Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Klenie z gl臋bokich gl贸wek - wasze do艣wiadczenia


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 post贸w
  • LokalizacjaZielin
  • Imi臋:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 25 luty 2015 - 16:38

Moimi miejscowkami s膮 d艂ugie roz艂o偶yste g艂贸wki z 艂agodnym nap艂ywem rzadziej opaski. Jednak w czasie przyboru, gdy wszystkie ostrogi sa przelane mog臋 i艣膰 po kolei i prawie z kazdej cos wyskrobie. Zmienia si臋 to podczas ni偶贸wki. I oto moje pytanie jak si臋 wtedy dobra膰 do kleni? Czy jest sens pr贸bowa膰? S艂ysza艂em opinie, 偶e to miejsca dla grunciarzy a lekki spinningista nie ma co tam szuka膰. Albo, 偶e klenie z takich miejsc zupe艂nie inaczej si臋 od偶ywiaj膮.

#2 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:Gawro艅ski

Napisano 25 luty 2015 - 17:10

Bartek a jaka rzeka ? Nie jestem specjalist膮 od kleni ale je偶eli to Wis艂a to b臋d臋 艣ledzi艂 temat bo chcia艂bym popr贸bowa膰 艂owienia jaziork贸w i kleni. A i u mnie jest troch臋 takich g艂贸wek.


  • riversider lubi to

#3 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 25 luty 2015 - 17:23

Pisz臋 z perspektywy odrza艅skiej:
Szukaj zewn臋trznych 艂uk贸w z d艂ugimi g艂贸wkami, gdzie nurt w miar臋 omywa szczyty g艂贸wek. Na kr贸tkich g艂贸wkach, do kt贸rych pr膮d nie si臋ga i nie ma wyra藕nego przelewu i warkocza za g艂贸wk膮, efekt贸w praktycznie brak. Kle艅 jednak lubi, jak woda p艂ynie i niesie papu ;)
  • patu lubi to

#4 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 post贸w
  • LokalizacjaZielin
  • Imi臋:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 25 luty 2015 - 17:55

Ja szukam w Odrze. Mam jedna potencjalna glowke pierwsza z szeregu dluga i dosc g艂臋boka ale klenia tam jeszcze nie mialem. W tym samym szeregu jest koncowa glowka rozmyta krotka po przerywana i rowniez gleboka. W czerwcu gdy byl stan podwyzszony mialem na niej piekne klenie. Podczas nizowki nawet stuku puku pr贸cz malych bolkow

#5 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:Gawro艅ski

Napisano 25 luty 2015 - 18:07

Masz mo偶liwo艣膰 艂owienia z 艂贸dki ? Zobacz sobie na YT kana艂 W臋dkarskiej Pasji jak ch艂opaki wymiataja jaziory i kleniska i na Odrze :) Napisz do nich na JB na pw. Na 100% odpisz膮. Ja zadawa艂em g艂upie, b艂ache pytania cho膰 podobno g艂upich pyta艅 nie ma i dostawa艂em solidne odpowiedzi. Fakt jeszcze nie skorzysta艂em bo za klenie i jazie chc臋 wzi膮艣膰 si臋 za rok ale mam ju偶 pewien obraz jak to ma wygl膮da膰. Z samych film贸w mo偶na si臋 wiele dowiedzie膰, nawet jak nie masz 艂odzi to mo偶na co艣 ju偶 wywnioskowa膰 z filmu. A mo偶e ch艂opaki Ci podpowiedz膮 jak szuka膰 z brzegu rybek w takich miejsc贸wkach.



#6 OFFLINE   pawta

pawta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 post贸w
  • LokalizacjaEnschede / Wschowa

Napisano 25 luty 2015 - 19:26

Temat interesuj膮cy, sam mam w planach polowanie na odrza艅skie klenie od tego roku.. Filmy z W臋dkarskiej Pasji sledze na bie偶膮co i naprawd臋 polecam ale czy to wystarczy ;) ch臋tnie przyj偶e si臋 kolejnym rad膮 do艣wiadczonych..



#7 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:Gawro艅ski

Napisano 25 luty 2015 - 19:56

Na pocz膮tek wystarczy. Na艣laduj, i tak b臋dziesz 艂owi艂 zawsze inaczej bo na poczatku nie bedziesz w stanie kopiowa膰 idealnie ch艂opak贸w. Staraj si臋 艂owi膰 jak oni i wyci膮gaj swoje wnioski. :)

 

Witaj na forum.



#8 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 post贸w
  • LokalizacjaNowa S贸l
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 11 marzec 2015 - 15:18

Z mojej obserwacji wynika ze klenie (bo jazie to tylko w kana艂ach 艂apa艂em jak na razie) to jest podobnie jaki piszecie gdy woda jest normalna albo podwy偶szona to klenia mo偶na przyhaczy膰 praktycznie w ka偶dym wi臋kszym przelewie. Im mniej wody w odrze tym miej kleni na przelewach. Zacz膮艂em je szuka膰 w innych miejscach ni偶 przelew i wyniki by艂y zaskakuj膮ce. Najwi臋cej kleni pada艂o przy niskim stanie wody na g艂贸wkach-przelewach kt贸re s膮 bardzo kr贸tkie gdzie jakie艣 2 do 3 metr贸w od brzegu mamy g艂臋bok膮 rynn臋, na prostkach czy 艣cianach cz臋sto tworz膮 si臋 kr贸tkie przelewy-warkocze przy samym brzegu i tam prawie zawsze jaki艣 klenik siedzia艂. Przelew-g艂贸wka z kleniami bardzo krutkie prawie zawsze na zewn臋trznej stronie zakr臋t贸w ale zawsze na pocz膮tku zakr臋tu albo na ko艅cu. Ale do艣wiadczenie z klenijaziami nabieram tak naprawd臋 dr贸gi rok i specjalist膮 nie jestem. M贸j rekord Klenia 59cm wyj膮艂em przy poziomie odry najni偶szym jaki pami臋tam z warkocza kt贸ry nawet metra nie mia艂 d艂ugo艣ci a od brzegu max 50cm kt贸ry wcze艣niej omija艂em chodz膮c na przelewy kilkunastu metrowe i nic i tak wracaj膮c o zachodzie s艂o艅ca przy tak niskim stanie wody z daleka widzia艂em ze przy tym "warkoczyku" co chwile si臋 co艣 sp艂awia. Bole艅 my艣l臋 sobie ale lepiej z艂apa膰 ma艂ego bolenia ni偶 znowu (prawie tydzie艅 dzie艅 w dzie艅 trzy kilkunastometrowe przelewy bez kontaktu z ryb膮 odwiedza艂em)  bez widoku rybki wraca膰 do domku. W trzecim rzucie na wobka 7cm w kszta艂cie uklejki potezny atak i kilka minut p贸藕niej ju偶 by艂 klen i od niego zacz臋艂o si臋 odwiedzanie w艂asnie takich miejsc i to dzia艂a艂o w zesz艂ym sezonie



#9 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 post贸w
  • LokalizacjaMi艅sk Mazowiecki

Napisano 12 marzec 2015 - 15:39

Gratuluj臋 Kempa klenia,59cm to pi臋kna klucha.
S艂owa uznania nale偶膮 si臋 r贸wnie偶 za rozpracowanie miejsc贸wek.
Musisz tylko postara膰 si臋 pisa膰 z przecinkami i kropkami.Buduj kr贸tsze zdania,sprawdzaj pisowni臋.
呕eby nie wysz艂o 偶e si臋 czepiam-jeszcze raz gratuluj臋 wynik贸w.
pozdrawiam

#10 OFFLINE   Pawe艂 R.

Pawe艂 R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 post贸w
  • LokalizacjaDT
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 12 marzec 2015 - 19:36

Ja na swojej Wise艂ce , 艂owi艂em klenie na d艂ugich g艂贸wkach , ale przy podniesionym stanie wody ( woda lekko przesiewa艂a si臋 przez tamy ) , przy ni偶贸wce brak wi臋kszych efekt贸w , w tedy pr贸bowa艂em na bardzo kr贸tkich tamach  , ale zdecydowana wi臋kszo艣膰 bra艅 by艂a z nap艂ywu .



#11 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 post贸w
  • LokalizacjaZielin
  • Imi臋:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 12 marzec 2015 - 20:34

Mam miejscowki gdzie sa glebokie naplywy i piekne przelewy rownie glebokie. Podczas wody normalnej i nizowki na naplywie i zaplywie pieknie wala bolenie ale klenie nie uswiadczylem. Natomiast w momencie gdy woda zakrywa cala glowke wpadaja na nia klenie i mieszaja sie z bolkami. Spotkalem goscia ktory chwalil sie kleniem 3 kg i mowil ze wiekszy mu zestaw zniszczyl (gruntowiec). A ja tam klenia nie mialem. Kempa wielkie graty. A ja myslalem ze moje 52 cm po drugim sezonie to dobry wynik.
  • fred88 lubi to

#12 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 post贸w
  • LokalizacjaNowa S贸l
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 12 marzec 2015 - 22:30

W tym roku troszk臋 inaczej b臋dzie moje kleniowanie wygl膮da膰 dzi臋ki prezentowi na miko艂aja (zestaw muchowy). Spining b臋dzie na gruby opad a reszta to tylko mucha. Po waszych opisach przypominam sobie faktycznie, wi臋kszo艣膰 bra艅 by艂o tu偶 po przekroczeniu warkocza czyli z nap艂ywu. Klenie tez cz臋sto przesiaduj膮 w okolicach 偶eruj膮cych boleni i warto ich szuka膰 przy dnie a nie na powierzchni jak bolenie.

Powodzenie 

Osobi艣cie czekam z ut臋sknieniem na bolenie bo ju偶 si臋 obudzi艂y dzisiaj nawet jeden si臋 przyhaczy艂 przy szukaniu okoni a偶 mi si臋 banan na twarzy zrobi艂 

 

 

Przypominam o zasadach zamieszczania zdj臋膰


U偶ytkownik milupa edytowa艂 ten post 14 marzec 2015 - 16:54


#13 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 post贸w
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imi臋:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 13 marzec 2015 - 00:39

 
Po waszych opisach przypominam sobie faktycznie, wi臋kszo艣膰 bra艅 by艂o tu偶 po przekroczeniu warkocza czyli z nap艂ywu.

...po przekroczeniu warkocza czyli z nap艂ywu? :blink:


  • krystiano1981r lubi to

#14 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:Gawro艅ski

Napisano 13 marzec 2015 - 09:49

Kempa chyba myli Ci si臋 przemia艂 z warkoczem i nap艂yw z zap艂ywem :) Druga sprawa bardzo grube bolki stoj膮 cz臋sto przy dnie :)


  • poperkoper lubi to

#15 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imi臋:Bartek

Napisano 13 marzec 2015 - 16:41

Przy niskim stanie wody w rzece klenie nadal pozostaj膮 przy g艂贸wkach, przesuwaj膮 si臋 jedynie w kierunku nurtu.

 

Zajmuj膮 stanowiska przy ostatnich kamieniach przelewu oraz na nap艂ywach bli偶ej nurtu.

 

Pisz膮c ostatnie kamienie mia艂em na my艣li te zanurzone, od strony nurtu, kt贸re nie rysuj膮 warkocza na powierzchni wody, ale wiadomo 偶e tam s膮 :rolleyes:

 

Wy偶ej opisane miejsca darz膮 na odcinku Odry, na kt贸rym 艂owi臋, 艂owie g艂贸wnie z pontonu.

 

Bywaj膮 te偶 odst臋pstwa: swojego najwi臋kszego kleksa (62cm) z艂owi艂em z pontonu prowadz膮c wobka od nasady odkrytej ostrogi w kierunku nurtu. Branie nast膮pi艂o na wysoko艣ci odkrytych kamieni szczytu g艂贸wki :D



#16 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:Gawro艅ski

Napisano 13 marzec 2015 - 17:13

To ja dodam 偶e odstepstwem te偶 mo偶e by膰 atomowe branie klenia na 10cm gume podczas szurania ni膮 po dnie w poszukiwaniu listopadowych sandczy mi臋dzy g艂贸wkami. Moja mina by艂a podobno bezcenna :)  Kleks mia艂 jakie艣 55cm. M贸j jedyny du偶y kle艅 bo nie nastawia艂em si臋 specjalnie na te rybki, i to chyba b艂膮d bo mam niez艂e miejsc贸wki w kt贸rych moga by膰 rekordowe kluchy. Mo偶e kiedy艣 ... :)



#17 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 post贸w
  • LokalizacjaZielin
  • Imi臋:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 13 marzec 2015 - 18:01

A czy probowal ktos czegos na wzor bocznego troka tyle ze z malym wobkiem i zalozmy +- oliwka 20 gr? Chodzi mi oczywiscie o glebsze partie wody.

#18 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 marzec 2015 - 18:12

..na 4-5 metrowym nap艂ywie klenie 艂upi膮 w wobka prowadzonego na 1.5-2m...sprawdzone na kilku grubych, zewn臋trznych nurtowych g艂贸wkach...nie widz臋 specjalnej  potrzeby doci膮偶ania tych przyn臋t



#19 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 post贸w
  • LokalizacjaZielin
  • Imi臋:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 13 marzec 2015 - 18:25

Doczekalem sie Twojej opinii i licze na wiecej...

#20 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 marzec 2015 - 18:40

...kr贸tko, chcesz selektywnie 艂owi膰 spore klenie..nie u偶ywaj przyn臋t jaziowych ;) ...


  • krystiano1981r i Pawe艂 R. lubi膮 to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 5

0 u偶ytkownik贸w, 5 go艣ci, 0 anonimowych