Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki kręcioł do Blue Rapid-a 2,75 7-28gr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 05 grudzień 2009 - 10:54

Witam i o poradę pytam :D

Koledzy doradźcie proszę jaki rozmiar Shimano/Daiwy będzie pasował do tego kijka? Miałem do niego przykręconą Certate 3000 niestety ta chyba głównie ze względu na szpulę wydała mi się ciut za dużą betoniarką. Shimano 2500 wydał mi się z kolei jakby ciut za mały. Czy Shimano 3000 lub Daiwa 2500 będzie tym złotym środkiem ?

#2 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 05 grudzień 2009 - 12:33

Witam stawial bym na Shimano Stradic-a 3000 jest w sam raz.pozdro

#3 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 05 grudzień 2009 - 13:07

Hm...kolego shimano 3000 to to samo co shimano 4000, różnią się jedynie mniejszą średnicą szpuli, ale gabaryty korpusu i rotora sa identyczne. Szpule można w nich stosować zamiennie. Jak uważasz, że daiwa 3000 jest za duża to kup jakaś hybrydę typu 2500R, 2508R, itp. czyli korpus od daiwa 3000, a rotor i szpulka od 2500. Pozdr.

#4 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 05 grudzień 2009 - 16:51

Witam!
Są też kołowrotki Shimano w rozmiarze C3000, np Twin Power czy Cardiff 3000, na korpusie od rozmiaru 2500. Szpule mają po prostu nieco głębsze, i mocniejsze hamulce; Twin Power C3000 waży 250 g i może byłby tutaj dobrym rozwiązaniem? Warto jednak pamiętać, że podobnie jak inne kołowrotki Shimano w rozmiarze 2500 ma małą dość średnicę szpuli (a nawet: wyjątkowo małą), co niezbyt pożądane w razie stosowania, szczególnie grubszych, żyłek. Dla mnie to jednak kołowrotek do lekkiego łowienia, używam go do wędek o mocy max. 12 lb, choć producent podaje moc hamulca do 10 kg :huh:

Mnie osobiście do wędki, o jakiej mowa, Certate 3000 wydaje się ideałem (kolorystycznie też, zdaje się, świetnie się komponują)... Szpula ma większą średnicę, a kołowrotek jest wyjątkowo lekki, biorąc pod uwagę, że użytkowo niedaleko mu do Shimano 4000 ważących po 360 gram. Może lepszym, od zmiany kołowrotka, rozwiązaniem byłoby dokupienie lekkiej szpuli RCS Air Spool, płytkiej, w rozmiarze 3008 lub 3012? Nie dość, że sama szpulka mniej trochę waży, to jeszcze wchodzi na nią mniej linki, co zmniejsza ciężar całości. Różnica między taką szpulą a fabryczną jest wyraźnie zauważalna.

#5 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 06 grudzień 2009 - 21:33

Do podobnych patyków użytkuję Certate 2500R-Custom ,Certate 3000 i TP 4000FC - kwestia wyważenia zastawu i doboru do warunków połowów ( do rzecznego, ciężkiego łowienia TP jest najlepszy). Co do szpuli RCS-a w uncjowym kiju to raczej nieporozumienie, z reguły mają mniejszą moc i może być problem. Sam użytkuję jedną przy 2500R spiętą z CD BR 2.52 do 18gr, przy większych kleniojaziach trzeba hamować ją kciukiem ;)

#6 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 06 grudzień 2009 - 22:29

Szpule RCS 3008 i 3012 mają taką samą deklarowaną przez producenta moc hamowania jak rozmiar 3000: 7 kg; z mojej praktyki wynika że jest to prawdą(tzn. podobna moc hamowania, nigdy nie mierzyłem, czy to rzeczywiście 7 kg). Zdecydowanie delikatniejszy hamulec jest w 2506, kołowrotek z taką szpulką do kija o mocy 17 lbs byłby rzeczywiście nieporozumieniem. Nie jestem apostołem szpul RCS: ja jednak w rozpatrywanym przypadku wolałbym odchudzić Certate 3000 o kilkanaście gram, niż zakładać jeszcze mniejszy kołowrotek.

#7 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 grudzień 2009 - 07:53

Chub Norris - dzięki za wyjaśnienie, myślałem, że wszystkie RCS-y z racji lekkości i subtelności tracą na sile.
Pozdrawiam

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 18:32

mysle, ze kolowrotek #3000 bedzie najodpowiedniejszy, biorac pod uwage wedke (niestety nie wiem jak wyglada - rozmiarowo - przelotka prowadzaca), to czy to bedzie shimi czy tez dawia, to juz jest chyba kwestia osobistych preferencji
dla scislosci, certate 3000, z pelna szpula 3012 (plecionka) i korbka RCS wazy rowne 300 gram

#9 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 10 grudzień 2009 - 17:26

Dzięki koledzy za rady. Kołowrotek kupiony. Zdecydowałem się na rozmiar 3000 Shimano.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych