Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lipienie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 listopad 2009 - 15:39

https://www.corona-fishing.pl/?a=grupy&opcja=forum_posty &idkat=&idspol=26&idtemat=21&strona=40

post Szymela :D

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 00:24

Witam,

Tak sie sklada, ze ta gorska rzeke znam dosc dobrze. Jest to najlepsza miejscowka lipieniowa na jakiej mialem okazje lowic :D Standardem sa ryby w przedziale 38-42 cm ale jest ich bardzo duzo. Ja z rzeki wychodzilem jak zaczynal mi dokuczac bol reki po holach ( po 35-40 rybie przestawalem liczyc). Za plecami Gumo zaczyna sie odcinek muchowy, najpiekniejszy jaki znam. Kazda rynna jest zamieszkala przez stado lipasow. Przy dobrze dobranej muszce lowi sie 8-10 sztuk i przechodzi dalej :D

Tam tez uczylem sie lowic na muche. W przyszlym roku kilku szczesliwcow tez byc moze bedzie mialo okazje ale o tym za jakis czas.

Ciekawe jest ze lipienie spokojnie wala w trojki Meppsa np. Zapinaja sie za wszystkie groty i nie ma mowy o przypadku bo lowi sie ich sporo. Tam jednak jest potrzebny dlugi spin bo najfajniejsze miejscowki sa daleko od brzegu a nie da sie do nich dojsc :( A i technika prosta, ot normalny dryf z wysoko podniesiona wedka wzdluz rynny. Czasem potrafi cos niezle przywalic i poplynac sobie w gdzies daleko tak ze 20 lbs CD nie daje rady. Moja wedka ma tylko 17 ale jak na razie nie miala okazji sie wykazac, moze oprocz ryby Friko, zerwanej notabene :D ''Orring Special'' w opisie nawet nie pomogl. Trocie potrafia byc wredne :D

Wielkie lipienie sa w wielu miejscach, sam w malym ciurku widzialem ryby w okolicach 60 cm, potwierdzone nawet przez ichtiologa :D Nie do zlapania za to bo nie bylo jak dojsc bez sploszenia. 48 jakos wyjechalo przy metnej wodzie ale dawno temu :D

Pozdrawiam,

Bujo

#23 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 listopad 2009 - 00:27

[/quote]

Muszę potwierdzić.Choć za nimi sam się nie uganiam to wiem ze sprawdzonego żródła, na 100%, że pływją 40+ i nawet 50+.Przy okazji tego wątku tak się zastanawiam skąd taka mała popularność tej ryby wśród castingowców i spinningistów.Tym bardziej że są takie miejsca gdzie jest tej ryby naprawdę dużo,nawet więcej niż pstrąga.
Pozdrawiam![/quote]


Lipień to jednak zdecydowanie ryba muchowa więc nastawienie się na nią ze spinem czy castem to wędkarski masochizm.Jednak nie przeczę że czasami potrafią uderzyć nawet w trociowy wobler. Ale jeżeli ktoś już koniecznie musi to proponuje paprochy na złotych główkach jigowych w tym wypadku można liczyć na pewną powtarzalność.....



#24 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 29 grudzień 2009 - 17:07

Mi dzisiaj dane było zakończyć sezon 2009,byłem troszkę pochodzić z muchówką na Piławie,rybki były nawet dość aktywne i fajnie reagowały na brązkę.Lipienie nie były zbyt duże ale jeden z nich był już godny szybkiej fotki :unsure: .Ten lipek to taki malutki prezencik bo dziś mija dwa latka gdy poraz pierwszy łowiłem metodą muchową :D

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Lipcio.jpg   99,13 KB   508 Ilość pobrań


#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:09

Przepiękne zakończenie.
Świetna fotka upamiętniająca to wydarzenie rocznicowe. Gratuluję.

#26 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:33

Gratuluje Trout :mellow: ...jakim sprzetem je lowiles ?

#27 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:58

Ponieważ troszkę smutny ten wątek i nie wiele się w nim dzieje wrzucę w sumie jedynego w tym roku dobrego lipionka złowionego na wspólnym wypadzie z Efexem <_< którego udało się fajnie sfotografować.Ewek obiecuję że w 2010 więcej połowimy i w wątku Lipień 2010 zrobimy rewolucję!! Strasznie mnie ten spin&cast wciągnął..... :( i zaniedbuję starych znajomych.

.

Pozdrawiam
Wiktor

Załączone pliki



#28 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 29 grudzień 2009 - 23:33

@Wiktor fajny lipek i pięknie wybarwiony, miałem już okazję oglądać to zdjęcie na innym forum.
@Jerry sprzęcik to muchóweczka Scierra IC3 9` 3/4 AFTMa z kręciołkiem Ulterga 3/4 i linką XPS dt4 grey Scientific Anglers,jako przynęty używałem dzisiaj proste i bardzo skuteczne brązki złotogłowki oraz takie wynalazki mojej roboty :D http://www.flyfishin...php?fly_id=7631

#29 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 grudzień 2009 - 01:32

Bardzo fajne nimfki :mellow:
Muszą łowić to widać :D

Pozdrawiam
Wiktor