Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki kij jednoczęściowy na sandacza ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 13 marzec 2015 - 19:57

LTWS jest świetny - kup blank i daj uzbroić naszym Mistrzom  ;) . Fabryka niekoniecznie ...



#42 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2015 - 20:19

LTWS jest świetny - kup blank i daj uzbroić naszym Mistrzom  ;) . Fabryka niekoniecznie ...

Kogo masz na myśli mówiąc "Mistrzom" ? I gdzie moge dostać taki blank i ile by to kosztowało ?



#43 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 13 marzec 2015 - 21:29

Szkoda kasy na Eyecona. A jak chcesz to oddam Ci takiego po kosztach zakupu.

#44 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 13 marzec 2015 - 21:45

LTWS jest świetny - kup blank i daj uzbroić naszym Mistrzom  ;) . Fabryka niekoniecznie ...

A co koledze nie pasuje?

Przemodelowali przelotki zaczep i korek na  nakrętce  w tych kijkach.



#45 OFFLINE   seb603

seb603

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPogorzelec
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 marzec 2015 - 22:04

St.Croix Legend Tournament Bass TBS68MXF

Pytałeś, który jest czulszy, wg mnie czulszy jest TBS natomiast LTW machałem na sucho i wydaje się nieco cieplejszy chociaż tak jak mówię różnica prawie niezauważalna także myślę, że ktorego by nie wybrał to będzie ok ;)



#46 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 14 marzec 2015 - 00:44

Od specjalistów tworzących piękne badyle roi się w dziale Rodbuilding - pasjonująca lektura , polecam  :D !

Miałem LTWS68MXF i był , w/g mnie oczywiście , fatalnie wyważony ( leciał na pysk przy młynku 310 gr ) , zbyt ciężko uzbrojony ( co mogło tylko wzmagać wyżej wymieniony efekt ) , uchwyt SK2 bez insertu przy dłuższym łowieniu dawał się mocno we znaki tym bardziej , że dolnik był o długości wręcz symbolicznej . Lakier na przelotkach ... to już standard w croixach .

Natomiast jeśli te niedomagania nie stanowią istotnej przeszkody , to blank wystarczająco czuły , bardzo szybki , z dużym zapasem mocy i takim fajnym , szczytowym-jigowym ugięciu . Acha , i jeszcze pancerny wręcz jeśli chodzi o traktowanie nazbyt brutalne  ;) .Dlatego , mimo wszystko , zbrołbym pod swoje potrzeby - najlepiej dokładając nieco do SCV .

Co do miejsc potencjalnego zakupu blanku to myślę , że wujek google pomoże  :D . Pierwsze z brzegu http://www.art-rod.com/blanki/st-croix ?



#47 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 14 marzec 2015 - 21:54

No tak

Uchwyt kwestia gustu mi tam też  za bardzo nie leży , ale  modny :)

Masa całej wędki 104 gramy którą można smigać główka  20gram + guma a są tacy co twierdzą że więcej.

Tej wędki nie ma co wyważać  betoniarką, dużo lepiej łowi się leciutkim kołowrotkiem .

Lakier Flex  Coat mi tam nie pękał ,ale za to pękła  wędka :)



#48 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 14 marzec 2015 - 22:21

Uchwyt byłby OK , gdyby miał w środku insert poprawiający ergonomię w sposób zasadniczy . Natomiast śmiganie przynętami 20 gr + kijem , który sam z siebie leci na pysk mocno nadzwyczaj i kończy się gdzieś w połowie przedramienia ( a nie w pobliżu łokcia  :) ) jest ciężkie chyba , że ma się odpowiednio dużo pary w nadgarstkach  ;) - stąd próby ratowania wyważenia masą kołowrotka . I te 104 gr już teraz nie robią takiego wrażenia - mój nowy badyl do tych gramatur waży coś ok. 90  , nawet w lekkim minusie  :D

Co absolutnie nie zmienia postaci rzeczy , że blank fajny . Chociaż pękł  :huh: .



#49 OFFLINE   seb603

seb603

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPogorzelec
  • Imię:Sebastian

Napisano 14 marzec 2015 - 23:36

Uchwyt byłby OK , gdyby miał w środku insert poprawiający ergonomię w sposób zasadniczy . Natomiast śmiganie przynętami 20 gr + kijem , który sam z siebie leci na pysk mocno nadzwyczaj i kończy się gdzieś w połowie przedramienia ( a nie w pobliżu łokcia  :) ) jest ciężkie chyba , że ma się odpowiednio dużo pary w nadgarstkach  ;) - stąd próby ratowania wyważenia masą kołowrotka . I te 104 gr już teraz nie robią takiego wrażenia - mój nowy badyl do tych gramatur waży coś ok. 90  , nawet w lekkim minusie  :D

Co absolutnie nie zmienia postaci rzeczy , że blank fajny . Chociaż pękł  :huh: .

Pękł z jakiej przyczyny?


  • delux64 lubi to

#50 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 15 marzec 2015 - 00:26

Zły cytat - pękł Domanowi ...



#51 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 15 marzec 2015 - 11:02

Teraz troche z innej beczki, Miałem w ręce Fenwicka Elite tech walleye jigging 1,98 m 3-21 g i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie lekki kijaszek sprawiał wrażenie ze ma spory zapas mocy po jakims czasie  dzwoniłem do sklepu wędkarskiego pytałem sie o wędki Fenwicka, a gość prowadzący ten sklep odradził mi te wędki ponieważ robią w balona ludzi ze dożywotnia gwarancja ze wcale tak nie jest ze były problemy z uwzględnianiem reklamacji. I wycofał sie ze sprzedaży. Czy macie na ten temat jakies zdanie czy też z czymś takim sie spotkaliście ? 



#52 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 15 marzec 2015 - 11:31

Podaj nazwę sklepu na PW  :D  :D  :D


  • ktm777 lubi to

#53 OFFLINE   Bachamut

Bachamut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaMiłomłyn
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Stolarski

Napisano 15 marzec 2015 - 11:55

gwarancja na fenwicka jest na sam blank nie na komponenty ja mam hmg 7-21 i powiem ze kijek kosa jest :)



#54 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 marzec 2015 - 12:00

Teraz troche z innej beczki, Miałem w ręce Fenwicka Elite tech walleye jigging 1,98 m 3-21 g i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie lekki kijaszek sprawiał wrażenie ze ma spory zapas mocy po jakims czasie  dzwoniłem do sklepu wędkarskiego pytałem sie o wędki Fenwicka, a gość prowadzący ten sklep odradził mi te wędki ponieważ robią w balona ludzi ze dożywotnia gwarancja ze wcale tak nie jest ze były problemy z uwzględnianiem reklamacji. I wycofał sie ze sprzedaży. Czy macie na ten temat jakies zdanie czy też z czymś takim sie spotkaliście ?


miałem ten kij 2 razy na rybach i odsprzedalem Koledze , gdyby go nie potrzebował to bym się go nie pozbył, świetny patyk bez problemu sobie radził z 40g wabikami i wcale nie był taki lekki , w porównaniu do smallmoutha czy aetosa to cegła , ale zapewne przekłada się to na wytrzymałość, ugiecie miał podobne do hmg 1 uncjowego chociaż sam szczyt miał sztywniejszy, nie mam pojęcia jak z gwarancją, mam 3 patyki fenwicka i chciałbym nie korzystać z serwisów :)

#55 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2015 - 13:08

Witam kolegów zdecydowałem sie jednak na kij z pracowni FC. Blank wybrałem Batsona REVS610MXF. Zobaczymy jak sie bedzie spisywał nad wodą. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych