:38

Pleciona ... Sławetna z promocji i za to plus, ale kontakt telefoniczny ZEROWY. Wczoraj 3 próby kontaktu w rożnych godzinach. Po 5 sygnałach się rozłączałem. Dziś dokładnie to samo. Również 3 próby kontaktu. Po 5 sygnałach się rozłączałem. Ekipa z pleciony stawia na zamówienia z internetu. Można i tak. 



#385 OFFLINE   ZbylR

ZbylR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Zbyszek

Napisano 18 listopad 2023 - 12:14

Limit 5 sygnałów? Czemu to służy?
  • Friko lubi to

#386 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 18 listopad 2023 - 15:40

Pleciona ... Sławetna z promocji i za to plus, ale kontakt telefoniczny ZEROWY. Wczoraj 3 próby kontaktu w rożnych godzinach. Po 5 sygnałach się rozłączałem. Dziś dokładnie to samo. Również 3 próby kontaktu. Po 5 sygnałach się rozłączałem. Ekipa z pleciony stawia na zamówienia z internetu. Można i tak.

To już RMF jak dzwoni to dłużej czeka bo 6 sygnałów... Nie sądzę by ktoś tam typowo siedział nad telefon i czekał, aż ktoś zadzwoni...

#387 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2023 - 15:52

A ja nie sądzę aby 5 sygnałów i w sumie 7 telefonów to było za mało ...

Towae kupiłem w innym sklepie. Odebrali za 2 sygnałem. Da się ? Zdecydowanie tak.
  • nalewator lubi to

#388 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 listopad 2023 - 15:55

Nowa ocena sklepów, po ilości sygnałów 😅
  • MaleX, guciolucky i Tom Rob lubią to

#389 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 18 listopad 2023 - 16:13

Pleciona ... Sławetna z promocji i za to plus, ale kontakt telefoniczny ZEROWY. Wczoraj 3 próby kontaktu w rożnych godzinach. Po 5 sygnałach się rozłączałem. Dziś dokładnie to samo. Również 3 próby kontaktu. Po 5 sygnałach się rozłączałem. Ekipa z pleciony stawia na zamówienia z internetu. Można i tak.


Jak nie odbierał nikt w dziale, na który dzwoniłem wybierałem inny.

#390 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2023 - 16:26

Nowa ocena sklepów, po ilości sygnałów

 

Śmieszy cie to  ? To może jeszcze raz: 7 telefonów przez 2 dni i tak po 5 sygnałów. Dlaczego po 5 ? Bo nie jestem natarczywy i zwykle rozłączam się kulturalnie po 4.

 

Jak jeszcze kogoś to śmieszy to proponuję olewać telefony od kontrahentów. Zobaczymy jak długo będziecie się śmiać.


Użytkownik S.N. edytował ten post 18 listopad 2023 - 16:28

  • Alexspin lubi to

#391 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 18 listopad 2023 - 16:56

Dziwne... u mnie działa.

#392 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2023 - 17:19

Moje doświadczenia z Plecioną nie są zbyt duże, ale kilka razy dzwoniłem i zawsze ktoś odbierał. 


  • MaleX lubi to

#393 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 18 listopad 2023 - 17:22

Jak nie mogli odebrać, to oddzwaniali.


  • MaleX lubi to

#394 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2023 - 19:39

Jak nie odbierali to jechałem do nich i ... usiłowałem opierdolić, ale odstępowałem bo była miła atmosfera  ;)  :P  :D


  • gulf lubi to

#395 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 18 listopad 2023 - 19:54

Może już zmierzyli wszystkie dolniki i zważyli kołowrotki ze szpulami i bez 🤣
  • Pumba, Biesan i psd27 lubią to

#396 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2023 - 20:12

Wspaniałe porady.



#397 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 listopad 2023 - 20:13

Osobiście, jestem z pleciony, bardzo zadowolony. Ceny zwykle bardzo dobre, wysyłka szybka, strona czytelna... Przez telefon lubię pogadać ale z kolegami, do kasjerów nie dzwonię bo po co mam komuś dupę zawracać?
  • MaleX lubi to

#398 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 listopad 2023 - 20:21

Kuba ja też tam kupowałem i przez neta i w sklepie również, ale ... Prowadząc sprzedaż należy liczyć się z tym, że ktoś tam raz na x czasu zadzwoni. I wtedy nawet będąc zajadłym wrogiem telefonu należy po prostu odebrać albo oddzwonić i zbyć klienta jak się gadać nie chce. Tylko tyle i aż tyle.


Użytkownik S.N. edytował ten post 18 listopad 2023 - 20:22


#399 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 listopad 2023 - 20:39

Gdybym miał odebrać telefon od 1% moich klientów to nic innego nie mógłbym zrobić przez cały dzień :) Nie wiem jak jest w plecionie ale podejrzewam, że podobnie. Tak czy inaczej, ze swojej strony, polecam.
  • MaleX lubi to

#400 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 listopad 2023 - 20:47

Sławek maila napisz. Powinni odpowiedzieć. Moim zdaniem Pleciona to bdb sklep... 👍
  • MaleX i guciolucky lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych