Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Ponton 360 do łowienia solo, nie przesadzam?


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#81 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,087 posts
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Posted 31 May 2015 - 14:44

Tylko i wyłącznie z kilem,podłoga alu lub decha

#82 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 posts
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Posted 31 May 2015 - 15:34

Mam 330 akurat od mawerica ;). Do berlingo wchodzi mi na tył nawet nie muszę składać kanapy., podłoga na podłogę wchodzi jeszcze cały osprzęt typu prowadnice, wiosła, kółka, kotwice itp itd łącznie z silnikiem elektrycznym a na kanapę w torbie kładę gumę. Dość komfortowo łowiliśmy we dwóch, jeśli jeden siedzi a drugi stoi to naprawdę fajnie się wędkuje. mocno sprawę ułatwiają torby pod ławeczkowe, do których można zapakować cały mandżur i nic nie wala się na podłodze. Ja podpinam evinruda 9,9KM, 2-sów. We dwóch miśków czyli tak 100kg+ każdy, plus cały majdan czyli łącznie jakieś 300kg na pokładzie wg GPS chwilową prędkość mieliśmy do 30km/h stałą trzymał jakieś 27km/h



#83 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,367 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Posted 31 May 2015 - 16:08

Artur, co do 330 mam takie samo zdanie, we dwóch łowi się spokojnie . Miałem sezon 370 i mimo że do garażu z samochodu mam 5 m , a do wody może 10m to z czasem waga 370 przekłada się bardziej niż komfort. Jeżeli we dwóch składanie nie sprawia problemów ( piszę o jesieni i temperaturze 4-5 stopni ) to już samemu z racji sztywności PCV jest to upierdliwe. Myślę, że każdy ma swoje poczucie komfortu,  wagi sprzętu i potrzeb dlatego wybór długości to bardzo indywidualna sprawa . I chyba jakiekolwiek doradzanie mija się z celem, posiadacz 330 będzie chwali zalety 330 , a 370 zalety swojego. To chyba tak jak ze stellą jeśli masz jest jest najlepsza , jeśli nie masz to coś w niej trzeszczy i nie ma maślanej pracy ;)



#84 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,087 posts
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Posted 31 May 2015 - 18:48

Mój "problem" w wyborze polega na tym,że nie mam możliwości obejrzenia któregokolwiek z w/w. Jak się porównuje można podnieść itp...

#85 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,177 posts
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Posted 31 May 2015 - 20:38

330 jest to luksusowa wielkość do łowienia solo i jak dla mnie aż zanadto. Co do łowienia we dwójkę nie odczułem znacznego dyskomfortu. Kwestia rozmieszczenia szpeju i koordynacji. Jeśli się wędkuje z kolegą gamoniem to miejsca nie starczy.  Waga przy 330 i 360 jest dosyć znaczna. Szczególnie może być dokuczliwa w miejscach trudno dostępnych do slipu. Przy błotnistym brzegu jest co wyciągać z wody. Posiadam vectre c i gumiak 330 na złożonym tylnym siedzeniu leży od drzwi do drzwi. Reszta szpeju z silnikiem, podłogą mieści się w bagażniku.  



#86 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,367 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Posted 31 May 2015 - 21:54

@tonasxt  pewnie tu na portalu  jest ktoś z twoich okolic i pewnie ktoś z tych kolegów posiada ponton 330 lub 360;370 . Dogadaj się , podjedź zobacz i rozwiążesz problem, a w razie czego podjedź do mnie porównasz 330 i 370, tylko trochę km. ;)

Napisz na ogólnym , chętnie Ci koledzy po kiju pomogą.

 

edytka. Chyba Stargard to gdzieś niedaleko Szczecina, tam chyba kolega Patu pływa na dużej gumie, chyba ,że już sprzedał bo się kiedyś odgrażał. Popytaj chyba najlepiej jak sam pomacasz.


Edited by maweric, 31 May 2015 - 21:57.


#87 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 posts
  • LokalizacjaGryfino

Posted 01 June 2015 - 00:13

Masz niedaleko Szczecin. Przyjedź w Podjuchach jest sklep Pontonik, to zaledwie pół godziny drogi. Na miejsu zobaczysz oba i problem zniknie.



#88 ONLINE   michał263

michał263

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Posted 03 June 2015 - 12:59

Tylko i wyłącznie z kilem,podłoga alu lub decha

Mimo wszystko bym rozważył air-matę. 360cm będzie lżejszy niż 320 z drewnem/alu.. Może nie jest tak idealnie sztywna jak decha ale coś za coś...



#89 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 posts
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Posted 03 June 2015 - 16:10

Mimo wszystko bym rozważył air-matę. 360cm będzie lżejszy niż 320 z drewnem/alu.. Może nie jest tak idealnie sztywna jak decha ale coś za coś...

Mam pytanko, jak stoi się na tej air-macie? :)  Stabilna jest? czy niekoniecznie? :)



#90 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 posts

Posted 03 June 2015 - 19:16

Tutaj na forum spotykałem się z stwierdzeniami że dla jednej osoby to minimum 3 m i silnik do tego spalinowy minimum 8 KM, bo 6 KM nie wejdzie w ślizg

W rzeczywistości jest tak że pływam 2,8 m (36 kg) i 6KM silnikiem

Z wodowaniem nie ma problemów (jedną ręką wnoszę ;)) a w ślizgu pływam na pół manetki

I to jest taka prawda (ludzie potrafią trochę koloryzować)


  • godski likes this

#91 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 posts

Posted 03 June 2015 - 19:18

A tak w temacie to nie przesadzasz o ile się liczysz z trudnościami z tym związanymi przy transporcie i wodowaniu

a pływanie to sama przyjemność :)



#92 OFFLINE   nadel

nadel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Dariusz

Posted 20 June 2015 - 15:22

Przesiadam się z pontonu na łódkę.

 

To nie jest giełda.


Edited by mario, 20 June 2015 - 19:31.

  • fonix likes this

#93 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Posted 20 September 2015 - 23:14

Pływam z kolega na 360 i jest w porządku ogarnięci wędkarze nie powinni mieć problemów reszta to już kwestia jak bardzo chcesz się lansować, można mykac samemu na 420 ale nie wiem czy jest w tym większy sens chyba ze czujesz się bezpieczniej na dużym pływadle dla dwójki polecił bym jednak 390 choć automatycznie zajmie trochu więcej miejsca

#94 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,602 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 September 2015 - 23:20

Tutaj na forum spotykałem się z stwierdzeniami że dla jednej osoby to minimum 3 m i silnik do tego spalinowy minimum 8 KM, bo 6 KM nie wejdzie w ślizg

W rzeczywistości jest tak że pływam 2,8 m (36 kg) i 6KM silnikiem

Z wodowaniem nie ma problemów (jedną ręką wnoszę ;)) a w ślizgu pływam na pół manetki

I to jest taka prawda (ludzie potrafią trochę koloryzować)

Ten ponton masz z kilem? Jakiej jest marki?