Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

"Tajna Broń" - zapowiedź


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 posts
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Posted 03 December 2009 - 21:30

[quote]
Wniosek z tego filmu jest taki ze gumy Dragona to magnet na najmniejsze szczupaki w lowisku :unsure:
[/quote]

I po co takie bzdury wypisywać? Miałeś wogóle kontakt z tymi gumami? :unsure: Czy tak o sobie napisałeś, bo zobaczyłeś szczupaczka złowionego na tą gumę? :wacko:
[/quote]

Nie bardzo wiem co chciales napisac. Film nie klamie na jerki braly szczupaki na gumy jakies gimnazjum sie czepialo. To widac. Wiec daruj sobie te wrzutki, nie skumales ironii.

U mnie Dragon cieniutko, do ligi Mannsa czy Lunkera brakuje im kilka sezonow pracy nad doskonaleniem przynet, zwlaszcza kolorystyke polozyli a praca duzych 6 calowych gum tez srednia. Ale moje oczekiwania byly niskie. Nie oczekiwalem cudow w pierwszym sezonie. No i do masowej kampanii reklmowej podchodze baaaaardzo sceptycznie :mellow:


[/quote]

I tu się nie zgodzę. Podobnie jak pisze kolega Kubson gumy dragona stały się moim podstawowym arsenałem na sandacze. Zadna guma które wymieniłeś nie ma takiej pracy jaką maja gumy dragona. Sam osobiście przekonywałem kolegę @wobler 129 do ich skuteczności i jak widać po wątku szczupakowym wykorzystał doskonale ich potencjał.


#22 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,453 posts
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Posted 03 December 2009 - 21:34

Zgadza się :D Dzięki Dreyk

#23 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 posts
  • LokalizacjaWies w miescie

Posted 03 December 2009 - 22:22

Kubson pisał o szczupakach a nie sandaczach. Takie porównania nie maja sensu inne lowisko, inne ryby. A juz najmnej sensu ma pisanie ze zaden manns a nie zaden lunker nie ma takiej pracy jak dragon. Z takim stwierdzeniem nie da się polemizować.

#24 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 posts
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Posted 04 December 2009 - 08:46

Kazdy ma inne upodobania. Dla Ciebie lepsze sÄ… lunkery i mannsy dla mnie Dragony i na tym zakonczymy :mellow:

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 04 December 2009 - 20:14

Kubson pisał o szczupakach a nie sandaczach. Takie porównania nie maja sensu inne lowisko, inne ryby. A juz najmnej sensu ma pisanie ze zaden manns a nie zaden lunker nie ma takiej pracy jak dragon. Z takim stwierdzeniem nie da się polemizować.


Fakt, pisałem o szczupakach. Chociaż tak naprawdę gumy były kupione z myślą o sandaczach :wacko:
Gwoli ścisłości, łowiłem nimi na kilku różnych łowiskach i wszędzie się sprawdziły :D

Pozdrawiam
Kuba

#26 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 posts

Posted 05 December 2009 - 23:06

A mnie dziwi, że wszystkim się trailer podoba, taki śliczny, taki cacy, lizanie się ...(jak to w Pulp Fiction), a nikt się jeszcze nie przyczepił do Panów Zawodowców, że trzymają ryby nie tak jak trzeba (duże pajki pod pokrywy i wiszą całym ciężarem, okoń za żuchwę i wszystkie tego konsekwencje). Mnie te chwyty nie rażą. Razi mnie natomiast czepianie się we wszystkich wątkach znad wody autorów zdjęć z rybami prezentowanymi w ten sposób.
Dlaczego wobec powyższego filmiku nikt nie ma tego typu uwag?

#27 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Posted 06 December 2009 - 09:31

Wszystkie ryby, które są trzymane na tym filmie są trzymane w sposób prawidłowy i najmniej inwazyjny dla ryby. Dobrze wpoić sobie podobne nawyki i podbierać właśnie tak jak na filmie a nie używać ostrych siat z supełkami, czy grippów. Ten chwyt pod pokrywę skrzelową oraz właśnie takie trzymanie jest jak najbardziej prawidłowe i zgodne z zasadami C&R.

Pozdrawiam
Remek

#28 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 posts

Posted 06 December 2009 - 21:51

Remek, ja się z tym zgadzam, ale w wielu wątkach z rybami złowionymi przez Kolegów podobne chwyty były od razu nagatywnie komentowane (ostatnie zdjęcie, które pamiętam, to zdjęcie P. R. Taszarka z okoniem trzymanym za żuchwę - podane jako poglądowe; co jakiś czas też wielu Kolegów krytykuje trzymanie dużych szczupaków w ten sposób, że cały ciężar ryby zawieszony jest praktycznie na żuchwie), a tutaj to nikomu nie przeszkadza.

#29 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 07 December 2009 - 09:18

Jeśli już ten temat został poruszony to moim zdaniem w przypadku szczupaków chwyt pod skrzela jest najlepszym z możliwych ale podnoszenie w pionie szczupaków dobrze spasionych może im szkodzić (sztuki powyżej metra i 10kg wagi).
Okonie trzymane kciukiem za szczękę zawsze będą wyglądały tragicznie. Nie wiem czy rybie się coś wtedy dzieje czy nie, nie wnikam, ale tak wykręcony pysk mi kojarzy się z bólem i absolutnie nie wygląda estetycznie.

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Posted 07 December 2009 - 19:57

????

Aż muszę powiedzieć, że sam się pogubiłem :lol:

Okonie i pysk - mnie również siÄ™ nie podoba takie trzymanie. Sam kilka razy sprawdziÅ‚em ale zrezygnowaÅ‚em z takiej prezentacji. Wydaje mi siÄ™, że moda ta przywÄ™drowaÅ‚a wraz z zainteresowaniem w Polsce poÅ‚owami bassów, gdzie te wÅ‚aÅ›nie ryby tak sÄ… prezentowane i wg amerykaÅ„skich specjalistów to wÅ‚aÅ›nie polecany sposób prezentacji (bezpieczny dla ryby).

Szczupaki? Uważam, że nawet duże szczupaki mogą być w taki sposób trzymane. Jeśli macie jakieś publikacje na ten temat - chętnie uzupełnie i zweryfikuję swoją wiedzę.

Pozdrawiam
Remek

#31 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 08 December 2009 - 05:58

O szczupakach było w Wędkarskim Świecie jakiś czas temu, ale z tego co pamiętam to największe sztuki jakie w ten sposób trzymali i mieli okazję później zweryfikować jak żyja, ważyły ok 7kg.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users