Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAIWA FREAMS A


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 11 maj 2016 - 09:19

Przeczytałem wątek i wychodzi na to, że nikt nie używa kołowrotka do łowienia w morzu.

Pytanie do doświadczonych Kolegów...
Czy polecilibyście ten kołowrotek do spinningowania za morską trocią?
Wydaje mi się, że wielkości 3000 i 4000 powinny być OK. Z "opowieści" sprzedawcy wynikało, że:
- jest szczelny, więc nie zardzewieją łożyska wewnętrzne;
- bardzo dobrze nawija plecionkę = dalekie ruty;
- dobry hamulec;
- szeroka szpula (najszersza w porównaniu do innych firm) = dalekie rzuty;
- duży nawój za jednym obrotem = szybki kontakt z przynętą po zarzuceniu (przynęta nie grzęźnie w zaczepach na płytkim łowisku) + wolniejsze zużycie mechanizmu (nie trzeba tyle kręcić, żeby przynęta pracowała) + lepsza kontrola nad rybą, która płynie w naszą stronę;
- mocna spręźyna kabłąka = nie zamknie się kabłąk podczas zarzucania i nie urwie plecionki;
- zapasowa szpula w cenie potrzebna na łowisku w razie urwania dużego odcinka plecionki.

O co chodzi z tym kołowrotkiem 3515 PE HA? Ten jest troszkę cięźszy (400g) od 4000 (395g) i ma większe przełożenie 5,7:1 a 4000 4,9:1. Nawija też dużo więcej (3000-79cm, 4000-87cm, 3515-97cm).

Kołowrotek nie będzie pracował pod dużymi obciążeniami tak, jak przy łowieniu troci w rzece na woblery/wahadłówki. Morskie przynęty stawiają raczej niewielki opór.

Jeżeli zdecyduje się na ten kręciął, to kupię 3515 pod warunkiem, że będzie dobrze wyważał zestaw

Z tego co czytałem to LTD ma dokładniejszy hamulec, więc ten model byłby dobry do łowienia na cieńsze żyłki. Na trocie hamulec nie musi być raczej superfinezyjny.

Z góry dzieki za info.
Pozdrawiam

#102 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 11 maj 2016 - 15:27

400g. to trochę dużo. zastanów się ;) O super szczelność bym go nie posądzał. Sporo ludzi łowi zauberami i dają radę pomimo zwykłego przełożenia.


  • STREMER lubi to

#103 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 11 maj 2016 - 17:41

Fakt. Jest tańszy i lżejszy ale musiałbym oba do kija przywiązać i zobaczyć czy go wyważają
Czy lepiej nawija plećkę od Daiwy?
Jaką ma średnice szpuli?
Ile nawija za jednym obrotem korby? Przełożenie ma mniejsze i - chyba - średnice szpuli też, więc mniej nawinie ale to są moje przypuszczenia
Pytam o to wszystko, bo potrzebuję kołowrotka do dalekich rzutów
Dzieki za odpowiedź
Pozdrawiam

PS. Chyba nim kręciłem w Centrum Wędkarstwa i z tego, co pamietam, to nie chodził tak płynnie, jak Daiwa. Ta biła na łeb wszystkie kręcioły pod względem pracy

Użytkownik STREMER edytował ten post 11 maj 2016 - 17:42


#104 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 18 maj 2016 - 14:56

Odebrałem dzisiaj tą maszynkę w rozmiarze 2500 . Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.W ostatnim czasie to mój trzeci kołowrotek kupiony bez oglądania ''osobiście'' z rzędu i pierwszy , któremu dam szanse wykazania się.Spasowanie poprawne , jedynie rotor sprawia wrażenie nieco zabawkowego . Co do pracy to totalne masło bez żadnego stukania , delikatnie szumi ( ciszej niż Emblem ) , ale miękkość podczas kręcenia i tak największym zaskoczeniem.Na chwilę obecną bez podniecania się zobaczę jak w boju po kilku wypadach ...


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 18 maj 2016 - 14:59

  • STREMER lubi to

#105 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 19 maj 2016 - 08:57

Przepraszam , że post pod postem...
Nawijałem wczoraj plecionki - niestety szybko sprowadziła mnie ta Daiwa na ziemię.Stuka , po blanku aż czuć pod byle obciążeniem.Spakowana , wraca tam skąd przyszła.To tyle :(

#106 ONLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 19 maj 2016 - 09:14

Przepraszam , że post pod postem...
Nawijałem wczoraj plecionki - niestety szybko sprowadziła mnie ta Daiwa na ziemię.Stuka , po blanku aż czuć pod byle obciążeniem.Spakowana , wraca tam skąd przyszła.To tyle :(

A masz za swoje :) byłeś na dobrej drodze ale zabladziles.Przecież wiesz czego szukać.
Pzdr.

Użytkownik adriano edytował ten post 19 maj 2016 - 09:15

  • Szymon82 lubi to

#107 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 19 maj 2016 - 09:26

Szymon ale Ty masz pecha :( . Pamiętam, że wcześniej biomek Ci przyszedł terkoczący a teraz freams. Moje chodzą jak ta lala, żadnych stuków puków ani na sucho ani pod obciążeniem. Chyba podjadę do Ciebie jak będę w Łodzi żebyś pokręcił i nie stracił wiary :)

A swoją drogą.....czego masz szukać ? :)


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 19 maj 2016 - 09:28


#108 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 19 maj 2016 - 09:38

Czego szukać ? Starego Shimano lub Daiwe ;)
Pech mnie nie opuszcza , ale człowiek sobie pokręci przynajmniej :D
Co najlepsze , zawsze kiedy kupowałem kołowrotek na giełdzie był ok .Teraz trzeci ze sklepu z wysyłką i klapa.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 19 maj 2016 - 09:45


#109 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 22:51

A który będzie lepszy pod okonia? Freams czy Shimano Techniuma? Guma+główka max 7-8g. Plecionka 0,03 0,06.



#110 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 sierpień 2016 - 20:19

To ja trochę z innej beczki zadam pytanie, czy jest jakiś sklep internetowy PL który ma na stanie wielkości 2000 tej daiwy ??? 



#111 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 sierpień 2016 - 06:51

To ja trochę z innej beczki zadam pytanie, czy jest jakiś sklep internetowy PL który ma na stanie wielkości 2000 tej daiwy ??? 

 

Zamów sobie u Mefisto ten model http://www.mefistofi...del-p-1322.html przełożenie niskie to i przekładni nie zamęczysz i hamulec 7 kg.  



#112 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 sierpień 2016 - 07:09

Zamów sobie u Mefisto ten model http://www.mefistofi...del-p-1322.html przełożenie niskie to i przekładni nie zamęczysz i hamulec 7 kg.  

 

Zamówienie nie wchodzi w grę bo chodzi mi tylko i wyłącznie o szpulkę ;), a muszę ją sprawdzić przed zakupem czy będzie pasować bo pewny nie jestem, a szukam czegoś z "normalną" w miare ceną. Bo oczywiście, są nówki szpulki rcs ale cena też jest niezła. 



#113 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 sierpień 2016 - 07:17

Mateusz mam 14 km od siebie sklep zajmujący się sprzedażą Daiwy, jako jeden z partnerów handlowych Daiwy, mają chyba całą paletę kołowrotków, mogę podjechać i zobaczyć czy i co do czego pasuje tylko napisz konkretnie o co chodzi, nie to że pojadę specjalnie, zajrzę tam bo zapytam o dostępność Cadii Z bo taką chcę kupić sobie w rozmiarze 3000 a przy okazji mogę zorientować się o twoją sprawę, jak będzie do załatwienia to się załatwi.



#114 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 sierpień 2016 - 07:25

Do certaty 2000 granatowej szukam szpulki od jakiegoś czasu i dostałem cynk żeby poszukać własnie tego freamsa i zobaczyć czy szpulka od niego podejdzie. Oczywiście przy okazji jakbyś mógł się zorientować byłoby super. Bo u mnie w promieniu 20-30 km ciężko o dobry sklep wędkarski, ale i tak jutro wyruszam na poszukiwania może coś sie znajdzie. 


Użytkownik MATIG edytował ten post 15 sierpień 2016 - 07:26


#115 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 sierpień 2016 - 07:32

Napisz na priv tel do siebie to jak jutro będę dam znać, jak będzie takowa i będzie pasowała dogadamy szczegóły tel.


  • MATIG lubi to

#116 OFFLINE   pranagal

pranagal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 23:56

A który będzie lepszy pod okonia? Freams czy Shimano Techniuma? Guma+główka max 7-8g. Plecionka 0,03 0,06.

 

bierz Freamsa, techniuma sobie odpuść ja się naciąłem 2 lata temu na tą padakę



#117 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 23 wrzesień 2016 - 07:14

11x7x2.5   te dwie sztuki w szpulę

3x6x2.5 rolka

4x7x25 razy dwa w knoba

 

nabyć wszędzie można od allegro po sklepy stacjonarne

Czy te same rozmiary łożysk podchodzą do 2500A co do 3000A ?



#118 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 23 wrzesień 2016 - 17:22

Czy te same rozmiary łożysk podchodzą do 2500A co do 3000A ?

 

tak



#119 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 23 wrzesień 2016 - 19:37

No to biorę się za wymianę bo aż przykro patrzyć na te plastikowe tulejki jak zmieniam szpule. Dzięki !!!



#120 OFFLINE   sooroof

sooroof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWroclaw
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 wrzesień 2016 - 21:18

Zdecydowałem się na zakup Daiwy Freams, ale w rozmiarze 2508 z płytką szpulą. Jutro kurier powinien mi ją dostarczyć i chętnie podzielę się  moimi spostrzeżeniami na sucho i znad wody. Zaznaczam, że będą to wrażenia użytkownika, który do tej pory miał styczność jedynie z tańszymi i "mniej wypasionymi" kręciołami. Może komuś taka opinia się przyda :) 


  • urasenty lubi to