Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Propozycja lub uwaga do regulaminu działu "Sprzedam"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 11:19

Zainteresuje sie przypadkiem
  • Jano lubi to

#42 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 13:30

napisałem ten tekst ze dwa miesiące temu, ale nadal aktualny:

Co do naszywek – mam następującego  „pomysła”;

- aby  oprócz logo Jb.pl na naszywce znajdował się Nick użytkownika, wtedy naszywka byłaby swoistą „legitymacją” ,

-  aby w cenie naszywki zawarta była także jakaś dopłata przeznaczona na finansowanie  działalności  Forum,

W zamian za to wykupujący naszywkę miałby prawo do :

- dostępu do „wiadomości znad wody” (dla pozostałych „czytaczy” - dostęp zablokowany),

- dostępu  do działu „Kupię – Sprzedam” (dla pozostałych „czytaczy” - dostęp zablokowany), lub alternatywnie 5-10% zniżki na zakupy  (sprzedający musiałby tak skalkulować cenę sprzedaży aby mógł bez straty uwzględnić zniżkę dla „naszywkowicza”).

Co by za bardzo nie dziurawić odzieży to aktualizacja naszywki co 2-3 lata.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę że wiązałoby się to z podziałem na Użytkowników „pierwszej lub drugiej świeżości”, ale może warto wprowadzić jakiś odsiew ? – przecież 75% użytkowników jest i tak zupełnie nieaktywnych .



#43 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 29 czerwiec 2015 - 20:23

Podoba mi się Sławku, ciekawe co na to Remek.



#44 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 czerwiec 2015 - 20:15

napisałem ten tekst ze dwa miesiące temu, ale nadal aktualny:
Co do naszywek – mam następującego  „pomysła”;
- aby  oprócz logo Jb.pl na naszywce znajdował się Nick użytkownika, wtedy naszywka byłaby swoistą „legitymacją” ,


Niestety nie jest to możliwe przy seryjnej produkcji. Natomiast pojedyncza produkcja z tego co wiem jest możliwa ale to trudny projekt - ostatnio przerabiałem ten temat - koszty - zarówno czasz przygotowania projektu jak i jego wykonania. Ponadto zapewniam Was. Takie naszywki kupiłoby około 0,01% aktywnych userów.

-  aby w cenie naszywki zawarta była także jakaś dopłata przeznaczona na finansowanie  działalności  Forum,
W zamian za to wykupujący naszywkę miałby prawo do :


Można wspierać forum już teraz.

- dostępu do „wiadomości znad wody” (dla pozostałych „czytaczy” - dostęp zablokowany),


Na ten moment zależy mi na jak najszerszym udostępnianiu treści jerkbait.pl. Uważam, mimo wielu narzekań, że wartość merytoryczna wielu wątków jest bardzo wysoka. Nie chcę ukrywać wiedzy, wręcz przeciwnie - od 10 lat naszym celem jest promowania nowoczesnego wędkarstwa, sposobów łowienia ryb drapieżnych. Raczej namawiam forumowiczów by pisali jak najwięcej o warunkach połowu tak by inni mogli się uczyć, jednocześnie kładąc nacisk na etyczne łowienie i podejście "Złów i wypuść". Dlatego blokowanie działów z wiedzą nie wchodzi na ten moment w grę.

- dostępu  do działu „Kupię – Sprzedam” (dla pozostałych „czytaczy” - dostęp zablokowany), lub alternatywnie 5-10% zniżki na zakupy  (sprzedający musiałby tak skalkulować cenę sprzedaży aby mógł bez straty uwzględnić zniżkę dla „naszywkowicza”).
Co by za bardzo nie dziurawić odzieży to aktualizacja naszywki co 2-3 lata.

Dla mnie giełda jest dodatkiem. Chcielibyśmy minimalizować nakłady na pracę w dziale Giełda. Tak jak wspomniałem wyżej - nacisk chcemy kłaść na rozwój merytoryczny forum. Oczywiście z Wazą pomocą. Rozwijanie obszarów metod połowu, etycznego wędkarza, który potrafi obchodzić się z rybami (Catch and Release), wprowadzanie nowych trendów - Street/Urban Fishing, oraz większą integrację nad wodą (kontynuacja wypraw w "nieznane" połączone z walorami edukacyjnymi/rozwojowymi).

#45 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 01 lipiec 2015 - 16:57

Te naszywki z nickiem to rewelacyjny pomysł. Znakomity!

Ja, na ten przykład, dzięki moderatorskiej działalności i wyjątkowej aktywności oraz dbałości o zasady kolegi Friko, kupowałbym już czwartą naszywkę, każdą z innym nickiem. Choć przecie ja ciągle ten sam, spokojny, miły i nie awanturujący się człowiek. Za to dla forum to czysty zysk, panie. Jestem za!

:)



#46 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 lipiec 2015 - 17:08

Pomysł świetny ... tak.

#47 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 lipiec 2015 - 11:32

A takie pytanie z ciekawosci. Jak to jest z legalnoscia, gdy ktos sprzedaje kopie/podrobki przynet innych producentow na gieldzie?

Bo widze ze takie oferty sie pojawiaja i to juz nie pierwszy raz.


Użytkownik Del Toro edytował ten post 03 lipiec 2015 - 11:32


#48 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 25 lipiec 2015 - 17:34

zapytam o regulamin giełdy, w kontekście trochę innym niż sprzedaż:

 

przed chwilą umieściłem post w dziale sprzedam, bez zapoznawania się z regulaminem, i poleciał. potem dowiedziałem się dlaczego, poleciał słusznie, aczkolwiek mam z tym pewien problem. sprawa nie dotyczy kołowrotka z 5 dych, tylko kompletnej motorówki. problem mam z tym, że ceniąc to co z portalu otrzymałem, wiedzę, znajomych, chciałem się w pewien sposób odwzajemnić społeczności (bo łódkę znam na wylot, garażowana, właściciel to pedant mający do tego zmysł techniczny). tylko.... nie mam jak. ogłoszenie poleci, link do aukcji w innym dziale- poleci. myślę sobie, kij adminom w oko, no ale kurde akurat może ktoś szuka. 

 

dziwne to dosyć. czasem się udzielam na innym forum (jeep.org.pl) i tam lud, przebierając w masie ofert strucli na otomoto, aż się ślini na link do czegoś pewnego, poleconego, nie styranego. mówiąc szczerze po to istnieje tamtejsza giełda. łódka i tak pójdzie na alle, weźmie ją pewnie pierwszy który przyjedzie ją oglądać, ale czemu nie może to być nikt z j.pl? tego nie wiem.



#49 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 lipiec 2015 - 20:01

zapytam o regulamin giełdy, w kontekście trochę innym niż sprzedaż:

 

przed chwilą umieściłem post w dziale sprzedam, bez zapoznawania się z regulaminem, i poleciał. potem dowiedziałem się dlaczego, poleciał słusznie, aczkolwiek mam z tym pewien problem. sprawa nie dotyczy kołowrotka z 5 dych, tylko kompletnej motorówki. problem mam z tym, że ceniąc to co z portalu otrzymałem, wiedzę, znajomych, chciałem się w pewien sposób odwzajemnić społeczności (bo łódkę znam na wylot, garażowana, właściciel to pedant mający do tego zmysł techniczny). tylko.... nie mam jak. ogłoszenie poleci, link do aukcji w innym dziale- poleci. myślę sobie, kij adminom w oko, no ale kurde akurat może ktoś szuka. 

 

dziwne to dosyć. czasem się udzielam na innym forum (jeep.org.pl) i tam lud, przebierając w masie ofert strucli na otomoto, aż się ślini na link do czegoś pewnego, poleconego, nie styranego. mówiąc szczerze po to istnieje tamtejsza giełda. łódka i tak pójdzie na alle, weźmie ją pewnie pierwszy który przyjedzie ją oglądać, ale czemu nie może to być nikt z j.pl? tego nie wiem.

aleeee... o cooo chodzi?



#50 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 lipiec 2015 - 12:16

oczywiście nie musimy nic z tym robić... (cz.3) :blink:

 

Załączone pliki



#51 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 12:44

aleeee... o cooo chodzi?

W skrócie : znajomy sprzedaje łódź, chciałem ją polecić forumowiczom bo warto, nie da się. Post z linkiem do allegro nadaje się do działu giełda, w dziale giełda post leci za ogłoszenie grzecznosciowe, lub za ogłoszenie umieszczone tez na innym portalu aukcyjnym.

#52 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 26 lipiec 2015 - 13:05

W skrócie : znajomy sprzedaje łódź, chciałem ją polecić forumowiczom bo warto, nie da się. Post z linkiem do allegro nadaje się do działu giełda, w dziale giełda post leci za ogłoszenie grzecznosciowe, lub za ogłoszenie umieszczone tez na innym portalu aukcyjnym.

Wstawiając (grzecznościowo) link do trwającej aukcji na All..., złamałeś o ile się nie mylę 3 punkty regulaminu giełdy (nie wnikam w ich sensowność, ale dura lex, sed lex), także nie dziw się że ogłoszenie wyleciało.

W "Cafe" jest wątek "Promocje wędkarskie...." gdzie koledzy wstawiają linki do ciekawych i godnych uwagi ofert. Może z tego skorzystaj?


  • popper i woblery z Bielska lubią to

#53 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 13:32

Wstawiając (grzecznościowo) link do trwającej aukcji na All..., złamałeś o ile się nie mylę 3 punkty regulaminu giełdy (nie wnikam w ich sensowność, ale dura lex, sed lex), także nie dziw się że ogłoszenie wyleciało.

W "Cafe" jest wątek "Promocje wędkarskie...." gdzie koledzy wstawiają linki do ciekawych i godnych uwagi ofert. Może z tego skorzystaj?

 

no już nie przesadzajmy. chyba 2 :) natomiast o to, że poleciało, nie mam pretensji. skorzystam zatem z rady i udam się do Cafe, jak tam nie poleci, to się nie będę miał o co dąsać. dzięki. 


Użytkownik nrt80 edytował ten post 29 lipiec 2015 - 13:32


#54 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 lipiec 2015 - 06:19

oczywiście nie musimy nic z tym robić... (cz.4)  sciana.gif

Załączone pliki