Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze muchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6212 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 02 marzec 2014 - 22:45

I ja tez mam za sobą 1 potworki :)


40b820270fffd500med.jpg

ee56866b32f9b118med.jpg

3e67146db66abcbcmed.jpg

1c9a6cfc4b16785dmed.jpg

ee41cc2ee91c96b3med.jpg

I nie zonker :)

2c24b3f28b964c93med.jpg

adbb55dc9f3dc780med.jpg

8664d615ace9658dmed.jpg

5d5e5403e2a54e96med.jpg

b619687ba09875a5med.jpg


Użytkownik meme174 edytował ten post 02 marzec 2014 - 23:15

  • dariusz lubi to

#682 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 09:21

Druga od prawej  z góry ma najlepsze kolory

 

nie na darmo nazywa sie ... robert lewandowski :)



#683 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 marzec 2014 - 18:34

Pitt.

Na różnych monitorach dziwnie inaczej lokalizują(..wały) się Twoje muszki.Pisząc o dobrych kolorach myślałem o białej z niebieska czuprynką z góry. No muszę Ci powiedzieć,ze to killer i gdybym miał wybrać jedną muchę szczupakową to wyglądałaby podobnie.

Nie stosuję oczu bo te doklejane odpadały i to niestety nie jednocześnie,a metalowe są zbyt ciężkie.Właściwie to jak sądzę musze oczy są  bardziej dla nas niż dla ryb.Za to kolor ma duże znaczenie,myślę,ze jasne muszki,białe lub srebrno-białe z niebieskim akcentem są właśnie najlepsze.Drobny czerwony akcent także nie zawadzi,ale to szczegół.

 



#684 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 19:45

dzieki :)  pod wplywem rozmow z kuba, jak zwykle z kuba, postanowilem ukrecic kilka decieverow w rozmiarze szczupakowym, to jeden z nich ... a oczy jak to oczy, przyklejam na rozne sposoby a jak poleca to na rybie, miejmy nadzieje ;)  metalowe wiaze, kiedy chce muche szybciej zatopic i prowadzic ja zygzakiem w kolumnie wody :)



#685 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 marzec 2014 - 19:51

Dwa myki Pitt - zalewasz głowkę epoxy lub UVką (polecam, troszkę inwestujesz na początek, a później rewelacja jeśli chodzi o użytkowanie) i jak to zwiąże (a dajesz żywicy tak ledwo-ledwo) to dopiero na to mocujesz oczy i żywica raz jeszcze. Jest dużo, dużo bardziej pancerne niż oczka zalane epoxy z wierzchu (zwykle pod nimi powietrze, przy rzutach etc to pracuje i odpada). Polecam UV do tipsów - jeden z lepszych materiałów do much.

Wada tego rozwiazania, jest masa epoxy. Dodajesz gram - dwa do muchy, która i tak fruwa bardzo przeciętnie.

Dlatego - można zamontować duze piórka z jungla - robią jako oczy - bdb. Możesz to na ostatnio wrzuconych muszkach zobaczyć.

Plus, te wielkie piora zwykle przez fly tyerów sa olewane, można je zdobyć w budżecie :D



#686 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 21:08

:good: dzieki

 

 

Dlatego - można zamontować duze piórka z jungla - robią jako oczy - bdb. Możesz to na ostatnio wrzuconych muszkach zobaczyć.

Plus, te wielkie piora zwykle przez fly tyerów sa olewane, można je zdobyć w budżecie

 

kuba, widzialem kiedys podobne piora do jungla, niestety nie pamietam co to bylo? nie wiesz przypadkiem, czy jest jakis naturalny ersatz imitujacy duze oczy?



#687 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 05 marzec 2014 - 08:54

Widziałem zastosowane pióra perlicy i też ciekawie wyglądały  :)



#688 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 10 marzec 2014 - 20:32

Pitt,Kubo,wracajac do oczu i łebków u szczupakowych muszek  pozwolę sobie na osobistą refleksję. :)

 

Otórz,o czym wielokrotnie juz pisałem uważam metodę muchową za przeznaczoną do stosowania lekkich przynęt. W tym kontekście myślę także o muszkach szczupakowych. Nowoczesne materiały pozwalają uzyskać dużą,lekką muchę,tak więc wszystko co ją dociąża,a nie jest konieczne,eliminuję.

 

Także oczy. :blink:

Wystarczajaco ,w sposób przeze mnie niechciany zresztą ,zestaw dociąża metalowy przypon i stosowana w nocy,we wzglednej ciemnosci agrafka.StaaAArczy tego-jak dla mnie w zupełności :(

Mucha na którą złowi się kilka lub kilkanascie szczupaków,odhaczy je przy uzyciu zacisku lub imadła jest najczęściej nieźle sponiewierana ,pozbawiona częsci ozdobników,ale...bynajmniej nie traci na atrakcyjności.Podobnie zresztą jak doświadczona w boju pstragowa mokra mucha z dna pudła,która uzyska już atrakcyjną matowość ,kosztem poblasku nowości (dosłownie)

 

Co do wielkości muszek szczupakowych to doceniając selektywność  megaprzynet staram się łowić muszkami,których wielkość pozwala mi cieszyć się rzutami ,czuć muchowy charakter wędkowania.

 

Moje łowiska to kamieniste jeziora o czasem lekko płynącej czystej jak marzenie wodzie.Brania nastepują na płyciznach i w głębi,ale te z płycizn,te podobne w gruncie rzeczy do pstągowych są "jarające na maksa." To dla nich ,a nie dla głębinowej orki zasuwam tam co rok :)

 

Własnie tam,używam much o których tu przynudzam,najczęściej ubarwionych jak pittowy wzór,w miarę lekkich o długości ok 15 cm .Zestaw # 8 dopełnia całości.

 

Kompromis ,ale DLA MNIE to właśnie  muszkarstwo z niezbędnym  poczuciem lekkości sprzętu w relacji do gabarytów poławianych ryb.

 

Subiektywnie,trochę offtopowo,ale ...zanudzam Was rzadko ;)

 

 

 

 



#689 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 10 marzec 2014 - 21:39

 

Mucha na którą złowi się kilka lub kilkanascie szczupaków,odhaczy je przy uzyciu zacisku lub imadła jest najczęściej nieźle sponiewierana ,pozbawiona częsci ozdobników,ale...bynajmniej nie traci na atrakcyjności.Podobnie zresztą jak doświadczona w boju pstragowa mokra mucha z dna pudła,która uzyska już atrakcyjną matowość ,kosztem poblasku nowości (dosłownie)

 

 

Mam taką jedną szczupakową muchę, został na haku dosłownie taki malutki pęczek włosów kozy, mucha z 8-9 cm, a dalej zabójczo skuteczna. Teraz już odstawiona na honorowe miejsce w pudle, ale kto wie może jeszcze kiedyś po nią sięgnę ;)



#690 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 marzec 2014 - 21:49

@Kardi

Ostatnim czasem uzywam sporo taki much, z tym ze jakos wracam do naturalnych materiałów jak bucktail i kogut.

Flatwing, hollow fly czy deceiver - są super.

Jedyny problem, ze szczupaki bucktalia potrafia dobrze ostrzyc :D

Oczka z Jungla XL - ważą tyle co nic :D

http://lh5.ggpht.com...%255B4%255D.jpg

NA stronie trochę ciekawych wzorów


  • Paweł Bugajski lubi to

#691 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 06:55

dziekuje za wszelakie typy, pomysly i winki ... tego nigdy zbyt duzo :)  od siebie zdradze, ze w ostatni weekend mialem olsnienie, przynajmniej tak mi sie wydaje, i ze wpadl mi do glowy pomysl montowania oczu w taki sposob, zeby nie stanowily zbyt duzego dodatkowego obciazenia muchy, i nie odpadaly jak tylko szczupak zebami, w poblizu, klapnie :P



#692 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 marzec 2014 - 11:42

Mam taką jedną szczupakową muchę, został na haku dosłownie taki malutki pęczek włosów kozy, mucha z 8-9 cm, a dalej zabójczo skuteczna. Teraz już odstawiona na honorowe miejsce w pudle, ale kto wie może jeszcze kiedyś po nią sięgnę ;)

Hej! Jeśli jest wyjątkowa,jeśli przyniosla Ci coś poważnego ;) to...

nie wrzucaj jej już do wody,tylko zrób kopię!

Mam zasłużone przynęty z wielu sezonów,także muszki i wracam do nich czasem po natchnienie :)



#693 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 11 marzec 2014 - 19:06

Hej! Jeśli jest wyjątkowa,jeśli przyniosla Ci coś poważnego ;) to...

nie wrzucaj jej już do wody,tylko zrób kopię!

Mam zasłużone przynęty z wielu sezonów,także muszki i wracam do nich czasem po natchnienie :)

Największa jaką na nią miałem to ~ 75 cm, ale jak na jeziorko w którym łowię to fajna ryba. 

Robiłem kopię, ale już nie mogę tego odtworzyć. Dostałem ją od kolegi, który z kolei dostał ją od nieżyjącego już Zdzicha Ptaszyńskiego. 

Poniżej fotka ryby z tą muchą w pysku, ten miał niecałe 70, chudzielec z połowy maja, bodajże 2010r. ;)

Załączone pliki



#694 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 marzec 2014 - 10:28

Pogoda za oknem jaka jest każdy widzi. Postanowiłem zasiąść do imadełka z myślą o umotaniu muchy jakiej jeszcze nie robiłem.. padło na szczupakowe poppery  :lol: nigdy tym nie łowiłem, nie za dużo wiem o szczegółach jakie są istotne w wiązaniu tego typu much, więc wszystko wyjdzie w "praniu" na pierwszych pajkowych wyjazdach. Na wielu filmikach, głownie w zachodnich produkcjach, muchy typu popper są powszechnie stosowane, co świadczy o ich skuteczności dostarczając przy tym niezwykłych emocji przy bardzo widowiskowych braniach. A jak to jest ze stosowaniem popperów na naszych wodach??? Ktoś z Was nimi łowi i może podzielić się wskazówkami? 

4tqzuo.jpg

 

raro0p.jpg

 

2nbgc2g.jpg

 

2eptsn6.jpg

 

15s8w06.jpg

 

n2ihpu.jpg


  • gracek i dariusz lubią to

#695 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 16 marzec 2014 - 10:45

Włączam,a tu tak gustowne muszki! :)

Ze smakiem łączysz kolory i nie ma znaczenia iż tych które uważam za najskuteczniejsze( biel,srebro,niebieski) jeszcze nie pokazałeś :D

kardi

 



#696 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 marzec 2014 - 10:53

Moje pierwsze kontakty wyłącznie szczupakowe z muchówką w ręku to koniec tamtego sezonu, ale z przetestowanych kolorów największą robotę robiła laserowa zieleń z czarnym grzbietem  :lol: zdecydowanie najlepsze połączenie kolorów które naprawdę zadziałało i dało kilka rybek, z tym, że zacząłem późną jesienią. Na tegoroczny sezon przyszykuję sobie arsenał dużo dużo bardziej urozmaicony

 

10hub2t.jpg


  • Maciek Rożniata i gracek lubią to

#697 OFFLINE   stylezzhh

stylezzhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 16 marzec 2014 - 13:25

Muchy zaprezentowałes tylko na tym forum, czy gdzieś jeszcze???



#698 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 marzec 2014 - 14:09

Poperki zaprezentowałem na jeszcze jednym forum.



#699 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 16 marzec 2014 - 16:59

Co do łowienia na popery szczuupaków to nie miałem wiekrzych efektów na naszych wodach, na jednym jeziorku tylko się spotkałem jak szczupaki rzucały się na wszystko co wpadło do wody, ale to chyba za sprawą tego że wyjadly wszystko co było w jeziorku i zostały tylko one więc była presja na pokarm .



#700 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 marzec 2014 - 17:23

Michał - ładnie zawiązane i wykonane, szczególnie jesli to jest sam początek. Ryba też zacna o ile pamiętam :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych