Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kija na pstraga.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 grudzień 2009 - 13:39

Kij jak ma obsługiwać jigi 3g,gumki, woblerki 4-5cm małe obrotówki to 14-15g jest najodpowiedniejszy bo jest zasięg rzutu.Nie można mieć dwa w jednym.Mam takiego pacifica 4-14g 2,75m o akcji muchówki.Miota małe wabiki jak należy, świetnie trzyma rybę.Mocy na 50-ka może nie ma bo 40-ka gnie go po rękojeść, ale ryba z niego nie spada, nawet delikatny okoń na plecionce idzie jak po sznurku.

#22 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 grudzień 2009 - 13:43

Do Zbyszka.
Włanie ten kij idealnie sprawdza się w warunkach sanowych tylko teraz skupiam się na sandaczach bo nie ma czasu na san i kto wie jak się trafi kupiec to go nie sprzedam bo jest 15-ty w kolejce i zbiera kurz.
Właśnie to są kije na pstrąga na bezzadziory, miękkie a nie szczotkowate.

#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2009 - 17:20

To nie byl moj kij lecz Kuby, ktory go sprzedal bo mu nie lezal wlasnie z tego powodu.
Nie chce strzelac ale to bylo cos rzedu 2,6-2,7m, wyrzut ok. 40g a konstrukcja przypominalo max 20g.
Celowo nie podaje mocy bo to mialo bardzo cienka scianke co moze byc zaleta albo wada.
Moze Kuba wejdzie i sie wypowie.


Dobrze zrobiony blank spiningowy nie jest ani kluchowaty ani sztywny. Zawsze jest to gietka sprezystosc.
Mam taki kij na Lamiglasie, ktory ugina sie i pracuje, mimo iz napisali na nim...100LB. :huh:

Rzecz w tym, zeby wybrac mocowo odpowiedni do danego lowienia.

Gumo

#24 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 11 grudzień 2009 - 18:14

konger equs brawo 3-14g 2,65m.Chyba lepszy od dragona



Używam tego kija na pstragi. Dla mnie jest na prawdę w porządku. Ryby nie schodzą, zapas mocy niewielki ale jest.
Team Dragona do 18 gr testowałem i nie przypadł mi do gustu z powodu zbyt słabej precyzji przy rzucaniu małych i lekkich przynęt (szczególnie wobków 3-4cm -pływjacych).
Generalnie Equs jest droższy niz podałeś w kwocie budżetu, ale można wyrwać używkę za 2-3 stówy jak to na przykład mnie się udało.
Jeśli masz więcej pieniędzy, to warto jednak coś zrobić pod siebie :lol:

#25 OFFLINE   klecho

klecho

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 20:45

W tej kwocie spokojnie trafisz Power gripa 2,7m do 15gr. Konstrukcja ma swoje lata, niestety gumkami nim nie połowisz, ale wobler i wirówki to sama przyjemność. Możesz spokojnie zakładać wielkość od 01 do 04, kij swoją akcją nie zgasi obrótów skrzydełka. Spady ryb też raczej nie grożą, prawie 100% uderzeń zapiętych, jak ty nie zatniesz, to wędka zrobi to za ciebie, poczujesz miękkie ugięcie i trzepotanie ryby. Wada - kij ma swoją wagę, ale rekompensuje świetnym czuciem przynęty. :D