Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze muchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6212 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 wrzesień 2011 - 11:32

Załączone pliki


  • MaciejPL lubi to

#362 OFFLINE   Bartol

Bartol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 13 wrzesień 2011 - 13:13

Cześć.

W niektórych muchach tułów jest zbyt długi a w niektórych zbyt krótki.
Nie powinno się wchodzić na łuk kolankowy.
Główki zbyt duże i niestarannie zawiązane co nie znaczy, że muszki nie będą łowne.
Może troszkę za szybko robione - choć kolorystyka dobra ( smaczna ).

Co do muszki parachute z poprzedniej strony to:
- tułów powinien być stożkowy - i nie przewinięty drucikiem !
Niepotrzebnie w ten sposób obciążasz muszkę i jeżynka może tego nie uciągnąć.
Na tułowiu lepiej mniej niż więcej.

Powodzenia

#363 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 12:32

Uprzedzam, że główka jest czysta, zdjęcie tak niestety wyszło. Aparaty mam u teściów nad zalewem i robię telefonem :angry:

Załączone pliki



#364 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 wrzesień 2011 - 13:21

:mellow:
Już pędzę.
1 - jaki sens dawać podwójne skrzydełka? niewiele więcej widać, bo to coś (chyba cdc?) zasłania większość muchy
2 - tu jest w miarę ok, jedynie bez sensu ta czuprynka do nimfy. Bez niej było by chyba lepiej?

#365 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 16:52

Podwójne tz. że rozłożone? Bo nie bardzo rozumiem. Czyli w tego rodzaju muszce maja być sklejone razem?

#366 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 wrzesień 2011 - 18:55

to różowe to nie skrzydełka tylko tułów?

#367 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 19:25

Tak, to nawinięty tułów z CDC. Już to sprawdziłem, doskonale pływa.

#368 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 wrzesień 2011 - 19:38

no kumam
Widziałeś kiedyś takiego owada?
Bo ja niestety nie
albo - tułów z cdc, wtedy odpadają skrzydełka - chruścik, albo smukły tułów, ogonek i skrzydełka - jętka.
Na razie to najbardziej przypomina imitację różowego królika, poniekąd słodki pomysł

#369 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 19:40

To stworzyłem potwora :mellow:

#370 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 21:33

Wątek fajnie się rozwija i bardzo miłonsię go czyta. Dlaczego? Bo wrzucane są muszki i krytykowane niedociągnięcia, czy konieczne poprawki. Super, bardzo się z tego powodu cieszę, że nikt się nie obraża za kilka cierpkich słów - to jedyna droga do postępu i rozwoju. Tomcast - brawo! Świetnie, że pokazujesz swoją produkcje, ja w życiu żadnej nie zrobiłem, a Twoje są fajne.

Pytanie do muszkarzy - czy w swoich pudełkach nie macie abstrakcyjnych much? Czy one muszą przypominać konkretnego owada?

#371 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 wrzesień 2011 - 22:25

Muszą - nie muszą. Rybom jest na ogół obojętne.
Jednak z flytyingiem jest trochę jak z kaligrafią, wymaga poprawności, szczególnie na początku ważne jest opanowanie podstaw, proporcji, starannego wykonania, odpowiedniego układania materiałów. Tu nie ma miejsca na pozytywną krytykę - jak coś jest nie tak to warto jasno o tym mówić, dla dobra samego kręcącego. Poklepywaniem po plecach można wbrew pozorom zrobić więcej krzywdy niż dobrego.
Najgorszą opcją jest szybkie pójście w klimaty jest świetnie i na taką muchę też weźmie. Pewnie że weźmie, ryby bardziej zwracają uwagę np na warstwę wody niż na wykonanie muchy (to z lekcji - spotkania entomologicznego z Panem Stanisławem Ciosem).
Ale, wiążąc muchy, powinniśmy dążyć do perfekcji.
WYKONANIE ZŁEJ MUCHY ZAJMUJE TYLE SAMO CZASU CO DOBREJ

Wielu początkujących popełnia błąd i rzuca się na głębokie wody robienia z głowy i tego co fantazja przyniesie.
Zamiast tego proponowałbym początek od much prostych i bardzo prostych, opanowanie podstawowych technik na ich podstawie, wtedy wbijanie się w trudniejsze, często duzo bardziej spektakularne wzory.
Taka lista, dla tych co zaczynają, bardzo proste i łatwe wzory, łatwe do wygooglania:
-red tag - chyba najuniwersalniejsza mucha jaką znam, złowić można na nią od uklei po szczupaka, w zależności od wielkosci.
- chruścik z tułowiem z bażanta, skrzydłami z CDC i jeżynką, z tułowiem z jedwabiu w kolorze żółtym, oliwkowym, brązowym.
-jętka - skrzydełka z CDC, jeżynka klasycznie, tułów z jedwabiu v bażanta v promieni z pawia ogolonych z włosków - tzw quill. Tułów można też wykonać np z pojedynczego, długiego włosa jelenia (lub sarny).
- streamer - puchowiec z marabuta i tułów z chenille, wersja bez skrzydełkowa, z jezynką na tułowiu - wolly bugger
-mokre - spiderki i klasyczne bezskrzydłowe mokre, tułów z bażanta, ogon i jeżynka z kuropatwy.
- nimfy - brązki z bażanta, nimfy z tułowiem z pawia i fluo główką.

To są bardzo proste wzory, łatwo na nich korygować podstawowe błędy u początkującego. Nie ma sensu usiłować akrobacji, jak ma się problem ze startem i wymaga pomocy przy lądowaniu.
Bynajmniej, mnie są to aroganckie pierdy i besserwisserstwo, co raczej dobre rady dla początkujacych, ja sam sie wbiłem w drogę dość szybkiej specjalizacji w duzych wzorach, streamerach czy mokrych i np z wiązaniem nimf mam zawsze problemy i wychodzą pokracznie, a suche w większosci mają przekoszone proporcje. Łowią ryby, ale to nie o to chodzi...
  • Jack__Daniels lubi to

#372 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 15 wrzesień 2011 - 08:29

Kuba, wrzuć może zdjęcia prawidłowo zrobionych much które wymieniłeś, żeby można było się na czymś wzorować :D

PS. Remku, robienie muszek to naprawdę świetna zabawa, spróbuj, a zobaczysz jak to wciąga. Nie ma sensu się obrażać, bo i nie ma za co, uczyć się należny od lepszych :D

#373 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 wrzesień 2011 - 08:32

nie ma problemu, tylko jak pisałem - muszę doczekać się aparatu.
Chętnie zrobię nawet step by step, po kolei z materiałami
Jeśli mogę kryptoreklamę tu zrobić, to w 6 numerze sztuki łowienia były te muchy wykonane step by step

#374 OFFLINE   Bartol

Bartol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 15 wrzesień 2011 - 11:37

Dokładnie - tak jak pisze Kuba Standera.
W muszkarstwie są pewne kanony, których nalezy się trzymać i poznanie ich dopiero da nam obraz całości.
Ja swoje pierwsze muszki kręciłem też na oko a potem wszystkie ściąłem i zaczynałem od nowa.
Dopiero gdy poznałem prawdziwe towarzystwo zajmujące się FLYTYINGIEM zrozumiałem o co w tym wszystkim biega.

Z nimf poleciłbym brązki: tułów z bażanta, przewijka miedzianym drucikiem i główka srebrna lub złota, kołnieżyk w kolorze różowym i trochę Spectra dubbingu na z Hendsa.

Z suchych najlepiej jakieś proste chruściki ze skrzydełkami z CDC i tułowiem z lotki gęsi.

Z mokrych spiderki i march browny.

Najlepszą moim zdaniem stronę dla początkujących w tym momencie ma Krystian Niemy:
www.qrystian.pl- wszystkie muszki wykonane perfekt i pokazane idealnie.
Warto korzystać i czekamy na nowe muszki zaczynając od prostych sprawdzonych i uznanych wzorów a potem przyjdzie czas na swoje fantazje ( o ile jeszcze będą chęci na takie transformersy ).

#375 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 wrzesień 2011 - 11:47

Tak, nie raz polecana strona Krystiana jest doskonałym kompedium wiedzy dla początkujących.

#376 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 15 wrzesień 2011 - 12:11

Pytanie do muszkarzy - czy w swoich pudełkach nie macie abstrakcyjnych much? Czy one muszą przypominać konkretnego owada?



Remku- zależy jakie są to muchy. Jeśli suchar czy mokra to musi jakoś naśladować owada, nie ma innego wyjścia. Ryba ma się do niej podnieść, w wielu wypadkach obejrzeć i zeżreć.

Nimfy to już inny świat.... :D

Bujo

#377 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 15 wrzesień 2011 - 12:22

A ten mój suchy potworek z podwójnymi skrzydełkami spisał się, pływa i biorą na niego ryby. Sprawdzone <_<

#378 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 wrzesień 2011 - 14:43

Konkretnie to chodzi o wytwarzanie przez muchę takiego naporu na napięcie powierzchniowe jak prawdziwy owad. Po to stworzono urządzonka w których podgląda sie muszkę od dołu.

#379 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 wrzesień 2011 - 22:41

Dopiero gdy poznałem prawdziwe towarzystwo zajmujące się FLYTYINGIEM zrozumiałem o co w tym wszystkim biega. ).


Cześć,
A można to jakoś zebrać w słowa i opisać, czy to raczej kwestia trudna do zmaterializowania słowem pisanym? Bo wszyscy o tym mówią a ja chcialbym by ktoś to przelał na papier i napisał dla mnie o co w tym wszystik biega. Tak dla laika.

Tomcast,
Wierzę ale obecnie nie mam czasu. Cześć czasu zabiera mi rodzina a to co pozostaje inwestuję w stronę - tą i tą z poprawkami nad którą pracuje by było przyjemniej.

Pozdrawiam
Remek

#380 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 23:09

Dla takiego jednego admina co by miał streamery i nimfy na wiosenne pstrągi :D Nawet parę suchych march brownow się znalazło :D






Bujo

Załączone pliki


  • Kuba Standera lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych