Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze muchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6179 odpowiedzi w tym temacie

#5101 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 09 maj 2019 - 14:01

Piękne te twoje jeteczki,ja kręcę takie paskudy bardziej użytkowe niżu gablotowe

Załączone pliki



#5102 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 10 maj 2019 - 07:59

Mayfly à la Rubens ;)



#5103 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 10 maj 2019 - 10:26

Muchy zawiązane na Ahrexach🎣

Załączone pliki



#5104 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 maj 2019 - 19:54

Muchy zawiązane na Ahrexach

 

To takie czernobyl ant w wersji de lux, Michał jak patrzę na perfekcje wykonania tych i ogólnie Twoich much, to mi się ciśnienie podnosi - a ja "sercowy" jestem  ;)

Mniejsza o mnie, wstawiaj dalej, jak najwięcej  :)



#5105 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 10 maj 2019 - 19:59

Dzięki Janusz  :highfive: , przesadzasz!



#5106 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 maj 2019 - 20:05

Dzięki Janusz  :highfive: , przesadzasz!

 

Ok, może troszeczkę, ale jak wiesz od całkiem niedawna sam staram się coś "krecić" i wiem (chyba) jakiej precyzji, nakładu pracy ( w moim przypadku) wymaga uzyskanie perfekcyjnych i powtarzalnych efektów.



#5107 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 10 maj 2019 - 20:44

W tej materii to czas jest sprzymierzeńcem tych mniej zdolnych ;-) , do których i ja się między innymi zaliczam. 
Znam takiego jednego młodego Norwega, nawiasem pisząc wyjątkowo zdolna i wybitna jednostka, który to tego czasu nie potrzebował zbyt wiele, by osiągnąć najwyższy level w wiązaniu much łososiowych. Poziom mistrzowski osiągnął już po pierwszych swoich próbach przy imadle. Co ciekawe swoją przygodę z wiązaniem much zaczął właśnie od Full Dressów. 
To jest dowód na to,że jak w każdej dziedzinie tak i tu trafiają się złote dzieci, na których prace patrząc, ma się wrażenie jakby zamiast grzechotki w kołysce bawiły się bobinkami i ususzonymi główkami bażantów złocistych ;-).
Takim jak ja pozostaje ciężka praca i czasochłonne szlifowanie warsztatu. W moim odczuciu najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja nigdy nie jestem w 100% zadowolony z efektów swojej pracy. Zawsze z czasem coś bym w tych swoich muchach poprawił. To taka never ending story, ale być może właśnie tak ma być i, że nie chodzi o to by złapać króliczka, lecz o to by gonić go ;-) ?



#5108 OFFLINE   RedruM

RedruM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 13 maj 2019 - 14:11

Cokolwiek by nie kombinować, to jeżynka z kury w kolorze greenwell i stąd nazwa. Zmieniając kolor tułowia można pokusić się o nazwę greenwell wariant.
Niestety podmiana jeżynki na inne pióro raczej wyklucza użycie nazwy...

 

Prostując pochodzenie nazwy tego wzoru :-) polecam lekturę: https://en.wikipedia...lliam_Greenwell



#5109 OFFLINE   RedruM

RedruM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 13 maj 2019 - 14:12

Trochę klasyki, Greenwell’s Glory na Hends 200, #10 2X Strong

 

Pod linkiem wiarygodne informacje i SBS dla wzoru :-)

https://www.youtube....h?v=d7evnJPy43I



#5110 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2019 - 19:18

Pod linkiem wiarygodne informacje i SBS dla wzoru :-)

https://www.youtube....h?v=d7evnJPy43I

To akurat sucha ;)



#5111 OFFLINE   RedruM

RedruM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 13 maj 2019 - 19:37

To akurat sucha ;)

Sucha z jeżynką z kury :-) Jesteś przekonany? Akurat tak się składa że mam ten film Olivera mogę rozstrzygnąć tę sprawę natychmiastowo. Patrz załącznik. 

Załączone pliki

  • Załączony plik  TMB.jpg   45,55 KB   11 Ilość pobrań

Użytkownik RedruM edytował ten post 13 maj 2019 - 19:59


#5112 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 13 maj 2019 - 20:34

Witam.

Z tego co wyczytałem, to jest i sucha, i mokra, ze skrzydełkami i bez skrzydełek, z ogonkiem i bez, z zielonym tułowiem, szarym, czarnym, kolorystyka skrzydełek i jeżynki  też różne - tak jak ich ułożenie.

Mam Greenwell's Glory w kilkudziesięciu egzamplarzach w różnych jej wariacjach kolorystycznych tułowia, jeżynki i skrzydełek. Kupiłem kiedyś okazyjnie chyba na Allegro jak ktoś wyprzedawał muchy za przysłowiowy psi grosz.

Do pewnego momentu kompletnie tych much nie używałem myśląc właśnie że to są przerośnięte i wyglądające jak kosmate tarantule, suchary na zbyt dużych hakach.

Do czasu aż w akcie desperacji założyłem jedną na hak - od tego momentu uważam ją za jedną z bardziej łownych muszek.

Właściwie to chyba od wykonawcy tej muszki i samego łowiącego zależy czy i jak ta mucha utrzymuje się na wodzie, czy też tonie i w jakiej warstwie wody się unosi. Można jeżynkęzrobić z koguta jak i z kury. Można tę muchę psiknąć środkiem hydrofobowym i zrobic z niej w jednym momencie typowego suchara pomimo "tustej kury" na jeżynce, można też od razu ją przytopić nawet jak będzie kogut i sterczące w górę skrzydła.

Mnie podoba się z powodu jej uniwersalności - może przypominać rybkę, ogromną widelnicę, wychodzącą dopiero co jętkę, czy chrusta, albo spenta czy nimfę (jak bez skrzydełek ją zrobimy).

Super muszka.

Pozdrawiam.

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 13 maj 2019 - 20:34

  • RedruM, Pisarz.......ewski Piotr i Grzegorz78 lubią to

#5113 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2019 - 21:39

Majóweczka, już czas ;)

Załączone pliki



#5114 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 14 maj 2019 - 07:02

Mucha O.Edwardsa rzeczywiście zrobiona tak bardziej suchomuchowo mimo użytych mokrych materiałów. Ale daje przykład, że  mokra mucha ze skrzydełkami nie zawsze musi się zgadzać z naszymi wyobrażeniami. Pierwotna wersja tak bardziej Clyde-stylowo mogła wyglądać.

 

http://www.classicfl...showtopic=39634


  • Tomek.M, RedruM, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#5115 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 14 maj 2019 - 09:34

Taka „suchomodowa” mokra bedzie przecież płynąc dużo płycej niż klasyczna. Może o to chodziło twórcy?
Sam robiłem spiderki mokre w dwóch wersjach - jezynka z kury, i jezynka z koguta. Poza tym takie same. Wraz z wzrostem aktywności ryb na powierzchni, zmieniałem kurzą na kogucią. Taka sucho-mokra jest bardzo wygodna dla leniwych, bo przecież przez moment unosi sie jak suchar.
Największą trudnością dla mnie było osiągniecie takiej konstrukcji, żeby po przebiciu filmu na powierzchni mucha nie smużyła (bo wtedy chodziło mi o lipienie).
Na marginesie - nigdzie nie mogę znaleźć w sprzedaży kapki kury w ubarwieniu Greenwell/Badger, gdyby któryś z kolegów miał na zbyciu chociaż polowe kapki to proszę o kontakt, mam na wymianę sporo ciekawych materiałów. Wiem ze to nie giełda ale może zostanie mi wybaczone.

#5116 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 14 maj 2019 - 09:55

Na marginesie - nigdzie nie mogę znaleźć w sprzedaży kapki kury w ubarwieniu Greenwell/Badger.

Mam zamówioną z Whitinga 4B. Za kilka dni spodziewam się paczki. Co prawda nie będę miał tym razem do odstąpienia, ale mogę w przyszłości pomóc w sprowadzeniu. 



#5117 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 maj 2019 - 10:03

I jeszcze jedna

Załączone pliki



#5118 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 14 maj 2019 - 15:58

Taka „suchomodowa” mokra bedzie przecież płynąc dużo płycej niż klasyczna. Może o to chodziło twórcy?
Sam robiłem spiderki mokre w dwóch wersjach - jezynka z kury, i jezynka z koguta. Poza tym takie same. Wraz z wzrostem aktywności ryb na powierzchni, zmieniałem kurzą na kogucią. Taka sucho-mokra jest bardzo wygodna dla leniwych, bo przecież przez moment unosi sie jak suchar.
Największą trudnością dla mnie było osiągniecie takiej konstrukcji, żeby po przebiciu filmu na powierzchni mucha nie smużyła (bo wtedy chodziło mi o lipienie).
Na marginesie - nigdzie nie mogę znaleźć w sprzedaży kapki kury w ubarwieniu Greenwell/Badger, gdyby któryś z kolegów miał na zbyciu chociaż polowe kapki to proszę o kontakt, mam na wymianę sporo ciekawych materiałów. Wiem ze to nie giełda ale może zostanie mi wybaczone.

Witam

Ponieważ to nie giełda -wiadomośc wyslalem na priv

Klaniam się Marian.



#5119 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 14 maj 2019 - 16:17

Panowie, dziękuje za chęć pomocy ale może uściślę, że przy mojej skali kręcenia na własny użytek, raczej nie inwestuję w duże ilości drogich materiałów. Jak kapki to zwykle, nie genetyki.
Z genetyka jeśli juz to 10 piór by ni na długo wystarczyło.

#5120 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 14 maj 2019 - 19:28

Ja tymczasem siedzę przy prostych wzorach i szlifuje zachowanie proporcji:)

Załączony plik  IMG_20190514_202539_494.jpg   71,55 KB   31 Ilość pobrań




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych