Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multik do 800zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 15 luty 2015 - 22:04

chyba 100shl, ale na bank nie pamiętam :wacko: Zaraz Tomek pewnie napisze.

Załączone pliki


Użytkownik maniek1972 edytował ten post 15 luty 2015 - 22:14


#22 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2015 - 23:33

Na zdjęciu powyżej jest 100 SHLA Potwierdzam opinie kolegow. Tylko Zillion ! Mam, nie sprzedam :) Mozna lekką szulke póżniej dokupić. Zdaje sie Sławek @PLECIONA wali jerkami po 100 i wiecej i tez nic sie nie dzieje. Serwis własnoręczny tez łatwy (jest b. szczególowa instrukacja w necie - obrazkowa) Brać, dbac i starczy na b. dłuuuuugo
U.
  • PLECIONA lubi to

#23 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 15 luty 2015 - 23:43

Mam Zilliona 100 SHLA i lekką szpulkę do niego. Z lekką szpulka macham gumami z główką 6 gr do ok 30 gr, z oryginalną od ok 12 do 80 gr.Polecam ten multiplikator.

#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2015 - 23:47

Miałem tego Zilliona w wersji R. Teraz Sławek nim kręci. A Tatula została. Nie widziałem specjalnej różnicy. A jak nie widzę , to po co przepłacać ? ;)

A zamiast Zilliona wolę Alphasa 150 lub Curado 201DHSV. Zaznaczam, że Zillionem kręciłem tylko na sucho a Tatulka, Curado i Alphas w uzyciu. I nie zamierzam tego zmieniać na razie.

Szczególnie Curado serii D to super uniwersał. Z racji daleko odsuniętego wodzika i szpulki o masie poniżej 15 g. Rzuca od 8 do 110. Minusy to gabaryty i waga. Ale dla mnie to nie minusy. Porządna obudowa musi ważyć swoje a łapek nie mam malutkich. Jeszcze jeden minus to brak łożycha pod wałkiem głównym. Tym z zębatką. Ale kilka złotych na łożycho i już jest.

W Tatulce też bez problemu dokładamy kilka łożysk. Do knobów i pod worma z dwóch stron.


Użytkownik godski edytował ten post 15 luty 2015 - 23:47

  • PETEREK lubi to

#25 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 15 luty 2015 - 23:50

Jak kolega rothen potwierdzi, że to ten model i dostarczy fotki to wezmę tego Zillionka. W lekkie szpule się nie będę bawił bo do lekkiego łowienia mam zestawy pod zwykłą korbę ;)


  • minecjusz lubi to

#26 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 16 luty 2015 - 05:36

Cześć,

 

 

do niedawna rozmyślałem jeszcze nad Curado, jednak na chwilę obecną są dostępne w większości używki i ma więcej negatywnych opinii niż np Stx - naprowadźcie mnie na właściwy tor jeśli się mylę.

 

Czytałem sporo, o każdym z tych multików są zarówno dobre jak i złe opinie, które często sobie zaprzeczają. Na chwilę obecną jestem niemal na 100% zdecydowany na STX'a.

Bez żadnej ironii zapytam na czym polegały te złe opinie? Pierwszy raz się z tym spotykam, dlatego pytam. Dwóch moich kolegów łowi na nie, ja akurat wolę STX-a (mam pierwszej generacji, ale sprawdzałęm numery części i te ważne w młynku drugiej generacji są identyczne) bo mi jakoś przyjemniej leży w ręce, ale złego słowa o Curado 201e7, nie słyszałem i nie powiem.
STX-a do Twoich potrzeb mogę pochwalić - baaaardzo! - ale nie miałem w rękach młynków, które wyżej zachwalają bardziej doświadczeni ode mnie.



#27 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 16 luty 2015 - 08:48

Ale po co robić sobie pod górkę... Musi być koniecznie Daiwa albo Shimano? Mam Abu Revo STX od paru lat i kompletnie nic się z nim nie dzieje ( szkiery tj. słona woda, często 100g przynęty itp. ). Wcześniej miałem Abu Revo Premiera. Łowiłem nim nieco lżej i też żadnych oznak zużycia. Teraz dokupiłem kolejnego STX'a, bo po prostu sprawdziły mi się i nigdy mnie nie zawiodły = zero problemów. A i cena chyba spoko. Używki można trafić w bardzo dobrej cenie i wątpię, żeby były "zmęczone".

 

Wczoraj przeczytałem temat kolegi Andrzeja @Godski - i utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem... z zakupem kolejnego Abu :)

http://jerkbait.pl/t...y/#entry1621235


  • Obcy lubi to

#28 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 luty 2015 - 09:17

Cześć,

 

szukam multika niskoprofilowego pod kij do 65 gramów, najczęściej będę łowił 30-50g, choć nie ukrywam, że parę razy w sezonie machnę jerkiem 100g, ale to sporadycznie. Budżet jaki mam to 800zł, musi być nowy na gwarancji.

Chcę coś wytrzymałego, bo łowię praktycznie codziennie po kilka-kilkanaście godzin. Zwracam się do Was z tą zagwozdką bo moje doświadczenie w zakresie multików jest praktycznie równe zero, dotychczas używałem kilku modeli z niskiej półki.

Upatrzyłem sobie 3 modele:

Abu Revo STX gen 3

Daiwa Tatula Type R

Okuma Komodo

 

do niedawna rozmyślałem jeszcze nad Curado, jednak na chwilę obecną są dostępne w większości używki i ma więcej negatywnych opinii niż np Stx - naprowadźcie mnie na właściwy tor jeśli się mylę.

 

Czytałem sporo, o każdym z tych multików są zarówno dobre jak i złe opinie, które często sobie zaprzeczają. Na chwilę obecną jestem niemal na 100% zdecydowany na STX'a.

Opcji jest dużo i tej cenie wybór nie mały.

 

Żeby coś doradzić z sensem musiałbyś stwierdzić co lubisz w multiku, na jakich aspektach Ci zależy. Przełożenie, hamulec walki, aby na pewno low-profile czy może round, o ile pojemności szpul standartowych są z reguły zadowalające do łowienia z ręki o tyle otwarta pozostaje kwestia wyboru hamulca rzutowego. Zależy czy będziesz go często regulował, bo albo jakiś magnetyk z regulacją w panelu bocznym a do bloczków trzeba się niestety dostawać przez zdejmowanie boczka co dla mnie było utrapieniem w curadziakach.

Osobiście przy ciężych zastosowaniach zwracam uwagę żeby średnica szpuli była odpowiednio dużo, bo mała szpula na ciężko dostaje jakiś kosmicznych obrotów i ciężko mi kontrolować w trudnych warunkach na nieskręconym hamulcu.


  • pitt lubi to

#29 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 luty 2015 - 09:39

Używam Abu Revo Premier od 20gr-80gr i nawet nie jęknie zero oznak zużycia teraz dokupiłem drugiego do lekkiego zestawu używka za 450 w takiej cenie ciężko znaleźć coś bardziej uniwersalnego u mnie od 5gr do 80gr a myślę że i te 100gr bez problemu pociągnie
  • wobler129 lubi to

#30 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 16 luty 2015 - 10:43

Obcy, bo 1 i 2 generacja revo była ok....trzecia dopiero miała wady.
  • Obcy lubi to

#31 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 16 luty 2015 - 11:06

Obcy, bo 1 i 2 generacja revo była ok....trzecia dopiero miała wady.

 

Jakie wady? Przycisk zwalniający szpulę czy coś jeszcze? Bo mam właśnie STX'a 3gen. i nic mu nie jest, wszystko tak jak ma być :)


  • Obcy lubi to

#32 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 16 luty 2015 - 11:10

Macieju, nie musi być Daiwa ani Shimano, ale nie ma co ukrywać - te dwie firmy przodują wśród castingowych zapaleńców - zwłaszcza za granicą. STX to koszt ok. 700zł, a za tyle miałbym Zillona z drugiej ręki, który sądząc po jednogłośnym krzyku kolegów z dłuższym stażem będzie lepszym wyborem.

Musi być niski profil. Hamulca rzutowego prawie w ogóle nie reguluje, cały zeszły sezon rzucałem przy praktycznie zerowym oporze.

Z Abu miałem wcześniej Black Maxa ;)



#33 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 16 luty 2015 - 11:36

Ok, Twoja decyzja. Ja wyleczyłem się z Shimano i Daiwy - przynajmniej w multikach.

 

A mam pytanie do wszystkich - w czym Zillon będzie lepszy? :)


Użytkownik wobler129 edytował ten post 16 luty 2015 - 11:41


#34 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 16 luty 2015 - 11:37

 .........STX to koszt ok. 700zł, a za tyle miałbym Zillona z drugiej ręki.................

 

 

A podziel te 700 przez 2 i za 350PLN masz STX'a z drugiej ręki :)  W moim odczuciu na dożywocie.


  • Obcy lubi to

#35 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 luty 2015 - 11:40

Macieju, nie musi być Daiwa ani Shimano, ale nie ma co ukrywać - te dwie firmy przodują wśród castingowych zapaleńców - zwłaszcza za granicą. STX to koszt ok. 700zł, a za tyle miałbym Zillona z drugiej ręki, który sądząc po jednogłośnym krzyku kolegów z dłuższym stażem będzie lepszym wyborem.

Musi być niski profil. Hamulca rzutowego prawie w ogóle nie reguluje, cały zeszły sezon rzucałem przy praktycznie zerowym oporze.

Z Abu miałem wcześniej Black Maxa ;)

W takim razie pozostaje jeszcze kwestia przełożenia i akceptacji obudowy.

 

Jeśli akceptujesz metal to alphasa 150 bezapelacyjnie bym na początek szukał :)

Jeśli przełożenie pasuje to łykaj, bo cena dobra. Będzie Pan zadowolony, sam rozmyślałem, ale by mi się dublował z CC201DC.

http://www.ebay.com/...n-/251838035772

 

Jeśli łapki marzną to plastik na znanym portalu masz curadziaka ze słynnej serii.

http://allegro.pl/sh...item=5092876133

 

 

Z nówek to koledzy wymienili, sam za używki więcej płaciłem i jestem zadowolony.

 

Dodałbym do kompletu jeszcze Scorpiona DC:

http://www.marunouch...ch_ci4pius.html

 

Oraz parkę Chronarcha ze Scorpionem zależnie od preferencji:

 

http://www.marunouch...ch_ci4pius.html

http://www.marunouch...orpion_new.html


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 16 luty 2015 - 11:42


#36 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 luty 2015 - 11:51

Ok, Twoja decyzja. Ja wyleczyłem się z Shimano i Daiwy - przynajmniej w multikach.

 

A mam pytanie do wszystkich - w czym Zillon będzie lepszy? :)

Dobre pytanie...Teoretycznie na oba są podobne szanse na złowienie ryby więc...większość castingowców łącznie ze mną błądzi przepłacając. :(

Kurczaki chyba wzbogacę giełdę i przerzucę się do rzucania od 3 do 200gr na STX'y ;)



#37 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 16 luty 2015 - 12:53

Maciek właśnie ten przycisk...niech sknoci Ci się nad wodą....i lipa

 

W Zillionie nie masz nic plastiku.....wszystkie mechanizmy z metalu.....ale, żeby nie było, że Abu jest be...bo jest świetną firmą, która robi fajne maszynki i jak dla mnie np Revo LT to bajka ...ale to raczej do "lajta"....


  • wobler129 lubi to

#38 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 16 luty 2015 - 13:00

Ok dzięki za info :)  Bo właśnie tylko o tym kiedyś słyszałem. U mnie jak na razie wsio ok :)


  • minecjusz lubi to

#39 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 16 luty 2015 - 13:16

Może coś poprawili w nowszych egzemplarzach i już wyleczyli konstrukcję z choroby wieku dziecięcego......nawet mercedes, ma wpadki i akcje serwisowe, więc też nie ma co panikować :)


  • wobler129 lubi to

#40 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 16 luty 2015 - 16:59

Multik który mam to Zillion 100 SHLA 7,1

Użytkownik rothen edytował ten post 16 luty 2015 - 17:00





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych