Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klasyka Abu 2601C reaktywacja,na lewą łapkę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 grudzień 2009 - 19:30

Witam
z tego co widze doszło do reaktywacji starego modelu abu,nawet na lewą łapkę,kreciek z którego po zastosowaniu availowskiej szpulki 18gramowe ciężarki leeeeeeecąąąąąąąąą henhen za horyzont :mellow:
http://www.japantackle.com/ABU/Abu_ambassadeur_2600c_Elite.h tm

dostępne i w innych sklepach japońskich :D

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 grudzień 2009 - 20:29

Lubięklasyki! Jeśli to jeszcze ABU to podwójnie lubię. Trochę studzi mój zapał cena :D która nie należy do małych. Jednak to młynek na wiele lat użytkowania i myślę tak sobie, że nie tylko dla nas ale i dla naszych wnuków :D

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 22:06

Witam,

Sam zastanawialem sie nad zakupem jakis czas temu jak tylko sie pojawily. Koszt samego kreciolka,szpulki, raczki itd troche mnie odstraszyl. Teraz ucze sie krecenia prawa reka- 2500C sa zdecydowanie tansze :D

Pozdrowionka,

Bujo

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 grudzień 2009 - 22:16

a mnie kusi krecenia lewa,wiadomo i tak sie macha prawą ale te prowadzenie lewą,jest poprostu w moim przypadku nieprzyjemne,
juz pytałem i jak coś trzeba by poczekać,z tych co kiedys znalazłem na ebayu to tylko 1601 były,ale w okropnym stanie :(

#5 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 grudzień 2009 - 11:31

Te japońskie tunningowane wersje ABU , to jak kaplica sykstyńska wyklejona gresem , która lepszą jest od oryginału ..

#6 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 grudzień 2009 - 11:57

Sławku orginał wiadomo zawsze lepszy,tymbardziej jak ma się sentyment do takich zabawek,ale ja jestem niereformowalnym lewołapowcem reelowym,więc jak coś to modlić bedę sie w gresowanym sanktuarium

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 grudzień 2009 - 12:16

Sławku orginał wiadomo zawsze lepszy,tymbardziej jak ma się sentyment do takich zabawek,ale ja jestem niereformowalnym lewołapowcem reelowym,więc jak coś to modlić bedę sie w gresowanym sanktuarium


:lol:

#8 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 grudzień 2009 - 12:44

A dla pełnej harmonii ja będę tobie dzwonił akrylowym dzwonem Zygmunta ?? !!

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 grudzień 2009 - 13:10

Sławku, czekamy, czekamy. Dosłownie scenariusz do nowej sztuki wędkarskiej :D

#10 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 grudzień 2009 - 13:31

Remku , nasz cierpiwy gospodarzu , pozwolę sobie zauważyć , że sprowadzamy historię castingu , w polskiej wersji zwłaszcza , do narracji i dzieł firmowej spółki autorskiej Avail&Yumea . Co niekoniecznie ma związek z obiektywną prawdą albo i faktami , ale wystarczyć nam to musi , że w ogóle jakaś tożsamość jest ..

:huh:

#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 13:57

Remku , nasz cierpiwy gospodarzu , pozwolę sobie zauważyć , że sprowadzamy historię castingu , w polskiej wersji zwłaszcza , do narracji i dzieł firmowej spółki autorskiej Avail&Yumea . Co niekoniecznie ma związek z obiektywną prawdą albo i faktami , ale wystarczyć nam to musi , że w ogóle jakaś tożsamość jest ..



No to odechtnalem z ulga :D Mam ZPI :D :D :D

Slawku- zdaje sobie sprawe ze tuningowanie 2500c to jakby wlozenie japonskiego silnika z dwoma sprezarkami do starego Saaba. Moze i najpiekniej nie bedzie wygladal ale jak popierdziela :D

Co z drugiej strony jesli wszystkie czesci beda pochodzily ze Szwecji od miejscowego specjalisty? Bede podlegal pod Twoje uogolnienie? :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#12 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 grudzień 2009 - 14:04

stare abu zawsze lubiłem,ten klasyczny okraglak zawsze mi sie podobał,niestety z modelami z końcówką 00 ja niezdolnym wspołpracować :((przenajmniej nie dłuzej niż rzutu)

oczywiscie w uciskających butach da sie chodzić,ale to ani przyjemne ani długoterminowe.ja piszę tylko o sobie dla jasności.
co do availa i yumeya,to wcale niemyśle,że to coś złego,robia to czego ludziom potrzeba,a do kupna przecie niezmuszaja :unsure:
gdyby nie progress to byśmy na etapie ramki i sznurka byli <_< :lol: ,choć wiadomo ze availe multika niewymyśliły ,to usprawnić się nieboja:twisted:

ja niedosyć,że lubię klasyki to lubię też ich sprawność w szerokim zakresie.a jesli jest to do pogodzenia przez availa to why not?

wiem wiem,bedzie to tylko new age-owa kopia.ale cóż.wyżej d...y nie podskoczysz

#13 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 grudzień 2009 - 15:38

Bujo , jako ponadstandardowy , i do tego odłamu szlachetnego baron , i nieposiadacz , nie podlegasz szufladkowaniu . Reszta tak ..
Możemy sobie na kanwie chorobliwego pociagu do japońszczyzny , co poniektórych , rozdmuchać ideologiczny wątek : gdzie znajduje się nasz casting ..
Czy bliżej mu do komletnego zdrowego organizmu z marginalną skłonnością do ekstrawagancji , czy też są chorobliwe fantasmagorie obłąkanego przechrzty z nielicznymi momentami powrotu do zdrowia ?
Czy właściciel błyszczącego prodiża z korkowymi rączkami , made in japan , jest naprawdę lepszym kucharzem a priori ?
Tradycji tunningować nie trzeba , perspektywiczniej bedzie przyszłość , chyba że tradycję powziąć bareicznie ..


#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 grudzień 2009 - 16:02

Sławku, nie jest tak źle. Kilka poniżej to te napotkane na mojej drodze w poszukiwaniu źródeł castingu :D

Miłego oglądania :D

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   132,43 KB   345 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   126,32 KB   345 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   116,61 KB   346 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   92,67 KB   341 Ilość pobrań


#15 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 grudzień 2009 - 16:11

2500C wywarł na mnie naprawdę niesamowite wrażenie (którego nie doznałem ani przy Curadach, ani Conquestach, ani.. no nie Cardiffa jeszcze nie miałem w rękach). Jak zabrałem go pierwszy raz na ryby to nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że na stopce ktoś pomyłkowo wybił dwie pierwsze cyfry '75'. Mimo swojego wieku rzuca pięknie, gładko, a chodzi nadal tak, że co drugi nowy multik z polskich sklepów by mu tego pozazdrościł.
Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo chciałbym poznać się osobiście z wersją CIAR lub innymi malutkimi ślicznościami Abu.

#16 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 16:39

Witam,

Slawku- z tymi baronami to tak czasem wychodzi :D Zlotowe towarzystwo itd :D

Co do samych multikow to mna kierowaly troche inne pobudki. Nie zamierzam rzucac przynetami 1.5 grama tylko 6-7. Poprawa jest widoczna a i wedka bedzie miala 17lbs, w dodatku blank z US :D ITO sie poplacze :D :D :D

Pozdrowionka,

Bujo

#17 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 grudzień 2009 - 17:04

Może niektórzy jako horrendum odbieraja moje słowa , ale troszeczkę słownie przerysować lubię i nietrudno to zauważyć , czyli bez obrazy , Panowie ..
Jako osobnik konserwatywny cenię tradycję . Każdy czas ma swoich faworytów , swój własny kontekst i zawartość . Niech dla czytelności oryginał pozostanie oryginałem , a nie tylko atrakcyjną , promocyjną etykietą dla poszukujących wyjatkowości . Ja łowiłem kiedyś tymi multiplikatorami , ale wciąż są dla mnie doskonałością , punktem odniesienia którego nie trzeba aż tak trywializować ..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych