Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie z glębokich glówek - wasze doświadczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 13 marzec 2015 - 18:55

Chyba nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiazan. Zaczynajac przygode z Odra dlugo myslalem nad tym jaka ryba. Padlo na klenio jazie bo lubie smuzenie. No i w micro spinningu fajnie jest to, ze nigdy nie wiadomo co uwiesi sie na koncu zestawu. No ale dzieki za rade

#22 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 13 marzec 2015 - 20:56

...krótko, chcesz selektywnie łowić spore klenie..nie używaj przynęt jaziowych ;) ...

Nie podpuszczaj chłopaków, bo jeszcze gotowi z 15 centymetrowym wobem za kleniami się uganiać ;)

 

Moim zdaniem wobki 3,5-5 cm są świetnymi przynętami zarówno na klenie i jazie.



#23 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 13 marzec 2015 - 21:01

Chyba nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiazan. Zaczynajac przygode z Odra dlugo myslalem nad tym jaka ryba. Padlo na klenio jazie bo lubie smuzenie. No i w micro spinningu fajnie jest to, ze nigdy nie wiadomo co uwiesi sie na koncu zestawu. No ale dzieki za rade

Micro spinningi smużenie kojarzy mi się z połowem klenio-jazi w rozmiarze XS.

Woblerki smużące i smużenie nimi totalnie nie sprawdza się na dolnym odcinku Odry, na którym łowie :huh:



#24 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3232 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 21:33

Ja na ten sezon przygotowałem właśnie na takie odrzańskie klenie woblerowe pociski, 3,5-4cm/ 8-10g. Pracują nawet przy najwolniejszym prowadzeniu, jak się sprawdzą to dam znać :) Lotności nie można im odmówić, lecą, lecą i leeeeeeeecą.

Załączony plik  20150221_111845_resized.jpg   36,55 KB   12 Ilość pobrań


  • krystiano1981r i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#25 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 marzec 2015 - 21:46

Micro spinningi smużenie kojarzy mi się z połowem klenio-jazi w rozmiarze XS.
Woblerki smużące i smużenie nimi totalnie nie sprawdza się na dolnym odcinku Odry, na którym łowie :huh:

Się zgadzam i jednocześnie nie bardzo ;)
Smużenie wcale nie oznacza łowienia tylko małych ryb. Zresztą pojęcia "duży" i "mały" są względne ;)

Ale że taki sposób łowienia może nie sprawdzać się u Was- pełna zgoda, zwłaszcza patrząc na ten ogrom wody.

#26 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 13 marzec 2015 - 22:04

Micro spinningi smużenie kojarzy mi się z połowem klenio-jazi w rozmiarze XS.
Woblerki smużące i smużenie nimi totalnie nie sprawdza się na dolnym odcinku Odry, na którym łowie :huh:

Slyszalem na ten temat podobne opinie ale... To tylko dwa z kilku przykladow. Mysle, ze to kwestia warunkow. Oleix tez stosuje male wobki na klenie a lapie ladne rybki

Załączone pliki



#27 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 marzec 2015 - 00:21

Nie podpuszczaj chłopaków, bo jeszcze gotowi z 15 centymetrowym wobem za kleniami się uganiać ;)

 

Moim zdaniem wobki 3,5-5 cm są świetnymi przynętami zarówno na klenie i jazie.

..Trochę Cie poniosło - o jakieś 10cm...np.5cm Shad Rap Jointed jest selektywną przynęta na napływowe, grube klenie - nie raz się o tym przekonałeś...ile jazi na nie złowiłeś???

P.S. Autor pyta w wątku o   klenie z głębokich główek, po czym podpytuje o dociążone oliwką  małe wobki, a kończy na smużakach...IMHO, trochę to się kupy nie 3ma...


  • Guzu lubi to

#28 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 14 marzec 2015 - 08:31

..Trochę Cie poniosło - o jakieś 10cm...np.5cm Shad Rap Jointed jest selektywną przynęta na napływowe, grube klenie - nie raz się o tym przekonałeś...ile jazi na nie złowiłeś???
P.S. Autor pyta w wątku o klenie z głębokich główek, po czym podpytuje o dociążone oliwką małe wobki, a kończy na smużakach...IMHO, trochę to się kupy nie 3ma...


Fakt masz racje zboczylem z trasy- wybaczcie.
Wracajac do meritum sprawy. Pomysl z dociazeniem byl po to aby moc dostac sie w glebsze partie wody mniejsza przyneta. Wiadomo, ze malym wobkiem (z brzegu) ciezko jest dorzucic na skraj ostrogi a i prady wodne przy tej masie nie pozwalaja na odpowiednia prezentacje. Jednak mozliw ze moj problem moze rozwiazc wspomniana przez Cb rapalka.

#29 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 14 marzec 2015 - 08:38

Slyszalem na ten temat podobne opinie ale... To tylko dwa z kilku przykladow. Mysle, ze to kwestia warunkow. Oleix tez stosuje male wobki na klenie a lapie ladne rybki

Nie wiem na co łowi Oleix, ale jak to ten zawodnik co z sumem na kiju brodził po pas w wodzie (widziałem filmik :D ) to, na takiej płytkiej wodzie pewnie smużenie się sprawdza. 

 

Niekiedy charakter łowiska wymusza stosowanie mniejszych/lżejszych/smużących przynęt :rolleyes:, ale jak wcześniej pisałem nie sprawdza się na moim odcinku Odry.



#30 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 14 marzec 2015 - 08:43

Fakt masz racje zboczylem z trasy- wybaczcie.
Wracajac do meritum sprawy. Pomysl z dociazeniem byl po to aby moc dostac sie w glebsze partie wody mniejsza przyneta. Wiadomo, ze malym wobkiem (z brzegu) ciezko jest dorzucic na skraj ostrogi a i prady wodne przy tej masie nie pozwalaja na odpowiednia prezentacje. Jednak mozliw ze moj problem moze rozwiazc wspomniana przez Cb rapalka.

Twój problem może rozwiązać każdy woblerek 3,5-4cm typu SDR w wersji tonącej :P

 

Masa nawet do 6g pozwoli Ci na długie rzuty a dobrze wykonanemu SDR'owi nie straszny żadem nurt :)


  • Guzu lubi to

#31 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 14 marzec 2015 - 09:03

Ok w tym sezonie poswiece wiecej czasu na owe miejscowki i je rozpracuje. Oczywiscie stosujac sie do waszych uwag

#32 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 14 marzec 2015 - 09:04

..Trochę Cie poniosło - o jakieś 10cm...np.5cm Shad Rap Jointed jest selektywną przynęta na napływowe, grube klenie - nie raz się o tym przekonałeś...ile jazi na nie złowiłeś???

P.S. Autor pyta w wątku o   klenie z głębokich główek, po czym podpytuje o dociążone oliwką  małe wobki, a kończy na smużakach...IMHO, trochę to się kupy nie 3ma...

Zdanie z 15cm wobkiem zakończone było Emotikonem -  ;), co sugerowało zamierzoną przesadę  :huh:

 

Duży jazio też pokusi się na Shad Rapkę 5cm :rolleyes:

Na taką Rapalkę nie złowiłem żadnego jazia, gdyż nie posiadam takowej w pudełku, ale na podobnej wielkości (5cm) Boniciaka kilka siadło :P  



#33 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 marzec 2015 - 11:01

Pomijajac sama rozmiarowke (akurat ta Rapala, o ktorej tu mowa nazywa sie JSR-4), to kluczowym jest czytanie wody i wyobraznia.

Oblawianie z premedytacja tych ostatnich kamieni u nasady wymaga wyczucia miejscowki...i najczesciej srodka plywajacego.

 

A jak chodzi o moje doswiadczenia to napisze, ze najczesciej znalezienie i wlasciwa defilada przyneta przed kleniami konczy sie natychmiastowym braniem. 

W tym momencie kolor wabika i inne "wazne" kwestie schodza na plan dalszy. Klucz to trafienie im pod pysk.

 

Do tego stopnia, ze jesli ryby sa aktywne a my je umiejetnie holujemy to mozemy wyjac ich cala rodzinke (zdazaly mi sie 3 ryby w 3 rzutach - ryby w granicach 48-51 cm kazda).

 

Zastrzegam, ze ja w porownaniu z dwoma zabierajacymi tu glos Lowcami, to jestem waski Kazek w te klocki.

Serio.



#34 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 marzec 2015 - 20:13

za miesiac sie zaczna pierwsze strzały na przelewach :-)
  • Kamil Z., Piotr 75 i Józef Lesniak lubią to

#35 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 17 marzec 2015 - 20:53

Jest i kolejny Łowca który w temacie jazio-klenie z Odry wymiata jak mało kto :) I tak jak wspominałem filmy Wędkarskiej Pasji to najlepszy prolog do zaczęcia jak i ulepszania technik połowu tych ryb :) Ja na pewno wezmę się za te rybki w przyszłości z tym że na Wiśle i nie ukrywam że chęci nabrałem po śledzeniu filmów chłopaków. Szpiegu szacunek za te filmy i poświęcony czas !


  • szpiegu lubi to

#36 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 17 marzec 2015 - 21:48

za miesiac sie zaczna pierwsze strzały na przelewach :-)

Oj zacznie się szał,już nie mogę się doczekać. Grzesiek razem będziemy strzelać tzn,ty na swojej łajbie a ja na swojej.


  • Guzu lubi to

#37 OFFLINE   Andrzej Leśniak

Andrzej Leśniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 18 marzec 2015 - 11:23

Twój problem może rozwiązać każdy woblerek 3,5-4cm typu SDR w wersji tonącej :P

 

Masa nawet do 6g pozwoli Ci na długie rzuty a dobrze wykonanemu SDR'owi nie straszny żadem nurt :)

Zgadzam się z kolegą w 100%. Więcej nic nie trzeba jeśli chodzi o Odrę.



#38 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 18 marzec 2015 - 14:16

Pomijajac sama rozmiarowke (akurat ta Rapala, o ktorej tu mowa nazywa sie JSR-4)...

...Daniel, później dokupiłem oczko większą... ;) ..Jeden BUM a dobry :P

W moim przypadku, te przynęty przyniosły największe klenie na grubych napływach...


  • Guzu lubi to

#39 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 18 marzec 2015 - 17:36

za miesiac sie zaczna pierwsze strzały na przelewach :-)

To też troszkę od pogody/temperatury zależy :huh:, im będzie cieplej tym szybciej woda się nagrzeje i jazio-klenie na przelewy wejdą :rolleyes:

 

Szpiegu z taką pewnością o tym miesiącu napisałeś, bo pewnie z Omeną Mensah w stałym kontakcie jesteś ;)  ;) :P  


  • szpiegu lubi to

#40 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2015 - 17:39

Aż się boję zapytać, jak bliskim ;)