Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Irlandia rz.Clare, Cong, informacje na temat zezwoleń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 18 marzec 2015 - 14:58

Wybieramy się z tatą w połowie kwietnia do Irlandii na rz. Clare i Cong. Szukamy na ich temat wszelkich informacji. Nie możemy znaleźć info o tym gdzie i czy musimy wykupywać jakieś zezwolenia. Oczywiście ryb nie zabijamy czy to srebrne łososie, kelty czy pstragi potokowe. Wielu twierdzi że nie musimy wykupywać żadnych zezwoleń, drudzy twierdzą że niektórymi odcinkami rzek zajmują się kluby i zezwolenie jest potrzebne, jak jest naprawde? Chcemy łowić przede wszystkim pstrągi, będe bardzo wdzięczny za każde info.



#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2015 - 16:08

Naprawdę jest tak że potrzebujesz salmon licence plus w zależności od tego gdzie chcesz łowić potrzebujesz licencję an dany odcinek. Kilka miejsc jest free ale te miejsca są znane i poddane dużej presji. Plus dodatkowo ZAWSZE jest to czyjaś ziemia, więc nawet jeśli nie należy do klubu ma właściciela, który może nie do końca akceptować łażenie po jego ziemi, a w IE to BARDZO poważna sprawa. Pomysł pójścia gdziekolwiek bez licencji nie jest najlepszy, można mieć spore nieprzyjemności.

Cena za dzień między 15-20 a 70e, w zależności od prestiżu miejsca i szans na rybę.



#3 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 18 marzec 2015 - 16:19

Uderz na priv do @bigosa http://jerkbait.pl/t...made-in-poland/bo to zdaje się jego rejon Irlandii. Jeśli chcesz mogę ci zeskanować kilka stron z przewodnika dla muszkarzy po rzekach Irlandii właśnie na temat tych rzek, z mapką sytuacyjna i wysłać na e-mail. Oczywiście opis po angielsku ;-)

#4 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 marzec 2015 - 16:53

Jeszcze dopełnienie postu Kuby:

  • All Districts (i.e. all Regions) Annual: €100
  • Juvenile (under the age of 18 years) All Districts Annual: €10
  • One District, Annual: €56
  • All districts, 21 Days: €40
  • All districts, 1 Day: €20
  • Foyle Area Extension: €80
  • Special local licence: €24

Licencję łososiową musisz posiadać wszędzie tam, gdzie występują łososie i trocie (przy łowieniu na spinning). Pstrągi bez licencji łososiowej można łowić tylko na muchę (oczywiście muchę pstrągową).

 

"Wielu twierdzi że nie musimy wykupywać żadnych zezwoleń" taaaa, jakież to polskie...Kto udzielił Ci takich informacji?


  • Kuba Standera i Tomy lubią to

#5 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 18 marzec 2015 - 17:26

w polowie kwietnia nie ma czego szukac w tych rzekach w temacie pstragi i nie chce mi sie tlumaczyc dlaczego. jakies pojedyncze ryby- moze. szkoda butow brudzic na takie lowienie. i to wlasciwie temat zamyka. jak kupiliscie bilety to wtopa po calosci. zawsze mowie ze nie warto robic oszczednosci na samodzielnej organizacji wyjazdu w nowe miejsce bo sie zwykle konczy strata kasy i kreceniem sie bez sensu po rewirze. ja nie mam czasu na gajdowanie w kwietniu wiec nie chodzi o to co tam sobie ktos mogl teraz pomyslec. mowie jak jest i bez owijania w bawelne. szkoda czasu na ten wyjazd jesli chcecie teraz w clare czy cong pstragi lowic. pozdro

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2015 - 17:38

w polowie kwietnia nie ma czego szukac w tych rzekach w temacie pstragi i nie chce mi sie tlumaczyc dlaczego. jakies pojedyncze ryby- moze. szkoda butow brudzic na takie lowienie. i to wlasciwie temat zamyka. jak kupiliscie bilety to wtopa po calosci. zawsze mowie ze nie warto robic oszczednosci na samodzielnej organizacji wyjazdu w nowe miejsce bo sie zwykle konczy strata kasy i kreceniem sie bez sensu po rewirze. ja nie mam czasu na gajdowanie w kwietniu wiec nie chodzi o to co tam sobie ktos mogl teraz pomyslec. mowie jak jest i bez owijania w bawelne. szkoda czasu na ten wyjazd jesli chcecie teraz w clare czy cong pstragi lowic. pozdro

Mniej więcej ten sam przekaz usiłowałem w privach zawrzeć...

Ale jest tam gajd który twierdzi ze można jeszcze na łososie trafić (kelty?) w tym czasie. Mam nadzieję, ze to nie ten co twierdzi ze nie trzeba licencji, bo to jak dla mnie równie dobre info


  • tpe lubi to

#7 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 18 marzec 2015 - 17:50

nie wiem nic o zadnym gajdzie ktory cos tam twierdzi i mnie to
nie intetesuje. ja twierdze co twierdze i w dyskusje nie mam sily/ochoty sie wdawac. robta co chceta tylko nie placzta pozniej ze w irlandii ryb nie ma bo wtedy pare osob placze ze smiechu...

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2015 - 17:56

Nie czujesz sarkazmu ;)



#9 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 18 marzec 2015 - 17:56

Dzięki, przekonaliście nas, nie pojedziemy, bilety wszak kupiliśmy ale możemy zwrócić z niewielką stratą.



#10 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 18 marzec 2015 - 18:01

kuba ja nic nie chce czuc tylko miec w zyciu swiety spokuj i z nikim sie o nic nie czochrac.

#11 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 18 marzec 2015 - 20:14

Jeszcze dopełnienie postu Kuby:

  • All Districts (i.e. all Regions) Annual: €100
  • Juvenile (under the age of 18 years) All Districts Annual: €10
  • One District, Annual: €56
  • All districts, 21 Days: €40
  • All districts, 1 Day: €20
  • Foyle Area Extension: €80
  • Special local licence: €24

Licencję łososiową musisz posiadać wszędzie tam, gdzie występują łososie i trocie (przy łowieniu na spinning). Pstrągi bez licencji łososiowej można łowić tylko na muchę (oczywiście muchę pstrągową).

 

"Wielu twierdzi że nie musimy wykupywać żadnych zezwoleń" taaaa, jakież to polskie...Kto udzielił Ci takich informacji?

Przeczytałem (sądzę, że w miarę dokładnie) przepisy ze strony: http://www.fishingin...regulations.htm i nie znalazłem żadnej informacji, o której piszesz, dotyczącej konieczności posiadania licencji przy połowie pstrąga na spinning. Nie jest to, jak myślę, przepis ogólnokrajowy, a może raczej dotyczący konkretnych rzek lub zespołu łowisk??? Jeśli się mylę to chętnie przeczytam stosowny zapis w przepisach :)


Użytkownik rav_id edytował ten post 18 marzec 2015 - 20:15

  • bigos lubi to

#12 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 marzec 2015 - 20:19

Ok. to raczej taka niepisana zasada w rzekach bez permitów dziennych. Tam, gdzie takie pozwolenia obowiązują, są odpowiednie zapisy w regulaminie łowiska, odcinka (Beat), klubu itd.



#13 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 marzec 2015 - 20:22

Dzięki, przekonaliście nas, nie pojedziemy, bilety wszak kupiliśmy ale możemy zwrócić z niewielką stratą.

 

dobra decyzja. przylecie w dobrym czasie to połowice. na clare licencja jest obowiązkowa. nie ma żadnych myków ect. 

chyba że pojedziecie na dolną i bedziecie nawalać jerkami :-)



#14 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 marzec 2015 - 20:25

Przeczytałem (sądzę, że w miarę dokładnie) przepisy ze strony: http://www.fishingin...regulations.htm i nie znalazłem żadnej informacji, o której piszesz, dotyczącej konieczności posiadania licencji przy połowie pstrąga na spinning. Nie jest to, jak myślę, przepis ogólnokrajowy, a może raczej dotyczący konkretnych rzek lub zespołu łowisk??? Jeśli się mylę to chętnie przeczytam stosowny zapis w przepisach :)

 

ok. przyleć weż woblera i łow bez licencji. 

długo nie połowisz. 

jeżeli w rzece występuje łosos czy sea trout a łowisz typowo psrtągowymi wabiami musisz mieć licencję. koniec kropka.


  • tpe i Kuba Standera lubią to

#15 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 18 marzec 2015 - 20:31

bo widzidz rav ustawodawca nie przewidzial ze ktos moze z premedytacja chciec lowic pstragi spiningiem...pamietaj ze tutejsze prawo jest troche na innych zasadach pisane i nie ma przepisow precyzyujacych kazdy aspekt zycia bo nikt nie zalozyl ze ludzie sa czubami starajacymi sie zawsze i wszedzie przepisy obchodzic. jak zalozysz przynete na ktora chocby teoretycznie mozna zlowic lososia i bedziesz sie tlumaczyl ze lowisz pstragi to sad cie wyprowadzi z bledu i nie bedzie zmiluj. a jak nie wierzysz to probuj przenosic slowianska mentalnosc na grunt angielskiego prawa...

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2015 - 20:56

 probuj przenosic slowianska mentalnosc na grunt angielskiego prawa...

I ogólnie w takich przenosinach powodzenia życzę ;)

Później się czyta wyroki (tutaj podają je publicznie) Vladislav, Stanislaw itd i grzywny 800e, 3000e, 1800e...

 

Reguły są łopatologicznie proste.

Ceny w porównaniu do większości łowisk UK czy Skandynawii przystępne.

Licencje ogólno dostępne.

Prosze tego nie psuć ;)

 

A co do samego łowienia - myślę że przy kosztach całej imprezy, warto szarpnąć się i wziąć sobie gajda. Powie gdzie, jak, na co.


  • peresada lubi to

#17 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 23:01

....Vladislav, Stanislaw  :D  :D  :D

Z kad ja to znam.  :)  



#18 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 20 marzec 2015 - 17:45

bo widzidz rav ustawodawca nie przewidzial ze ktos moze z premedytacja chciec lowic pstragi spiningiem...pamietaj ze tutejsze prawo jest troche na innych zasadach pisane i nie ma przepisow precyzyujacych kazdy aspekt zycia bo nikt nie zalozyl ze ludzie sa czubami starajacymi sie zawsze i wszedzie przepisy obchodzic. jak zalozysz przynete na ktora chocby teoretycznie mozna zlowic lososia i bedziesz sie tlumaczyl ze lowisz pstragi to sad cie wyprowadzi z bledu i nie bedzie zmiluj. a jak nie wierzysz to probuj przenosic slowianska mentalnosc na grunt angielskiego prawa...

Mieszkam w Irlandii już parę ładnych lat i wiem, że niektóre rzeczy tu potrafią być "inne". Niemniej nie do końca przemawia do mnie takie tłumaczenie. Dlaczego? Jak napisał wyżej @tpe "Licencję łososiową musisz posiadać wszędzie tam, gdzie występują łososie i trocie (przy łowieniu na spinning). Pstrągi bez licencji łososiowej można łowić tylko na muchę (oczywiście muchę pstrągową)." Kłóci mi się to mocno z Twoim stwierdzeniem: "jak zalozysz przynete na ktora chocby teoretycznie mozna zlowic lososia i bedziesz sie tlumaczyl ze lowisz pstragi to sad cie wyprowadzi z bledu i nie bedzie zmiluj". Czyli, że na muchę pstrągową "teoretycznie" łososia złowić się nie da?

Ponieważ nie lubię tkwić w błędnych przekonaniach poprosiłem o opinię na temat połowu pstrągów na spinning miłego Pana z Inland Fisheries Ireland. Oto co otrzymałem w odpowiedzi:

"Hi Rafal,

Sorry that I was unable to reply to your email until now, but I was away training at sea all day and did not have access to email. I will however answer your queries to the best of my abilities as follows:

(1)A salmon licence is not required for any individual who intends to fish for Brown Trout, regardless whether Salmon or Sea Trout frequent the particular river being fished.
(2) It is however an offence to fish for or take either Salmon or Sea Trout without holding a current Salmon Licence...."

 

Tłumaczył na polski nie będę bo chyba nie ma potrzeby ;)

Wychodzi na to, że licencja nie jest wymagana przy połowie pstrągów na spinning w rzece gdzie jest możliwość złowienia również łososia czy troci lecz zawsze z licencją bezpieczniej :) Oczywiście jeśli wodę ma pod opieką jakiś klub to on może ustalić własne przepisy i tak najczęściej jest.



#19 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 20 marzec 2015 - 20:47

robta co chceta, nie moj problem i nie moje ewentualne klopoty.
  • Person lubi to

#20 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 marzec 2015 - 01:18

robta co chceta, nie moj problem i nie moje ewentualne klopoty.

 

Dokładnie...Strasznie chyba boli zapłacić te 56 czy 100 euro na rok i mieć święty spokój?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych